PDA

View Full Version : AMINO



bbozhinoff
10-18-2013, 07:29
Здравейте приятели , човек който е вземал и разбира , да ми каже как се употребяват аминокиселините , при отслабване и просто за възстановяване , въпросите ми са по колко хап-а се пият за отслабване и по колко за възстановяване и кога се пият , през какъв интервал от време , по кое време на деня и т.н.!Благодаря предварително!

Баща Ти
10-18-2013, 07:30
Прием по-малко от 20г дневно няма да има особен ефект.

bbozhinoff
10-18-2013, 07:37
за какво стои "г" след 20 не разбрах?Разтълкувах си го че ако пия по малко от 20 няма да има особен ефект , греша ли някаде

Баща Ти
10-18-2013, 09:34
20 грама, поне. Не си заслужава като цена, според мен.

bbozhinoff
10-18-2013, 09:43
а да ми предложиш нещо ефективно няма значение от какъв спектър за отслабване и релеф? не бях тренирал година , година и нещо и съм като дроП сега ако ме разбираш искам да се вталя малко и да се орелефя 85-86 кг съм

Баща Ти
10-18-2013, 09:52
Кръгова програма с тежки, базови упражнения. 5 повторения.
Например горна/долна част.
Единя път правиш клек, лег преса, напади, повдигания на краката от вис (тука може повече повторения).
Другия път тяга, раммена преса, набирания, кофички.

2-3 пъти седмично, като редуваш тренировките. Без почивка между упражненията, между кръговете - в началото колкото искаш, после ще усетиш как времето намалява.

Ще развиеш сила, издръжливост (както мускулна така и сърдечно-съдова) и ще гориш мазнини, понеже пулсът постоянно ще ти е висок. Яденето - или много белтъчини и мазнини с лек калориен дефицит или intermittent fasting.

След няколко месеца ще можеш да комбинираш двете тренировки в една.

bbozhinoff
10-18-2013, 17:34
Аз измислих нещо предполагам че си по-добър от мен в това и ще ми кажеш дали е лоша идея и какво да поправя/добавя в нея. Тъй като съм клиент в един фитнес клуб и има уреди пригодени за кардиосистема и мисля да ги използвам , та идеята ми е следната:Тренировки в седмицата от Понеделник до Петък (вкл.петък) Сутрин 30-мин бягане с темпо(впоследствие повече колкото издържам) , следобед съм на учлище и това е явно пречка за мен но така ще мога да разделям тренировките и да се храня по-правилно , а вечер да тренирам по една мускулна група и да си имам ден в седмицата (може би 2) в които ще практикувам упражненията , които ти ми каза и смятам за полезни , а те са :клек, лег преса, напади,повдигания на краката от вис,набирания, кофички.Ако нямам време да съчетая нещата ще тренирам по 2 мускулни групи дневно т.е. Пон:Гърди бицепс Вто:Гръб , трицепс Ср:Кардио + тези упражнения Чет:Рамо Трапец Крака Пет:Кардио + Упражненията!!! какво смяташ добра идея ли е или прекалено много ще натоварвам тялото си и впрочем затова питам за аминокиселините защото знам че възстановяват а и имат способността да горят мазнини като ги приемам в по-големи количества как смяташ благодаря все пак че си компетентен относно въпросите ми колкото и глупави да са те :Д!

Баща Ти
10-18-2013, 19:16
Махай ги тея мускулни групи, ти не си бодибилдър.

Почваш или така както ти казах (горна и долна част) и ако искаш 1 път седмично кардио. Тоест не повече от 3-4 тренировки седмично.
Или правиш 5х5 stronglifts програмата, просто я потърси в гугъл.

От претоварване ефктът ще е обратен на търсения.

bbozhinoff
10-20-2013, 17:29
Искрено ти благодаря !!! ако имам още въпроси надявам се да не съм много нахален да ти драсна на лично съобщение?

Баща Ти
10-20-2013, 18:12
По-добре тука, че да може и други да четат.

ararat
10-20-2013, 20:08
а да ми предложиш нещо ефективно няма значение от какъв спектър за отслабване и релеф? не бях тренирал година , година и нещо и съм като дроП сега ако ме разбираш искам да се вталя малко и да се орелефя 85-86 кг съм

А преди това как/какво си тренирал? Предпожили са ти добра програма, при условие, че си начинаещ. Ако имаш известен опит, моето лично мнение, е че е по-добре да разделиш горната част на два дена с бутащи и дърпащи упражнения, като без проблем може и да вмъкнеш по няколко изолиращи упражнения. И оставам с впечатлението, че имаш твърде големи очаквания от амино-киселините, дано да се лъжа. На твое място бих инвестирал първо в храна. Евентуално (но не и задължително) в протеин и креатин, в последствие може и някакъв предтренировъчен продукт ( или просто кафеин). Успех и имай в предвид, че резулатите отнемат време.

bbozhinoff
10-20-2013, 20:09
Разбира се , не е проблем за мен!Мисля,че тази програма 5х5 stronglifts е доста ефективна и мисля да стартирам с нея , дано не е много натоварваща някакви съвети за хранене?Имам предвид не само под белтъци , въглехидрати а самите продукти с които трябва да се храня, кога и в какво количество да консумирам.

Баща Ти
10-20-2013, 20:36
5x5 ако я правиш правилно и ядеш добре - резултата е гарантиран и като сила и като външен вид. Не забравяй всеки път да вдигаш теглото с 2,5 килограма.
Като стигнеш до място, където три тренировки не можеш да завършиш серията - намаляваш тежестта с 10%.
След 3 такива намалявания става 3х5 вместо 5х5. (Ако помня правилно).

Яденето - или много белтъчини и мазнини с лек калориен дефицит или intermittent fasting. (писал съм ти вече)

bbozhinoff
10-20-2013, 20:44
Така горе-долу си разясних някои неща , но имам някои въпроси относно програмата
StrongLifts 5×5 Workout A StrongLifts 5×5 Workout B
Squat 5×5 Squat 5×5
Bench Press 5×5 Overhead Press 5×5
Barbell Rows 5×5 Deadlift 1×5

Това са упражненията , всеки ден ли трябва да правя тренировка А и Б , всеки ден от седмицата ли и проблем ли е ако комбинирам с спорт например Бягане футбол и кардио упражнения?

Баща Ти
10-20-2013, 20:54
Не.

Понеделник, сряда и петък се тренира.
Едната седмица ще са ти АБА тренировките, а другата БАБ.

Не е проблем, просто си изчисли калориите, увери се, че си ги набавяш и спи повече.

bbozhinoff
10-20-2013, 21:00
Ще горя много така че ще наблегна на въглехидрати и белтъци за да избегна спад на мускулни тъкани и то обилно хранене , а за него ще практикувам периодичното гладуване тип:Гладуване в 1 до 3 пъти седмично (1-3/седмица) как звучи?

Mladenoff
10-20-2013, 21:25
кво гладуване бе O.o

bbozhinoff
10-20-2013, 21:49
Периодично гладуване прочети в интернет

Баща Ти
10-20-2013, 21:55
Не така. Или си разделяш деня глад-ядене 16 на 8 часа, или си се храниш нормално.

redbul2
10-21-2013, 06:12
За топене на мазнини прави кардио сутрин или по друго време,но около час-два след последния прием на въглехидрати. Преди кардиото вземаш аминокиселини и евентуално белтъци от яйца.

bbozhinoff
10-21-2013, 07:33
А между упражненията и сериите на 1 упражнение има ли почивки и колко са те?

dimitroww
10-22-2013, 08:19
Най-ефектвиният прием на аминокиоселини е по време на тренировка,аз пия amino 20k на мех,1 лъжица в 500мл вода и възстановяването е превъзходно.

redbul2
10-22-2013, 11:22
А между упражненията и сериите на 1 упражнение има ли почивки и колко са те?

Между упражненията почиваш до 3-4 минути,а между сериите по 1-2 минути. Започваш с по-дълги почивки и с времето се опитваш максимално да ги съкратиш.

bbozhinoff
10-22-2013, 19:52
Да , разбрах вече , но съм благодарен за отзива ти!