PDA

View Full Version : Здравейте, имам въпрос относно форуми



DJAffly
10-19-2013, 21:14
Може ли да ми кажете примерно къде има хубава и безплатна система от която да си направя форум ще съм много благодарен. И тази система да е трайна в смисъл да не е някой сайт, който да го затворят след 2-3 дена и да си изгубя всичко в форума, а да съм сигурен. И искам да попитам, ако си направя форум на безплатен хостинг и т.н. мога ли да изтегля информацията му по някакъв начин? И другия ми въпрос е дали може да ми предложите сайт с платен хостинг и домейн, но да мога да го разработвам просто.

Auriss
10-19-2013, 22:32
За сайта - погледни в гугъл wodpress, drupal и joomla - все платформи са това. Wordpress и Joomla са добър избор ако не знаеш къде се намираш. Има и теми из нета - както платени, така и безплатни. Както и такива, които можеш да изпиратстваш. Все тая.

Що се отнася до форума - намираш си някъв безплатен хостинг ( free hosting пиши в гугъл) + https://www.phpbb.com/downloads/ - в бара горе има Support -> Documentation и описание как се инсталира.
Има и някви теми май из нета.
Има и други готови платформи за форуми - разрови се ..пак в гугъл.

Доста елементарна е цялата работа. Ако не те мързи седни и малко хтмл и цсс да понаучиш - страшно прости неща са, но малко в час ще ти се наложи да влезеш иначе няма да стане каквото си намислил ... квото и да е то.

DJAffly
10-20-2013, 07:35
Искам само да попитам след като приключа с 1 от горе дадените програми сайта си го качвам и всичко нормално нали? Значи сайта не ми е толкова важен, защото на мен сайт не ми трябва, а само форум. ( но ако има и сайт ще е добре )
И искам да попитам има ли начин да кача phpbb файловете всичките или трябва 1 по 1?
И мога ли примерно като кача phpbb-то след работа върху хоста да си изтегля всички данни?

MaGuSs
10-21-2013, 10:53
Може ли да ми кажете примерно къде има хубава и безплатна система от която да си направя форум ще съм много благодарен. И тази система да е трайна в смисъл да не е някой сайт, който да го затворят след 2-3 дена и да си изгубя всичко в форума, а да съм сигурен. И искам да попитам, ако си направя форум на безплатен хостинг и т.н. мога ли да изтегля информацията му по някакъв начин? И другия ми въпрос е дали може да ми предложите сайт с платен хостинг и домейн, но да мога да го разработвам просто.


Simple Machines Forum
http://www.simplemachines.org/

DJAffly
10-21-2013, 15:13
Може да затваряте темата, оправих се!