PDA

View Full Version : Необвързана



UnForgettableDream
10-13-2013, 20:57
Здравейте! Реших да споделя историята си, за да разбера дали има и други като мен и какво мислите за това.

Почти на 17 години съм и досега не съм имала нито една истинска връзка. Правили са ми впечатление момчета с външния си вид, но бързо им намирам недостатъци или те ме отблъскват и нещата никога не потръгват. При последния си опит за "връзка" аз направих първата крачка, след което той ме разиграва един месец и накрая ми каза, че не иска същото като мен.

В момента съм 11 клас и уча в британски колеж (с пълна стипендия). Всичко друго ми върви чудесно, но не и любовта. Чувствам се странно, защото всички покрай мен са обвързани и изглеждат щастливи, а аз се чувствам като изостанала. Частното училище не е най-доброто място, където можеш да имаш връзка, а и аз не бих искала гадже чужденец в момента, но имам чувството, че завинаги ще си остана сама. Винаги когато някой ме харесва ми се струва неподходящ - или е зле изглеждаш, или недостатъчно умен.. Аз съм свикнала да премислям всичко и да гледам в бъдещето и ако този човек не се вписва там за мен няма смисъл да се занимавам с него. Не знам дали проблемът е в многото ми изисквания или просто не съм срещнала подходящия.. Не искам да насилвам нещата и искам да срещна любовта, когато му дойде времето, но кога ще дойде то......

Баща Ти
10-13-2013, 21:05
Умна и красива ли си ?

UnForgettableDream
10-13-2013, 21:10
Ами за умна - в България завърших 10 клас с 5.80, а тук като за нова ученичка и чужденка се справям добре, понякога получавам по-високи резултати и от англичаните. За красива зависи от представите на човек, аз не се имам за кой знае каква хубавица. Това на снимката съм аз..

ranieri
10-13-2013, 21:13
епа хубава и е умна явно ,но щом си в Англия значи може да ти е малко по-трудно ,освен ако не искаш да си с чужденец де..

Баща Ти
10-13-2013, 21:13
Англичаните са предимно хора с ограничени виждания, какво очакваш?

Samo Botev Plovdiv
10-13-2013, 21:16
Англичаните са предимно хора с ограничени виждания, какво очакваш?

Предимно?! Те открай време са така. Завладели са половината свят (даже и по - голямата част) и сега са се заврели на някакъв тъп остров.

Positive_SouL
10-13-2013, 21:16
Не знаех че има и друг като мене. Ха, везни ли си?

UnForgettableDream
10-13-2013, 21:17
Аз не съм казала, че искам англичанин, дори бих предпочела да е българин. Просто както досега не ми вървеше в България и тук е същата работа и имам чувството, че винаги ще бъде така. Целият свят някакви влюбени и щастливи, само за мен не се намери подходящия :D

UnForgettableDream
10-13-2013, 21:17
Не, стрелец.

Баща Ти
10-13-2013, 21:18
Аз не съм казала, че искам англичанин, дори бих предпочела да е българин. Просто както досега не ми вървеше в България и тук е същата работа и имам чувството, че винаги ще бъде така. Целият свят някакви влюбени и щастливи, само за мен не се намери подходящия :D

Ела си в България, ще ти говоря мръсотийки на ушенце и ще те целувам сладко по вратленцето :*

:O :O :O

tireheb
10-13-2013, 21:22
Предимно?! Те открай време са така. Завладели са половината свят (даже и по - голямата част) и сега са се заврели на някакъв тъп остров.


АХГАХАХАХА
нимоа бако винаги се включваш или абсолютно не на място, или с няква мега неадекватна простотия
много ме кефи да вида твой коментар по която и да е тема :Д

UnForgettableDream
10-13-2013, 21:22
Ела си в България, ще ти говоря мръсотийки на ушенце и ще те целувам сладко по вратленцето :*

:O :O :O

Ее, с тия мръсотийки най-много да ме откажеш да се връщам в България :D

ranieri
10-13-2013, 21:23
колкото и да го мислиш ,то само ще си дойде ,сега поне се справяш добре в ученето пък и си нова там така ,че тепърва ще има да се запознаваш с много хора

Samo Botev Plovdiv
10-13-2013, 21:23
АХГАХАХАХА
нимоа бако винаги се включваш или абсолютно не на място, или с няква мега неадекватна простотия
много ме кефи да вида твой коментар по която и да е тема :Д

И кое в случая е "простотията"?!

Баща Ти
10-13-2013, 21:24
Ее, с тия мръсотийки най-много да ме откажеш да се връщам в България :D

От коментара ти разбирам, че искаш само да те целувам?

tireheb
10-13-2013, 21:26
И кое в случая е "простотията"?!

ми цялото ти "мнение"
все едно те да кажат за нас, че сме се сврели на някакъв тъп полуостров

Samo Botev Plovdiv
10-13-2013, 21:27
ми цялото ти "мнение"
все едно те да кажат за нас, че сме се сврели на някакъв тъп полуостров

Ние завладели ли сме половината (че и повече) свят?!

tireheb
10-13-2013, 21:28
па биле сме там на колко морета беха, три ли, четири ли..

Баща Ти
10-13-2013, 21:28
Ние завладели ли сме половината (че и повече) свят?!

Колко сме завладяли е друга тема. Важното е, че тука англичаните хапват няколко пъти дървото, просто не им е писано да могат да воюват на балканите.

Samo Botev Plovdiv
10-13-2013, 21:30
па биле сме там на колко морета беха, три ли, четири ли..

Но така се случва - че все с тия "мирни договори" ни взимат територии.

Samo Botev Plovdiv
10-13-2013, 21:31
Колко сме завладяли е друга тема. Важното е, че тука англичаните хапват няколко пъти дървото, просто не им е писано да могат да воюват на балканите.

Англичаните са задръстени. Принципно те застават на нашата страна (при борбите за Освобождениео и Съединението) , но продължават да са си задръстени , заврени на един остров.

UnForgettableDream
10-13-2013, 21:39
Англичаните са задръстени. Принципно те застават на нашата страна (при борбите за Освобождениео и Съединението) , но продължават да са си задръстени , заврени на един остров.

Ее, оплюхте ги отвсякъде.. Тези, които са на моята възраст дори не знаят къде се намираме и кои сме, цяла седмица мислеха, че съм от Испания.. Но не съм казала, че те са проблемът ми. Аз тепърва дойдох и не очаквам да си имам гадже англичанин. :D

Целта на темата ми не беше такава. Иначе колкото до разликата с България образованието им ми харесва повече, защото ти сам избираш в коя насока да се развиваш и изучаваш предметите, които си захванал да учиш в детайли, което ти предлага по-добра конкурентна способност. Единственото лошо в това е, че общата култура по предметите, които не си учил не е много висока.

Mladenoff
10-13-2013, 21:49
Не мислиш ли, че изискванията ти са малко високи за 17-годишна имигрантка ?

UnForgettableDream
10-13-2013, 21:57
Не мислиш ли, че изискванията ти са малко високи за 17-годишна имигрантка ?

Както вече казах няколко пъти, не си търся гадже тук. Изискванията ми не са различни в зависимост от народността на хората. Това, че съм българка не означава, че ако тръгна с чужденец, на него му е позволено да се държи просташки или да бъде глупав. Освен това за момента съм тук само за една година и не е сигурно дали догодина няма да се върна у дома. Притесненията ми си ги има отпреди да дойда тук, защото съм тийнейджърка и това е времето, когато хората се забавляват и навлизат в света на връзките, а мен всеки ме гледа странно, когато ме питат "с кого беше последната ти връзка" или "първата ти сериозна връзка" и аз отговоря, че не съм имала никаква..

maldini
10-13-2013, 21:57
И аз съм така . И да ти кажа по-добре да си сам/а ,отколкото с някой който не си заслужава.

Баща Ти
10-13-2013, 21:59
Там мнението е лошо за нас. Не, че аз имам положително мнение за тях. Всъщност си го местя в другия крачол, като кажат, че не ни харесват...

HollyGolightly
10-13-2013, 22:06
Тези от вас, които оплюха англичаните, били ли сте някога в Англия , и дори да сте били, с колко от тамошните успяхте да се заговорите и да завържете някаква връзка, та си позволявате да се изказвате така? Или понеже сте чули някой да говори така, за това дайте и вие да не останете по-назад. Така като гледам по-задръстени от нас Българите няма!

Иначе авторке, давай повече шансове на хората, както и на себе си. Няма вечно да си в това положение, няма и да си останеш вечно сама, все ще намериш някого, просто им дай шанс да се опознаят, както и ти им давай повече шансове. Ако едно нещо ти е харесало у някого, реши кое ти е по-важно, тази му позитивна черта или другата, която не ти харесва. Перфектни хора няма, няма и да има.
И дай им шанс на техните момчета 8-) вярно, по-различни са от това, на което си свикнала, но не са лоши като цяло

PainMonopoly
10-13-2013, 22:17
За 1 година в чужбина няма смисъл да си търсиш гаджета, защото 1. тази година ще свърши 2. друго си е с някой от твоите хора. Ама ти това го знаеш.

Аз съм твърдо ЗА това да подбираш. С риск да прозвуча мазно, на фона на всички останали теми тук, твоята блести като грамотно написана и прегледно формулирана, което ме навежда на мисълта, че си по-интелигентна от стадото. Това от една страна е прекрасно, но от друга означава, че трудно ще си с някой, който е част от него. Трябва ти някой от твоя калибър. Също така е прекрасно, че мислиш в перспектива. Повечето хора, на които привидно им върви в любовта и лесно си намират гаджета, действат импулсивно и не мислят много много. Това не значи, че трябва да си като тях, след като просто не си.

Изводът е, че трябва да проявиш търпение. Рано или късно ще се появи някой, който ще те впечатли достатъчно и ще е от твоя калибър.

Баща Ти
10-13-2013, 22:27
Тези от вас, които оплюха англичаните, били ли сте някога в Англия , и дори да сте били, с колко от тамошните успяхте да се заговорите и да завържете някаква връзка, та си позволявате да се изказвате така? Или понеже сте чули някой да говори така, за това дайте и вие да не останете по-назад. Така като гледам по-задръстени от нас Българите няма!

Иначе авторке, давай повече шансове на хората, както и на себе си. Няма вечно да си в това положение, няма и да си останеш вечно сама, все ще намериш някого, просто им дай шанс да се опознаят, както и ти им давай повече шансове. Ако едно нещо ти е харесало у някого, реши кое ти е по-важно, тази му позитивна черта или другата, която не ти харесва. Перфектни хора няма, няма и да има.
И дай им шанс на техните момчета 8-) вярно, по-различни са от това, на което си свикнала, но не са лоши като цяло

Миличка, не само с Англичани съм завързал достатъчно познанства, за да си правя изводите. Имал съм късмета да уча на място, къде Българите са малцинство. Останалите са англичани, японци, чехи и т.н.
Не еднократно, понеже знам достатъчно добре езика, както за кеф, така и по задължение съм развеждал чужденци по Софията.
Почти цялата кореспондеция на една фирма известно време минаваше през мен, щото им превеждах имейлите, които идваха и отиваха към разни държави (Англия в. т. ч.)
Имах мерак да уча в Англия или друга държава и/или да се пренеса там и съм получил много гледни точки от хора, които са го правили.
Достатъчно съм запознат с някои исторически факти, помогнали за обособяването и изграждането на основни черти на някои народи, щото съм чел книжки. От чист интерес.

На базата на този скромен опит казвам, че Англичаните са доста праволинейни. Не твърдя дали ние сме такива или не.

prince
10-13-2013, 22:27
За подбирането и изискванията към момчетата винаги абсолютно винаги трябва да ги имаш, взависимост колко сама се уважаш. Ако искаш нещо добро за твоите критерии и възгледи, ще търсиш точно това нещо. Ако нямаш изисквания и критерии ще си като повечето разпасани курви тук, които не подбират, а направо ги дупчат по 10 човека за една водка. Бориш се винаги за това, което искаш и си струва.

Относно това, че искаш да си намериш приятел, не се притеснявай, ти си на 17 години живота е пред теб. За всеки влак си има пътници. Рано или късно ще си намериш момчето за теб.

Виждам, че си умно и красиво момиче, търси момчето, което ще те направи щастлива, а не боклука, които ще те използва за единия секс. Имаи критерии и изисквания, бъди щастлива.

schweppes94
10-21-2013, 19:38
На 17 години си и не мисля, че трябва да се притесняваш от това, че досега си нямала истинска връзка! Просто вероятно не си попадала на човек с който да си допаднете взаимно и това е нормално. Не трябва да се чувстваш изостанала или самотна заради това! Според мен сега трябва да се съсредоточиш върху образованието си, защото това никога не е излишно.

SurfSky
10-21-2013, 20:24
Познато чуство ,всички около теб обвързани имат своята половинка,а ти се чустваш ... Самотно някак ...

HollyGolightly
10-21-2013, 20:25
Миличка, бла бла бла.

Нямам намерение да се заяждам с никого, но не си единственият, който е имал възможността да живее далеч от Българи. Тук може да се каже, че в околността съм единствената. Въпреки, че не живея в Англия, поне 90% от приятелите ми са или чисти Англичани, или поне с родители от острова. Приятелят ми също спада към тази група, така че да, и аз съм се нагледала на какво ли не, но определено не мога да ги нарека "ограничени" или скучни, Вярно имат странно чувство за хумор, но и с това се свиква.

baby_baby
10-21-2013, 21:21
колкото и да го мислиш ,то само ще си дойде ,сега поне се справяш добре в ученето пък и си нова там така ,че тепърва ще има да се запознаваш с много хора

+++

sramejlivkaa
10-21-2013, 21:45
Охх колко ми е познато. И аз съм по същия начин. Повечето ми приятелки късат с единия и тръгват с другия и твърдят, че го обичат. Но аз не мога и не мога да си харесам никой. Авторке ако искаш ми пиши на лично да си поговорим по темата.

Cloud9
10-22-2013, 07:32
Хубаво,интелигентно момиче се.Не се затормозявай с връзки.Млада си,да не кажа малка за една пълноценна връзка.това сега е детска игра и след верме ще го осъзнаеш.Залягай се на учебниците,както явно и правиш,и не мисли толкова.Ще намериш връзка,но това не гарантира любов.За нея трябва много време и подходящия човек.А той идва,когато си готов.Междувременно гледай "как се запознах с майка ви". И аз бях в твоя период и този сериал ми помогна много да осъзная какво искам и как да го постигна.

~LadyCrawley~
10-22-2013, 07:59
Авторке, по темата ти, ако до този момент не си намерила подходящ човек, с който да имаш по-дълга и истинска връзка, проблема не е в теб, а просто не си готова за това. Замисли се, че огромно влияние оказват и околните. Те са с гаджета и отстрани всичко ти изглежда лесно и розово, но в действителност си е голяма отговорност. Не бързай и не се отчайвай, защото разгонените дори и в Англия ще ги намериш много лесно, но първата любов поне според мен трябва да е нещо специално и да е дошла в подходящия момент. Съсредоточи се над образованието и компанията си, пък гаджето ще дойде, когато най-малко го очакваш.

NissaN
10-23-2013, 12:27
Аз съм като за теб 11 клас съм уча в най-забутаното ТКЗС в България но съм отличник вече избягвам да бягам от час че имам 37 отсъствия имам стъбилен доход от черен бизнес не съм грозноват 10 клас завърших с 5.00 .Пуша Марлборо (ако за тебе пушенето не е проблем) пуша от 2 седмици и за това приятелката ми ме заряза и съм свободен карам добре кола,мотор,трактор,камион.И мам мотор Хонда ХЛ250 а скоро ще взимам и кола БМВ 325.

NissaN
10-23-2013, 12:29
Не съм беден движа само с оригинални Пума и Адидас,но живея в село Карулково.

sneering
10-23-2013, 12:42
Принципно ако един човек е толкова отворен,готин и излъчващ позитивно към останалите,винаги някого ще го оцени и до 17 годишна възраст ще има минимум една стабилна връзка със себеподобен.
Аз смятам,че авторката е затворена в собствения си свят на дребни несъществени капризи към останалите и грешно-изградени идеали за това кой-какъв трябва да е,и това е основния проблем с получаването на нещата.
Пак казвам,няма логика да си перфектен според себе си или както тя самата казва в контекста на темата,и да няма кой да се закачи.

Sh@d0w
10-23-2013, 18:54
Не ставай сутринта с тая мисъл че трябва да си намериш връзка. Ако ще го правиш по тоя начин недей хем ще се разочароваш, хем няма да изпиташ щастие. Да си хванеш някой само защото така е модерно и да не си сама е тъпо. Живей си, учи си пък като срещнеш подходящ човек нещата ще си се случат сами.

anonymous708973
10-23-2013, 20:29
Така като гледам по-задръстени от нас Българите няма!

Тихо, че ще те изядат.

Авторке, радвай се, че учението върви, любовта ще я оправиш. Благодарение на престоя в чужбина, много ще се ошлайфаш, да не говорим колко по-твърд характер ще станеш, така че свястното момче ти е в кърпа вързано.
Контакти с англичани или всъщност с каквито и да е, имаш ли? От контактите се почва... Не видях от колко време си там, но 100% има студентски партита. Атмосферата е по-отпусната, разговори по двойчици, 100% ще си заплюеш някой симпатяга и ще имаш възможност да си изиграеш картите.

UnForgettableDream
10-24-2013, 08:53
Принципно ако един човек е толкова отворен,готин и излъчващ позитивно към останалите,винаги някого ще го оцени и до 17 годишна възраст ще има минимум една стабилна връзка със себеподобен.
Аз смятам,че авторката е затворена в собствения си свят на дребни несъществени капризи към останалите и грешно-изградени идеали за това кой-какъв трябва да е,и това е основния проблем с получаването на нещата.
Пак казвам,няма логика да си перфектен според себе си или както тя самата казва в контекста на темата,и да няма кой да се закачи.

Далеч не съм перфектна и не съм твърдяла това. И има кой да се закачи, но това най-често са неподходящи хора. Това, че съм капризна е вярно, но това не са "дребни несъществени капризи". Всеки трябва да отсява и приятелите си, и останалите хора около себе си, защото това са хората, които ни влияят най-много и участват в изграждането ни като личности.

umri
10-24-2013, 10:34
Здравейте! Реших да споделя историята си, за да разбера дали има и други като мен и какво мислите за това.

Почти на 17 години съм и досега не съм имала нито една истинска връзка. Правили са ми впечатление момчета с външния си вид, но бързо им намирам недостатъци или те ме отблъскват и нещата никога не потръгват. При последния си опит за "връзка" аз направих първата крачка, след което той ме разиграва един месец и накрая ми каза, че не иска същото като мен.

В момента съм 11 клас и уча в британски колеж (с пълна стипендия). Всичко друго ми върви чудесно, но не и любовта. Чувствам се странно, защото всички покрай мен са обвързани и изглеждат щастливи, а аз се чувствам като изостанала. Частното училище не е най-доброто място, където можеш да имаш връзка, а и аз не бих искала гадже чужденец в момента, но имам чувството, че завинаги ще си остана сама. Винаги когато някой ме харесва ми се струва неподходящ - или е зле изглеждаш, или недостатъчно умен.. Аз съм свикнала да премислям всичко и да гледам в бъдещето и ако този човек не се вписва там за мен няма смисъл да се занимавам с него. Не знам дали проблемът е в многото ми изисквания или просто не съм срещнала подходящия.. Не искам да насилвам нещата и искам да срещна любовта, когато му дойде времето, но кога ще дойде то......
Има един проблем в прекаленото премисляне. Добре, ти си на 17, девствена, неживяла и тн. Защо ти е да мислиш какво бъдеще ще имаш с някой потенциален? Фокусирай се върху това да ти е приятно с него. Много си малка, нямаш абсолютно никакъв опит, а в същото време се целиш високо и за нещо наистина сериозно. Натрупай опит, излизай с тоя, с оня, забавлявай се, по-нататък и за първи път ще се влюбиш, драми ще имаш.. Просто не е сега момента, в който да търсиш, едва ли не, единствения. Това, което съм чувал за англичаните е, че доста голяма част от тях са пасивни и е като тенденция жените да им скачат, така че може и да не ти е толкова лесно.


Тихо, че ще те изядат.

Авторке, радвай се, че учението върви, любовта ще я оправиш. Благодарение на престоя в чужбина, много ще се ошлайфаш, да не говорим колко по-твърд характер ще станеш, така че свястното момче ти е в кърпа вързано.
Контакти с англичани или всъщност с каквито и да е, имаш ли? От контактите се почва... Не видях от колко време си там, но 100% има студентски партита. Атмосферата е по-отпусната, разговори по двойчици, 100% ще си заплюеш някой симпатяга и ще имаш възможност да си изиграеш картите.

Слушай кака ти. Тя разбира и практикува написаното.