PDA

View Full Version : Влюбена съм :(



Persil
10-08-2013, 14:22
Здравейте!!! Харесвам едно момче, но не знам как да го спечеля. Пишеме си казваме си здрасти,но не знам как мога да го спечеля.Той е на моята възраст. Надявам се да ми помогнете :)

Sh@d0w
10-08-2013, 14:54
Първо грешен раздел ще я преместя в подходящия.

Второ - общувайте. Излизайте. Флиртувай с него. Ако не можеш да направиш първата крачка това е напълно достатъчно, другото вече зависи от него. Ако те харесва ще направи нещо, ако ли не - насила не можеш да накараш никой да те хареса.

Tsukuda_Hiroshi
10-09-2013, 05:25
Според митологията, трябва да утрепеш някакво яко-грозно чудовище и да се върнеш с главата му в родната си страна. По-лесния, цивилизован и изпитан начин е този, който ти каза Sh@dow...

+ това, извинявай, ако ти прозвучи като заяждане, ама не може темата ти да е "Влюбена съм", а да започваш поста си със "Харесвам едно момче". Или си влюбена, или харесваш някого - средно положение няма. Най-добре ще е да се изясниш първо със себе си, мисля аз.

Chacho
10-09-2013, 12:12
^Любовен нацист

Жълто
10-09-2013, 20:49
Може да го поканиш да излезете някъде и от там нататък е той. Ако те хареса ще те потърси сам, ако не няма да те потърси.

GiveMeLove
10-09-2013, 21:02
Ти думата "влюбена" знаеш ли колко сила има в нея и колко е сериозна?

Съмнявам се... :)

Chacho
10-10-2013, 07:42
Ти думата "влюбена" знаеш ли колко сила има в нея и колко е сериозна?

Съмнявам се... :)

Като думата бог.

Tsukuda_Hiroshi
10-10-2013, 13:45
^Любовен нацист

Е защо пък...? :)

GiveMeLove
10-10-2013, 13:51
Като думата бог.

Хаха.. :D .. Да речем нещо сходно.. :)

Chacho
10-10-2013, 13:55
Е защо пък...? :)

Щото за мен детинската любов е толкова истинска, колкото зрялата.
И дори да не е, поне за децата трябва да е допустимо да я бъркат.

Tsukuda_Hiroshi
10-10-2013, 17:22
Аз не казвам, че не е истинска. Просто според мен има ясно-диференцирана разлика между харесване и обичане.

analgin
10-10-2013, 17:58
Ако започнеш да говориш с него на живо , а не само да се поздравявате и да водите онлайн комуникация , може би ще се сближите повече и ако двамата си допаднете , може да стане нещо повече ии момъкът успешно ще бъде "спечелен" от теб. Ще започнете да излизате , може и тото да си пускате или да си купувате лотарийни билети и да печелите разни неща . Не знам на каква възраст сте , но колкото по-рано осъзнаеш разликата между харесване и влюбване толкова по-добре .

Chacho
10-11-2013, 07:54
Аз не казвам, че не е истинска. Просто според мен има ясно-диференцирана разлика между харесване и обичане.

На 15 не ми беше много ясно. 8-)

Lilanda
10-11-2013, 12:34
Аз не казвам, че не е истинска. Просто според мен има ясно-диференцирана разлика между харесване и обичане.
Като сме тръгнали да се заяждаме...Ти знаеш ли каква е разликата между влюбване и обичане?

Chacho
10-11-2013, 12:41
Като сме тръгнали да се заяждаме...Ти знаеш ли каква е разликата между влюбване и обичане?

Че едното се отнася до започването, а другото до цялото действие?

baby_baby
10-11-2013, 13:18
Първо грешен раздел ще я преместя в подходящия.

Второ - общувайте. Излизайте. Флиртувай с него. Ако не можеш да направиш първата крачка това е напълно достатъчно, другото вече зависи от него. Ако те харесва ще направи нещо, ако ли не - насила не можеш да накараш никой да те хареса.

+1

Щефи
10-11-2013, 14:10
Az puk si kazvam direktno na momcheto za da ne si davam prazni nadejdi ako nqmam shans i za da uskorq neshtata ako imam shans vse pak trqbva da si zabelqzala dali ima nqkakvi simpatii kum teb az postupih tochno taka s edno momche naskoro i se okaza che i toi me haresva obache razlikata ni e golqma :( i na nego tova mu prechi

Lilanda
10-11-2013, 14:58
Че едното се отнася до започването, а другото до цялото действие?
Че едното е до обвързването, а другото до самите отношения. Може да обичаш някого от срещуположния пол, а да не ти е нищо повече от приятел и обратното - да си влюбен в човека до теб, но връзката ви да е още млада и да не го обичаш. От едното не следва другото.

Tsukuda_Hiroshi
10-11-2013, 18:43
Като сме тръгнали да се заяждаме...Ти знаеш ли каква е разликата между влюбване и обичане?

Да, знам я! И определено се различават от харесване. И само за протокола - не съм тръгнал да се заяждам, явно грешно си ме разбрала. Просто направих уточнението, че има разлика между едното и другото.

+ това обичам мусака, но не съм влюбен в нея ;)


Че едното е до обвързването, а другото до самите отношения. Може да обичаш някого от срещуположния пол, а да не ти е нищо повече от приятел и обратното - да си влюбен в човека до теб, но връзката ви да е още млада и да не го обичаш. От едното не следва другото.

И предвид този ^ ти коментар + предишния:
Ако приемем, че обичам мусаката, това обвързва ли ме с нея? А ако приемем изяждането й като отношения (изхождащи от мен, спрямо мусаката), то тогава това би ли означавало, че съм влюбен в нея или просто консумирам връзката ни без да има любов?

tori
10-11-2013, 18:49
Ти думата "влюбена" знаеш ли колко сила има в нея и колко е сериозна?

Съмнявам се... :)
Айде, чак такава сила каквато я описвате не носи. Сериозна е, да. Не трябва да се казва, че си влюбен в някого без да си сигурен, да. Но това "обичам те" го изкарвате като "болен съм от еди-ква-си-наизлечима-болест".
Авторке, излезте два-три пъти при желание от двете страни, говорете си, опознайте се малко повече и ако продължаваш да го харесваш, просто му кажи или покажи.

keron.stone
10-11-2013, 19:19
Виж мила. Няма нищо лошо да харесваш момче, дори напротив, това е чудесно. Доколкото виждам проблема ти, ти си някъде около 12-14 годишна. И нека аз по просто да ти обясня разликата между "харесвам някого" и "влюбен съм" Харесвам е началната фаза на едно взаимоотношение. По скоро "харесвам" обобщава физическо привличане. Докато "влюбен\а", е там вече става въпрос за сериозни чувства които се появяват по късно, след като опознаеш човека. Така, че по-скоро си си харесала някого и питаш как да го впечатлиш :) е не е кой знае колко сложно. Говорете, усмихвай му се по-често, разбери какво харесва, излезте на среща . Ако се получи ок. Ако не, не. Няма как да го накараш. :)

Lilanda
10-11-2013, 20:29
Да, знам я! И определено се различават от харесване. И само за протокола - не съм тръгнал да се заяждам, явно грешно си ме разбрала. Просто направих уточнението, че има разлика между едното и другото.

+ това обичам мусака, но не съм влюбен в нея ;)



И предвид този ^ ти коментар + предишния:
Ако приемем, че обичам мусаката, това обвързва ли ме с нея? А ако приемем изяждането й като отношения (изхождащи от мен, спрямо мусаката), то тогава това би ли означавало, че съм влюбен в нея или просто консумирам връзката ни без да има любов?

Всъщност имах предвид точно това, че обичането не е задължително да е свързано с обвързване и съответно отношенията с влюбване.../Сега забелязах, че съм разменила реда..:)/

Gogo-G
10-11-2013, 21:44
Да си влюбен не означава просто да имаш някакви симпатии към някого,аз когато се влюбих в едно момиче постоянно мислех за нея,гледах и снимки,се се опитвах да се сближим,да видя дали поне имам шанс,харесвах я във всяко едно отношение тя беше като идеал за мен момиче,бих направил всичко да съм с нея,това е любов.

П.С.Аз съм на 14 и не мисля,че като сме малки и това е "детска любов" не означава ,че не я чувстваме истински :(

Tsukuda_Hiroshi
10-12-2013, 04:36
Да си влюбен не означава просто да имаш някакви симпатии към някого,аз когато се влюбих в едно момиче постоянно мислех за нея,гледах и снимки,се се опитвах да се сближим,да видя дали поне имам шанс,харесвах я във всяко едно отношение тя беше като идеал за мен момиче,бих направил всичко да съм с нея,това е любов.

П.С.Аз съм на 14 и не мисля,че като сме малки и това е "детска любов" не означава ,че не я чувстваме истински :(

О, не, определено никой не е искал да каже, че че не чувствате любовта истински. Напротив - детските чувства са едни от най-истинските и неподправените. Проблема е начина на мислене. Имам предвид не това, че мисленето на децата е погрешно (понякога наистина е), а това, че с течение на времето, мисленето им се променя. Ако днес сте искали едно нещо - независимо дали говорим за играчка или изисквания към отсрещния човек - нещата се променят. Ако днес си искал приятелката ти да е с големи цици (примерно), утре ще искаш да можете да си говорите за нещо... като същността на живота, Вселената и пр. И когато приятелката ти с големите (примерни) цици не може да ти говори на такива екзистенциални теми, започваш да си търсиш такава, която може. За това по-малките имат по-нетрайни връзки. Не, защото чувствата им не са наред.

Gogo-G
10-19-2013, 22:40
+1 :)

Betterway
10-19-2013, 23:19
Айде честито!

Намери му файсбукито и му дай приятелство....ако ти приеми приятелството ще ти разгледа снимките и САМ ще ти пише ако си му харесала....Пише ли сам ....в кърпа ти е вързан! :) ...ако ли не ....кофти ...ама не е само той :)

Chacho
10-20-2013, 01:37
Айде честито!

Намери му файсбукито и му дай приятелство....ако ти приеми приятелството ще ти разгледа снимките и САМ ще ти пише ако си му харесала....Пише ли сам ....в кърпа ти е вързан! :) ...ако ли не ....кофти ...ама не е само той :)

Cosmopolitan 101

prince
10-21-2013, 12:32
Стига с това "Здравей", заговори го, поговорете си 2-3-4 дни и като се престрашиш покани го на разходка, ако той не се отпусне преди теб и не го направи той. Okey, let's go!