PDA

View Full Version : B2/C1 Английски език - въпрос



RainBerry
10-19-2013, 10:55
Здравейте, скоро бях на тест за определяне на нивото и се оказа, че резултатът ми е C1. Досега не съм ходила на курсове/уроци, но тази година искам да започна (10клас съм). По принцип исках да започна направо C1, но преподавателката ми предлага да мина B2, за да съм свикнела с нещата, че имало неща в изпита (FCE), с които не съм била запозната и някакви такива... За B2 аз съм почти убедена, че го покривам, но доста хора ми казват, че самият скок между B2 и C1 е доста голям. Та, мисълта ми е, според вас как трябва да постъпя? Да започна C1 или първо да мина B2, като целта ми е в крайна сметка да си изкарам CAE с A. Разбира се, не искам това да стане още юни/юли 2014, ами може би декември 2014, съответно ако не съм доволна от резултата, да мога да се явя пак.

Благодаря предварително :)

Hayashi
10-19-2013, 11:26
Не се явявай на FCE. Изпитът е напълно излишен, а и скъп. Яви се направо на CAE, ако нямаш 70% така или иначе ще ти дадат B2.

RainBerry
10-19-2013, 14:32
Да, аз така и мисля да направя, но мислиш ли, че е нужно да мина курс B2 (без да се явявам на FCE) и после да започна C1, предвид факта, че досега не съм ходила на курсове/уроци? Просто това е главният довод на преподавателката, относно курса B2, а аз все пак си мисля, че ще са излишни пари и време на вятъра..