PDA

View Full Version : Омбре?



galena.petkovska
10-06-2013, 07:01
Много ми харесва стила 'омбре' и се чудя дали да не си направя и аз :D Понеже не искам да горя косата си с боя ,предложиха ми друг начин - с кислородна вода.. само че искам да попитам как става и става ли хубаво с кислородна вода, мога ли да си го направя у дома, как точно се прави :D

galena.petkovska
10-06-2013, 08:10
или да отида на фризиор?

Runaway11
10-06-2013, 08:13
Ако не се направи хубаво изглежда сууупер смешно и си личи, че сама си го правила. Най-добре на фризьор :)

galena.petkovska
10-06-2013, 08:15
казват, че излизало много скъпо като отидеш на фризиор. това вярно ли е? :d

TheNereid
10-06-2013, 08:28
Скъпо или не, по-добре отиди на фризьор. Недей да рискуваш самичка, защото после ефекта ще е катастрофален. :)

galena.petkovska
10-06-2013, 08:31
а според вас как е по-добре с боя или кислородна вода ?

girl91
10-06-2013, 09:01
Повечето, които са с омбре, са си го правили сами или някой друг им го правил в домашни условия и това си личи, повечето са с подобие на омбре. Преливането не е плавно, а просто една част от косата е боядисана в друг цвят. По-добре разпитай във фризьорските салони колко биха ти взели за тази услуга. Не ти препоръчвам да пробваш с кислородна вода.

galena.petkovska
10-06-2013, 09:06
Повечето, които са с омбре, са си го правили сами или някой друг им го правил в домашни условия и това си личи, повечето са с подобие на омбре. Преливането не е плавно, а просто една част от косата е боядисана в друг цвят. По-добре разпитай във фризьорските салони колко биха ти взели за тази услуга. Не ти препоръчвам да пробваш с кислородна вода.


така и ще направя. ще поразпитам из няколко салона и ще реша какво да правя.. а само да попитам защо 'не ти препоръчвам да пробваш с кислородна вода.' ? иначе мерси много :)

girl91
10-06-2013, 10:37
Чувала съм, че на някои доста им уврежда косата и цветът ставал кофти. Аз не съм пробвала.

Hayashi
10-06-2013, 10:38
Оф, само на мен ли масово са ми противни тея обрета? Тук всяка втора е с такова, а на повечето им стои потресаващо гадно. Почти винаги това преливане към русо прави долната част да изглежда ужасно изгорена и нацъфтяла и като видя някоя такава направо ми идва да ѝ отрежа тази част от косата.

От кислородната вода най-много да ти опада косата.

galena.petkovska
10-06-2013, 11:59
edno momiche se napravi cqlata s kislorodna voda i e dovolna .. a kato tyrsq v internet kak da si napravim ombre ili razni takiva izlat che nai-dobre i nai-malko vredno e s kslorodna voda i med ama ne znam kak tochno da go napravq i malko me e strah :(

galena.petkovska
10-06-2013, 12:02
http://www.youtube.com/watch?v=aJASTk3Xjro и където и да пиша нещо за омбре с кислородна вода ми излзиа този клип и още няколко такива,, не знам изглежда добре. ох, не знам много съм объркана :D

Hayashi
10-06-2013, 12:30
^ На мен тази коса ми изглежда ужасно.
Освен това именно с кислородна вода най-много се уврежда косата.

galena.petkovska
10-06-2013, 13:30
оф не знам напълно се обърках вече, на някои места из интернет пише че всички са много доволни и, че не уврежда косата, а на други точно обратното.. не знам .. иначе приятелката ми е много доволна (направи си цялата коса) и и стои наистина много добре и естествено :)

Lanator
10-06-2013, 14:33
На мен омбрето не ми харесва,особено пък онова ''омбре'', при което краищата са боядисани в друг цвят. Дори и преливането да е плавно, стои все едно си била боядисана и ти е паднала част от боята.

Ако все пак решиш да си правиш косата, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ недей с кислородна вода - ужасно много уврежда косата. Не знам къде четеш, обаче това си е истината...

strawberry88
10-06-2013, 15:52
Най-добре отиди на фризьор. Цената зависи от салона и от това колко ти е гъста/дълга косата, и колко продукт ще се изхаби. Иначе и на мен са ми противни тези омбрета вече. Доста хора така се направиха.

galena.petkovska
10-06-2013, 16:19
Оф, само на мен ли масово са ми противни тея обрета? Тук всяка втора е с такова, а на повечето им стои потресаващо гадно. Почти винаги това преливане към русо прави долната част да изглежда ужасно изгорена и нацъфтяла и като видя някоя такава направо ми идва да ѝ отрежа тази част от косата.

От кислородната вода най-много да ти опада косата.

тук виждам много отрицателни коментари за кислородната вода и се обърках ужасно много :Д докато чета коментарите ви се плаша, но след това се сещам за това момицче което се направи по същия начин и то цялата коса и не знам какво да правя :х ще взема да поговоря с някоя фризиорка освен..

tori
10-06-2013, 18:59
Говори със фризьорка в добър салон във града си. Бъди отговорна спрямо себе си и външния вид.

galena.petkovska
10-07-2013, 13:22
:)

Rocknroll
10-07-2013, 13:45
Бе вече всяка втора има омбре.Не е модерно вече.Иначе,ако толкова искаш-фризьор.

sunshine :**
10-07-2013, 15:20
няма смисъл да си я гориш с боя.кислородната вода не вярвам да е толкова вредна колкото всички я изкарват....ако толкова държиш напръскай си един кичур и виж как ще стане,ако ти хареса - давай цялата коса и толкова.

kaRamella
10-07-2013, 16:10
няма смисъл да си я гориш с боя.кислородната вода не вярвам да е толкова вредна колкото всички я изкарват....ако толкова държиш напръскай си един кичур и виж как ще стане,ако ти хареса - давай цялата коса и толкова.

С кислородната вода да не си мислиш, че като напръскаш един кичур и айде вече е руса?
За кислородната вода трябва силно слънце, и не става от веднъж... Ще трябва една , две седмици да се пръскаш, че да има ефект.

sunshine :**
10-07-2013, 16:57
пак по-добре от боята ;) и не вярвам чак пък руса да иска да я прави

Mary_Jane_69
10-07-2013, 18:56
Недей, вече твърде мнооооооого нашумя

heartsdesire
10-07-2013, 19:36
Направи си, стига да можеш да го направиш както трябва. Целта е да прелива, на някои момичета хич не им се получава.

galena.petkovska
10-08-2013, 12:34
пак по-добре от боята ;) и не вярвам чак пък руса да иска да я прави

мхм, не искам да се правя точно руса, просто искам по- светло :) и реших да пробвам да се направя, кпи си кислородна вода обаче първо ще пробвам с един кичур да видим какво ще стане и след това ще реша какво да правя :)

Bloodlust
10-09-2013, 17:25
Оф, само на мен ли масово са ми противни тея обрета? Тук всяка втора е с такова, а на повечето им стои потресаващо гадно. Почти винаги това преливане към русо прави долната част да изглежда ужасно изгорена и нацъфтяла и като видя някоя такава направо ми идва да ѝ отрежа тази част от косата.

От кислородната вода най-много да ти опада косата.

+1

На омбрето вече му мина модата. Супер банално стана и бих те посъветвала да не си правиш. А това с кислородната вода е малко стил *Да ловим маймуни с трици.* Хем искаш да си много *модерна* с омбрето, хем не ти се дават пари да го направиш както трябва.

SmaRii
10-09-2013, 18:33
И аз съм на мнението на повечето, че е най-добре да ти го направи фризьор. Повечето момичета, които си го правят сами, изобщо нямат успех с преливането на цветовете и хич не стои добре. Признавам си, и аз все още съм с омбре (макар, че си го направих още в началото когато излезе и вече доста време мина и почти съм го махнала .. още малко ми остана да резна) и ми го направи майка ми - фризьорка. Определено си личи когато е направено качествено, а не на отрязана черта, надолу от която цвета рязко се сменя. Ако искаш да си малко по-необичайна, експериментирай с цветовете. Аз например не исках да е типичното русо, така че си направих краищата сини, постепенно се отмиваха и преминаха в сиви, докато в крайна сметка изрусеното отдолу не си пролича, но поне месец се задържа някакъв по-необичаен цвят, а после може да си го смениш с нов. ;д Беше се получило нещо подобно на това http://4.bp.blogspot.com/-Dxja0-wcMH4/UYv68031HZI/AAAAAAAAAWE/BhEHmCaxLBA/s1600/blue_ombre.jpg с малката разлика, че косата ми е една идея по-къса и синьото не беше чак толкова. ;д

galena.petkovska
10-10-2013, 14:59
хей :) събрах смелост и снощи се направих с кислородна вода :д първоначално не видях никаква разлика, но след 15 минути косата леко ми изсветля :д тази сутрин като станах имаше лека разлика но не си личеше много и като излезнах навън си пролича че има разлика, но минимална и едвам едвам се вижда :д след това бавно започна да изсветлява и сега стана по-светла :д леко като русо ;д иначе ми харесва, ама да се надявам, че повече няма да изсветлява, че.. :х :д иначе благодаря на всички за съветите! наистина ми помогнаха :)

fUcKsMiLe
10-10-2013, 18:33
Кислородната вода уврежда супер много.
Направо не знам защо подлагаш косата си на такова мъчение.
Ужас.

_ivi_
10-12-2013, 00:06
Не е лошо, допада ми

baby_baby
11-05-2013, 13:17
Много ми харесва

Cherry~♥
11-05-2013, 13:52
Кислородната вода уврежда супер много.
Направо не знам защо подлагаш косата си на такова мъчение.
Ужас.

+1 иначе и на мен мн ми харесва омбрето в какъвто и да било цвят.