PDA

View Full Version : Банки, банки, банки



NomNomNom
10-05-2013, 20:22
Тъй.

Коя/кои банки ползвате ? Какви услуги ползвате? Доволни ли сте ?
И имат ли смисъл кредитните ви карти? Имат ли такъв смисъл, както в сащ, или по разни други места, където се трупат точки, етц.

Аз имам разплащателна сметка към обб, но ..

1. Не успях да си подкарам интернет банкирането от първи път, нещо им е доста тромаво направено ( за IT човек е досадно тромаво, честно, изпаднах в бяс след опитите :D )
2. Не ми отпуснаха потребителски кредит, защото нямам 21 ( исках да изтегля 1.3к за такса за уни, защото бях дала около 2к за смяна на квартири и сметки и ми дойде повече , а взимам 1.7к чисти и трябваше да ми отпуснат, дейба ).
3. Банкоматите им не са толкова готини :D като на райфайзен , трябва да се звериш да натискаш копчета, което не е проблем де, поне имат на доста места. Но банкоматите им не са с местен съпорт, не знам как е при другите банки, ама някаква друга организация им поддържаше един банкомат, и като ми глътна картата, ме караха да ходя на майната си да си я взимам ( а може и при всички банки да е така, не разбирам).

Иначе, други драми не съм имала, служителите са нормални и т.н.

Пощенска банка -

1. Изтеглих потребителски кредит там, одобриха ме въпреки възрастта, драми не е имало, само с поръчител трябваше да съм ( майка ми, ест ).
2. Предложиха ми да ми направят кредитна карта и си казах, окей.
Чакам 2 месеца за нея. Първоо, не могло тази с преференциална такса, защото нямам 21 ( ок, писна ми, да всички разбраха, че нямам 21, вече и на мен ми писва, първо беше 18, вече 21 е новото 18 ).
Сега чакам за някаква нормална. Ама не знам си колко време. Да бяха седмица, две, три , да стане пластиката.
И само ме мотаят. А понеже подадох документи не в София ( за да може майка ми като поръчител да не я разкарвам до София ), сега мен ме разкараха два пъти извън София, при положение, че работя в часовете дето работи банката и съм идвала в отпуска.

Тъй, не съм щастлива от цялата тази банкова история, ама трябва.

Вий какъв експириънс имате?

D*Rose
10-05-2013, 22:21
1.3k... за уни... да не учиш в нбу ;D

моя xp е ок.. дебитна карта точно в postbank ми правят за 10 работни дни.. застраховките са им ок.. изгубих си я, отидох, деактивираха я - всичко точно.. сега чакам да ми издадат новата и идната седмица очаквам смс, че е готова. общо взето нямам проблеми, всичко си ми обясняват служителите, интернет банкирането.. не го ползвам за нищо освен да проверявам кога ми превеждат заплатата

TheBeliever
10-06-2013, 06:54
И аз съм със сметка в Пощенска банка. Само дебитна карта си изкарах, не ми се е налагало да тегля кредити и не изпитвам нужда от кредитна карта, така че не мога да дам мнение за тази им услуга.

Интернет банкирането им е ок, превеждам суми без проблем, битови сметки плащам също без проблем, интерфейса е удобен от потребителска гледна точка. Мобилната им версия куца малко, но това да им е кусура.

За обслужването не мога да кажа много защото за четирите години, в които съм им клиент съм стъпвала в банка точно три пъти - да си отворя сметка, да си взема картата и да си подменя картата след като й изтече срока. Всички транзакции правя през е-банкирането.

Обмислям отварянето на спестовна/инвестиционна сметка защото парите така и така са в банката, поне да ми носят по-високи дивиденти. Най-вероятно също в Пощенска банка.

Sh@d0w
10-06-2013, 09:38
Имам сметка в 3 банки.

Първата е ДСК - там забележки нямам всичко точно.

В ОББ си открих по време на първата ми работа защото го изискаха за превеждане заплатите. Отивам там да си отварям сметка и си говорим с момичето. Питам я какви са ви мерките за сигурност на онлайн банкирането и тя почва да ми обяснява "на най високо ниво от нас това е за голямо значение" завърта монитора към мен и ми вика "в системата ни може да се влиза само през интернет експлорър" FACEPALM ако не беше исловие на фирмата не бих си отворил сметка там

В момента си ползвам активно сметката в първа инвестиционна. За разлика от другите две динствено тук по дефоулт нямам известяване с смс за транзакции по сметката ми явно трябва да отида на място да помоля да ми го пуснат.

Иначе попринцип нямам кой да е какви оплаквания.

anonymous708973
10-06-2013, 14:53
Аз съм с дебитна карта към ДСК, кредитна нямам. Като цяло съм я използвала само и единствено да тегля пари, онлайн банкирането ми е непозната територия :д
Избрах си я, щото не искат голяма такса за поддръжка.

maldini
10-06-2013, 16:00
Имам дебитна карта ,за да мога да залагам . В Райфайзен съм.

D*Rose
10-06-2013, 17:32
"на най високо ниво от нас това е за голямо значение" завърта монитора към мен и ми вика "в системата ни може да се влиза само през интернет експлорър"

очевидно защитата е наистина на високо ниво, предвид, че пенсионери дори не ползват IE.. :lol:

DoubleDMG
10-06-2013, 17:57
поече с банки не се занимавам,последната дето си направих ми беше за покер , след което забравих да я взема , дори забравих за нея и после к'во стана? Тряяше като я закривам да платя 50 леа такси и прочие за това че въобще я е имало а дори не съм я вземал... ахахахаха... Закрих си и заплатната,сега ползвам една за покер но не е моя,само наливам и вземам от нея,както и държателят й.

(Трак трак трак,челюстта е тука пак)

Hayashi
10-07-2013, 13:01
Имам сметка в Societé Générale в България и във Франция.
Българската сметка ми е почти безполезна, единственото което мога да правя с нея е да пазарувам в магазин и по интернет, но я държа, защото така има най-малко такси когато ми превеждат пари. Обслужването им е на ниво обаче. Звънях им от Франция при проблеми с картата и веднага ми обясниха как да се оправя.
Френската сметка е готина. Като студент ми подариха 100 евро, направиха ми безплатна шарена карта и имам право да тегля 50 евро отгоре, които ако ги внеса до 5 дена няма да платя такси. Направиха ми и чекова книжка. Обслужването им обаче е тромаво, преди 2 седмици ми пратиха един код за банкирането, който обаче не работи и сега трябва да отида да ги питам какво става. Банкоматите им са пълна пародия. Могат да се ползват само за теглене на пари. Исках да видя колко пари имам в сметката, но такава опция тук няма.

anonymous708973
10-07-2013, 17:20
ИИсках да видя колко пари имам в сметката, но такава опция тук няма.

Мислех, че съм само аз!
Ама при мен е по-дебилно. На чист немски ми пише, че имам 0.00, а като пробвам да тегля, си тегля :д
Само с онлайн банкирането мога да проверя колко имам :д

georgi12
11-03-2013, 08:14
Във ФИБанк има всякакви опции - онлайн банкиране , проверка на състояние на сметка ,всекидневно извлечение по сметки. За кредитнитекарти - трупат се някакви точки , при пазаруване и се превръщат в левове .
Преди година трябваше да изпратя в ОББ 100 лева - захранване на сметка . След като почаках солидно ,сърдита служителка ми хвърли ордер , който да попълня , след което ми се скара ,че не съм го попълнил вярно , нервно го написа , взе ми личната карта , после също толкова нервно ми я хвърли и ми зададе въпросът за пръв път ли внасям пари . Обясних и , че в банката ,която ходя сядам на стола , давам си личната карта и накрая само прочитам написаното и се подписвам .
Ако решите да отидете в Първа Инвестиционна Банка само да попитате - ще ви приемат като клиент , не като враг!

neopower
11-20-2013, 14:00
ДСК не е банка просто. Веднъж не се е случило нещо да е нормално там...

dimitar_ak
11-27-2013, 13:30
Ползвах Пощенска, но ги зарязях след като 2 пъти се принуждавах да подменям кредитна карта заради компрометиране. Не бяха харчени големи суми (до 5-6 лева), но е факт, че харчовете не са мои. Сега ползвам Уникредит. По-високи такси, но по-надеждни. Електронното им банкиране работи без проблем както като сайт, така и като мобилно приложение за Андроид.

draid
11-29-2013, 21:58
Сметки имам в Societe Generale, UniCredit и DSK, картите са две visa, maestro и v-pay. Като цяло съм най-доволен от уникредит въпреки, че в последно време взеха да ме товарят с такси и май скоро ще се разходя да видя каква е тая работа.

shades
11-30-2013, 01:46
ном нома е бахти златотърсачката , иска да ви разбере банковите сметки ;)

Chacho
12-08-2013, 10:26
В Пощенска имам една разплащателна сметка с Visa и Maestro дебитни карти. Там си ми превеждат заплатата и общо взето контакта ми с Пощенска се ограничава до банкомата да си дръпна парите. Предлагаха ми и кредит, но не ми се струват конкурентни продуктите им.

В Първа инвестиционна имам спестовна сметка. Не съм си вадил карти, но съм доволен засега от обслужването, не са ми правили проблем с нищо. Освен това имат доста апетитни предложения и се замислям да си отворя втора сметка при тях.

Интернет банкиране не ползвам. За момента ми е излишно, а и не им се доверявам на сигурността.


Като цяло нямам оплаквания. Един път само се опитаха да ме разкарат Пощенска от София до Враца, за да си взема нова пластика на дебитната карта. Имах път натам и не ми беше проблем, но според служителката в някакъв софийски клон нова пластика можело да се извади само там, където е извадена старата. Като отидох във Враца и ми казаха, че няма такова нещо и съм могъл и в София да си я извадя. Но това е някакъв единичен случай за повече от 5 години, да кажем, че служителката се е объркала/не е знаела, случват се такива неща.



Замислил съм се за жилищен кредит от пощенска, но има време. Ако някой е теглил подобни и има препоръки за банка, да не се стеснява и да разкаже! :D

TheBeliever
12-08-2013, 10:37
Като цяло нямам оплаквания. Един път само се опитаха да ме разкарат Пощенска от София до Враца, за да си взема нова пластика на дебитната карта. Имах път натам и не ми беше проблем, но според служителката в някакъв софийски клон нова пластика можело да се извади само там, където е извадена старата. Като отидох във Враца и ми казаха, че няма такова нещо и съм могъл и в София да си я извадя. Но това е някакъв единичен случай за повече от 5 години, да кажем, че служителката се е объркала/не е знаела, случват се такива неща.



Това с преиздаването на пластиката си е вярно по принцип. По дефолт ти изпращат новата карта в клона, в който си си отворил сметката. Но с едно телефонно обаждане можеш да си избереш друг.

vde
12-17-2013, 23:02
Имах сметка в Уникредит и там са големи досадници, не помня колко пъти им писах да ме отпишат от всякакви мейлинг листи. Обслужването в 2-3 клона които ходих е под всякаква критика.
Имам сметка в ПИБ и съм що годе доволен. Като им кажа какво точно ми трябва го правят. Имах и кредитна карта при тях (преди 6 години), но беше хакната и я закрих. Добре, че поне търговеца се усети и ми върна парите.
Та както казах стават, вършат работа.
В момента не съм в БГ и мога да дам отзиви за една Австрийска банка, но мисля, че не е тема на разговора.

DarknessAngel
01-12-2014, 17:56
Имам дебитна карта на ДСК. Основно си пазарувам онлайн с нея, от скоро използвам и онлайн банкирането, много ми е удобно. Следя си транзакциите и баланса от вкъщи. Доволна съм.

ZloboMiR
01-21-2014, 00:23
Позволявам си да линкна нещо:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=298309126941572&set=a.128298240609329.20113.126892684083218

kaRamella
01-30-2014, 00:55
Имам дебитна карта на Societe Generele Expressbank и съм си доволна.
Съвсем обикновена,нищо сложно като цяло.Безплатно издаване, само някакви си 3 лева за дизайн (на година) , който избрах по каталог.
Доволна съм. Превеждането на пари е около 50ст-1лв.

vladii
01-30-2014, 09:00
Аз съм към ЦКБ,доволна съм ,дават ти и още една карта ,с която имаш отстъпки в различни магазини и услуги. :)