PDA

View Full Version : Какво е животът?



New_Teen_Mashine
10-06-2013, 15:01
Та имах музата да напиша 2 реда и реших да го споделя, защото не си падам литературна лично, по-скоро да философствам. Не обръщайте внимание на граматиката, не съм се занимавам с нея.
Може да го оцените скалата започва от много зле :D


Какво е животът?
Той не се консумира пряко като храната или водата, те самите не са живот, те са просто горивото на огранизма,Точно както бензина в колата.
Не е чистият въздух, но той все пак би подобрил издръжливостта му. Не са емоциите, защото колкото и да са чести, не са достатъчно продължителни.
Не е музиката, защото колкото и да я слушаме, тя би омъзнала все някога. Не са и желанията, защото те са осъществими.
За мен това са всички чувства изпитвани към някого. Това зависи от другият човек, дали той ще е на същата вълна, която си и ти, тоест дали ще има идеята да те задържа максимално дълго до теб, да не кажа вечно.
Думата чувство съдържа и всички други изброени: музика,храна,въздух,желани и забравих да добавя приятелите, впрочем те биха били спътниците ти в живота и ако успееш да намериш такива като теб с подобни интереси, които ти бсе пак
ще споделяш с тях, но като се замисля в определено време приятелството претърпява една метаморфозаи чак тогава се превръща в спътничество, но не ме разбирайте погрешно, то определено трябва да се отнася и за двамата по еднакво.
Предупреждението ми е, да не го взимате за даденост никога и да го цените, ако намерите такъв човек, защото нищо не е сигурно и винаги може да стане, така че ги загубите.Това го наричам реалност или реална среда.

New_Teen_Mashine
10-06-2013, 15:03
ПС. не съм го довършил и сменям темата постоянно в текста, което е целенасочено.

fevoos
10-06-2013, 15:53
Животът е един "небалансиран баланс", едно "неуравновесено равновесие" или "неразбрано разбирателство", но най вече животът представлява "начинът" по който ще го разбереш...

New_Teen_Mashine
10-06-2013, 16:36
Животът е един "небалансиран баланс", едно "неуравновесено равновесие" или "неразбрано разбирателство", но най вече животът представлява "начинът" по който ще го разбереш...

Хората правят едни и същи грешки, мислят доста еднакво в повечето случаи, особено на моята възраст. Мисля че се отличават с материалните си блага или наглите черти от характера, но е дразнещо все някой да те определя или коментира като идеята е да си живееш както ти искаш и да си поставиш цел в живота, който реално е безсмислен.
Целта в живота е много странен въпрос според мен, как мислиш?

fevoos
10-06-2013, 21:37
Целта в живота според мен е да намериш каква цел искаш да осъществиш(както и да звучи) , затова малко успяват...защото 90 % от хората се чудят каква е тяхната цел и какво да правят, докато другите действат... и всичко си остава загубено време, за тези които само се чудят и си вярват, че са пратени за велики дела, но не е така и бавно го осъзнават, по жалкото е, че свикват с факта, а не го променят...въпросът е труден, защото отговорите са хиляди, но най - верният съм сигурен, че е и най - разочароващ...

StoichoRusinov
10-23-2013, 08:40
Виж целта на живота, не е задължителна. По-някога някой хора се раждат просто от една грешка, така, че. За едни той е поредица от разочарования и неуспехи, а за други пари и без много труд постигане на това което искат.