PDA

View Full Version : Банкова сметка



mimsssssss
10-09-2013, 17:29
Имам няколко въпроси и съответно неясноти относно откриването на банкова сметка. Все още не съм решила към коя банка да се насоча. Първият ми въпрос е какви документи се изискват за да си открия сметка? Второ - държавата следи ли клиентите кой от къде получава пари и колко пари се внасят/изнасят от въпросната сметка? И от вторият въпрос - нося ли някаква наказателна отговорност ако не мога да докажа въпросните пари от къде са дошли?
Това са ми по-важните за сега. Второстепенни са например дали банката може да ми "заключи" парите по някакъв начин и да не мога да си ги изтегля? Дали за всяка банка има определен лимит за теглене - ако искам да си "източа" всичките пари - ще ми ги дадат ли? Как да разбера дали ще ми взимат такса/лихва/др. пари от самата сметка само защото съм им клиент?
Общо взето за сега е това. Оставям притеснението си за фалирали банки на заден план, че иначе винаги ще стоят в дюшека кинтите :Д

AliceSw
10-09-2013, 18:39
трябва ти лична карта само и съответно чиста кредитна история към банката

парите ти следи банката, държавата не, за България не е необходимо да се доказва откъде са парите

трудно се спира сметка, основно се прави от държавата при неизплатени данъци, лимитите за теглене са от банкомат - на каса с документ за самоличност се теглят всякакви суми /някои банки имат изискване за суми по-големи от 5к да се известява от предишен ден, така е и с някои валути/

всички вземат пари, защото си им клиент, обикновено се плаща за дебитна карта + поддръжка на сметка, което рядко ти е повече от 30 лв за дебитна карта

mimsssssss
10-09-2013, 19:19
Мерси за информацията :)
30лв. годишно ли? Щото ако е месечно е солено.

tori
10-09-2013, 19:26
Годишно, годишно. Майка ми я жилят по 24 лева по един път в годината за обслужване на сметки.

baby_baby
10-10-2013, 21:51
Годишно

SurfSky
10-10-2013, 21:57
Незнам дали ще помогне : Имам дебидна карта , и ми взимат по 50-60 стотинки на месец са ''обслужване''.Издават ги без пари ... :D

AliceSw
10-10-2013, 22:27
мдаааа, баш така е, те банките не трябва да печелят пари, нали си ги печатат самички

боже, спаси ме

SurfSky
10-11-2013, 06:33
А хора , да ви попитам каква е максималната сума която може да се тегли от дебитна карта ?

POLLINA
10-11-2013, 07:26
400 лв