PDA

View Full Version : Фитнес програма?



Trichkoff
10-14-2013, 14:34
Здравейте всички :) Искам, ако някой от вас може разбира се, да ми "изготви" програма за фитнес или нещо подобно. Не съм тренирал от около 1 година и може да се каже, че съм доста поотслабнал. На 15 съм, висок съм 174см и тежа 66кг. Ако не цяла програма поне за някои уреди (по колко повторения иии ала-бала). Ще съм ви много благодарен. Мерси предварително. :) :)
Едит: Може и да ми дадете някакъв сайт или нещо подобно за такива работи. Мерси отново. :)

Баща Ти
10-14-2013, 22:01
Почваш да правиш клек, тяга, раммени преси прав, набирания и кофички.
Докато не стигнеш: 2 пъти теглото ти на клек, 2,5 на тяга, 1,5 на лег. 1 път за кофите и набиранията.

Тая програма ти е достъчна за първите 1-2 години, зависи колко се стараеш.

smurfarbg
11-01-2013, 03:29
За какво ти е да отслабнеш , да качиш нормално тегло или да покачваш маса след като се върна от зала ще ти изготвя и ще ти обясня всичко.

Rakshy
11-09-2013, 16:01
Ако имаш средни познания по английски, можещ да си намериш всякакви програми. bodybuilding.com е един от сайтовете :) . Просто се хвани за едно от програмите, има клипчета ден по ден в някои, и я спазвай. Успех!

Mladenoff
11-09-2013, 16:23
Почваш да правиш клек, тяга, раммени преси прав, набирания и кофички.
Докато не стигнеш: 2 пъти теглото ти на клек, 2,5 на тяга, 1,5 на лег. 1 път за кофите и набиранията.

Тая програма ти е достъчна за първите 1-2 години, зависи колко се стараеш.


доста верни неща казваш понякога, обаче тука направо се изложи :D

DownloadVirus
11-09-2013, 17:43
Е то това не е програма.Това са просто разхвърлени упражнения.

Баща Ти
11-09-2013, 19:05
доста верни неща казваш понякога, обаче тука направо се изложи :D

И с кое съм се изложил?

Упражненията и така зададената цел предполагат не само сериозно физическо развитие, но и подобряване на всички други спортни показатели.

Rakshy
11-09-2013, 19:42
Що решихте, че не е програма? Т'ва до колкото знам е познато като 5х5 тренировка, и си е доста добро.

Mladenoff
11-09-2013, 19:56
То той ще си ги подреди примерно в 2 дена и ще ги редува, ама к'во е т'ва да ги прави, докато не стигне някви ебаси стойностите - 2 пъти теглото му на клек, 2.5 пъти на тяга и т.н. ...ти представяш ли си да е 70 кг. примерно и в една тренировка да има тяга и лег - 140 тяга и 100 лег в една тренировка...не знам на кви стероиди трябва да е, че да се възстанови нормално, та след 2 дни (примерно) да удари набирания със 70 кг. на кръста и кофи със също толкова...


П.П. то тва си е много хубава програма, ама да я прави 2-3 месеца, докато добие т.нар фитнес визия и не заякне малко и да си почва по нормална билдърска програма...

Баща Ти
11-09-2013, 20:12
Първо това са тежести за единични повторения (максове).
Второ не е нужно да си на стероиди, за да нямаш проблем с възстановяването. Тялото е изключително приспособимо, има нужда само от достатъчно ядене и сън. Изисква се също правилно планиране на тренировките (почва се от 2 пъти седмично) и плавно увеличаване на интензивността и тежестите.
Трето. Теглото няма почти никакво значение пред съотношението мускулна маса/ръст/процент мазнини. На 175-180, на тези години, 67-69 кг с 8% мас ще изглежда доста добре. Генът също играе роля.
Четвърто. Разберете, че за да сте големи първо трябва да сте силни, а не обратното. Ако проучиш олд скул билдърите, ще видиш, че са тренирали заедно със щангистите и трибойците. Специализациите им са били повече преди състезания. Верно имало е разлики, но някои от най-добрите не-стероидни физики са постигнати именно, чрез силови тренировки, които само като допълнение са имали билдърски елементи. Дори и актуалните топ бодибилдъри вдигат адски тежко на тягата и клека, факт.

ararat
11-10-2013, 03:09
Второ не е нужно да си на стероиди, за да имаш проблем с възстановяването.
Виж какво си написал. И не всички актуални топ билдъри дигат тежко.

Баща Ти
11-10-2013, 07:30
Виж какво си написал. И не всички актуални топ билдъри дигат тежко.

Поправих го, но мисля, че си беше ясно какво съм имал предвид.
И кои са актуалните топ билдъри, които не правят базовите движения със сериозни кила?

Rakshy
11-10-2013, 09:54
Не ги правят с огромни килограми, просто защото не им е нужно. Гледайте клипчето на Кай Грийн - http://www.youtube.com/watch?v=m8wZNGL4iA4 . Точно и ясно. Вярно че съм гледал клипове на Jay Cutler, в които слага макса на скрипеца, та дори добавя и отгоре дискове, но не тва е целта...

Баща Ти
11-10-2013, 11:56
^ Друго освен бицепсови сгъвания не видях, а изрично говорех за базовите упражнения.

ararat
11-10-2013, 15:09
Поправих го, но мисля, че си беше ясно какво съм имал предвид.
И кои са актуалните топ билдъри, които не правят базовите движения със сериозни кила?
Като за начало Phil Heath, настоящият Mr. O

DownloadVirus
11-10-2013, 15:32
И какво общо имат Мр Олимпия тук?

Баща Ти
11-10-2013, 16:29
Като за начало Phil Heath, настоящият Mr. O

Окей, със сигурност има изключения, но на тоя Phil му гледах клипове. Той даже не кляка както трябва, може да е доста голям, но е и доста не функционален.

Ето нещо контра:
http://www.bb-team.org/articles/4007_reg-park

ararat
11-10-2013, 17:04
И какво общо имат Мр Олимпия тук?
Не съм казал, че имат, просто отговарям на Баща Ти, който каза цитирам "Дори и актуалните топ бодибилдъри вдигат адски тежко на тягата и клека, факт". И Рег Парк не е точно актуален, а и не мисля, че целта на бодибилдинга е функционалност.

DownloadVirus
11-10-2013, 17:58
При тях не играят голяма роля клека и тягата. Обаче за натурално трениращ играят тежките тренировки и прогресив овърлоудинга. При тях играят роля колосалните дози растежен хормон и инсулин,буквално злоупотребяват.Отделно синтола дето се учат да ползват всички.

Rakshy
11-10-2013, 18:17
@Баща ти, дадох ти клипа с Кай за да ти покажа идеята, не конкретното упражнение. Нормално е бодибилдърите да правят с огромни килограми някои упражнения, все пак повечето имат над 6-7 годишна история в зала. Колкото и голям и нефункционален да си, пак ще добиеш сила от зобчето и годините стаж..

Баща Ти
11-10-2013, 19:23
Не съм казал, че имат, просто отговарям на Баща Ти, който каза цитирам "Дори и актуалните топ бодибилдъри вдигат адски тежко на тягата и клека, факт". И Рег Парк не е точно актуален, а и не мисля, че целта на бодибилдинга е функционалност.

Да бе, верно ли не е актуален? Как не се сетих?

Очевидно е, че хората с най-добрите физики от миналия век (като дадох Рег Парк за пример), са постигнали резултата с силови тренировки за основа.
Актуалните топ билдъри, надали има значение как тренират, при дози медикаменти, които приемат.

За нормалния човек, обаче, трябва да се заложи точно на силовите тренировки, за да има база върху която да се гради.

ararat
11-10-2013, 21:21
Мисля, че си ме разбрал пoгрешно. Като те поправих в частта, където съм цитирал, това не означава,че не съм съгласен с останалата част.


Актуалните топ билдъри, надали има значение как тренират, при дози медикаменти, които приемат.


Сега пък викаш, точно обратното на това, което каза преди.

Баща Ти
11-10-2013, 21:46
Не бе, просто доуточнявам.

Примерно, когато е нямало фитнес, най яки са били тея дето са бачкали трудоемка работа. Ковачи, строители и т.н. Понеже и храната е била друга, са си били доста плещести хора.
Преди 60-80 години най-яките са били хора като Рег Парк. Имали са идея от ядене, тренирали са много здраво и колкото генът покаже.
Вече след това все повече и повече играе роля и химията. Ама дори Рони, който е на зверски медикаменти, има клипове как вдига доста тежко.
Със сигурност има и изключение от правилото, като Фил, ама това не значи, че ако нормален спортист ще постигнеш добри резултати без силна основа.

AestheticKunt
11-12-2013, 19:56
Баща Ти си знае нещата!
Трябва ти основа. По-добре е да се почне със силова програма и след няколко месеца да се премине на друга, когато вече не може да насмогва да увеличава тежестта със първоначалното темпо(noob gains)