PDA

View Full Version : Грешно ли е .. кръвосмешението



berna9
10-13-2013, 06:57
Здрасти .. Обичам до лудост третия си братовчед .. Когато се запознахме не знаехме,че сме братовчеди, но след като разбрахме прекратихме връзката си. Той така пожела, защото не е от хората с широкоскроен поглед към нещата, но вчера ме попита кой си харесвам кой обичам и призна че още ме обича и харесва ;х Какво значи това се питам :х Какво да правя.. моля без тъпи коментари :)

tori
10-13-2013, 07:29
Направи му боб с люти чушки и седнете само двамата да се изясните - не може просто така да ти е братовчед.

Colouring
10-13-2013, 07:36
http://www.eurochicago.com/2013/05/v-evropa-obsazhdat-uzakonyavaneto-na-intsesta-seks-s-mayka-bashta-brat-i-sestra/
good luck

Anonys
10-13-2013, 08:21
Не знам. За мен няма морал в това да ходиш с някой от рода си, освен ако не ти е 3ти или 4ти братовчед..

an7raks
10-13-2013, 08:31
Това е напълно нормално, виж ги англичаните!
http://content6.flixster.com/photo/95/30/57/9530576_tml.jpg
Красавци!

anonymous895156
10-13-2013, 08:38
Не виждам нищо странно. През годините мюсюлмани, християни, всякакви са се женели за братовчедите си, за да остава имуществото на рода. В Норвегия кръвосмешението си е традиция. Грешно какво трябва да значи? Че в някоя пренаписана книга на 2000 години пише, че е неправилно? Сектанти а-у.

Soul_Kitchen
10-13-2013, 08:53
http://www.eurochicago.com/2013/05/v-evropa-obsazhdat-uzakonyavaneto-na-intsesta-seks-s-mayka-bashta-brat-i-sestra/
good luck

Освен да повърна друго не ми идва...

Как може да сравнявате грешните схващания на хората през изминалите столетия!?
Май някой от модераторите (или от по-знаещите) трябва да се хване и да напише една тема "Що е то любовта и има ли тя почва У нас!".... Любовта не е нещо,което откривате в някой срещнат... тя е в самите вас и единствено обстоятелствата и позволяват да се прояви,да се отключи ако щеш... Всеки е минал през това да мисли,че никога повече няма да обича,че той/тя е единствения/ата.Искате или не искате (без значение) времето ще ви покаже колко НЕ сте прави.Същото е и за мисълта,че следващата любов няма да е толкова силна... точно обратното.Всяка следваща любов е по-силна от предишната поради една проста причина... че тя идва от самите нас!Човек се изяснява със себе си,какво търси в партньора,какво очаква,въобще... какво иска.Това прави нещата не по-лесни а по-ясни в следващия ни избор.Избирайте авторитетите си в живота и нека те не са хора които не са наясно със себе си,с чувствата си,с начина си на мислене (който в повечето случаи липсва).

п.с. НЕ всичко,което хвърчи се яде!

heartlesandfreaky
10-13-2013, 10:53
Да, направете кръвосмешение и си родете изродчета (y)

tHe_COolEst_GIrl
10-13-2013, 16:01
http://www.eurochicago.com/2013/05/v-evropa-obsazhdat-uzakonyavaneto-na-intsesta-seks-s-mayka-bashta-brat-i-sestra/
good luck

Ужас! Абе това е толкова противно! Как може да легализират женитбата за свой роднина?! По-голяма простотия не можаха да измислят!

xantia
10-13-2013, 16:03
Откачени, глупави хора без работа

SpiritInBlack
10-13-2013, 16:11
Чела ли си "Ямайски марони" на Майн Рид ? Е , там главната героиня има изпепеляваща любов с 4тия си братовчед. Към роднина не бих имал чувства , различни от приятелски. Да чукна на дърво, не съм имал късмета на Едип досега

PainMonopoly
10-13-2013, 16:11
Проблемът с кръвосмешението не е, че се смята за неморално. Проблемът е, че ако е между непосредствени роднини, се раждат уроди. Доколкото знам обаче, вероятността да се случи между първи братовчеди е значително по-малка, какво остава за трети. Не мога да кажа доколко е вярно обаче, не съм компетентен по въпроса, просто съм го чел, а не приемам всяка статия, която прочета за чиста монета. Ако нещо такова касаеше мен, бих се интересувал от научните изследвания по въпроса по-задълбочено. Но не ме касае.

Но за да решиш относно дали това което правиш е етично, трябва да изхождаш от това, което НАУКАТА казва, а не от някакъв си обществен морал.

heartlesandfreaky
10-13-2013, 17:04
Проблемът с кръвосмешението не е, че се смята за неморално. Проблемът е, че ако е между непосредствени роднини, се раждат уроди. Доколкото знам обаче, вероятността да се случи между първи братовчеди е значително по-малка, какво остава за трети. Не мога да кажа доколко е вярно обаче, не съм компетентен по въпроса, просто съм го чел, а не приемам всяка статия, която прочета за чиста монета. Ако нещо такова касаеше мен, бих се интересувал от научните изследвания по въпроса по-задълбочено. Но не ме касае.

Но за да решиш относно дали това което правиш е етично, трябва да изхождаш от това, което НАУКАТА казва, а не от някакъв си обществен морал.

Именно това й казах и аз.. Фалшивият морал дето го проповядват тука няма никакво значение в сравнение с последствията, които може да има от генетична гледна точка..

prince
10-13-2013, 23:02
Направете си едно голямо семейно събиране и се целунете пред всички, за да видите как ще реагират. :D Само мъртвите не правят проблеми!

ranieri
10-14-2013, 08:49
Вие сте далечни роднини и мисля ,че няма проблем от генетична гледна точка , даже ,четах че да се ожениш за 3ти братовчед е все едно да се ожениш за непознат.. Проучи малко и ти не е трудно ..

http://www.cousincouples.com/

Chacho
10-14-2013, 08:55
Сега съжалявам, че изобщо отворих темата първия път.

@PainMonopoly, при не много близки роднини не говорим за съществени рискове, но по-важното е, говорим ли изобщо за деца или просто за секс и брак (които могат да минат и без деца)?

PainMonopoly
10-14-2013, 09:40
Сега съжалявам, че изобщо отворих темата първия път.

@PainMonopoly, при не много близки роднини не говорим за съществени рискове, но по-важното е, говорим ли изобщо за деца или просто за секс и брак (които могат да минат и без деца)?

Това също го има. Ако нямаш намерение да правиш деца, течнически няма пречки да чукаш и майка си и сестра си. Само че дори и да нямаш намерение да правиш деца, не винаги се получава точно така. :Д Друг е въпроса, че нормално развиващите се хора в определен етап от развитието си започват да го намират за гнусно.

На мен лично би ми било гнусно дори да си помисля да чукам и първа братовчедка. Първите братовчеди са непосредствена част от семейството и обикновено се познавате достатъчно добре от малки, докато за вторите понякога дори не знаеш че съществуват. В семейството такива неща просто са табу, представи си какъв скандал би било да се разнесе мълвата из рода ти, че чукаш първата ти братовчедка. Ако третата ми братовчедка беше също част от семейството и от малък знаех, че е такава, също би ми било гнусно.

Основното в случая обаче е, че авторката няма такива проблеми, дори не е знаела, че е свързана с него, тоест от самото начало го е възприемала като просто мъж.

Chacho
10-14-2013, 12:08
На мен обаче ми е гнусно да чукам друг мъж, въпреки това не отричам такива ориентации.

И все пак има васектомии, връзване на маточни тръби, които са безвъзвратни, но възможности.


А темата изобщо не я намирам за сериозна.

Tsukuda_Hiroshi
10-14-2013, 13:29
От генетична гледна точка не е правилно. Предполагам си чувала, че на аристокрацията казват "синята кръв". Това е така, защото в следствие на много бракове между братовчедки и братовчеди ( с цел запазване на богатствата в семействата), се появило ново заболяване - хемофилията. Това е болест, предавана наследствено само на мъже от рода. Кръвта просто не се съсирва и тези хора трябва много да внимават, за да не получават външни наранявания, макар и повърхностни. При тази болест, вените и самата кръв, изглеждат необичайно сини, а не като при нормалните хора - зеленикави.

Иначе... по нашия край има 1 лаф: щом не ти яде на масата - давай. Все пак смятам, че не е редно и лично аз не бих го направил.

PainMonopoly
10-14-2013, 14:13
На мен обаче ми е гнусно да чукам друг мъж, въпреки това не отричам такива ориентации.

И все пак има васектомии, връзване на маточни тръби, които са безвъзвратни, но възможности.


Ако се прибегне до такива мерки, би било просто гнусно, не неетично. Кой каквото иска да прави, стига да не страдат други хора от това.

berna9
10-14-2013, 15:52
Сега съжалявам, че изобщо отворих темата първия път.

@PainMonopoly, при не много близки роднини не говорим за съществени рискове, но по-важното е, говорим ли изобщо за деца или просто за секс и брак (които могат да минат и без деца)?
Става дума за сериозни отношения с цел брак и деца и всичко както си му е по реда . .

Chacho
10-14-2013, 16:33
Става дума за сериозни отношения с цел брак и деца и всичко както си му е по реда . .

Не се и съмнявам.

heartlesandfreaky
10-14-2013, 19:08
Ами давай, ако искаш се омъжи и за брат си, що не.. По принцип подкрепям изборите на хората, ама да се ч*каш с някой, който ти е род.. Тц, не ми се струва окей. Може би аз съм сбъркана нещо.

TheNormalGuy
10-15-2013, 06:32
От каквато и гледна точка да го гледам, за мен кръвосмешението е табу, единствено да изчукаш един път 4+ братовчедка ми е по-малко гнусно.

Ivaaaaa
10-15-2013, 07:14
поредната тема...

въпрос е на гледна точка и личен избор.

ForzaFelipe
10-15-2013, 07:27
Разликата между 3ти братовчед и брат си е голяма.Попринцип ако прочетеш малко,ще разбереш,че ако имате деца няма да са изроди,но въпроса е колко е редно и как ще ви гледат хората и семейството ви.Едва ли любовта е толкова голяма и едва ли ще ходите повече от година,че да накарате семействата ви да гледат на вас като на ненормални..3тите братовчеди са нещо много коварно,щото това е границата точно,4ти братовчеди вече може даже да не резберете,2ри пък е пълен абсурд,а 3тите са по средата,детето ви няма да е ненормално,но пък за родата ви сигурно ще е огромен шок...То и аз имам готини 3ти братовчедки,ама се спирам :lol:

Nuxcho
10-15-2013, 11:14
Здрасти .. Обичам до лудост третия си братовчед .. Когато се запознахме не знаехме,че сме братовчеди, но след като разбрахме прекратихме връзката си. Той така пожела, защото не е от хората с широкоскроен поглед към нещата, но вчера ме попита кой си харесвам кой обичам и призна че още ме обича и харесва ;х Какво значи това се питам :х Какво да правя.. моля без тъпи коментари :)
Пусни му малко за 10 минутки :)

iztukana_ot_zloba
10-16-2013, 11:01
пробвайте , ако нещата не се получат, можете да си останете братовчеди .
иначе гадно е, не съм привърженик на връзки от подобен тип

sweetka_96
10-16-2013, 12:16
'' Грешно ли е .. кръвосмешението '' - Много !

NissaN
10-16-2013, 12:28
Действай както ти мислиш...;