PDA

View Full Version : Да предприема нещо или не?



blueberryyy
10-17-2013, 19:34
Здравейте,
Преди две години се преместих да живея в друга държава и съответно започнах да уча в ново училище. Има едно момче от съседния клас, ще го наричам М., което от самото начало ми направи много добро впечатление, защото е много симпатичен, възпитан, има страхотно чувство за хумор и много красив. Една моя съученичка, с която станах доста близка ходеше с неговия най-добър приятел. Бях и споменавала, че ми е много симпатичен и в един момент тя реши да се намеси, попита ме дали съм съгласна и и казах ок.
Миналата година по това време бяхме на екскурзия цялото училище. Тя явно беше споменала нещо на гаджето си, защото една от вечерите, когато бяхме в местна дискотека, ме хвана за ръка и ме заведе при въпросното момче М. Запознахме се, разменихме си буквално 2 приказки и се целунахме. Не знам как точно стана, по принцип съм по-срамежлива и предпочитам да познавам поне малко човека срещу мен, преди да направя такова нещо.
Останалите 2-3 вечери се видяхме още няколко пъти, говорихме си, смяхме се. Отидох в стаята му, бяхме се поразгорещили на леглото и очаквах, че ще пробва да стигне по-далеч, но се дръпна и каза нещо от типа, много си ситничка ще те премажа така върху теб и ме гушна. Нямах намерение да направим нещо повече на 3 ден, но очаквах, че като типично момче ще опита, но и в тази ситуация се оказа много точен.
В общи линии си изкарахме добре, много ми допадна като човек, държеше се адски мило и по всичко си личеше, че също ме харесва. Последната вечер, когато се връщахме от екскурзията ,автобусите бяха спрели на една бензиностанция и той дойде при мен, целуна ме, разменихме си няколко приказки. Приех го като знак, че иска да продължим и след екскурзията и че не съм му била колкото за забавление там.
Върнахме се, започнахме учлище. Първия няколко дена се засичахме много рядко и ме поздравяваше. Приятелките ми ми казаха да му пиша на фейсбук. Аз се бях отказала да предприемам каквото и да е, но се съгласих и му писах, не ми отговори.
След това просто спря да ме поздравява, все едно нищо не е станало. Тъй като, както споменах, живея в друга държава, в училище съм единствената с друга националност, съответно започнаха да се шегуват с него, че е забил българката и т.н. Той е страшно тих и срамежлив, никога не се опълчва, не спори. Когато се шегуват с него, дори бъзикът да е прекален, просто се усмихва и не реагира. Съответно, всички се възползват. Въпреки че е страшно красив, не е женкар и съответно до колкото знам не е имал много приятелки, за това след случката на екскурзията всички му се качиха на главата, подиграваха му се, че бил влюбен в мен и т.н.
Пред мен никой не е казал думичка, защото не съм от мълчаливите, но от други знам, че в неговия клас въпросната случка е била главна тема 1 месец след това. Постепенно започнахме да се избягваме и дори стигнахме до там да си завъртаме погледите на другата страна, когато се засечем в коридорите. Естествено, почувствах се супер тъпо, все едно на екскурзията съм му се набутала, а той дори не ме е харесвал. Помислих си какво ли не. Приятелката ми беше попитала гаджето си дали знае защо М. ме избягва и той е отговорил, че М. много ме харесва, но просто не може да понесе въпросните бъзици .
Отделно, преди време, още преди случката с М., мой близък приятел ми призна, че има чувства към мен, но аз го отхвърлих, просто защото нямах нищо към него. В последствие разбрах, че въпросното момче е добър приятел с М. В общи линии се събраха много причини, поради които може би се е отказал да пробваме нещо.
Както и да е, примирих се и просто продължихме да се отбягваме в училище. Преди няколко дни обаче бях на един голям рожден ден, на който бяха поканени страшно много хора, съответно и М. Беше пийнал и явно се беше поотпуснал, защото ако по принцип бяга от мен като дявол от тамян , на рожденния ден постоянно се навърташе около мен. Съответно, аз го избягвах, защото имаше няколко супер неловки ситуации, в които сме очи в очи, обаче се държим все едно не се познаваме. Към края на вечерта си говорех с общия ни приятел, който преди имаше чувства към мен, М. мина покрай нас, спря се до него и му извика нещо на ухо ,след което си тръгна. На следващия ден във фейсбук си беше постнал Are you gonna be my girl oт Jets. Сигурно ще ви изглежда тъпо,може и да си въобразявам, защото ми се иска да е така,а всъщност да няма нищо общо, обаче въпросната вечер носех черни ботуши и имам дълга кафява коса :D
В общи линии съм супер объркана и не мога да разбера дали се опитва да ми даде някакъв сигнал и какъв точно му е проблемът. Не знам дали да продължа да го избягвам, въпреки че го харесвам, или да предприема нещо и какво. Ще съм много благодарна ако ми дадете съвет или пък ако мъжкия пол във форума ми обясни поведението му.
Съжалявам ако историята ми е малко неясна, но се опитах да я съкратя възможно най-много.

Dark_Heartbreaker
10-17-2013, 20:56
Целият този хубав правопис и правилно поставените препинателни знаци са радост за окото!

По темата: Не ми направи добро впечатление, когато каза, че е започнал да те избягва само заради хорското мнение. Може да е срамежлив и тих, но е трябвало да застане зад чувствата си, ако има такива, и да каже на другите да не се бъркат. А и какво като харесва българка? Според мен трябва да го хванеш насаме и да си поговорите. Разбрах, че още те харесва. Поговорете си какво му пречи да покаже това. Вижте дали имате шанс. И така. Успех ;)

П.С. В коя държава си, ако не е тайна? Просто любопитство.

blueberryyy
10-18-2013, 07:05
Именно фактът, че предпочита да си замълчи и да се прави, че нищо не е станало, вместо да застане зад мнението и чувствата си, ме спира да го дръпна на страна и да поговоря с него. Освен това не съм сто процента сигурна, че това е причината за отдръпването му. Страх ме е, че ако пробвам да говоря с него, може да се окаже, че той просто не иска нищо, а причината не са шегите на приятелите му.
Иначе, мерси за съвета и милите думи. В Сърбия съм :)

Niakoitam
10-18-2013, 08:30
Ами все ми изглежда,че те харесва.Особено пък и щом се върти около теб като е пийнал. Обаче може би нещо го притеснява.Дали някой негов близък човек не те харесва и той се е дръпнал да не го дразни.Или прекалено много се влияе и сдухва от чуждото мнение. Каза,че си в Сърбия. Доколкото съм запознат повечето сърби не ни гледат чак толкова лошо,но пък може и да греша. В първият момент обаче като каза,че си в чужда държава и му се смеели,че се е хванал с чужденката направих един еквивалент с нещата в България. По подобен начин би реагирал момче/мъж ако е влюбен в туркиня или циганка и наоколо му постоянно го корят как е могъл да направи този "смъртен грях" нямало ли българки. Та в общи линии може да е заобиколен от по националистично настроени хора,че даже и семейството му да е от националисти държащи на отношенията само и единствено със сръбкиня и затова да се бори със себе си.

blueberryyy
10-18-2013, 14:09
Точно обратното, имат добро мислене за нас, особено за жените. По-скоро го изкарват, че въпреки че се прави на скромен, е "забил" точно мен и някакви такива тъпотии... Всъшност шегите им не са обидни, не му се подиграват, че е имал нещо точно с мен, а че един вид до сега не са го виждали да направи нещо с момиче толкова открито, пред всички. И аз не мога да разбера какъв им е проблемът, не сме 6-7 клас, когато такъв тип бъзици са били забавни...

Dark_Heartbreaker
10-18-2013, 16:36
Не бива да те е страх. Дори да си поговорите и да откриеш, че всъщност не те харесва, в което се съмнявам, няма да загубиш нищо, напротив. Така нещата ще ти се изяснят и ти няма да се терзаеш и да се чудиш какво всъщност изпитва. Просто му кажи, че искаш да си поговорите, а не да му се обясняваш в любов. А и е нормално да се шегуват приятелите му, нали за това са приятели. Вероятно просто се е притеснил. Отново - поговорете си.

baby_baby
10-19-2013, 13:13
Може просто да е срамежлив или прекалено да се интересува какво ще кажат хората