PDA

View Full Version : Самоизградих своя самотен живот.



R3deem3r
10-17-2013, 21:55
Здравейте на всички.

Макар и да съм на 21г. (не знам дали съм вече малко стар за този форум), това е единственото място за което се сещам, където мога да споделя проблемите си. Носталгията ме застига, как около 16г. възраст разглеждах страница след страница във форума, мечтаейки си как бъдещето ще ме промени. Уви нямаше сега да се върна тук ако това беше така.

Аз съм тих човек, лесно пренебрегвана личност, като цяло интровертен. От както се помня съм този, който стои настрана от социалния живот - купони, клубове... това не е за мен. Най-привлекателни за мен са били винаги малките събирания, компания от 2-3 човека, спокойна и приятелска обстановка. Хобитата ми са ексклузивно за сам човек - боядисах на платна 3 маслени картини (не знам до колко добри бяха, по-голямата част от времето мина в търсене на вдъхновение), пробвах се да свиря на китара (която така и не научих), минах на цигулка за която реших, че тъй като ми е любим инструмент ще съумея да се науча сам (голяма грешка). Това което искам да кажа накратко с това е, че през годините общувах с малко хора.

Годините си летят общо взето по същия начин, както когато бях по-млад. Университетските години минават също както и училищните - хората странят от мен предполагаемо защото говоря малко с тях, и вероятно виждат отказите ми да се събирам с тях като някакъв вид ненавист срещу тях... нищо такова. Опитвал съм се да се променя, опитвах се не малко пъти, но просто това не съм аз. Така и единствените хора с които се виждам редовно са неколцината истински приятели от детството, които ме разбират.

Написах тази тема точно тук с причина естествено, поради горепосоченото така и не успях да изградя връзка с нито една жена. Може би опитите ми за това не са били достатъчни, може би просто съм изпускал социалните сигнали, не знам причната, но следствието е налице. Преди да продължа искам да подчертая, че не съм физически отблъскващ, слаб съм, къпя се редовно, понякога по 3 пъти на ден, не мисля че това е фактор. Предполагам преди около 8 месеца беше последния път, когато се престраших да изведа една жена, не я познавах много добре, но предположих че усмихваики се всеки път когато поглеждаше към мен е добър знак. Накрая прекарах един следобед в мисли, след като тя ми даде едно набързо скалъпено извинение, че е забравила и че ще се обади отново (явно излъга). Това е един от многото случаи през годините, където бих искал със цялото си сърце да обвиня някой друг за случилото се, но в края винаги остава негативното ми присъствие.

Всички тези "премеждия" са изцяло по моя вина, в това мога да съм сигурен. Казвали са ми, че ако променя себе си, стана по отворен, няма да имам такива проблеми и да, това е вярно. Проблемът обаче е, че е късно за такава промяна - какъвто израстнах, такъв си останах. Не мога да се видя във никаква друга светлина, не мога да се форсирам да се правя на това, което не съм.

Предполагам че въпросът ми е... има ли някаква надежда за мен, освен да продължа напред и да се примиря с положението си? Знам че въпроса излиза доста неясен, но просто искам да чуя мнението на други хора.

kilers
10-17-2013, 22:15
Нещо подобно съм аз , в начален стадий явно :D На 16 съм .
Цаката е да не ти пука . Като се замислиш какви проблеми има в света , колко кратък е животът ти , живей си както ти е удобно . Не е задължително да си супер отворен , със супер многото приятели . Цаката е да си живееш живота , така както на теб ти е забавно , интересно , спокойно . Ако се притесняваш за тия ти проблеми само защото не си "като другите" и не ходиш да се забиваш в дискотеките всеки петък , то това ти е единственият проблем .

А ако толкова си мислиш живота за безсмислен , скучен и т.н. , отдай се на родината . Ако си мислиш , че ще умреш ей така , без никой да не запомни , на никой да не липсваш , отдай се на родината . Не знам от къде си , но във всеки по-голям град има "огранизации" на патриоти , националисти . Ситуацията в държавата не е добра . Съсредоточи се да намериш начина към промяната . Споделяй идеите си с други хора , направи си кръг от хора с твоите интереси и така : )

R3deem3r
10-17-2013, 22:29
Точно това е, живея живота си както исках. Не мога да кажа че скучая, винаги намирам нещо с което да се занимавам. Проблемът идва от това, че със времето самотата все повече започва да натежава.

Макар и да е малко off-topic навремето се занимавах и с това. Когато БНС се опитаха да сформират партия (за 2ри път), там се запознах и с адвоката който щеше да внася документа за партийния устав (и когато безцеремонно го вкараха в затвора без причина за което).

При всички случаи това не беше насоката на въпроса ми.

NeutralMilkHotel
10-18-2013, 00:38
Много ти се ядосвам в момента. Интелигентно момче си, личи си. Изразяваш се добре, сигурно си приятна компания...И пак, макар че се къпеш по 3 пъти на ден миришеш от километри на ниско самочувствие! Не ми го побира съзнанието как може обществото, напоено с поп-култура така да ви промива акъла.

Всеки път, когато чета подобна тема ми се ще да хвана автора за ръка и да го науча как да живее...Да го заведа на опера, в някой малък, закътан джаз клуб или в библиотеката и да му посоча всички самотни, млади момичета, които е подминал, докато те с надежда са очаквали да ги заговори, по-рано през денят... (Не той, който е на повърхността, разбира се. Този, който е отвътре и този, който те чакат.)


Да му докажа, че не е нужно да е някакъв стереотип...Отворен, наперен и арогантен, за да се запознава с приятни хора с които има общи интереси... Романтиката е жива, хората са добри, а животът е прекрасен...И чука на врата всеки ден. Какво да направи прекрасният живот, че няма никой вкъщи?

Какво да направи животът, който ти искаш, авторе, че всеки ден те търси, но ти си на грешното място и с грешните хора, борейки се с мелници?

Не си знаеш силните страни и не знаеш къде да си търсиш щастието. Това ти е проблема. Проблема не е в теб, а в избора ти. Ходиш с наведена глава всеки ден и се самосъжаляваш, оставайки сляп за всичко, което ти трябва...

Драсни ми едно лично, ако искаш да си поговорим по-детайлно.

П.С.:килерс, знаеш ли кой е почнал да оправя родината си вместо да оправи личните си проблеми? Хитлер.

LadyDi
10-18-2013, 06:39
Така както си полагал усилия да изградиш този самотен живот, така трябва да полагаш сега усилия, за да го преобърнеш. И на 21 години да казваш, че е късно, е смешно. Познавам хора, които на 40 решиха, че това, което имат не ги удовлетворява и обърнаха всичко на 180 градуса. Ние няма как да ти уредим социалните контакти, нито да те научим да общуваш правилно с другия пол.
След като си осъзнал проблема си, време е да действаш по него.

Предполагам че въпросът ми е... има ли някаква надежда за мен, освен да продължа напред и да се примиря с положението си?
Това е изцяло в твоите ръце.

Niakoitam
10-18-2013, 09:02
Цаката е в повечето социални контакти ако съдбата разбира се ти го позволи.Аз не съм убеден,че всеки човек може да контролира напълно съдбата си колкото и някои хора да са твърдо убедени в това.Относно мацките.Е, сякаш съм се убедил,че колкото повече и по-вървежни мацки някъде започнат да те харесват или да ти обръщат внимание толкова ти и пораства рейтингът сред другите.А понякога с това и самочувстието.Което впрочем не трябва да е огромно и без покритие и се гради и от много други комплексни фактори.Аз например често,когато съм сред хора и в купонджийска обстановка особено с повече хора успявам да намеря начина да съм центъра на събитията и да се чувствам на мястотот си,но пък някакси поради дадени обстоятелства не ми се случва особено често.Излизането на по биричка не го броим,но и то пък не е постоянно често.

Относно примера дето ти NeutralMilkHotel даде с библиотеката например.Да, на думи е лесно.Само дето и в младежа като въпросните дами дето чакат без да дават никакви знаци се появяват разни мисли от рода на: "Дали пък няма да ме възприеме като пълният досадник? Дали няма да я обидя с държанието си? Как да реагирам като не съм видял как реагира на дадени неща?" Друг е въпроса,че въпросната девойка може изобщо да не чака него, а някаква друга любов или пък да не и се занимава с него,защото не е самотна, а просто много и харесва да чете книги в библиотеката и и е писнало от разни там свалячи досадници на всяка стъпка.Все пак и мъжете не можем да четем мисли.Можем единствено да се опитваме да разчитаме знаци доколкото сме способни на това.Примера на автора с усмихването на дадена девойка дето се е изнесла по терлички впоследствие също е показателен. :)

npp
10-18-2013, 10:01
пробвай да потърсиш Божията помощ - призовавай Онзи, Който наистина е истинският Бог Отец в името на Исус Христос, самият Той е казал: "който дойде при Мене никак няма да го изпъдя"(Йоан 6:37) - Той може да те освободи от негативното присъствие, това са зли духове, които са те преследвали досега и са ти вгорчавали живота по един или друг начин, ти си още много млад, няма защо да се отчайваш, имай предвид че дори и разни неща в живота ти да не се получават по очакваният от теб начин, това не означава че целият ти живот е съсипан - не си единственият, който не е съвършен във всяка една област, може би просто ти още не си намерил твоят собствен път в това отношение и е въпрос на време това да се случи

LadyDi
10-18-2013, 10:03
пробвай да потърсиш Божията помощ - призовавай Онзи, Който наистина е истинският Бог Отец в името на Исус Христос, самият Той е казал: "който дойде при Мене никак няма да го изпъдя"(Йоан 6:37) - Той може да те освободи от негативното присъствие, това са зли духове, които са те преследвали досега, и са ти вгорчавали живота по един или друг начин, ти си още много млад, няма защо да се отчайваш, имай предвид че дори и разни неща в живота ти да не се получават по очакваният от теб начин, това не означава че целият ти живот е съсипан - не си единственият, който не е съвършен във всяка една област, може би просто ти още не си намерил твоят собствен път в това отношение и е въпрос на време това да се случи

Искрено се надявам това да е някакво тролене.

npp
10-18-2013, 10:12
Искрено се надявам това да е някакво тролене.

това че духовното е невидимо за нас човеците, не означава че то не съществува, досега в продължение на 5-6 хилядолетия имаше духовно беззаконие на света, чиято система е източникът на всички злини, които са сполетявали засегнатите човеци досега - жертвите бяха милиони, зад всяко зло има поне един зъл дух, който е неговата първопричина, като злите духове нямаше да могат да се явят и проявят без всички онези духовни работници/служители на неправдата, които вършиха духовно беззаконие, ето защо Божият Син - Исус Христос дойде на света за да съсипе делата на лукавият като даде на човечеството учението за правилна вяра в Бог, чрез която може да се противодействува на дявола

"Който върши грях(т.е. духовно беззаконие), от дявола е; защото дяволът отначало съгрешава(т.е. защото дяволът отначало върши духовно беззаконие именно чрез духовните работници/служители на неправдата). Затова се яви Божият Син, да съсипе делата на дявола." 1 Йоаново 3: 8

LadyDi
10-18-2013, 10:15
Добре. Всеки с убежденията си. Но във форума имаме други правила, така че ще те помоля да задържиш религиозните си приливи за себе си.
Благодаря.

NeutralMilkHotel
10-18-2013, 10:42
пробвай да потърсиш Божията помощ - призовавай Онзи, Който наистина е истинският Бог Отец в името на Исус Христос, самият Той е казал: "който дойде при Мене никак няма да го изпъдя"(Йоан 6:37) - Той може да те освободи от негативното присъствие, това са зли духове, които са те преследвали досега и са ти вгорчавали живота по един или друг начин, ти си още много млад, няма защо да се отчайваш, имай предвид че дори и разни неща в живота ти да не се получават по очакваният от теб начин, това не означава че целият ти живот е съсипан - не си единственият, който не е съвършен във всяка една област, може би просто ти още не си намерил твоят собствен път в това отношение и е въпрос на време това да се случи

Духовното е важно, наистина. Когато знаеш, че си морално чист и следваш добри, и светли принципи всичко е по-лесно. Святото и положителното започват да те закрилят; Господ най-после успява да говори на теб и чрез теб. :)
"Помни своя Велик създател в дните на младостта си." (Еклисиаст 12:1)

Баща Ти
10-18-2013, 10:58
Решението на проблема ти се казва "такси до студентски град".

marilyn
10-18-2013, 12:20
Просто започни да общуваш. Запознавай се с момичета, излизайте, говорете си, не е нужно да се гаджосвате, просто общувай. Ако искаш промяна-направи я. На 21 си, не си на 70.

sneering
10-18-2013, 12:47
Това което описваш се вика начин на живот и въпреки че на теб ти звучи безвкусно и искаш да избягаш от него,знай че има хора на който ще допадне и ще искат да споделят същото с теб.
Ако си решил да променяш себе си недей,защото годините ще ти минат в стотици неуспешни опити,докато на изходната част пак ще се върнеш такъв какъвто си сега.
Хората си приличаме и всеки контактува с възможно най-допирния до него човек,а ти си от една не толкова често срещана група хора (особено в България) и затова като липсват съмишленици се чувстваш игнориран и искаш да се приобщиш в друга група хора,защото в твоята няма (това че няма,не означава че няма и да има),и другата група не те харесва..което е нормално и ти нямаш никаква вина.
В такъв ред на мисли,май е най-добре да останеш такъв какъвто си и да изчакаш просто времето да те срещне с подобни на теб,защото само тогава ще си щастлив...както онези с клубовете и всякакви подобни (защото и те си приличат и са се намерили подобни).

xXxPETYAxXx
10-18-2013, 18:57
Все едно мен описа, само дето аз не съм се захващала с изкуства, ясно ми е, че не ставам за тях. :D На всичко отгоре съм и прекалено взискателна към хората, почти не намирам приятни за компания личности, но има такива. Колкото и странно, дори смешно да звучи, с един от най-добрите ми приятели се намерихме в интернет. И други готини хора съм срещала там, което беше доста приятна изненада. Пробвай просто да общуваш с някого, все ще намериш някоя, която да ти допадне и ти да ѝ допаднеш на нея.

PainMonopoly
10-18-2013, 19:03
Аз съм като теб до голяма степен. Интровертен съм, общуването с непознати ме напряга. Не че не им се кефя, просто съм прекалено напрегнат. Не виждам смисъл в екстровертни начинания като ходене по клубове и т.н. Отначало следствието беше, че нито познавах жени, нито знаех как да говоря с такива. Впоследствие обаче това се промени. Сега бих казал, че ми е точно толкова трудно да си намеря приятелка, колкото на всеки друг.

Промених ли се? Не, ни най-малко. Бях асоциал преди, асоциал съм си и сега. Просто средата в която често попадаме ни изпраща сигнали, че екстровертите са по-добре в живота, заобиколени са от хора, всичко работи в тяхна полза. Това обаче е невярно. От една страна, екстровертите си имат свои характерни проблеми. От друга, има интроверти с щастливи връзки, верни приятели и успешни кариери.

Следователно първото нещо, което трябва да направиш, е да се приемеш такъв какъвто си. Приеми, че като интроверт обмисляш ситуациите и не се впускаш в безразсъдни такива, че вследствие на времето което си прекарал в самота и размишления си изградил богат вътрешен свят. И мисли и за личностните си качества. При всички положения спри да си повтаряш, че трябва да се променяш и че си виновен за нещо. Не съм чел отговорите в темата, мързи ме, ама със сигурност ще има и такива от сорта на "ми ходи говори с хората бе, кво те е страх". Не се вслушвай в това какво ти казват хора, които нямат твоя проблем, могат да те подведат. Те често не разбират естеството на нашите проблеми, защото нито те, нито техни близки имат сходни такива.

Второто нещо е да убиеш страховете си. Това е значително по-трудно и може и да отнеме години. Но ако ИСКАШ да общуваш с някого, примерно с момиче, но не го правиш от страх, че ще си помисли нам си ко за теб, трябва да забравиш за това. Ти си си такъв какъвто си, ако на някого не му харесваш, на друг ще му харесаш. Да се затваряш и да не ти се говори с хора, защото си в такова настроение, е ок. Да не говориш с хора, защото те е страх от тях, не е ок. Това са преградите, които трябва да преодолееш - тези, които стоят между теб и това, което искаш. Какво очаква от теб обществото, или какво си мислиш, че очаква - кур за него, това не ти трябва да го променяш.

baby_baby
10-19-2013, 13:17
пробвай да потърсиш Божията помощ - призовавай Онзи, Който наистина е истинският Бог Отец в името на Исус Христос, самият Той е казал: "който дойде при Мене никак няма да го изпъдя"(Йоан 6:37) - Той може да те освободи от негативното присъствие, това са зли духове, които са те преследвали досега и са ти вгорчавали живота по един или друг начин, ти си още много млад, няма защо да се отчайваш, имай предвид че дори и разни неща в живота ти да не се получават по очакваният от теб начин, това не означава че целият ти живот е съсипан - не си единственият, който не е съвършен във всяка една област, може би просто ти още не си намерил твоят собствен път в това отношение и е въпрос на време това да се случи

:lol:

По темата : просто се запознай с повече хора не бъди срамежлив

New_Teen_Mashine
10-19-2013, 22:28
Много ти се ядосвам в момента. Интелигентно момче си, личи си. Изразяваш се добре, сигурно си приятна компания...И пак, макар че се къпеш по 3 пъти на ден миришеш от километри на ниско самочувствие! Не ми го побира съзнанието как може обществото, напоено с поп-култура така да ви промива акъла.

Всеки път, когато чета подобна тема ми се ще да хвана автора за ръка и да го науча как да живее...Да го заведа на опера, в някой малък, закътан джаз клуб или в библиотеката и да му посоча всички самотни, млади момичета, които е подминал, докато те с надежда са очаквали да ги заговори, по-рано през денят... (Не той, който е на повърхността, разбира се. Този, който е отвътре и този, който те чакат.)


Да му докажа, че не е нужно да е някакъв стереотип...Отворен, наперен и арогантен, за да се запознава с приятни хора с които има общи интереси... Романтиката е жива, хората са добри, а животът е прекрасен...И чука на врата всеки ден. Какво да направи прекрасният живот, че няма никой вкъщи?

Какво да направи животът, който ти искаш, авторе, че всеки ден те търси, но ти си на грешното място и с грешните хора, борейки се с мелници?

Не си знаеш силните страни и не знаеш къде да си търсиш щастието. Това ти е проблема. Проблема не е в теб, а в избора ти. Ходиш с наведена глава всеки ден и се самосъжаляваш, оставайки сляп за всичко, което ти трябва...

Драсни ми едно лично, ако искаш да си поговорим по-детайлно.

П.С.:килерс, знаеш ли кой е почнал да оправя родината си вместо да оправи личните си проблеми? Хитлер.

Доста изчерпателен отговор, макар че вероятно има и още. Браво дори и на мен ми вдъхна интерес, след като и аз съм на тоя хал.

Fisherman
10-19-2013, 22:33
Решението на проблема ти се казва "такси до студентски град".

по-зле от нощувка в цигански бардак

schweppes94
10-19-2013, 22:55
Аз съм като теб до голяма степен. Интровертен съм, общуването с непознати ме напряга. Не че не им се кефя, просто съм прекалено напрегнат. Не виждам смисъл в екстровертни начинания като ходене по клубове и т.н. Отначало следствието беше, че нито познавах жени, нито знаех как да говоря с такива. Впоследствие обаче това се промени. Сега бих казал, че ми е точно толкова трудно да си намеря приятелка, колкото на всеки друг.

Промених ли се? Не, ни най-малко. Бях асоциал преди, асоциал съм си и сега. Просто средата в която често попадаме ни изпраща сигнали, че екстровертите са по-добре в живота, заобиколени са от хора, всичко работи в тяхна полза. Това обаче е невярно. От една страна, екстровертите си имат свои характерни проблеми. От друга, има интроверти с щастливи връзки, верни приятели и успешни кариери.

Следователно първото нещо, което трябва да направиш, е да се приемеш такъв какъвто си. Приеми, че като интроверт обмисляш ситуациите и не се впускаш в безразсъдни такива, че вследствие на времето което си прекарал в самота и размишления си изградил богат вътрешен свят. И мисли и за личностните си качества. При всички положения спри да си повтаряш, че трябва да се променяш и че си виновен за нещо. Не съм чел отговорите в темата, мързи ме, ама със сигурност ще има и такива от сорта на "ми ходи говори с хората бе, кво те е страх". Не се вслушвай в това какво ти казват хора, които нямат твоя проблем, могат да те подведат. Те често не разбират естеството на нашите проблеми, защото нито те, нито техни близки имат сходни такива.

Второто нещо е да убиеш страховете си. Това е значително по-трудно и може и да отнеме години. Но ако ИСКАШ да общуваш с някого, примерно с момиче, но не го правиш от страх, че ще си помисли нам си ко за теб, трябва да забравиш за това. Ти си си такъв какъвто си, ако на някого не му харесваш, на друг ще му харесаш. Да се затваряш и да не ти се говори с хора, защото си в такова настроение, е ок. Да не говориш с хора, защото те е страх от тях, не е ок. Това са преградите, които трябва да преодолееш - тези, които стоят между теб и това, което искаш. Какво очаква от теб обществото, или какво си мислиш, че очаква - кур за него, това не ти трябва да го променяш.

Наистина много добре казано!!! Подкрепям тези думи на 100%! Не бива да се променяш заради някои хора ... или защото обществото го очаква от теб! Бъди себе си! Може да вярваш,че "съдбата си знае работата" и да чакаш живота да ти поднесе нещата и може и да си прав, не знам ! Но аз лично не мисля така просто защото ме е страх, че един така чакайки нещо може да си остана сам ...

JakSparrow
10-20-2013, 16:01
просто смени обстановката щом усещаш че в тая няма да се впишеш

it's simple

NomNomNom
10-20-2013, 20:29
Решението на проблема ти се казва "такси до студентски град".
Ахаухауахаух, буквално вчера реших така този проблем.
Че даже решението ми прави чудесна компания до към 18:00 днес.

----

@Автора- наистина, хора, хайде размърдайте си тиквите малко. Все еднопреоткривате топлата вода --- ооо, не общувам, самотен съм, жените не ми връзват - дейба, не е като да няма хиляди неща в нета побликувани и не е като да няма 2931810232 жени навън, които може да заговорите просто така, за да тренирате умения за комуникация.

Има библиотеки, вземете някоя книжка за език на тялото/визуална диагностика, психоанализа.
Научете се да общувате и да мислите. Просто и ясно.
Пък после си бъдете асоциални, ако не ви кефи.

Niakoitam
10-21-2013, 11:38
Ахаухауахаух, буквално вчера реших така този проблем.
Че даже решението ми прави чудесна компания до към 18:00 днес.

----

@Автора- наистина, хора, хайде размърдайте си тиквите малко. Все еднопреоткривате топлата вода --- ооо, не общувам, самотен съм, жените не ми връзват - дейба, не е като да няма хиляди неща в нета побликувани и не е като да няма 2931810232 жени навън, които може да заговорите просто така, за да тренирате умения за комуникация.

Има библиотеки, вземете някоя книжка за език на тялото/визуална диагностика, психоанализа.
Научете се да общувате и да мислите. Просто и ясно.
Пък после си бъдете асоциални, ако не ви кефи.

Каза човекът дето заради полът си и разни други неща може да си позволи да отиде до студенстки град с малко по-дълбоко деколте и ще може да си прави даже кастинг. ;)

Та всъщност като интересна информация да споделя,че повечето непознати девойки дето са ме заговаряли или направо са ме подхващали по заведенията нарочно набивайки ми се в очите впоследствие се е оказвало,че били обвързани, а на някои гаджетата даже и са били наоколо. Представяш ли си излагацията,неудобството и проблемите, които мога да си навлеча ако реша да действам примерно. :)

Auriss
10-21-2013, 11:54
^ще плачкаш ли ?

Мини през една операция за смяна на пола като толко им било лесно на жените. Гледам и без това си половин жена вече :lol:

*usmiv4ica* :)

sneering
10-21-2013, 11:59
@Niakoitam в контекста на поста си иска да изтъкне,как го подхващат момичетата по баровете,но сякаш високите му морални принципи не му дават да спи с тях.
Добър опит

LadyDi
10-21-2013, 14:05
Каза човекът дето заради полът си и разни други неща може да си позволи да отиде до студенстки град с малко по-дълбоко деколте и ще може да си прави даже кастинг. ;)

Та всъщност като интересна информация да споделя,че повечето непознати девойки дето са ме заговаряли или направо са ме подхващали по заведенията нарочно набивайки ми се в очите впоследствие се е оказвало,че били обвързани, а на някои гаджетата даже и са били наоколо. Представяш ли си излагацията,неудобството и проблемите, които мога да си навлеча ако реша да действам примерно. :)

Защо смяташ, че всяко заговаряне означава, че ти се набиват в очите. Широк мироглед имаш.
Авторът се оплаква, че не знае как да общува. Е, няма да се научи като си стои вкъщи. Никой не е казал, че трябва да се опита да изчука всяка, която заговори.
Нито пък всяка, която ви заговаря, желае да я изчукате.

Niakoitam
10-21-2013, 14:19
Auriss по поста ти си личи колко им е лесно на доста жени всъщност.;)

Иначе няма да те удостоявам с удоволствието да минавам през операция за да останат за теб повече жени. Пък и си падам по-женският пол :D

sneering мечтая си да ме спираха само високите ми морални принципи, но за мое най-голямо нещастие не са само те. А истории сега няма да подхвана да ти разправям.Хората, които ме познават знаят,че аз никога не се правя на това, което не съм, пък било то и в интернет,било даже и във форум пък даже и пред съвсем непознати :)

Niakoitam
10-21-2013, 14:26
Защо смяташ, че всяко заговаряне означава, че ти се набиват в очите. Широк мироглед имаш.
Авторът се оплаква, че не знае как да общува. Е, няма да се научи като си стои вкъщи. Никой не е казал, че трябва да се опита да изчука всяка, която заговори.
Нито пък всяка, която ви заговаря, желае да я изчукате.

Защото понякога това заговаряне се случва и да мяза на някакъв вид флирт ала :"Айде излизай от тоалетната бе, какво толква го държиш малкият."

И да, това имах предвид...разчитането на знаците. Човек трябва да се научи добре да ги разчита и все пак винаги,когато дойде напечена ситуация може много бързо да се стигне до момента. "Ама чакай аз го казвах/правих само на бъзик.Ти да не си помисли нещо". Пък в друг случай мъжете били коне с капаци. Да не разкзвам може би пак историята на съученик и съученичка дето сигурно 4 години можеше да ги объркаш с гаджета докато тя си имаше гадже и като стана напечено имаше. "Ебати и мъжете какви са. Ти ги имаш за приятели, а те се възползват. Иначе момичето си е много свястно де. Но започнах да се отклонявам от темата. :)

Та в тоя ред на мисли веднъж една приятелка ми каза: "Мисли като мъж. Ако някоя ти хареса просто си мисли как да я изчукаш без да се затормозяваш с излишни женски размисли". Противоречите си. Но пък от друга страна харесваните bad boys действат точно по този начин :)

sneering
10-21-2013, 14:34
sneering мечтая си да ме спираха само високите ми морални принципи, но за мое най-голямо нещастие не са само те. А истории сега няма да подхвана да ти разправям.Хората, които ме познават знаят,че аз никога не се правя на това, което не съм, пък било то и в интернет,било даже и във форум пък даже и пред съвсем непознати :)
Ааа ти освен високите си морални принципи,гледаш да вмъкнеш и нещо друго в пакета от възможности от които се впечатляват онези високи и пищни девоики,който ти се лепят..ясно.
Нямам и намерението да ти слушам историите,защото знам с какъв контекст са,пък и това че обесняваш как в реалния ти живот,всички ти се впечатляват и как си над нещата във форумите,говори по дефолт за точно обратното.

LadyDi
10-21-2013, 14:34
Противоречим си, защото приятелката ти се е опитала да се прави на оборотна, а аз разсъждавам от гледна точка на жена, която не иска всеки мъж, когото заговори, да се опита да ѝ се набута в гащите.

NomNomNom
10-21-2013, 19:29
Каза човекът дето заради полът си и разни други неща може да си позволи да отиде до студенстки град с малко по-дълбоко деколте и ще може да си прави даже кастинг. ;)

Та всъщност като интересна информация да споделя,че повечето непознати девойки дето са ме заговаряли или направо са ме подхващали по заведенията нарочно набивайки ми се в очите впоследствие се е оказвало,че били обвързани, а на някои гаджетата даже и са били наоколо. Представяш ли си излагацията,неудобството и проблемите, които мога да си навлеча ако реша да действам примерно. :)

Чак деколте.. достатъчно беше да си поговорим за това, че котешката храна изглежда по-комуникативна от кучешката, за различните употреби на обувките - аз се сетих - да ги пълниш с вода или да слагаш играчки в тях, а той просто каза, че може и двете едновременно, което беше гениално.
Йеа, и при програмистите имало попадения, не само администраторите.


И ,какво ? Какви проблеми ? Тя те е заговорила.
Ако младежа ти агресира, му го обясняваш човешки и толкова. От къде да знаеш, че тя си има приятел.
Виждала съм го този сценарий, и хората спокойно се разбраха. Хепи енд.

Инак, същата вечер, за да не оставям един колега сам - инати се човека - не иска да заговаря момичета. И цяла вечер стояхме с него и други колеги, той съвсем некомуникативно, както винаги, си киснеше встрани.

Накрая, след n-тия шот и някакво уиски, което изпи - успях да го замъкна при едни 3 девойки, които преди това заговорих да им кажа, че той е весел тип и иска да общува с тях , потанцувах с тях и го оставих.

Асоциалният човечец си умря от кеф, даже фейсбук си разменили, снимали се - той и трите девойки.
Същата вечер, в началото към 10, ми беше още някакво скучно и пасивно и отидох да помагам на един човек, правещ промоция на алкохолна напитка, да надуваме балони.

Не е до пол. Хора, вземете се в ръце. Научете се и се престрашете да общувате. Това е. Иначе няма как да си решите изброените проблеми.

CoNviCt
10-21-2013, 19:32
Прости си такъв. Защо трябва да се променяш?

an7raks
10-21-2013, 20:04
И при мен ситуацията е подобна, само дето ги няма приятелите от детството и съм още на 17... Общувам с много хора, но не умея, а и в доста случаи не желая да създам някакво приятелство. Като цяло не харесвам хората, а малкото момичета, които са ми направили впечатление, са вече заети.
Майната му! Занимавай си се с любимите си неща и те това е, важното е да ти е кеф! ;)

Niakoitam
10-22-2013, 07:38
sneering нали знаеш,всеки вижда това, което му се ще да види.
Може да ме цитираш къде съм написал,че "в реалният живот всички ми се впечатляват". Не изобщо не е така. Просто поради дадени обстоятелства понякога съм като отвързано куче и на разни хора това им харесва и идват да видят кой аджеба е тоя и какво става. И мъже се запознават с мен, но доста по-рядко. В смисъл ставам им интересен приятелски.А какво искам да вмъкна в пакета не му е мястото тук. Във всеки случаи тези дето тепърва се запознават с мен не им е хич познато и може би затова в първият момент започват да ми се кефят.

LadyDi напротив много земен човек си беше. Аз отдавна не съм общувал с нея. Представител на зодията Близнаци,една година по-голяма от мен демек твоя наборка, практикуваща идеята,че ако харесва някой, но нещата не могат да се получат може да правят поне секс. През периода, в който си общувахме не е страдала от мъжко внимание въпреки,че при отношенията и с мъжете имаше една единствена пречка.Висока е около 189см и трудно се намират по-високи мъже от нея пък знаеш за днешните стереотипи дето мъжът трябвало задължително да бъде по-висок от жената.

А да не забравяме,че ти все пак си омъжена и ако го искаш ще е доста лошо пък и понякога жените не го искат обаче искали да "опитомяват звяра" :)

NomNomNom ако говорим за мен аз изобщо не мога да се причисля към антисоциалните индивиди. По-скоро съм нещо омешано. Казвал съм го много пъти тук.Може и да ме е срам да погледна към дадена девойка за да не вземат да ни се засечат погледите,но видя ли подходящите знаци може толкова да се отпусна,че същата тая девойка да я опъна насред дансинга на някое заведение. Понякога просто съм се изненадвал от себе си докъде мога да стигна ако ми подават пръстче :)