PDA

View Full Version : Ще си взимам настолен компютър, дайте съвет



Chacho
10-15-2013, 13:29
Конфигурацията е бюджетна, искам да се завъртя между 1300-1400. Компютърът ще е за игри, без overclock-ове. Към момента идеята ми е следната:

Дъно: Gigabyte Z77 DS3H
Процесор: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHz
Видеокарта: AMD HD 7870 Sapphire GHz Edition 2GB
RAM: DDR3 1600Mhz 4GB Corsair
HDD: WD 500GB Caviar Green 64MB 7200x
Кутия: Cooler Master Elite 430
Захранване: Corsair VS 450W

Първият ми въпрос е дали захранването ще се справи с конфигурацията.
Вторият ми е дали да разделя РАМ-та на 2 платки по 2GB. Засега са 4, после ще сложа до 8GB, просто не ми се дават парите в момента, а понеже не държа по много приложения работещи едновременно, смятам, че ще изкарам с това количество на тоя етап.
Трето, хрумна ми да дам шанс на Western Digital, досега не съм си купувал такъв хард. Досега все Seagate, от които съм доволен и не съм сигурен дали искам да им изневерявам. Някакво мнение за WD?
Четвърто, реших да се пробвам без допълнително охлаждане, понеже няма да overclock-вам. Какво ви е мнението?

Отворен съм към всякакви критики и предложения.

Auriss
10-15-2013, 13:49
игри

без overclock-ове.
А да те напсувам може ли ? :cool:

Имам външен 1тб на WD - никви проблеми не е правил. Вътрешните са ми хитачита - тях ги хранят, ама освен че са шумни, друго нищо лошо не мога да кажа.

А тези 450вата тая карта как ще я захранват не знам ;д

500W (or greater) power supply with one 75W 6-pin PCI Express power connector recommended7
Настрана че сигурно е с 2 конектора, не един, и се предполага че и преходник има в кутията, 'щото за кросфайър препоръчителното е 4 псие.
Ако ти се залага на сигурно вземи захранване с 2 отделни псие конектора да не си играеш с преходници. Аз със моята Gtx 480 изгорих един - за щастие картата оживя ;д
Взех си Фортрон Райдър 750в захранване - 130 лева е - да е с 20-30 повече от това, което си си избрал. Знам ли, ти си решаваш.

mhm http://legitreviews.com/images/reviews/2156/powercolor-7870-myst-psu.jpg 2

Chacho
10-15-2013, 14:10
Ами за да overclock-на, трябва да вкарам още малко пари за охлаждане, още пари за захранване, които пари искам да пренасоча към монитор. Пък и не знам защо съм страхлив с overclock-a, но се опасявам, че по-бързо ще износя частите.

Колкото до захранването, видях на 2 пъти, че конфигурации с i7-ци, 4670ки и карти като моята държат на това захранване. Освен това, ти май си пуснал за 7970, моята е 7870. И нямам намерение да crossfire-вам, по-натам ще го сменя тоя комп и ще слагам повече от едно видео, ако отида на по-висок клас видеокарти.

Макар, че 20-30лв на тоя бюджет са поносимо отклонение, трябва да го обмисля.

ПС: Мерси!

Баща Ти
10-15-2013, 14:29
Захранването, ще се справи, но не е най-доброто възможно. По-скоро бих заложил на някой Seasonic, Cooler Master Silent.

Green хардовете не са добра идея за системен, вземи Blue или Black.

Новите процесори са си достатъчно студени и бокс охладителя си се справя. Все пак с някое евтино охлаждане ще го бутнеш до 4гхц без проблем.

fatcat
10-15-2013, 14:45
приятел ако си от София мога да ти дам дилърските ми цени в някоя друга фирма + нещо мъничко за мен и ще свършим работа, Тамън като купуваш готов компютър няма да мислиш охлаждания, захранвания...
Поздрави!

Баща Ти
10-15-2013, 14:49
Готов компютър е оферта, викаш...

Chacho
10-15-2013, 15:02
Green хардовете не са добра идея за системен, вземи Blue или Black.


Аз Green-а го сложих от опасения за захранването. Щом не е толкова спорен въпрос, че машината ще издържи, ще разкарам зеленяша и ще сложа вероятно Blue.

По-натам SSD.

Ще разгледам захранванията.

ПС: То и аз сигурно ще мина на по-тънки пари, но магазинът вече съм го избрал, че е на бащата на познат.

koko95
10-15-2013, 20:42
приятел ако си от София мога да ти дам дилърските ми цени в някоя друга фирма + нещо мъничко за мен и ще свършим работа, Тамън като купуваш готов компютър няма да мислиш охлаждания, захранвания...
Поздрави!
+++++++++++++++++

fatcat
10-16-2013, 07:28
при положение, че предлагам около 100 лева намаление на компютър(нов с пълна гаранция) мисля, че си струва. това до "баща ти".

поздрави!

OoVasKoO
10-16-2013, 09:31
приятел ако си от София мога да ти дам дилърските ми цени в някоя друга фирма + нещо мъничко за мен и ще свършим работа, Тамън като купуваш готов компютър няма да мислиш охлаждания, захранвания...
Поздрави!
Така могат да ти сложат повредени компоненти. Най-добре е да си купиш всички части отделно и да си го сглобиш сам.

fatcat
10-16-2013, 10:15
не бих се засегнал от някой, който спи в тийнейджърски форум

Chacho
10-17-2013, 13:25
Благодаря за отговорите, утре смятам да го поръчвам.

Претърпя леки модификации, дискът ще е Blue (не ми се дават пари за черен), процесорът ще е 4570, кутията ще е друга (до утре ще реша коя точно ще е, хаха), RAM-ът ще е 2х2 за dual channel (после ще сменям с 2х4, вместо да добавя една 4ка), захранването отиде на над 600 вата (в случай, че се премисля за процесор за overclock) и това е в общи линии.

Сега ми предстои да си избирам монитор, но тва ще е на око.

Та още веднъж благодаря за съветите.

koko95
10-17-2013, 13:49
Така могат да ти сложат повредени компоненти. Най-добре е да си купиш всички части отделно и да си го сглобиш сам.


Чисто нови , може пред клиента да се разопаковат частите и да се сглоби машината.