PDA

View Full Version : Как да се грижа вече за косата си



ireallyloveu
10-18-2013, 07:49
Здравейте на всички :) Имам нужда от съвет на косата ми. Преди имах дълга здрава коса, но след години употребяване на преси (за изправяне и така познатите вафлички) косата ми се изхаби до там, че ДОРИ започна да се къса сама и от дълга - без да съм я постригвала, стана къса. На всичкото отгоре е така накъсана, че от едната страна, горния слой примерно е по-къс от долния. Просто е ужас. Тогава спрях да използвам преси и да я държа спусната, почнах да я връзвам на опашка и използвам преса само 1 път на седмица. Ползвам и маска за коса, която ми препоръчаха Миосотис с костен мозък и плацента. От скоро ползвам и бадемово масло, 30 мин. преди да вляза да се мия, го слагам в корените си. Т.е спряла съм да използвам преси всеки ден и мислех, че всичко ще е наред и скоро ще почне да расте. И е така, може би постепенно ще почне, но наистина приемам всякакви съвети (които на вас са ви помогнали) докато косата ми не стане дълга, няма да я пускам, само на опашка ще стои, ако трябва да чакам и години. Искам косата ми да стане отново като преди, но не знам какво друго да направя. Моля ви, предполагам, че има хиляди такива теми, просто искам отговори сега от вас, понеже съм чела наистина много теми и винаги се предлагат неща, но никога не мога да пиша да питам за тях, просто защото темата е стара и закрита. А ако пишете тук, мога да ви питам, примерно. Благодаря, ако ми помогнете. Ще направя всичко да си върна косата, преди беше дълга и жива, а сега е просто в ужасно състояние. От къде да започна, какво да използвам, само тези неща ли или и други? Благодаря предварително

malka_sladkka
10-18-2013, 09:19
Леле косата ти доста е преживяла то само след преса, такъв ефект съм го виждала след много преса + изрусяване + много боядисване, ама както и да е. Според мен първо отиди на фризьор да те подстриже добре и да махне най-изгореното. Махаш я тая измислена маска Миосотис и си купуваш професионална. Преди къпане, тоест 2 пъти в седмицата не знам колко често я миеш си прави маска за коса може да сложиш повече масла, зехтин, жълтък, мед, тривитаминол и да стоиш поне 2 часа най-малко. Бадемово масло е добре, но не само в корените, трябва да наблегнеш и на краищата и да стоиш повечко време, 30 минути не са достатъчни за твоята коса. Спираш преса и сешоар напълно, ако толкова не можеш без тях си купи протектор за коса, също професионален. Не е задължително само на опашка да я носиш, може някоя плитка, кок, да я закъдриш с ролки ли друго нещо. Това е от мен :)

marilyn
10-18-2013, 12:29
Има една тема "всичко за косата" там споделяме много идеи, маски и тн., които ще са ти полезни. Започни да я следиш. ПРави си маски с хубави продукти, махни тая Миостис. Препоръчвам ти Макадамия: маска и масло, масла от арган, бадемово, жожоба, също така мед и жълтък, тривитаминол, стимулант на икаров. Маслата от макадамия и арган те съветвам да си ги слагаш след баня и да не ги изплакваш, ест по малко слагай, като ги редуваш. Маска можеш да си правиш с останалите споменати неща. Стоиш поне 2 часа, както казаха преди мен, с кърпа и найлонова торбичка на главата. Маската на Макадамия също е страхотна, тя се нанася за няколко мин, има си упътване на нея.

Ще ти трябват обаче доста пари. Макадамията са скъпи, виж ги на www.zlatnaribka.com
Масло от арган ти препоръчвам на Наши.
Бадемово и от жожоба- те са евтини, на Икаров.

katalia3
10-18-2013, 12:33
Здравей, наистина косата ти е преживяла доста, за да стигне до такова положение. Аз такова нещо не бях чувала до сега.
Както е написано в предния коментар, наистина първо отиди на фризьор, за да ти почисти добре изгорелите краища. Нека ти я изравни. Опитвай да я оставяш да съхне сама, аз от близо 3 години не ползвам сешоар, а косата ми е до кръста. Ако го ползваш, изсушавай само корените. Относно пресата, по-добре забрави за нея за известно време. Това е ужасен навик, аз преди години я използвах по-често, но сега ми се случва два три пъти в годината и най вече лятото, защото живея в Лондон и тук няма смисъл от преса. Винаги след като се изкъпя я оставям да по изсъхне и я разделям на две и сплитам двете части на рибена кост. Ефекта на сутринта е уникален. Поне тези които харесват къдрави коси. Давам ти този съвет, защото със сигурност е по добре от колкото косата ти е да е вързана постоянно!!! Искам да ти каже че постоянното вързване на косата води до косопад и пречупва косата и в момента моя приятелка има голям косопад точно защото си изгради навика косата и да е постоянно вързана!!!!
Относно маски, не съм съгласна с предния коментар за Миосотис. Тази маска наистина е страхотна, аз съм си купила две от България и съм наистина доволна, и който и да попитам за тази маска никога не ми е казал отрицателно мнение. Слагай си зехтин, бадемово масло, стимулант на Икаров, купи си Арганово масло и ги слагай на цялата коса, но наистина стой с тях поне по 2 часа и не прекалявай, давай на косата си почивка понякога. Можеш да си вземеш и хининова вода, аз от нея също съм доволна и да впръскваш понякога на мокра коса. Купи си масло от пшеничен зародиш и аз поне така правя, почти всеки път след баня си слагам в краищата на леко мокра коса, това масло предотвратява цъфтеж.
Не знам какво друго мога да те посъветвам, но най-важно е да спреш със изправянето, и да не я вързваш постоянно!!!
Използвай хубав шампоан и балсам които са за коса в твоето състояние.
Надявам се скоро косата ти да се подобри :)
Успех

katalia3
10-18-2013, 12:39
Косата ти ще живне отново, просто се искат търпение и много грижи. :)

anonymous708973
10-18-2013, 13:29
За останалото ти казаха, но май не се споменаха витамини за коса и нокти. "Приорин" е добър вариант, но са скъпички, по-бюджетно е "Геритамин" или "Допелхерц актив коса и нокти". Вторите излизат по 10 лв на месец.

Сподели с какви пари разполагаш. Ако не можеш да си позволиш и двете неща, по-добре си купи витамини вместо професионална серия за коса. Витамини + маски (които са евтини) + спиране на пресата доколкото е възможно + подстригване - това ти е ключът. След 3-4 месеца няма да си познаеш косата.
И не ги слушай за тия глупости за сешоара. По-добре маааалко да си навредиш на косата отколкото да излезеш с влажна коса (защото тя е влажна дори да ти се струва суха) на тоя студен въздух и да си болна после.
И не, не всички имаме време да чакаме по 2-3-4 часа да ни изсъхнат косите.


Махаш я тая измислена маска Миосотис

:rofl:

bilqnavod
10-18-2013, 15:14
Момичета, прочетох мненията ви, че не е хубаво косата да стои непрекъснато вдигната. Да, обаче аз винаги ходя така. Просто работата не ми позволява да ходя пусната, дразни ме влудява ме като не е прибрана. Толкова съм се специализирала в правенето на плитки, кокове опашки, че всяка сутрин си прибирам косата с фиби и фуркети за около 10 минути си правя страхотни кокчета, с които изкарвам целия ден. Хората казват ,че много ми отива на лицето и аз се харесвам.
Проблемът е, че след като се прибера и си разпусна косите, свалям 2 шепи фиби от главата си и поне няколко ластики. Корените на косата ме болят известно време. Знам, че това не е много добре, но просто нз како да правя. Косата ми е много мека, малко под раменете ми е и ми пада в очите, както казах не мога да я понасям.
Иначе с преси и маши я третирам няколко пъти в годината при повод, рядко ползвам лак и пяна.
Подстригвам се на 3 месеца. Дайте ми съвет как да си нося косата, без толкова зверски да я опъвам всеки ден и без да ми пречи, разбира се.

monroe999
10-18-2013, 15:16
моята е коса е къса и рядка и съхне ужааааааасно бавно, не знам как успявате напълно да спрете сешоара зимата

bilqnavod
10-18-2013, 15:17
Към авторката - повече подхранване и изхвърляш пресите завинаги, изрязваш унищожената коса и чакаш да порасне.

katalia3
10-18-2013, 16:32
[QUOTE=PinkPan7her;10891719]За останалото ти казаха, но май не се споменаха витамини за коса и нокти. "Приорин" е добър вариант, но са скъпички, по-бюджетно е "Геритамин" или "Допелхерц актив коса и нокти". Вторите излизат по 10 лв на месец.

Сподели с какви пари разполагаш. Ако не можеш да си позволиш и двете неща, по-добре си купи витамини вместо професионална серия за коса. Витамини + маски (които са евтини) + спиране на пресата доколкото е възможно + подстригване - това ти е ключът. След 3-4 месеца няма да си познаеш косата.
И не ги слушай за тия глупости за сешоара. По-добре маааалко да си навредиш на косата отколкото да излезеш с влажна коса (защото тя е влажна дори да ти се струва суха) на тоя студен въздух и да си болна после.
И не, не всички имаме време да чакаме по 2-3-4 часа да ни изсъхнат косите.



На теб специално не съм ти казвала да стоиш и да чакаш косата ти да съхне 2 3 4 часа деар :) И не съм и казала да спре да ползва сешоар, а ако може да суши само корените точно за да не и е студено на главата и да не се разболее. Не е нужно да си къпеш косата преди излизане, а когато вече си в къщи и няма да излизаш до другия ден. Но всеки разполага с различно време.

katalia3
10-18-2013, 16:37
Момичета, прочетох мненията ви, че не е хубаво косата да стои непрекъснато вдигната. Да, обаче аз винаги ходя така. Просто работата не ми позволява да ходя пусната, дразни ме влудява ме като не е прибрана. Толкова съм се специализирала в правенето на плитки, кокове опашки, че всяка сутрин си прибирам косата с фиби и фуркети за около 10 минути си правя страхотни кокчета, с които изкарвам целия ден. Хората казват ,че много ми отива на лицето и аз се харесвам.
Проблемът е, че след като се прибера и си разпусна косите, свалям 2 шепи фиби от главата си и поне няколко ластики. Корените на косата ме болят известно време. Знам, че това не е много добре, но просто нз како да правя. Косата ми е много мека, малко под раменете ми е и ми пада в очите, както казах не мога да я понасям.
Иначе с преси и маши я третирам няколко пъти в годината при повод, рядко ползвам лак и пяна.
Подстригвам се на 3 месеца. Дайте ми съвет как да си нося косата, без толкова зверски да я опъвам всеки ден и без да ми пречи, разбира се.

Не е мястото да питаш тук,защото това не е твоята тема. И аз се извинявам на авторката за което. И все пак ще ти кажа че тази болка която я имаш в корените е адски вредна. Или я оставяй пусната и слагай разни фиби за да прибираш кичурите които ти пречат или пък казваш че можеш да плетеш, тогава прави плитки. Хващай я като се харесваш, но не толкова стегнато и не всеки ден. Но косата задължително има нужда да диша и да е просто пусната понякога.

katalia3
10-18-2013, 16:43
моята е коса е къса и рядка и съхне ужааааааасно бавно, не знам как успявате напълно да спрете сешоара зимата

Аз не знам как успях, като се има в предвид че косата ми винаги е била дълга до кръста и не е рядка. Винаги се къпя вечер, преди лягане, но няколко часа преди това, разбира се всеки разполага с различно време както вече казах. Сресвам я и я оставям. Но не си лягам веднага. Опитай да изсушаваш само корените, а останалата част от косата да изсъхне сама.

bilqnavod
10-18-2013, 19:07
Цяла тема за това да пускам.? Все пак мерси...

AliceSw
10-18-2013, 19:12
Цяла тема за това да пускам.? Все пак мерси...

прибирай назад с малка шнола /тип щипка/ не цялата коса


авторката не да стои и да се маже с гадости, а да отиде да си изреже всичко изгоряло, иначе и да я маже, нито ще стои добре, нито ще се подобри цялостното състояние особено много за 2-3 месеца