PDA

View Full Version : Някой нещо ако му са чете.. ще съм му изключително благодарна ..



tit
10-08-2013, 19:43
Здравейте... в момента ми е много объркано и наистина искам съвет защото трябва да говоря с приятеля ми но започнах да се чудя дали наистина той не е прав. На 17 съм той на 18 ако има значение. Заедно сме 5 месеца.. ходихме 2 месеца когато се разделихме за седмица след което (мисля че го бях писала в друга тема) си легна с бившата си. Но.. сега наистина страшно много го обикнах. След бившия ми много трудно отново успях да се доверя на някого. Бях започнала с мисълта "не се влюбвай" и естествено когато започнах да се усещам му се доверих и си казах каквото ще да става. Но сега това нещо започна да ми се върти в главата. И днеска се опитах да говоря с него за това но не да му натяквам ти така ти онака аз съм наясно с това че е станало и трябва да го приема и съм .. почти сигурна да не кажа убедена че сега няма да го направи. Но тая вечер много лошо се скарахме и ми каза че едва ли не съм започнала да го отблъсквам така. Разбирам да му го пиля на главата всеки ден 2 3 пъти съм повдигала темата ( за мен това наистина е малко като се познавам и знам каква сам) но реших че мога да му простя и мога да го забравя но сякаш... сега се чудя наистина мога ли? Имам нужда да ми каже нещо мило да говори с мен да ми каже пак че за него нищо не е означавало (казвал ми го е) и дори сега да ми каже същото и ако трябва всеки път да ми го казва .. имам нужда да го чуя да си ме прегърне и ... знам че ще ми мине. А той започва да ми скача и да се кара с мен. Добре аз ли нещо съм наистина много тъпа и бавна или той е тоя който очевидно не ме разбира? В момента мисля че се разделихме.. всъщност не знам какво стана.. или ще ми звънне или не. Знам че ако говорим за това постоянно определено няма да се задържим още заедно,досадно е .. аз самата като го мисля се натоварвам. Той ми вика да да направих го не обичам да ми натякват станали работи и ми вика ти ко очакваш да ти кажа? При положение че говоря нормално с него ..усещам че сякаш той си мисли че това което е направил е нещо напълно .. нормално и няма вина защото сме се били разделили за примерно 1 седмица... се пак РАЗДЕЛЕНИ сме били.. знам че е било само секс за него знам .. сигурна съм в това просто се питам колко трябва да му е пукало за мен за да го направи 2 дена след като ми каже край..? Че и след това сега наскоро ми каза нещо от рода на че тогава по принцип не му пукало толкова много за мен.. ( не си бях легнала с него тогава) и сега (когато го направих) вече отношенията ни за него били по различни.. чувствал ме по близка и така казано знам какво си мислите но аз самата го виждам как наистина сякаш наистина има сериозни намерения към мен и като се поздърпаме ВСЕКИ ПЪТ се стига до раздяла.. но въпреки това ВИНАГИ ме търси ВИНАГИ едва ли не ми се моли да се оправим може какви ли не неща да ми каже и винаги се е връщал при мен правейки крачката първи,плакал е пред мен виждам че му пука много но на моменти предполагам защото е ядосан или не знам държанието му е толкова безразлично че просто се отдръпвам.. и ме е страх да му се обадя или да направя каквото и да е,защото знам колко ще ме боли ако ми каже нещо наистина гадно. И откъде да знам по принцип кога си е легнал с нея той може и с мен докато е бил да го е направил защото разбрах че е викал момичета и са се събирали така в някой от приятелите му и като му кажа за какво изобщо го прави се пак той си има приятелка аз даже с момчета не смея да изляза .. той ми вика "аа то заради тях те ме накараха да им викна момичета" е викам добре те не могат ли сами да го направят момичета ли не познават и следва едно "ее те много не се имат с тях" Добре не искам да го ограничавам по принцип искам да си излиза с момичета смисъл наистина няма да имам против сигурна съм дори и ревнива да съм .. няма да го ограничавам ако ще и да се съсипвам отвътре но доколко да не го правя ? Писал на някакви ай елате в Петкан например са съберем а у едно друго не знам си какво и аз това съвсем .. спокойно ли трябва да го приема? И не не са някакви негови близки приятелки а са му "познати" с които е само на здрасти и чао.. И ми държи сметка за това аз с кого съм си писала ... е къде е това да ми излизаш с тях и бог знае кви работи да правиш и той да ми прави проблем заради някакъв кирлив чат с "познат" с който просто си пишем.. за него всичко е зарибявка.. Спрях да излизам, да си говоря, да си пиша с тях.. той и той мисля че спря вече да го прави въпреки че в момента е навънка но и на идея си нямам с кого и къде. Но пък и гледам много да не се интересувам. Каза на техните за мен нещо което по принцип досега наистина не е правил доколкото знам. Наистина отношенията ни много се промениха всичко стана къде къде по хубаво но ми вика "искам да сме щастливи да не се караме да се забавляваме да ни е хубаво заедно не да тъпчим на едно място" и така като се замисля да прав е но просто обичам го искам да не го приема толкова навътре .... заради единия секс ама тоя "единия секс" всеки път ли като се скараме на другия ден ще ми ходи при бивши? Искам някой просто да ме успокои.. и да не ме упреква.. мнооого ми е объркано.. наистина сигурно наистина в мен е вината бих го приела и ще гледам да се поправя но искам просто някой да ми каже нещо нещооо каквото и да е .. и съм благодарна на всеки стигнал до тука въпреки ужааасното ми писане .. :))

JagAlskarDig
10-08-2013, 20:16
По-принцип не пиша в този раздел, но след прочитането на това мнение без препинателни знаци, струва си. Сега по темата...

1) Трябва да има равнопоставеност във връзката ви - не може той да ти иска сметка за хората, с които излизаш, а той да си гуляе, както му е угодно.

2) По моите закостенели разбирания, когато си в сериозна връзка, можеш да отиваш с приятеля/приятелката си на общи събирания. Не ти казвам всеки път да си с него, когато се събира с приятели, 1-2 пъти са достатъчни, за да докажат лоялност и вяра. Пък и има разлика между "коч" компания само и такава с момичета.

3) Това със секса по време на раздялата ви е нож с две остриета. Бил е коректен, понеже към дадения момент не ти е дължал нищо, но не смятам, че при сериозни чувства ей така се хвърляш на някого. Задай си въпроса ти би ли го направила на негово място, помисли го няколко пъти, по възможност от различни гледни точки и обстоятелства, само за лична равносметка, не на него да му го натякваш като довод или тук да отговаряш.

4) Заслужаваш ли това, което получаваш и достатъчно ли е онова, което даваш ? - По написаното мисля, че тук си сама. Той хубаво ти говори разни неща и звъни първи, ама действията му са коренно противоположни. Сама казваш, че през останалото време не знаеш какви точнo ги върши. И с редакцията на мнението си да добавя, неговото не е мъжко поведение, иска забавление, хубаво да си прекарвате, но дойде ли време да се поеме отговорност или говори сериозно, бяга като ощипана госпожица. Другата ти тема го потвърждава.

5) От личен опит мога да ти кажа, че това с родителите е пълна пародия, мен ме скъсаха след година съвместен живот, ти на думи и родители вярваш само.

Сега остава ти да си изясниш нещата, но вземи правилното решение, не такова продиктувано от страх, съмнения или друго. И говорете сериозно преди всякакъв изход, бил той положителен или негативен. Не може да продължавате така.

Skeletoner
10-08-2013, 20:30
Хай,

Не знам до колко може смело да се говори за любов и обич на такива години. Когато сте на едни години разликата в духовното израстване на жената спрямо мъжа е доста голяма, оттам могат да идват някои проблеми и неразбирателства. Просто на 18 един мъж е доста "незрял". Защо не погледнеш на връзката си през друга призма. Защо не помислиш да се оставиш на течението и да трупаш опит в отношенията си и да се опитваш да разбираш мъжете малко повече. (същото важи и в обратната посока, все пак сме от други планети). Когато се научиш и да разбираш себе си малко по-добре ще започнеш да разбираш и околните, респ. половинката си (и да не си толкова объркана и несигурна). Просто се учи и прави грешки, като гледаш винаги на тях с положителното око на опита. Нормално е да си развалнувана и объркана ще мине време и ще станеш сигурна и спокойна. Но преди това трябва да преминеш и през това ! Радвай се, че имаш шанса и възможността да грешиш ! :))))

Поздрави,
Батя Skeletoner

NissaN
10-25-2013, 09:52
ПРОЧЕТОХ го отне ми 6 минути