PDA

View Full Version : Има ли някой, който владее Испански език добре и може да преведе това?



teenobsessions
10-09-2013, 16:42
Въпроса ми е дали има хора, които могат да ми преведат това на БГ?

"Indica que tiene adaptacion curricular en el area. Y para que conste y a peticion de la interesado......
......Calification ordinaria - matematicas y lengua castellana y literatura IN 4 y SU 5"


:( Много моля някой ако знае Испански език да помогне.

muhatacece
10-09-2013, 16:46
Аз мога !
- blablablabalbalablablablablabalalablabalbal BLA


П.П : А гугъл нямаш ли ?

Lilanda
10-09-2013, 17:00
"Indica que tiene adaptacion curricular en el area. Y para que conste y a peticion de la interesado......
......Calification ordinaria - matematicas y lengua castellana y literatura IN 4 y SU 5"
Сигурна ли си, че това е думата? Провери пак, 'щото аз нито съм чувала за такава дума, нито я намирам в някоя от тухлите наречени речници в нас.

Като я провериш ще ти го преведа..;д

HellOfaHottie
10-09-2013, 17:16
Има такава дума, значи учебен план, програма, на английски е curriculum.

Lilanda
10-09-2013, 17:51
Мхмм..Ами значи..

"Показва, че имате адаптация /предполагам в случая сертификат..:D/ по учебната програма в областта. И за протокола, и за заинтересования.
Обичайни квалификации-математика и каталунски /традиционния испански/, и литература..." последните абривиетури си нямам и на идея какво значат..:D

LadyDi
10-09-2013, 20:39
adaptacion curricular би трябвало да означава учебна програма за приравняване за ученици-чужденци

teenobsessions
10-10-2013, 05:17
А примерно една графа в диплома с оценки как се превеждат тези съкращения от по две букви IN y SU?

Cienclas de la Naturaleza IN 4
Musica SU 5
Technologia IN 3

? :(

Superior нещо да не е това SU, нещо от рода на добър и среден или не знам... или

Auriss
10-10-2013, 05:28
"Цинга манга пук, живея в полицейска държава, потен мустакат миризливец съм, кух съм на лейка, но пък съм невидим нощно време"

Г/д това е според мен.

LadyDi
10-10-2013, 06:00
SU e suficiente - задоволителен и е за оценки от 5 до 5,9
IN е insuficiente - незадоволителен за оценки от 3 до 4,9
Системата за оценяване в Испания е до 10. Съответно SU ти е възможно най-ниската оценка, с която можеш да преминеш по даден предмет. От 5 надолу не можеш.

AnarchyBoy
10-10-2013, 07:25
Системата за оценяване в Испания е до 10. Съответно SU ти е възможно най-ниската оценка, с която можеш да преминеш по даден предмет. От 5 надолу не можеш.

Добре, че не съм живял в Испания.. :D

teenobsessions
10-10-2013, 16:47
SU e suficiente - задоволителен и е за оценки от 5 до 5,9
IN е insuficiente - незадоволителен за оценки от 3 до 4,9
Системата за оценяване в Испания е до 10. Съответно SU ти е възможно най-ниската оценка, с която можеш да преминеш по даден предмет. От 5 надолу не можеш.

Благодаря за изчерпателния отговор! Добра си! Евала!! :)

teenobsessions
10-10-2013, 19:59
Последен въпрос, а това "Indica que tiene adaptacion curricular en el area"... може ли да се преведе като "показва че има познания в дадена област?"

А това "calificacion ordinaria" може ли да се преведе един вид като оценки?

Баща Ти
10-10-2013, 20:29
Испанците са некадърници. Не са арийци.

LadyDi
10-10-2013, 21:20
Последен въпрос, а това "Indica que tiene adaptacion curricular en el area"... може ли да се преведе като "показва че има познания в дадена област?"

А това "calificacion ordinaria" може ли да се преведе един вид като оценки?

по-скоро си мисля, че adaptacion curricular означава, че си се адаптирал един вид към учебния материал в дадена област, затова реших, че е приравнителна програма
a calificacion ordinaria са ти основни предмети, в случая математика и испански език и литература.. като математика и БЕЛ, задължителните предмети

102
10-10-2013, 22:21
Me gusta le chikas grandes.

LadyDi
10-11-2013, 05:58
Me gusta le chikas grandes.

Me gusta, когато някой пише правилно :)

AnarchyBoy
10-11-2013, 07:33
Испанците са некадърници. Не са арийци.

Арийците са част от Индо-европейската езикова група и род.. (Древните Персийци) почти цяла Европа сме техни потомци.. :)

(Да изпъкна, че го учих в университета.. 8-) )

Chacho
10-11-2013, 12:01
Аз мога !
- blablablabalbalablablablablabalalablabalbal BLA

И ти ли си учил френски при Joey от приятели?