PDA

View Full Version : Университети и колежи.



Aeryan
10-10-2013, 19:50
Регистрирах се с единствената надежда да ми дадете малко насоки. Тази година съм 12 клас и вече започнах да разглеждам университети и колежи. Първо искам да попитам кандидатстването в колежи и университети извън България трудно ли е и как точно става. И последно искам още да изучавам фотография или актьорско майсторство, къде може да се кандидатства и дали е добра професия? След като завършиш добра работа ли е и как може да се практикува? И най важното поне за мен, колко ще струва?

Hayashi
10-10-2013, 20:11
Избираш си език, който знаеш, после решаваш в кои държави искаш да кандидастваш и почваш да проверяваш по сайтовете на университетите къде има тази специалност. След като си избереш в сайта би трябвало да пише как се кандидатства, а ако не го намериш им пишеш един имейл и те ще те насочат.

Nakadah
10-12-2013, 06:48
Приемането в университет не е трудно. Завършването му е цяла друга тема... С фотография или драма въобще не си заслужава да се занимаваш с университет. Не вярвам да има много работа за тези професии след това. Фотографията е хубаво хоби, но малко хора правят пари от него. А от драма още по-малко. За всеки 1 успял има 10 000 такива които работят в старбъкс

anonymous708973
10-13-2013, 14:57
Първо искам да попитам кандидатстването в колежи и университети извън България трудно ли е и как точно става. И последно искам още да изучавам фотография или актьорско майсторство, къде може да се кандидатства и дали е добра професия? След като завършиш добра работа ли е и как може да се практикува? И най важното поне за мен, колко ще струва?

С две думи искаш да знаеш:
Как става кандидатстването в университети в Англия, Америка, Канада, Холандия, Дания, Германия... Да те информирам, че е съвсем различно не само в отделните държави, но често и в отделните университети.
Дали нещо, което уж ТИ искаш да учиш, е "добра професия", каквото и да значи това.
Къде може да се кандидатстват тези две специалности в необятното море от страни и университети по света?
Как се практикува това, което ТИ искаш да учиш (избрано по незнайно какви причини, съдейки по липсата на елементарни познания).
Колко струва образованието в (втори път) необятното море от страни и университети?

С още две думи: ТИ В РЕД ЛИ СИ?

Сядай си на гъза, помисли какъв език знаеш или можеш да подобриш/научиш, избери си страна и захващай да търсиш информация. Наистина ли решаваш бъдещето си в тема в кирлив пуберски форум?
Това ми е насоката. Смятам, че е полезна.

Auriss
10-13-2013, 15:02
^Сдъква го, браво ! Вземи го изплюй сега :lol: