PDA

View Full Version : Отслабване



dodi33
10-09-2013, 17:38
Здравейте :). Момиче съм и тренирам от 1 месец във фитнеса. Всеки ден правя различни упражнения. 1ви ден - крака, 2ри - корем, 3ти - ръце, 4ти - само кардио, 5ти - гръб и гърди. Целта ми е първо да отслабна, защото имам нужда поне 10-15 килограма да сваля, а после да си оформя тялото. Въпросът ми е дали ако правя повече силови упражнения, а не кардио вместо да отслабна ще кача повече маса?? Не искам да се получи така. :)

xantia
10-09-2013, 18:36
По-хубаво е първо да позаякнеш и тогава да свалиш излишните килограми, жените нямат нужните хормони за да качиш много и бързо мускулна маса.И тази програма дето следваш не е много хубава, 5 дни е малко излишно и няма постигнеш кой знае какво с нея.За начинаещи хора е по-добре да правят упражнения които използват няколко мускула едновремено като набирания,лицеви опори и тнт.Не знам на колко години си,каква ти е физиката и тнт, ако се интересуваш и си сериозна излгедай този клип точно за теб е.

http://www.youtube.com/watch?v=V-qEE3x27PE

dodi33
10-09-2013, 19:22
на 17 съм :) 75 кг съм и съм висока 1.75

dodi33
10-09-2013, 19:22
Фитнес инструктора ми препоръча такава програма през първия месец :)

dodi33
10-09-2013, 19:23
И аз не знам дали е добра

BonnieandClyde666
10-10-2013, 06:11
Програмата ти е ужасна! Ако си начинаеща, по-добре първо се насочи към упражнения за цялото тяло, не се изхвърляй веднага на сплит програми. Прави 3-4 серии по 8-10 повторения, ако искаш да имаш добре развито и стегнато тяло. И, за Бога, спрете се вече с тия глупости от сорта на: ако тренирам с по-големи тежести, ще заприличам на мъж!
А, кардиото и силовите вървят ръка за ръка!

dimitroww
10-12-2013, 11:19
Силовите тренировки,ако са изпълнявани правилно и адекватно,горят повече мазнини от самото кардио.Ако искаш да ускориш процеса добави един Л-карнитин,Ацетила (ALC) на Amix е страхотен и здравословен начин да забързаш метаболизма си,да се чувстваш по-бодър и енергичен и да изхвърлиш излишната вода от организма.