PDA

View Full Version : Най-добрият ми приятел..



magi4731
10-08-2013, 10:27
Та както заглавието вече подсказва - отново тема относно friendzone. И колкото и неща да изчетох във форума, отговор не намерих. Да започна така - момиче съм на 16, а той е на 17 и се познаваме от две години, през които сме градили приятелство, което в последната половин година е особено здраво. Аз му имам голямо доверие и той на мен също, не знам дали има друг човек, с който да се разбирам така добре.. Живеем в различни градове, но това като че ли никога не е било проблем. Аз имам роднини в неговия град и ходя 1-2 пъти месечно през уикенда и тогава реално се виждаме, но иначе се чуваме всеки ден - понякога говорим с часове. Да обаче - като в мой стил - реших да прецакам нещата като започна да имам чувства към него. В началото определено не го виждах по този начин, не ме привличаше физически, нищо.. обаче какво ми е станало в последния месец - не знам. Колкото и да се опитвам да го отричам пред себе си - започвам да се влюбвам в него и това е. Но вкрайна сметка колкото и да се чудя откъде се взеха тия чувства - той е единственият човек, който винаги е оставал до мен. Имало е моменти, в които съм се държала зле с него, но той е оставал и ме е търпял и до ден днешен твърди, че не би допуснал да се разделим като приятели. От моя гледна точка не мога да преценя дали той има чувства. Никога не се е държал зле с мен, винаги се опитва да помогне и да ме накара да се чувствам добре и щастлива и не веднъж ми е казвал колко е важно за него това и т.н. А от друга страна като съм го питала дали има чувства към някоя - отговора е винаги еднакъв - няма момиче в живота му, което да смята подходящо за сериозна връзка. И това все ме навежда на мисълта, че ме е приел като просто много добра приятелка и може би не съм негов тип. Както и да е, мисля че в общи линии обясних ситуацията, дори и да ми кажете признай си чувствата - трудна работа, не съм от лесно-признаващите. Като цяло просто искам да знам дали според вас има чувства и от негова страна, или да се опитвам да го забравя?..

muhatacece
10-08-2013, 10:35
За да се създаде добра връзка, трябва добро приятелство :) Това е стратегия ... Но както при теб, става от само себе си.
+ като децата си :) на 16 си .. отиди и поговори с него, обясни ми ситуацията, ако отговора е положителен, супер, ако не е, здраве да е, остави се по течението :D

anonimnotomomiche
10-09-2013, 10:14
Не мисля, че има как да го забравиш като се има в предвид, че си общувате всеки ден, а относно говоренето директно по този въпрос, не мисля, че е добра идея. Според мен започни да му правиш някакви намеци или просто да се закачаш по някакъв начин с него (да го гъделичкаш или нещо такова)... и ако той изпитва нещо повече от приятелство към теб трябва да си проличи :)

baby_baby
11-04-2013, 22:14
Иска те само за приятелка

prince
11-05-2013, 08:32
В една връзка на първо място е важно доброто приятелство и след това всичко останало. Според мен, между момиче и момче, никога не може да има чисто приятелство. Защото все някой път ще си помислиш как би изпраскал "добрата ти приятелка" или тя теб. Това е.

BlackEyedPeas
11-05-2013, 09:10
^ Повтаряш се.