PDA

View Full Version : Защо думичките "Обичам те" са толкова трудни за произнасяне?



Betterway
10-18-2013, 16:18
Защо думичките "Обичам те" са толкова трудни за произнасяне?
С приятелката ми се вече 7 месеца заедно и както всяка връзка си има падения и възход, но въпреки това сме си заедно. Проблема е, че от 3-4 месеца и казвам думичкитеОбичам те" , който найстина ги мисля, но тя не ми връща със същото. Не повдигам темата за това просто защото не искам да я притискам с мойте чувства.Има моменти в който ми е казвала.."не си ли личи обичта ми?" ..макар и да си личи, сякаш искам и да ги чуя...да си стопля душата...
Та мили приятели и по конкретно се обръщам към женската аудитория...Случвало ли ви се подобна ситуация и каква е причината да не върнете тези думички?
Благодаря Ви!

TheBeliever
10-18-2013, 16:32
Аз съм била и вероятно някой ден отново ще бъда в ситуацията на приятелката ти.

Не казвам "Обичам те" ако не съм на 100% сигурна в чувствата стоящи зад тези думички. А понякога и след това.

Причината? Да кажеш на някого "Обичам те" според мен е твърде обвързващо и ангажиращо, поражда нагласи и очаквания у отсрещния човек, които може би не съм способна да оправдая в дадения момент.

Sh@d0w
10-18-2013, 16:40
Не искаш да ги чуваш, ако отсрещната страна не ги мисли наистина, повярвай.

muhatacece
10-18-2013, 16:46
Защото казано на български е задръстено.

baby_baby
10-18-2013, 16:50
Ако обичаш някои истински думите "Обичам те" няма да са ти изобщо трудни за произнасяне

Auriss
10-18-2013, 16:50
Не искаш да ги чуваш, ако отсрещната страна не ги мисли наистина, повярвай.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTyaQxpucBwefh0qDoRwc1Th1UGeBKqi T4g4nnDMi4-rvcoj5_9fA

Betterway
10-18-2013, 17:05
Аз съм била и вероятно някой ден отново ще бъда в ситуацията на приятелката ти.

Не казвам "Обичам те" ако не съм на 100% сигурна в чувствата стоящи зад тези думички. А понякога и след това.

Причината? Да кажеш на някого "Обичам те" според мен е твърде обвързващо и ангажиращо, поражда нагласи и очаквания у отсрещния човек, които може би не съм способна да оправдая в дадения момент.

Може би си права, но все пак от мен получава..обич, разбиране, никога не съм си натрапвал чувствата, не и правя сметка (с кой се вижда, с кой ходи на кафе, с коя компания ходи на дискотека...като съм и казал, че и имам пълно доверие и само от нея зависи дали ще го запази или не), интивния ни живот е повече от добър( обичаме да влизаме в различни роли...така де ...правим си го интересно всеки път).Когато сме заедно и за двама ни времето лети. Често ми казва "кога успя да мине деня". Виждам, че и на нея и е много приятно с мен.
Точно затова се чудя ....след като всичко е наред. И пак казвам...понеже не искам да я пристискам с мойте чувства просто и чакам търпеливо.
пп. Искам и това да кажа, което ми се вижда важно. Една вечер когато правихме секс( който в повечето случай е груб, понеже и на двамата ни харесва)...та по време на секса намалих темпото, погледнах я в очите като я милвах...казах и много сладки думички(част от думичките бяха: "Ти си момичето, което винаги съм търсил, ти си моята принцеса, която бих обичал завинаги ако ми даде възможност" след което и казах "Обичам те" и точно в този момент та ми върна "И аз те обичам", но го каза толкова тихичко, но го чух. След два дена чух разговор с една нейна приятелка относно това. Това, което чух да казва приятелката ми беше " Когато му казах, че и аз го обичам..аз си го казвах на ум, но явно не е било на ум понеже ме чу", а нейната приятелка и отговори "Защо не му го кажеш....много си лоша"
Това е като цяло...

Betterway
10-18-2013, 17:07
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTyaQxpucBwefh0qDoRwc1Th1UGeBKqi T4g4nnDMi4-rvcoj5_9fA

Ние сме се разбрали за това нещо...аз винаги съм и и казвал, че не искам да дувам думички, каквито и да са те, ако не ги мисли и едва ли не да ми връща въпросните думички понеже виждаш ли аз съм и ги казал :).

Betterway
10-18-2013, 17:09
Ако обичаш някои истински думите "Обичам те" няма да са ти изобщо трудни за произнасяне

Съгласен съм, от което излиза, че е само влюбена. Нямам друг избор освен да си чакам и да правя това, което съм правил досега, което може и да е грешно. НЕ знам...

vagarious
10-18-2013, 19:22
По-добре е тези думи да липсват, но действията да ги компенсират.Живеем във времена, в който наистина тези думи, още повече на тези години .. нямат значение, стойност.Или поне много рядко се срещат и да са истински.Повярвай, това не е най-важното.

HollyGolightly
10-18-2013, 19:38
Когато наистина обичаш някого и си сикурен в това, няма да е трудно въобще.

Ivaaaaa
10-18-2013, 19:44
някои хора просто трудно се 'разкриват' на някого до толкова, че да му кажат 'Обичам те!'

наречи го его дори

an7raks
10-18-2013, 19:53
Ако ти го показва, защо ти е да го казва?

Betterway
10-18-2013, 20:41
Ако ти го показва, защо ти е да го казва?

Да показва го, но все пак една част в мен иска и да го чуе....просто се чудих за пречината, за да не го прави понеже найстина нещата между нас са повече от добре...нито се караме нито нищо.

Betterway
10-18-2013, 20:43
някои хора просто трудно се 'разкриват' на някого до толкова, че да му кажат 'Обичам те!'

наречи го его дори
Не знам до колко вярвате в зодийте...тя е зодия срелец, а аз водолей....така да се каже найстина си има малко "его".
Интересно е че и в двете зодии си съвпадат...едно от нещата е че и двете зодии искат тяхната свобода :).

psychopath
10-18-2013, 20:49
По-добре така.

tori
10-18-2013, 20:56
Ако ти го показва, защо ти е да го казва?
+1
Не е чак толкова важно да ги чуеш. Ние много бързо си ги казахме, около месец след като започнахме да излизаме. Не сме чакали и точно това не ми е познато. Може би е на принципа, че точно тези думички хората ги изговарят за щяло и нещяло. Не я натискай и не се разочаровай ако не ги чуваш.

valdesbg
10-18-2013, 21:25
А още по лицемерен можеш ли да си?

Betterway
10-19-2013, 08:26
А още по лицемерен можеш ли да си?

Aргументирай се защо смяташ така .

Die Young
10-19-2013, 08:39
Бях в ситуацията на приятелката ти цяла година... Понякога просто самото словосъчетание "обичам те" се запъва на върха на езика ти и не иска да излезе... И тогава започваш да се стараеш да го показваш, за да не ти се налага да го казваш. Просто не можеш и толкова, не мога да ти го обясня по друг начин :дд Но не е задължително да е това, може би не й харесва как звучи, или не е много сигурна в чувствата си (което е малко вероятно според казаното за нея от теб), или просто "обичам те" в днешно време се използва за щяло и нещяло и рядко съдържа истина и тя го знае :)))

TheBeliever
10-19-2013, 08:40
Продължаваш да повтаряш, че всичко ви е наред, разбирате се прекрасно, имате великолепна връзка и т.н, и т.н. Тогава защо се вкарваш във филми и драматизираш толкова за тези думички след едни нищо и никакви 7 месеца?

Радвай се на това, което имаш, докато го имаш, и не си търси проблеми там, където ги няма.

DisappointedDreamer
10-19-2013, 09:31
Продължаваш да повтаряш, че всичко ви е наред, разбирате се прекрасно, имате великолепна връзка и т.н, и т.н. Тогава защо се вкарваш във филми и драматизираш толкова за тези думички след едни нищо и никакви 7 месеца?

Радвай се на това, което имаш, докато го имаш, и не си търси проблеми там, където ги няма.

Мхм.
Плюс това - това са просто думички, както самия ти спомена. Предпочиташ да те лъже в лицето ли? Всъщност, дори не сме сигурни дали тя не ги казва, защото не те обича. Може би, просто по друг начин изразява емоциите си. Или пък изобщо не ги изразява.

valdesbg
10-19-2013, 10:46
Щото казваш как връзката ви е перфектна, как много се обичате и пр и пр, обаче мрънкаш че не ти е кеф като не ти казва че те обича. Отделно пред нея правиш мили очички и се съгласяваш безропотно а тук цивриш че тя не си изразява емоциите.

Твърдиш че я уважаваш и блабла, обаче що е толквоа трудно да го каже?

Айде последно - наред ли ви е връзката или не? Искаш ли да ти казва че те обича или не искаш? Два еднакви отговора ще значат противоречие, така че хубаво си премисли мотивите.

babity
10-19-2013, 10:55
Хората са различни. Имам приятелки, за които е около хиляди пъти по-важно да го чуват, отколкото да го виждат. Една от тези приятелки периодично вдига луди скандали на приятеля си, че позабравя да и напомня ежеминутно, че умира от мъка задето учат в други градове и че я обича. Но не вижда проблем в т'ва, че той не разцепва секундата за да се прибере по-бързо при нея.

Аз от друга страна, не държа да го чувам и не го казвам. Не е важно да го чувам, защото съм се научила да разчитам повече на действията, отколкото на думите, а не го казвам, защото преди съм го казвала кат' "здрасти" и тези думи са се обезценили за мен. Мога да го демонстрирам хиляди пъти по-добре с действията си. Дори въпреки факта, че не съм мила и романтична.

Rocknroll
10-19-2013, 13:47
Зависи си от характера и от човека.Всеки е различен.За някой е много трудно да ти каже,че те обича,амa ти го показва,за други е много лесно,пък трудно го показват,за други пък и двете са трудни.Хората са различни,нищо не можеш да направиш.

Glamour92
10-19-2013, 13:52
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/554013_4096539832227_1611567942_n.jpg#_=_

Да речем,че е по темата.

Sh@d0w
10-20-2013, 19:38
Тия думи станаха като здравей и здрасти. Хората които не умеят да уелят момента кога да ги кажат, често губят смисъл им, а след това и човека до себе си.

fUcKsMiLe
10-20-2013, 20:46
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/554013_4096539832227_1611567942_n.jpg#_=_

Да речем,че е по темата.

От коя книга е това? :)

По темата, ако човека отсреща не ти показва с действия, че те обича, не очаквай и да ти каже самите думи. Иначе, ако не го чувства, по-добре изобщо да не ти го казва.

prince
10-21-2013, 12:24
Защо думичките "Обичам те" са толкова трудни за произнасяне?
С приятелката ми се вече 7 месеца заедно и както всяка връзка си има падения и възход, но въпреки това сме си заедно. Проблема е, че от 3-4 месеца и казвам думичкитеОбичам те" , който найстина ги мисля, но тя не ми връща със същото. Не повдигам темата за това просто защото не искам да я притискам с мойте чувства.Има моменти в който ми е казвала.."не си ли личи обичта ми?" ..макар и да си личи, сякаш искам и да ги чуя...да си стопля душата...
Та мили приятели и по конкретно се обръщам към женската аудитория...Случвало ли ви се подобна ситуация и каква е причината да не върнете тези думички?
Благодаря Ви!

Гледам много хора са писали и ти си им писал сигурно се тая ми е.
Значи, има хора с различни характери. Може да предпочита да ти показва, от колкото да ти казва празни думи. Може за нея "Обичам те" да е много оценен израз и да не е готова все още или просто да чака идеалния момент, но за 7 месеца 100 процента те обича по-един, друг или нейния начин. А за това "Да си стопля душата" уважих! Доста момичета не го разбират, казваш и "Обичам те" и тя " Мда е и аз теб" ... И се случва да питаш "Какво ти мен?" и тя да ти каже " Е как какво?" и 10 часа да си просиш едно "Обичам те", тогава вече ще ти е много премръзнала душата. Важното е че ти топлиш нейната и дано това да го оценява. Ако не fucked up situation men ...

Lilanda
10-21-2013, 12:52
Сигурно неграмотността е причината да не ти казва, че те обича. :lol:

А сега сериозно. Гледал ли си сериала "How I met your mother"? Ако да, знаеш колко трудно Робин казва "Обичам те". Каза го на Тед след 6 месеца връзка и около 2 години познанство, макар че го обичаше от самото начало..В същия момент обаче, той ѝ го каза още на първата им среща.

Мисълта ми е, че колкото и да е силна обичта, не всеки успява...да събере смелост ако щеш, да го изрече.

Имах 6 месечна връзка с едно момче..Така и не успях да му кажа, че го обичам, макар да го чувствах още от момента, в който се запознахме...И до ден днешен съжалявам, че не му го казах. За сметка на това пък той ми го казваше без да го чувства. Повярвай ми, не ми беше никак приятно да чувам "Обичам те", а в следващия момент да доказва точно обратното.

На сегашния ми приятел казах, че го обичам още на първата ни среща...Всъщност казах "И аз те обичам"...Не защото ме е накарал да го кажа, не съм искала да го нараня или нещо подобно. Причината беше, че той за толкова кратко време ме накара не само да го чувствам, а и да го изрека.

Тоест причината може да не е само в самата нея. Което пък не значи, че те карам да се промениш, за да я накараш да го каже, а точно обратното-доказвай ѝ, че си такъв какъвто си всеки ден, че не я лъжеш за чувствата си..Обичай я и и тя ще те обикне.

@prince, защо трябва да си просиш думите "Обичам те"? Не е ли много по-приятно да ги чуеш и да знаеш, че са искрени, а не изпросени?

Violenza
10-21-2013, 19:17
Доста по-голям интерес за мен представлява необходимостта на някои хора от тези думички. Аз ги намирам за безсмислени.

marilyn
10-21-2013, 20:57
Ако не е готова или не е сигурна в чувствата си, е по-добре, че не ти казва нищо. Отначало и с моя приятел бяхме така, той ми казваше, а аз не отвръщах нищо. Защото исках да съм на 100% сигурна, исках като кажа нещо, да тежи. И не след дълго му казах.

Спомням си преди време едно момче как ми каза "обичам те" по доста нелеп начин и в нелепа ситуация. И аз не му казах нищо, само го целунах. И той ме ухапа. Звучи все едно сме били на по 15, но не.. на по 20 си бяхме.

Ако виждаш, че те обича и личи, че е отдадена и тн., дай ѝ време, не всеки ръси "обичам те" като "здрасти".

Brook
10-22-2013, 06:23
Авторе аз пък мисля че в днешно време думите "Обичам те" се произнасят прекалено често ,прекалено бързо .Не можеш да казваш обичам те на човек с който си от две седмици.Не можеш и да насилиш човек да ти каже тези думи има хора които казват тези думи защото половинката им намеква било то деликатно или директно или направо ги тормози и го бомбортива с всякакви глупости и той или тя се пренуждава да каже тези думи .Някой пък го казват но не го мислят.Виж няма срок кого да каже тези думи но наиситна е абсурдно да е рано когато човек го почувства ще ти го кажа когато тя сметне че е момента.А и наиситна обичта по-дейстивята се познава а не по думите тя може да не го казва но ще познаеш че е влюбена с теб от начина по който се държи с те.Иначе на думи всеки го казва но никой не го чувства в лицето ти казва че те обича а зад гъба ти оправя някой друг.Не знам защо хората отдават такова голямо значение и психясват от тия неща.

NissaN
10-24-2013, 12:13
Зависи какъв си когато си напушен казваш обичам те дори на стълбището.