PDA

View Full Version : Колебание



mila_sladka
10-07-2013, 23:33
Здравейте на всички. Аз съм едно срамежливо младо момиче на 14 години, което има нужда от малко помощ. Преди две седмици с три приятелки бяхме на НДК. Близо до нас имаше една групичка момчета, които ни заглеждаха и съответно ние тях. Прекарахме там може би час, час и нещо докато едно от тези момчета не дойде при нас. За протокола, той е на 17 години и нататък ще го наричам просто А. Беше един такъв висок и симпатичен, малко смутен. Просто застана пред мен, попита "Може ли?" и докато се чудех какво дали може той ме прегърна. Съвсем нормална прегръдка, без да ме опипва и тн. Една от приятелките ми се възмути, а другите се закикотиха. На въпроса какво прави той отвърна - "Предизвикаха ме да прегърна най-красивото момиче от вас". Усмихна се и се върна в групичката си. Понеже не се върна при нас ние отидохме при момчетата и стана така, че си разменихме скайповете с А. Писахме си всеки ден, още първата нощ не мигнахме, а нататък си пишехме повече или по-малко през деня или вечерта ( той винаги ми пише първи ).
А. е малко притеснителен характер като мен, и двамата сме посветени на изкуствата и изобщо много ми допадна. А сега и проблемът. Август месец по Фейсбук се е запознал с една моя съученичка, но дори и в момента той не знае, че сме от един клас. Тя е много освободена, забавна е и е красива. Виждали са се няколко пъти през септември, тя го е харесала и в момента са в близки приятелски отношения. Аз съм просто мила и срамежлива, не мога да се сравнявам с нея, но момчето страшно много ми допада, отдавна търся някой, с когото да си говоря така.
Ще ме посъветвате ли какво да правя? Не може да се каже, че сме приятелки с моята съученичка, но все пак сме от един клас, не желая да се карам с нея. А много искам да видя дали си струва да съм с А. Благодаря ви предварително за помощта.

Иво
10-07-2013, 23:45
Здравей и на теб "Колебливке"!

За разлика от теб - той не е толкова малък. Макар че ви делят само 3 години
разликата от 14 до 17 е "огромна" (в някои аспекти...). Та... колкото и да си
срамежлива - стреляй направо... няма какво да изгубиш, а само можеш да спечелиш..
и ще ти кажа защо. Повечето хора нямат смелостта да говорят открито за чувствата си.
Когато успееш да преодолееш това, ще спечелш много!
1) Казваш му как се чувстваш, когато си с него, когато си пишете и т.н.; споменаваш,
че знаеш, че се познават с твоята съученичка и поставяш нещата по този начин, че
той да избира... теб, нея... приятели... какво по-точно очаква и иска той.
2) Какъвто и да е отговора - печелиш!
- ДА, той те харесва! - чудесна новина.
- НЕ, не те харесва по този начин - страхотно... спечелила си времето, което
евентуално би изгбила да се чудиш "дали не трябва да го питам..."

Ако се отдръпне... значи не е твоя човек... когато говориш на подобни теми
се постарай да го правиш очи в очи... по този начин по-правилно можеш да прецениш
ситуацията... как говори, изненадан ли е, какво казват очите му.. заеква ли...
НО... все пак си само на 14... имаш толкова много време пред себе си.
В никакъв случай не се страхувай от това да говориш и изразяваш нещата, които
чувстваш, изпитваш и усещаш очи в очи!

Успех!

mila_sladka
10-08-2013, 00:19
Може би така е най-добре, но с нея се познават вече два месеца, а с мен само от две седмици. Не мога да си мисля, че ще ме избере. Благодаря ти за отговора, може би това е добрият подход, просто не знам дали ще мога.

destani101
10-08-2013, 11:10
Била съм на твое място.. и загубих, защото премълчах чувствата си. Затова не прави като мен, а давай смело напред.
Това от колко време се познавате, не мисля че е от голямо значение... Важно е какви чувства имаш, а не времето, за което си ги получил. :)

Пожелавам ти успех!

Luci
10-08-2013, 14:39
Не се поддавай на страха... защото само ти ще изгубиш и то не само в тази ситуация, а и по принцип. Както ти казаха по-горе давай смело напред, няма какво да изгубиш. Дори и да не те харесва по този начин, нищо не пречи да си останете приятели :))

Tsukuda_Hiroshi
10-09-2013, 05:23
1. Ако го искаш - кажи му го! Molon lave!!
2. Ако искаш да си останеш приятелка с момичето, най-добре поговори с нея на тема "той е мой и ако го пипнеш, ще ти счупя ръцете".
3. След като си на 14, трябва да са ти ясни 2 неща:
а) време ти е за уроци;
б) не се впрягай толкова за момчето - така или иначе ще скъсате все някога. Просто действай!!

baby_baby
11-04-2013, 22:11
Давай смело няма да загубиш ако му разкриеш чувствата си

prince
11-05-2013, 08:46
1. Той те харесва - ти го харесваш. Не чакай покани го да излезете някъде само двамата, дали ще е на кафе или разходка, няма значение.
2. Няма значение от колко време се познаваш с него и твоята съучиничка от колко време с него. Щом го харесваш направи нещо!
3. Тя го харесва и не искаш да се караш с нея. Окей, няма проблем не се карай с нея, просто щом го харесваш не се оставяй на някое момиче, което не ти е никакво да ти го вземе. Казвам, че не ти е никакво, защото под съучиничка не може да се каже приятелка за цял живот.
4. Нямам шанс пред нея. На тези изрази най-много се дразня. Защо се така нямаш самочувствие ? Виж, тя може да е красива, да има много неща, които ти нямаш, но ти може да имаш едно нещо в твоя характер което да е по-стойностно от цялата нея. За това помисли над това. Всеки човек е сам по-себе си уникален, той си има свой личен характер, собствена красота и чар. Никога не си падай под нивото!
5. Притеснителна си - Срамежлива .... Да, според мен това е най-големия минус на всеки един човек, че има срам. Ако този срам го нямаше, колко по-лесно щеше да е всичко. Но пък от една страна е добре, защото срещу теб предполагам е и едно притеснително момче и ще се отнася добре с теб. Ще ви се получават и разговорите. За това не чакай, а излез с него.