PDA

View Full Version : не ми разрешават



kik4o123321
10-11-2013, 18:51
Така ами моят т.нар. проблем е, че родителите ми не ми разрешават да пазарувам онлайн.Харесвала съм си много неща / дрехи, чанти , обувки / ужасно много неща и повечето много по-евтини от колкото по магазините.Родителите ми , обаче не се доверяват на такива неща и си мислят, че ще стане някоя измама, и аз преди мислех , че е така , но все повече хора пазаруват онлайн и не само дрехи, а всякакви неща.Моля ви дайте ми съвет как да ги убедя :( или пък някак някой друг да го прави вместо мен знам ли, нищо не мога да измисля, ако се сетите за нещо моля ви споделете :) наистина искам да си взимам неща от нета.
п.с. не знаех темата ми за къде е , но я пуснах тук , защото реших, че тук женската аудитория е по-голяма и ще има повече мнения. :)

weheartiit
10-11-2013, 19:02
Родителите ти също се притесняват от измами и такива неща,затова не ти позволявят.
Ти също трябва да внимаваш,пазарувай от сайтове,които ти е препоръчала приятелка или си
разбрала,че са коректни.
Опитай да ги помолиш първо да си поръчаш нещо малко и по-евтино като за проба
и ако се навият и от сайта са коректни и всичко е наред според мен ще ти позволят да си пазаруваш :)

marilyn
10-11-2013, 19:16
До някъде са прави. Пазарувай само от изпитани сайтове. Един, да го наречем мой познат, нямаше дреха в гардероба си, която да не е от интернет. Излизаше му по-евтино и пестеше време да обикаля по магазините.
Но знай, че не винаги всичко е каквото го виждаш на снимката, представи си, че може да не ти седи добре и тн.


Според мен можеш да пазаруваш без да разбират. Поръчваш стока с наложен платеж, даваш адреса на приятелка или просто до офис на Еконт, Спийди и тн. И не казваш на вашите от къде е купено точно. И така.

Hayashi
10-11-2013, 19:29
Обожавам да пазарувам по интернет и аз бях тази, която убеди нашите, че ако имаш глава на раменете трудно ще те измамят.
На колко си години? Можеш да започнеш да пазаруваш само от сайтове, който приемат Paypal например. С тях наистина е почти 100% сигурно и няма от какво да се притесняваш. Дори и да имаш проблеми, ще ти върнат парите, тъй като те не са свързани с продавача или онлайн магазина.

FuckingFreak
10-12-2013, 17:03
Измамата ти е най-малкия проблем. По-добре помисли за размера на дрехите. ;)

kik4o123321
10-12-2013, 17:05
страшно много благодаря за мненията !!!! :) говорех конкретно за ebay , а относно родителите си ще опитам да ги убедя и надявам се за рождения ми ден да ми позволят.

mrankoniiii
10-12-2013, 17:27
И на мен не ми дават да поръчвам от ebay -_- . Помоли някоя приятелка, която поръчва да ти поръча и на теб какво искаш , а ти ще и дадеш парите , това също е добра идея :)

Hayashi
10-12-2013, 17:27
Е има неща при които трудно ще сбърка. От ebay точно съм имала големи попадения, китайците продават толкова интересни работи на ниски цени.

mrankoniiii
10-12-2013, 17:39
[QUOTE=Hayashi;10887052]Е има неща при които трудно ще сбърка. От ebay точно съм имала големи попадения, китайците продават толкова интересни работи на ниски цeни

А може ли едни много тъп въпрос , как да разбера дали доставката е безплатна ?

Hayashi
10-12-2013, 17:47
То пише.

Примерно. Рандом продукт.
http://www.ebay.com/itm/JW18-Cute-Hello-Kitty-Classic-British-Flag-Long-Wallet-Purse-Bag-/360763957900

На Shipping пише Free и какъв е куриера.

http://www.ebay.com/itm/Brand-New-Line-Character-Bear-Cute-Graduation-Doll-/141088421796

Тук пише 14.99$ и куриера.

http://www.ebay.com/itm/China-Glaze-ITS-A-TRAPEZE-Brand-NewFull-Size-/151142175656

А на мен тук ми пише Does not ship to France, защото продавачът праща само за Щатите.

Nattyss
10-12-2013, 22:35
Вярно е, че сайтовете за онлайн пазаруване крият своите рискове.. Поръчвай от някой, който ти е препоръчала някоя приятелка и от който е ПАЗАРУВАЛА преди. Дай за пример нейната успешна покупка на родителите си ;д и ако искаш я помоли тя да им обясни, че сайта е напълно безопасен. ;) Предполагам, че това ще ги убеди ;д

muhatacece
10-13-2013, 13:01
Съвет. Пазарувай от български сайтове .. На 14 сама по чуждестранни сайтове .. Нищо не е сигурно, различни държави са :D
vm zona да бест !

baby_baby
11-05-2013, 19:53
Прави са си да не ти дават кой знае на какъв сайт може да попаднеш не всички са добри

C0oKieS
11-10-2013, 07:41
ами не знам какво да правиш

Blub
11-10-2013, 09:06
Има предостатъчно хора, които се занимават с поръчки от сайтове, свържи се с някой и после само трябва да му платиш .