PDA

View Full Version : Подготовка за матури 2014г.?



iMan
10-10-2013, 11:51
Хайде да видим кой и откъде се подготвя за ДЗИ? ;д
Аз лично още не съм почнал с подготовката, даже се чудя коя да е втората ми матура..
А вие по какво мислите да ви е втория изпит и с какви учебници се подготвяте? :)

YSMF
10-10-2013, 12:49
"Кратка история на българския народ" + помагалото на Слово за КСИ и матури + темите по история на Милена Калфова + здрав тормоз от учителката 8-)
По БЕЛ ми е слаба подготовката, разчитам на нещата, които правим в училище.

paradosou
10-10-2013, 13:42
По БЕЛ чета доста литературна критика и дълбая от време на време в тънкостите на граматиката. По биология преговарям целия материал (на Булвест са ми учебниците) и от време на времe удостоявам с внимание примерните матури в нета.
Има си причина за форсирането. Кво да се прави, някои късно проумяваме, че диплома ок. 5.60-5.65 /без да участват ДЗИ/ понякога не стига, ако едва ли не в последния момент на хоризонта изгреят нови цели :D.

fUcKsMiLe
10-10-2013, 13:43
И аз още не съм започнала, защото карам курс и ми адски е натоварено.
Иначе БЕЛ и Английски.

horacio
10-13-2013, 15:17
Решавам тестове по БЕЛ и Английски, чета в помагала и в нета иии така...

SpiritInBlack
10-13-2013, 16:08
Добре ве, има ли смисъл да се готвите за елементарните матури ? Ако с тях не може да се справите лесно ,закъде сте ?

paradosou
10-13-2013, 16:28
Едно е да изкараш 5.50 и малко (в тоя случай вярно не би трябвало да се напрягаш кой знае колко), друго е да се доближиш до шестицата/да ти е перфектен резултатът. Последното понякога се оказва важно, ако смениш приоритетите и ти трябва максимално висок успех в дипломата (главно за чужбина става въпрос) :).

evtimow :3
10-13-2013, 16:40
Едно е да изкараш 5.50 и малко (в тоя случай вярно не би трябвало да се напрягаш кой знае колко), друго е да се доближиш до шестицата/да ти е перфектен резултатът. Последното понякога се оказва важно, ако смениш приоритетите и ти трябва максимално висок успех в дипломата (главно за чужбина става въпрос) :).
+1