PDA

View Full Version : Култура на хранене - нашето здравословно меню



Cloud9
10-17-2013, 05:32
След много дълго чудене какво да си направя за вечеря и какво да нося на работа за обяд реших да питам тук.Това е тема за всеки,който иска да се храни здравословно и иска идеи за меню като мен. Аз лично съм голям фен на сладкото и може би така съм свикнала,но не мога дълго без него.Затова сега си правя моят здравословен кекс.Използвам ситно смлени овесени ядки вместо брашно, мед вместо захар и фурми и ябълки вместо шоколад.Не ми се получава много гъста консистенция и затова няма да ви показвам снимки,но се получава много вкусно.Сега съм решила да си купя извара,но не знам какво точно да си приготвя с нея.Та очаквам вашите идеи за вкусни и полезни манджи.

Barbie47
10-18-2013, 11:36
Миналия ден си взех една книга "ЕПОлогия на храненето". Страхотна е. Препоръчвам. :) Да попитам някой правил ли си е домашни мюсли блокчета? Аз пробвах миналата седмица, но стана по-скоро на гранола, а не на блокчета.

Stellichka
10-26-2013, 16:01
С извара можеш примерно да си направиш салата с извара -> слагаш в една купичка колкото искасх извара , режеш отгоре ябълки , круши, стафиди , ядки или каквото искаш , само не и цитруси и си готова. Става много вкусно ! :)

benivasileva
10-27-2013, 15:14
Аз съм на 90-дневната диета и аз също имам нужда от помощ с храната за да не ми е еднообразно....темата е хубава

POLINUTE
11-09-2013, 12:12
Да фрешна малко темата. За тези които се интересуват от разделното хранене, съжалявам че не можах да го сканирам, но тва е което можах да направя: http://prikachi.com/images/379/6737379c.jpg
В къщи всички сме на разделно хранене и е лесно защотот всички ядем едно и също и не се налага да си съставяш определено меню специално за теб и в същото време да има неща които да те изкушават. Сладко може по малко само неделя, така поне е в нас де ахаха.

Renate_Feliqr
11-09-2013, 12:48
Не знам да Ви кажа, но при мен винаги когато се опитвам да водя някакъв здравословен и разделен начин на хранене се получава обратния ефект.Да наистина леко съм закръглена тук там, но се чувствам добре и тези диети определено не са за мен!