PDA

View Full Version : Къде живеете + сметки



NomNomNom
10-05-2013, 19:32
Хее, поредна тема.

Как живеете - под наем, в собствено жилище или общежитие?
Какво е жилището, колко квадрата, колко човека сте?
Колко ви излиза наема?

Ако сте се изнесли от вашите - кога се изнесохте и т.н.

Ий, какви и колко сметки плащате?

Sh@d0w
10-06-2013, 05:16
От няколко дена живея в общежитието на един приятел в студентски. Двустайно с четири човека вътре. Наема е 39 лева без вода и ток естествено. Засега ще остана там докато видим дали ще си вземе изпитите да запише, ако не сме решили да си вземем квартира за около 400 лева някъде и ще си делим парите.

Тока и водата зависи, понеже сметката се дели общо на хората на етажа тоест ако някой харчи повече всички ще плащат повече дели се по равно. Но едно 20 лева не мърда.

Като се замислиш излиза супер евтино, естествено не е кой знае какво (който е бил на общежитие знае) , но сме си го направили уютно. Пък и то само вечер сме там, през деня кой на лекции кой на работа.

TheBeliever
10-06-2013, 05:43
Живея под наем от 4 години вече. Изнесох се от нашите когато заминах да следвам, завърших тази година и си оставам тук.

Била съм на квартира с 2-ма и 3-ма души. В момента сме аз и една приятелка в апартамент с две стаи и отделна кухничка. Стар е апартамента, панелка. Даваме 300лв за наем, но само защото хазяите ни харесват и ни правят отстъпка. Иначе квартирата по принцип се дава за 400лв. Предполагам, че напролет ще потърсим нещо друго, но не сме го решили твърдо още.

Сметките общо (разбирай ток, вода, интернет) са около 70-90лв през топлите месеци, миналата зима като бяхме 3-ма отиваха към 200лв, тази зима предполагам ще са по-малко. Отделно има такси за поддръжка на общите помещения на жилищната сграда които са по двайсетина лева на тримесечие.

Общо разходите на човек в зависимост от сезона варират между 200-250лв за квартирата и консумативите. За Варна даже е евтино, имайки предвид "лукса" да си в самостоятелна стая и да имаш кухненско помещение.

Hayashi
10-07-2013, 12:06
Живея под наем в стар апартамент в нещо като кооперация с вътрешен двор. Много малко апартаментче, мебелите са стари, но пък е оборудвано почти напълно.
Сметките за наем, вода, ток и интернет са ми около 450 евро месечно.
Удобно е да живееш сам, никой не ти пречи да учиш.
Догодина обаче ще търся по-голяма квартира или общежитие, защото и приятелят ми ще се присъедини.
Иначе живея сама от както се преместих във Франция - вече месец.

Chacho
10-07-2013, 14:27
От около половин година съм на квартира.
Живея сам. Жилището е двустайно, но едната стая е заключена. Хол+спалня, кухня, баня, тераса.
300лв ми е наема, сметките досега са били пренебрежими, около 20-40лв, но съм непреднамерено пестелив.

Изнесох се като станах студент, преди квартирата бях на общежитие. Там си е евтиния, 17 кинта ми беше наема и на двете общежития, със сметките отиваше всичко на 30-40лв. Първата година за тия пари условията бяха мизерни (в рамките на поносимото), втората година беше джакпота с дограмите, новите мебели, хладилник, телевизор, т.н. Въпрос на късмет.

Cооkie
10-27-2013, 19:46
И аз се изнесох като станах студентка. Първата година живях с братовчедка ми и още едно момиче в Оборище, 3 стаи + кухня, баня и тоалетна. Не помня колко квадрата беше точно, но давахме по 200лв на човек на месец. За сметките нямам кой знае какъв спомен, но едва ли са били повече от 50лв на месец на човек.
Втората година бях сама, в Лозенец, спалня, хол+кухня, към 60кв.м. Наемът беше 300евро на месец, сметките не помня.
Третата година се преместих в Германия, Манхайм, живях с приятеля си, спалня, хол, кухня, 580евро общо + сметките.
Четвъртата година :D се преместих в друг град в Германия, спалня, хол+кухня, 450евро със сметките. От няколко месеца и приятелят ми е тук.
Всички апартаменти са били обзаведени. Предстои ново местене :D

NomNomNom
10-27-2013, 21:44
Хо, не съм си отговорила на темата.

1.Живеех в студентски в общежитие, но само ученици бяхме на тези етажи - 20лв на месец. - 13-16г.
2.Общежитие в едно спортно училище ( защото нямаше къде да ни сложат, и ни натикаха там ) - от 16-18г. ( но 17-18г. живеех малко при приятеля ми ) - наем 16лв на месец :Д.
3.Квартира в красна поляна - само една стая, с обща кухня и баня - наем 180лв, в което влизаше интернет. Сметки , хахаха, не помня - не се прибирах почти ( много кисна на работа по принцип, а тогава ако не бяхна работа - пиенйе някъде цяла нощ и пак работа, понякога не спях ) - ама сметки макс 30-40лв общо. Живях там 3 месеца.
4.Квартира в Лозенец - ~ 10 месеца - двустаен, три девойки - аз, братовчедка ми и другата дружка от гимназията. Готино ни беше, но ми беше далеч отновата работа. Наем - 400 на месец общо. Сметки - уж парното по 150лв на месец, накрая изравнителната беше малко над 1000 ;D Иначе, ток - 50-60лв зимата.
5.Квартира в младост - сама си живеех, тристаен, с четвърто помещение кухня - 400лв, но братовчедка ми няма къде ( а не ща да я оставям в общежитие да я тормозят, общежитията са ужасни ) - при мен е. Тя ми е душица.
Ток - около 50лв. Парно , ще видим.
Общо взето не знам никога какви сметки плащаме, само оставям пари и тя плаща.
Не съм пускала и пералня, тез неща са досадни ( тя ги прави :D ) .
Но, преди седмица реших да пробвам да си платя сметките през банкомата и беше готино.

maldini
10-27-2013, 22:25
Живея в къща в кв Малинова долина с майка ми . Разходите ни са доста най-вече за отопление , но пък си заслужава. Предпочитам така ,отколкото да живея в блок.

dimitar_ak
10-28-2013, 06:22
В момента живея при приятелката си. Разполагаме с етаж от къща, а на горния етаж е баба й. Като квадратура трудно мога да кажа. Може би около 150+ квадрата. Голям вестибюл, който ползваме за трапезария, 3 стаи, отделно кухня, остъклена веранда и голям двор. Разходите ни са основно за храна, ток и гориво за колите. Отопляваме се основно на ток, а и топлата вода е от бойлер.

bloodyF
11-05-2013, 10:14
Общежитие от тази година, вече 2 месеца, стая около 20 квадрата някъде, 3 момичета.
Наема за стаята е около 50 , сметките пак толкова.

DoubleDMG
11-05-2013, 11:14
Ем аз пък гледам баща ми,като се има на предвид че само аз работя в къщи и живеем 2-ма,сметките за ток стигат около 120 лв(няма значение от сезона) , ползваме климатик само за зимата и лятото, като се има на предвид пералня,хладилник,микровъл нова,печка за готвене,комп,тв и прочие.. За вода са доста по-малко,не съм ги смятал до сега.Апартамента е малък,3 стаен , ново строителство, на 15 минути от плажа и на 15 минути до Владиславово(краен квартал Варна) , широк център.. Яд ме е че има доста кражби в входа и много тъпи съседи, но както и да е,то си е за тях.

AnarchyBoy
11-05-2013, 22:30
Общежитие от тази година, вече станаха 2 месеца, стая 18 квадрата горе-долу.. 2ма сме.
Наема със сметките ми е 25-28 лева.. 8-)

James_Deen
11-11-2013, 07:23
Чужбина - в апартамент с още 1 човек, отделни стаи. Всеки от нас плаща по около 1050 лева на месец.

Yaiza
11-15-2013, 13:03
Къде точно в чужбина ако мога да попитам ?
Иначе по темата и аз живея в чужбина, 3-стаен апартамент - около 900 лева на месец.

thedentist
11-15-2013, 13:25
Аз живея в Дървеница,в тристаен апартамент:)

James_Deen
11-29-2013, 11:14
Къде точно в чужбина ако мога да попитам ?
Иначе по темата и аз живея в чужбина, 3-стаен апартамент - около 900 лева на месец.
Брюксел.

vde
12-17-2013, 22:08
Чужбина, със съпругата и деца с кредит и разходи към 1000 Евро

stOlen``EyEs
01-02-2014, 18:25
Живея сама от септември 2011 г. На квартира съм, живея на бул. Мадрид (София), сама съм в гарсониера, която е част от фамилна кооперация. Наема ми е 300 лв., сметките около още 60-70 лв.

DoubleDMG
01-06-2014, 12:01
Tochno sq jiveq v RU(Sankt-Peter) i da wi kaja,w kyshta se plashta samo TOK i danaci , a w apartament se plashta tok,voda,danaci (Kato w apartament e dosta skyp jiwota) A w kyshta e mnogo po ewtino,po golqmo prostranstwo,poneje tuk malkite apartamenti sa skypi a za golemite da ne govorim. Tuka jiwota e drug.Kato se ima napredwid che toka e mnogo ewtin , wyobshteee....

vladii
01-30-2014, 08:21
Под наем,с половинка и котка,апартамент 330лв наем,сметки за ток -последно 100лв,вода-5,кабелна и интернет-23..

toad
02-02-2014, 08:27
Под наем,с половинка и котка,апартамент 330лв наем,сметки за ток -последно 100лв,вода-5,кабелна и интернет-23..

На три ли делите разходите ? ;)

Трима човека в тристаен апартамент в центъра на София.
Наем по 200лв на човек.
Сметки през зимата към 200лв общо.Добре, че се отказахме от парното.
От нашите се изнесох преди 6-7г.