PDA

View Full Version : ПОМОЩ! НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ СЪС СЕБЕ СИ...



invisibleeeeee
10-12-2013, 18:13
Първо искам да започна с това, че може да бъркам форума, в който трябва да пиша, направих си регистацията преди една мминута и моля за извинение, ако съм сгафила някъде :D
Така, да започвам.....
Понеже нямам на кого да споделям, трябва да си го излея някъде. На 15 години съм, дебела съм, грозна, висока, пъпчива. Уча в най-елитната гимназия в града ми. Имам проблеми с всичко в живота...... Родителите ми живеят под един покрив, въпреки че се мразят и ВСЯКА БОЖИЯ ВЕЧЕР се псуват, поливат се с алкохол, обиждат се... и това е малко. Колкото и за тъпо да го вземете, само на 15, аз наистина съм влюбена. Това е друг въпрос, но момчето ме наранява адски много. В училище всичко върви ужасно. Коридорите са като моден подиум, обсъждат те отгоре до долу с какво си и не приемат в обществото си хора, които нямат supra, vans, шанели и тем подобни. Класът ми е отвратителен. Говоря само с момичето, което седи до мен. Другите постоянно ме подиграват. Тази вечер вече не издържам. Свикнала съм да плача винаги преди да заспа.. но днес стана нещо. Родителите ми се обърнаха срещу мен, обиждаха ме, казаха ми че не ставам за нищо. Съсипах се и започнах да рева с глас. От ярост скъсах всички книги, които имам, изтрих фейсбука си, разхвърлих всичките си учебници, дрехи, листи и всичко което намеря в стаята си на земята напук на майка ми и баща ми. И се почувствах добре колкото и зле да съм! След това татко дойде и ми се развика, каза че ще ми вземе абсолютно всичко, ако не почистя до 30 мин. Така де, успях, но в момента започнах да мисля за всичко, плюс как искам да умра. Нарязах се, за бога до къде стигнах......... Съсипана съм, нямам никой до мен, нямам за какво да живея..... Някой да ме вразуми, моля ви ;(

Arlin
10-12-2013, 20:39
Не мога да те посъветвам да не ти пука, защото е глупаво. Не мога и да те посъветвам да не обръщаш внимание на идиотите около себе си, защото е трудно. Но мога да те посъветвам да тръгнеш към личностна промяна. Може да се запишеш на някой спорт или да тръгнеш на фитнес, ще си намериш доста приятели, ще започнеш да добиваш самочувствие и това ще се забележи от околните. Поведението им към теб също ще се промени. Направи нещо продуктивно за себе си и щастието ти ще бъде налице. Успех! :)

Котка.
10-19-2013, 20:33
Според мен щом не си харесваш външния вид трябва оттам да започнеш.С промяната ще дойде и самочувствието, само трябва мотивация.

Дебела си?Опитай се да отслабнеш.Пъпчива?Пъпките също се махат.А да си висок е хубаво, радвай се, че не си дебела и ниска.Ако си под 1.85 си добре.Но за грозното...не ти вярвам.За всеки влак си има пътници, няма грозни хора.Трябва ти самата да започнеш да си се харесваш, за да те харесат и другите.

emotion___CS
10-20-2013, 17:47
"Грозна съм"...??? Това не го разбрах. Няма грозни хора! Прави като мен - колкото и лошо да е, погледни от добрата страна. Теглото се коригира, пъпките се махат, височината е страхотна, гимназията се сменя, а след 3 години ще се оттървеш и от родителите си. Създай си нов живот и не обръщай внимание на тези, които ти се подиграват, защото те са никои. Щом няма кой да ти обърне внимание, то погледни се в огледалото. Коя си ти? Ти си живо същество! ; ) Ти си човек, който е на този свят да живее, не да се отчайва.

gugenceto2
10-20-2013, 18:13
Няма перфектен човек на този свят :) Трябва да започнеш да се харесваш - ще си по-уверена. Ходи на фитнес или тренирай спорт който ти харесва -ще срещнеш много нови хора, а и от личен опит мога да кажа, че спортът сплотява тоест ще си намериш приятели! Пъпките се махат с времето спокойно. Висока си - суперско! Грозотата - и аз не ти вярвам. Много момичета обаче са намерили утеха в грима. Не да се цапотиш с тонове и да приличаш на барби, но да коригираш това, което не ти харесва така, че като се погледнеш в огледалото да си имаш самочувствие. Важното е мотивацията! Нахъсай се, покажи на всички, че не си онова момиче, на което могат да се подиграват докажи и на вашите, че си много повече от това. 100% съм сигурна че не са мислили това което са ти казали. Понякога просто им идва в повече и няма на кого да си го изкарат. Та завършващо изречение: Не се оставяй да те мачкат. Както винаги са ми казвали - палачинката се обръща в един момент. Ще дойде време, когато те ще бъдат на твоето място и ще видят как ти си се чувствала и повярвай ми - ще бъдат по-мизерни от всякога. Ако имаш гаден ден или някакви проблеми пиши - ще се радвам да ти помогна :)

frostblooded
10-21-2013, 16:55
Съгласен съм с всичко, което казаха по-горните. Аз съм фен на Стивън Кинг и чета много книги и мога да ти кажа, че те могат да ти отвлекат вниманието вечер преди лягане например, когато искаш да "избягаш" от всичко останало. А сега няколко мотивиращи цитата от горе-споменатия:
"Единственият смъртен грях е да се предадеш."
"Eдинственият начин да продължаваш е да продължаваш. Да кажеш "аз мога" дори когато знаеш, че не можеш."
""Странен ли съм?" "Да. Но какво от това? Всички са странни.""

Моят живот... дотук... не е бил особено зле, обаче е имало и своите тъмни моменти. Всичко си има положителните неща. Това май няма да помогне особено, но ако в момента ти е много трудно, това означава, че когато дойдат хубавите неща ще си много по-подготвена и по-умна.

ssm
11-12-2013, 13:14
Мила..отслабни малко като за начало..Не знам защо си грозна,но на твоята възраст всеки има пъпки,да си висок е хубаво...Боядисай си косата,облечи се по друг начин,запиши се на някакъв спорт,за да намериш приятели,подкрепа,хем и да отслабнеш..Ако си по-висока се запиши на баскетбол или волейбол..Ако не искаш..има акробатика,гимнастика и т.н.Ако си преееееекалено дебела се запиши на бокс или борба,за да се оправдаваш с това.Премести се,ако искаш в друго училище...ще се почустваш по-добре,доста по-добре...Има хора..може би роднини или приятели,които те обичат и държат на теб...дори и да не го знаеш,повярвай ми...А ако толкова си ядосана..вместо да изкарваш яда на стаята,учебниците и дрехите,то тогава отивай на карате,джудо и т.н. бойни изкуства като цяло....за да биеш и да имаш мотивация...Не е задължително да казваш на майка ти ,баща ти и друг за спорта ...А за дрехите не се притеснявай...не е задължително да имаш най-марковите...

petrova77
11-15-2013, 11:16
Може би тук ще откриеш много верни отговори: http://gledanenakafe.com/