PDA

View Full Version : Рядка коса



zloto
10-09-2013, 02:49
Нещо ми става с косата, просто не знам аз ли не съм забелязвала преди или съм започнала да чистя търде често и съответно да намирам косми навсякъде (по възглавницата още нямам за щастие). Преди имах хубава, гъста коса. Помня че даже й се дразнех колко бухва след къпане. Била е до кръста, била е и 5 см под раменете, но и в двата случая беше гъста и дори да имах доста косми останали по четката тя пак си оставаше такава. Сега е горе-долу до гърдите, не е нацъфтяла, проблема не е в подстригването. Също така не съм ползвала преса от около два месеца, а и преди това ползвах много рядко. Боядисвах я за последно преди 5 месеца, а още по предния път беше преди 8. И тогава изглеждаше по добре сега и не виждах нищо нередно. Иначе се боядисвам г/д веднъж в годината като ми хрумне нещо близко до моя цвят и винаги гледам да е по тъмно за да падне само. Започна да става по рядка от нормалното преди около 2 месеца, края на лятото. Не съм си променила начина на живот, храненето, горе написах и за преси и т.н. Дори космите по тялото ми растат бавно, а това е доста необичайно.
Сменям шампоаните, и на двата последни пишеше против косопад. Да бе да. Със стимуланта на Икаров и рициновото масло ефекта е краткотраен, по-хубава е първия ден след измиването после е същата и все така не е станала по гъста.
Така че главното от което имам нужда е да ми препоръчате някакви ампули или пък да пия някакви добавки, защото мисля че има нужда от вътрешно подхранване.
Благодаря предварително.

lovefaithx
10-09-2013, 04:50
Според мен, трябва да се консултираш с фризьор. Там много правилно могат да те насочат как да оправиш проблема, защото каквото и да те посъветвам аз или и другите, които ще коментират, може да не ти повлияе добре. За подхранване може да си вземеш някоя хубава маска за коса. На мен преди ми се е случвала частта с оредяването. Моята коса също е гъста и в момента е няколко сантиметра под рамената. Тогава си спомням, че отидох да се подстрижа и се оправих. Вероятно е да е станало и от даден неподходящ продукт, който използваш като балсам, например (при мен беше така). Мисля, че не може да стане от друго, защото до колкото прочетох, не се боядисваш често, а и по никакъв начин не вредиш на косата си. Ако намеря нещо, ще ти пиша. Успех! :)

marilyn
10-09-2013, 12:31
Консултирай се, но с дерматолог. Той е човекът, който може да ти назначи хранителна добавка и това май е най-удачно. Аз съм пила Фитовал и съм доволна, но това не значи, че на теб ще ти помогне.

lovefaithx
10-10-2013, 07:56
Консултирай се, но с дерматолог. Той е човекът, който може да ти назначи хранителна добавка и това май е най-удачно. Аз съм пила Фитовал и съм доволна, но това не значи, че на теб ще ти помогне.

Да, с дерматолог ще е най-добре, тъй като много рядко се срещат фризьори, които разбират повече от работата си и знаят как да ти помогнат.

Hayashi
10-10-2013, 09:18
Според мен пък не я подхранваш достатъчно. Аз също имам много гъста коса, която в момента ужасно много пада. Колкото по-дълга е гъстата коса, толкова по-трудно се изхранва. Освен това, с маските косата няма да ти се сгъсти веднага - определено не след 1-2 месеца употреба, но след толкова би трябвало да спре да пада, ако си редовна.
Слаба имунна система, недостатъчно витамини и още куп естествени причини има за да ти пада косата. При теб е хубаво, че причината не е външна, защото това допълнително усложнява проблема.

Моята в момента, например, пада, защото е изтощена и защото не може да се изхранва цялата, следователно организмът гледа да намали космите, които трябва да изхрани. Но въпреки че ми пада косата постоянно, пак имам много повече от средностатическата жена, та не съм се притеснила. При теб значително ли е оредяването или просто забелязваш, че пада много?

zloto
10-10-2013, 13:00
Мерси на отговорилите досега. Пиенето на витамини ми се ви да като най логично решение.
Hayashi, не знам дали правилно съм преценила, но например когато я връзвам увивам ластика 3 пъти, а преди можех и с 2 само. Също и постоянното вадене на снопчета косми след като съм чистила ме плаши, но може и да е илюзия защото все пак е дълга и дори 5 косъма изглеждат много, ако са се оплели. Не е трагично положението, може и да преувеличавам, определено не чувствам че оплешивявам или нещо подобно.

Hayashi
10-10-2013, 14:34
Ластиците се разтягат, не мисля, че това е много точен критерий. Ако косата ти видимо не е намаляла и няма някакви плешиви петна, едва ли е страшно. Както казах при някакъв вътрешен проблем и недостиг на нещо, най-лесно е да се отделя по-малко за косата и ноктите.
Аз като мета вкъщи събирам една торба косми, но при средна дължина и черен косъм е нормално. Не се притеснявай излишно.
С ноктите имаш ли проблеми?