PDA

View Full Version : Противозачатъчни



karina12
10-13-2013, 18:04
Здравейте, момичета.

Скоро сигурно ще ми предпишат противозачатъчни и лекарката ще ми обясни, но исках да питам и вас.

Тези, които пият противозачатъчни, пушите ли? Пиете ли алкохол? Има ли нещо, което не може да се прави? Как не забравяте да пиете хапчетата?

Hayashi
10-13-2013, 18:32
Препоръчително е да не се пуши. Аз не пуша и не съм пушила никога. Често пия чаша вино вечер, но рядко ми се случва повече.
Направила съм си аларма на телефона, която ми звъни всеки ден. Но пак се случва да забравя от време на време де. Ако е само до един ден няма проблеми.

karina12
10-13-2013, 18:41
Препоръчително е да не се пуши. Аз не пуша и не съм пушила никога. Често пия чаша вино вечер, но рядко ми се случва повече.
Направила съм си аларма на телефона, която ми звъни всеки ден. Но пак се случва да забравя от време на време де. Ако е само до един ден няма проблеми.

Благодаря, че ми отговори толкова бързо. За пушенето се надявам някой друг да сподели, дали нарушава забраната.
А иначе ти не пиеш, защото е забранено или не пиеш, защото не ти харесва?

Питам, понеже ще ми изписват по медицински причини, не ми се обяснява, но не е по моя воля. не знам колко време ще ги пия, искам да си живея като до сега, пушенето съм намалила доста, защото искам да ги отказвам от известно време, ноо не мога да ги спра изведнъж. А пък алкохол си пия, излизам с приятели често, в компания пия.

Hayashi
10-13-2013, 18:56
То "забраната" винаги можеш да я нарушиш. Никой няма да те следи с камера, ама си е за сметка на твоето здраве. Пушенето увеличава риска от емболия.

По принцип не пия много. Дори и в компания рядко ми се случва да пия повече от 2 бири или 50 джин със спрайт.

Аз също ги пия заради медицински причини, но все пак се старая да се съобразям да не става едното за сметка на другото. За пиенето не съм убедена, че е противопоказателно, но пушенето ще е добре да го спреш.

karina12
10-13-2013, 20:58
Благодаря ти за отговора. Не знаех последствията. Много неща ми се струпаха на главата и сега и това...
Мислех, че не вредят толкова цигарите ако се приемат заедно с противозачатъчни, но явно и да нарушавам забраната ще е много кофти.

Мерси, Хаяши.