PDA

View Full Version : Интересува ли ви какви оценки имате или за вас е важно знанието.



StoichoRusinov
10-20-2013, 18:12
Има хора на които не им пука какви знания имат за тях важни са оценките.
С ръка на сърце си признавам, че съм такъв, а вие?
Познавате ли такива хора, дразнят ли ви, такива ли сте???

BlackEyedPeas
10-20-2013, 18:32
Е в университета според мен е истинското учене, но не може да се отрече, че и в училище не се учи. Може да имаш хубави оценки, но е важно поне тук-там да знаеш нещо.

Котка.
10-20-2013, 19:19
Има хора на които не им пука какви знания имат за тях важни са оценките.
С ръка на сърце си признавам, че съм такъв, а вие?
Познавате ли такива хора, дразнят ли ви, такива ли сте???

Жалко, че си такъв.
Познавам, да.Дразнят ме много.

an7raks
10-20-2013, 19:32
Оценките ми са важни, за да мога да вляза, където искам.
Знанията ми са важни, за да мога да работя, каквото искам.
За сега и двете ги получавам без много зор, така че съм доволен. :)

Hayashi
10-20-2013, 19:35
Интересуват ме и оценките и знанията. Ако бликаш от знания ме съмнява все оценките да са около тройката. Естествено има предмети, които не ме интересуват особено много, но за мен е важно, че въпреки всичко съм положила някакви усилия и съм успяла да докарам прилична оценка. Въпреки, че си признавам, че петиците по математика за 11-ти и 12-ти клас са си чисти тройки.
Не се дразня на такива стига заветната им цел в живота да не е пълното 6. Иначе и сега в университета имам изпити, които само искам да изкарам някак си (или дори да компенсирам с малко), защото нямам интерес да продължавам в тази област нататък, но като обща първа година ми ги изискват.

ameli
10-21-2013, 15:27
Интересуват ме оценките, защото са ми важни за дипломата, а повечето неща, които учим са ми безинтересни или поднесени по ужасно скучен начин. Но в никакъв случай не мога да кажа, че съм бележкарка, 6.00 не ми е фикс идея.

Иначе познавам и да, дразнещи са.

magneticfields
10-21-2013, 17:28
Ако имаш знания, получаваш съответната оценка. Няма такова нещо, като - "имам знания, но ми писаха слаба оценка", ако ме разбираш.

Баща Ти
10-21-2013, 17:56
Интересува ме да се занимавам с това, което ми е кеф. Да се образовам и развивам.

"Знанията" са нещо, абстрактно, още повече, че се оценяват от хора и то с числа.

Зъбчето
10-22-2013, 13:56
Ако имаш знанията, оценките само ще отразяват това, че ги имаш. За това са и самите оценки? Как точно ще имаш знания и ще имаш ниски оценки не ми е ясно.

Доста безумна тема според мен :)

klimatronik
10-22-2013, 14:04
Ако имаш знанията, оценките само ще отразяват това, че ги имаш. За това са и самите оценки? Как точно ще имаш знания и ще имаш ниски оценки не ми е ясно.

Доста безумна тема според мен :)

Ей така, като си назубриш праволинейно урока без да влагаш логика, само заради изпитването.

teodorb
10-22-2013, 14:21
Искам да попитам имам ли шанс да се преместя в друго училище в 10клас ако ме изгонят ? Уча в езикова гимназия, задължително ли трябва да вляза в училище със същия профил или мога да държа приравнителни за всякакви училища ?

OoVasKoO
10-22-2013, 14:23
Искам да попитам имам ли шанс да се преместя в друго училище в 10клас ако ме изгонят ? Уча в езикова гимназия, задължително ли трябва да вляза в училище със същия профил или мога да държа приравнителни за всякакви училища ?

:lol: ебаси връзкаря трябва да си хахахха

sunshine :**
10-22-2013, 16:04
мен ме интересуват и двете , а и оценките отговарят на знанията ми , останалите не ме дразнят по никакъв начин - не ме интересува кой как е изкарал оценките си, аз гледам себе си , в крайна сметка не живеем за другите.

magneticfields
10-22-2013, 17:07
мен ме интересуват и двете , а и оценките отговарят на знанията ми , останалите не ме дразнят по никакъв начин - не ме интересува кой как е изкарал оценките си, аз гледам себе си , в крайна сметка не живеем за другите.

Ако някой, който е положил много по-малко усилия от теб, те бие с преписване, ще видим дали ще се подразниш! Иначе на теория си права.

StoichoRusinov
10-22-2013, 17:17
Ако някой, който е положил много по-малко усилия от теб, те бие с преписване, ще видим дали ще се подразниш! Иначе на теория си права.
Аз съм на сто процента съгласен трябва да си голям гадняр за да го направиш, а и плюс това да си бележкар е друго. Случвало ми се е един път два пъти, седя си уча, уча отида на училище, някой двойкар го наместят до мен и оп една петтица или шестица зависи, колко коеректно е преписвал. А бабините деветий, от сорта не преписвай от другарчето, че може да е сбъркало и ти да сбъркаш. Не важат, ако знаеш до кой да седнеш.

an7raks
10-22-2013, 17:53
На мен ми е все тая кой преписва от мен и какви оценки вади, стига да не ме занимава с нищо и да не ми пречи да си направя контролното. Доста често се случваше някой да си повярва, че съм му длъжен с нещо и да вземе да ми държи сметка що не съм му написал и неговото контролно, ама и за това си има лек. :)

AlliToOoO^^
10-22-2013, 18:35
Пф, разбира се че ми пука к'ви са ми оценките!!! :Р

DieselBlood
10-22-2013, 20:06
Съществува нещо, наречено пресяване на знанията. Отсяваш си най-важното и не ти пука кой крал управлявал Швеция през 1675 например.

girlwithblueeyes
10-22-2013, 20:33
Съществува нещо, наречено пресяване на знанията. Отсяваш си най-важното и не ти пука кой крал управлявал Швеция през 1675 например.

Но е хубаво да знаеш такива неща от обща култура.

По темата.
Знанията ,и това в главата са важни . И да си отличник ако нямаш ,и най-малка общо култура оценките нямат смисъл
Не че ,не са важнi въпреки ,че до 11 клас съм била частен ученик съм се старала да имам само dobri ocenki . Въпреки ,че покрай лагери и т.н ми е била доста по трудно от на децата в училище . Оценките са важни за кандидастване и т.н ,но ne sa основното нещо .

DisappointedDreamer
10-22-2013, 20:35
Чак пък да знаеш краля на Швеция през 1675. Това не е обща култура, а детайли, които се научават чрез интереси.

Плюс това, понятието обща култура е много тъпо. Преди доста месеци имаше такава тема, в която Чачо, Сиси и други дискутирахме точно този въпрос. Няма дефиниции за термина обща култура. Ние сами рисуваме границите му, а това го прави субективно и невярно. Та, избягвай да го ползваш, синеочке.

girlwithblueeyes
10-22-2013, 20:37
Маги може и така да е . Но няма да е минус ако го знаеш .

muhatacece
10-22-2013, 20:50
Аз съм туризъм ... И ще си уча английския. По другите предмети 4ки ми стигат, освен по английски :)

gugenceto2
10-23-2013, 18:48
Оценките ми трябват (трябваха) за дипломата - до там с тяхното значение за мен. Някакво число не може да определи твоите знания/умствен багаж (дали си тъп защото имаш 2ки 3ки 4ки дори или си някакъв гений защото си с 6). Повечето хора, които ги беше грижа само за оценките си бяха чисто и просто глупави. Те не усвояваха нищо, не разбираха нищо от това дето бръщолевеха, когато ги изпитват. Те само си сядаха зубреха си по 6 часа на ден и след 2 дни ако ги попиташ какво са учили няма да ти кажат, защото не знаят.Не ме дразнеха не съм общувала много-много с такива хора просто защото ще ти дърдорят как са направили контролното :l

Nakadah
10-24-2013, 06:56
Оценките ми трябват (трябваха) за дипломата - до там с тяхното значение за мен. Някакво число не може да определи твоите знания/умствен багаж (дали си тъп защото имаш 2ки 3ки 4ки дори или си някакъв гений защото си с 6). Повечето хора, които ги беше грижа само за оценките си бяха чисто и просто глупави. Те не усвояваха нищо, не разбираха нищо от това дето бръщолевеха, когато ги изпитват. Те само си сядаха зубреха си по 6 часа на ден и след 2 дни ако ги попиташ какво са учили няма да ти кажат, защото не знаят.Не ме дразнеха не съм общувала много-много с такива хора просто защото ще ти дърдорят как са направили контролното :l

Точно хората с твоето мислене са тези които отпадат първата година в университета. И после точно същите хора работят няква скапана работа цял живот....

А иначе по въпроса ми е интересно как вие ги имате тези "знания" без да ги имате оценките....

Ivaaaaa
10-24-2013, 07:06
винаги съм се стремяла да имам максимума
признавам си аз съм бележкарка
не смятам, че това е толкова лошо

от всички предмети, които учим единственият, който ми е интересен и уча не по задължение Свят и личност
всичко друго ми е скучно, но се навивам да уча и изкарвам отлични оценки, не заради дипломата толкова, колкото за това да бъда пред другите...

Hayashi
10-24-2013, 07:13
Силно се съмнявам, че на раздел световна история моите не чак толкова скромни знания по японска митология ще ми докарат тройка, примерно.
Имах един образ по история, който очевидно си имаше нещо към мен. Та тази същата ме разхождаше по целия материал като ме изпитваше всеки път. Втори срок ме е връщала буквално на първия урок. И въпреки че имам доста солидни знания по история, тя все пак намери един въпрос, който не знаех и отсече, че щом не знам това, значи нищо не съм знаела и ми написа 3. А на устен пишеше петици и шестици за щяло и нещяло, дори и на такива, които не знаеха какво учим изобщо. Има ги и такива, ама не са чак толкова често срещани.

an7raks
10-24-2013, 07:20
Ах, как обичам разни, дето сядат преди контролни да зубрят, за да покажат, че са "повече от другите", а след седмица не знаят и за 3...

Jaune
10-24-2013, 07:32
Знанието е по-важно, разбира се, само че не мисля, че това знание, което получаваме в училище, има някаква стойност...

an7raks
10-24-2013, 07:36
А, кое има стойност?

BloodyDreamer
10-24-2013, 07:50
От оценките ме интересуват единствено годишните, които влизат в дипломата, защото ми трябват, за да вляза, където искам. Много се дразня, когато някой е изкарал по-висока оценка от мен на някое контролно и се започнат великите коментари от сорта на: "Въй, имам повече от теб! НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ!" Направо ми иде да им забия един шамар...
Разбирането не ми е проблем, но като опре до фактология... Слушам в час и се опитвам да запомня всичко, защото ми е интересно, но има предмети, по които колкото и да се опитвам, не мога да запомня нещата. Например история и география. Историята ми е интересна, но не мога да помня нито години, нито имена. Знам какво се е случило, но подробностите ги зубря за контролното и после ги забравям. Помня само най-основните неща. По география пък без карта съм за никъде.

Jaune
10-24-2013, 08:46
А, кое има стойност?

Не бе, не ме разбирай погрешно - изцяло съм про-образованието, просто смятам, че нашата система на обучение не струва. Няма концентрация върху няколко отделни предмета, води се, че учиш всичко, съответно те бива и знаеш по всичко, ама на практика съвсем не е така. Липсва задълбоченото изучаване на каквото и да е, не знам защо са решили, че принципа - по малко от всичко води до нещо качествено.

an7raks
10-24-2013, 10:58
Искаш да кажеш, че трябва да започнат да задълбават, да речем, в биология, нищо че някои учат, примерно, технически специалности? В основното трябва да учиш от всичко по малко, после си избираш гимназия, в която основно се изучава това, което искаш. Не че системата ни цъфти и вързва, ама не е толкова черна, колкото я изкарвате.

NissaN
10-24-2013, 11:39
Имам само петици от както съм в 11 клас а днес изкарах 6 по Автоматизация.

SunT
10-24-2013, 12:18
За мен знанията са над оценките по важност. Не искам само 6ци, искам да са с покритие. Като всеки нормален човек, който полага някакви усилия, естествено, че се дразня на преписвачи. Но, честно казано, досега класическия зубър не съм го срещала :/

gugenceto2
10-24-2013, 16:36
Точно хората с твоето мислене са тези които отпадат първата година в университета. И после точно същите хора работят няква скапана работа цял живот....

А иначе по въпроса ми е интересно как вие ги имате тези "знания" без да ги имате оценките....
Хах странно че не съм отпаднала/изгонена от университета все още :/ Виждала съм как много интелигентни ученици не са били дооценявани от учителите само защото те си имат своите "любимци" които са "перфектни" и над всички останали :/ Не мисля, че оценките точно ще определят какво ще работя цял живот :l П.С. ако те бърка не съм имала лоши оценки не мисля че и е от такова огромно значение.

draid
10-24-2013, 18:57
Идва момент когато ще разберете, че оценките и дипломите са само мастило върху хартия, ако зад тях няма никакво покрития са полезни, колкото и тоалетната хартия. Оценките обаче са полезни до там до където представят знанието на човека които ги получава.

flearness
10-24-2013, 22:51
Интересува ме какви оценки имам,но знанието е по-важно :)

Nakadah
10-26-2013, 08:31
Хах странно че не съм отпаднала/изгонена от университета все още :/ Виждала съм как много интелигентни ученици не са били дооценявани от учителите само защото те си имат своите "любимци" които са "перфектни" и над всички останали :/ Не мисля, че оценките точно ще определят какво ще работя цял живот :l П.С. ако те бърка не съм имала лоши оценки не мисля че и е от такова огромно значение.

Под университет имам предвид истински университет. Не от тези в България където с 1 бутилка се стига далече... И докато в България някои хора може да не гледат оценките защото всички знаеме, че разликата между 3 и 6 е 1 бутилка то по света се гледат. Особено като започнеш да кандидатстваш по по-големи компании като Microsoft, Goldman Sachs или BP. И да, докато в България оценките може да не определят дали ще си продавачка в Била или секретарка в общината по света определено определят. Оценките не само показват твойте знания ами твоята работна етика(ако такова нещо има на БГ) както и колко бързо ти сече мозъка. Като цяло хората с високия успех сме тези които си разбираме от работата докато тези с ниския успех са тези които си нямат и на представа от нещата. И най-много мразя хората дето ти се оправдават защо нямат висока оценка като например "Ми аз учих само 2 часа" или "Мене не ми дреме".

Мога да ти гарантирам, че тези дето наричаш "глупави" много скоро ще им се мазниш защото те ще са на по-високо ниво на работното място от тебе и ти ще зависиш от тях.

Колко е хубаво да си дете... Глупаво и наивно без грижи и ангажименти...

ПС: Винаги има изключения. Моля тези с оправданията да не ми скачат...

Jaune
10-26-2013, 11:30
Искаш да кажеш, че трябва да започнат да задълбават, да речем, в биология, нищо че някои учат, примерно, технически специалности? В основното трябва да учиш от всичко по малко, после си избираш гимназия, в която основно се изучава това, което искаш. Не че системата ни цъфти и вързва, ама не е толкова черна, колкото я изкарвате.

Не, искам да кажа, че тези, които искат да учат технически спец., следва да учат математика примерно, а тези с медицина - биология. Повечето гимназии, ако и профилирани, не предлагат адекватно задълбочено обучение само по няколко предмета. Не можеш да ме убедиш, че в 12. клас, когато съм решила какво ще кандидатствам и знам какво ми върви, имам каквато и да е нужда да знам как се решава построителна задача по стереометрия, с която въобще, ама въобще не смятам да се занимавам.

gugenceto2
10-26-2013, 18:41
Под университет имам предвид истински университет. Не от тези в България където с 1 бутилка се стига далече... И докато в България някои хора може да не гледат оценките защото всички знаеме, че разликата между 3 и 6 е 1 бутилка то по света се гледат. Особено като започнеш да кандидатстваш по по-големи компании като Microsoft, Goldman Sachs или BP. И да, докато в България оценките може да не определят дали ще си продавачка в Била или секретарка в общината по света определено определят. Оценките не само показват твойте знания ами твоята работна етика(ако такова нещо има на БГ) както и колко бързо ти сече мозъка. Като цяло хората с високия успех сме тези които си разбираме от работата докато тези с ниския успех са тези които си нямат и на представа от нещата. И най-много мразя хората дето ти се оправдават защо нямат висока оценка като например "Ми аз учих само 2 часа" или "Мене не ми дреме".

Мога да ти гарантирам, че тези дето наричаш "глупави" много скоро ще им се мазниш защото те ще са на по-високо ниво на работното място от тебе и ти ще зависиш от тях.

Колко е хубаво да си дете... Глупаво и наивно без грижи и ангажименти...

ПС: Винаги има изключения. Моля тези с оправданията да не ми скачат...

И аз не ги подкрепям тея дето уж са учили ама всъщност не само за да се измъкнат. Или си учил или не точка :D .Лошо, че не уча в България и не мога да преценя колко зле за университетите тук. Не мисля, че ще се мазня на някой, преценката си ми е достатъчно добра и не бих искала да падна на такова ниско ниво. Както и да е всеки си има мнение и право да го изразява. Интересна темичка като цяло :)

Starless
10-27-2013, 11:22
Ако някой, който е положил много по-малко усилия от теб, те бие с преписване, ще видим дали ще се подразниш! Иначе на теория си права.

Напълно съм съгласна.
Иначе зависи - има предмети, които са ми интересни, разбирам ги и смятам евентуално да се занимавам с някои от тях, по тях освен за оценка се старая и за знания. Но честно казано има и 2/3, по които се стремя повече към самата оценка, от колкото към знанията, но това са предмети, които са ми безинтересни и не смятам, че ще продължа да се занимавам с тях по собствено желание. Иначе хора, знаещи си приоритетите няма как да не ги вълнуват оценките, при положение, че знаят, че от това им зависи бъдещето, а именно дали ще ги приемат там, където искат.

Hidayet
10-27-2013, 17:11
Има хора на които не им пука какви знания имат за тях важни са оценките.
С ръка на сърце си признавам, че съм такъв, а вие?
Познавате ли такива хора, дразнят ли ви, такива ли сте???

За мен са важни оценките, защото почти всичко ти зависи от тях - диплома, стипендия, мнение на учителите и т.н. Щом имам хубави оценки, следователно съм учила. А и при близо двадесет предмета, половината, от които се учат в университет, и Айнщайн да съм, пак няма да помня всичко.

Violenza
10-28-2013, 08:12
Под университет имам предвид истински университет. Не от тези в България където с 1 бутилка се стига далече... И докато в България някои хора може да не гледат оценките защото всички знаеме, че разликата между 3 и 6 е 1 бутилка то по света се гледат. Особено като започнеш да кандидатстваш по по-големи компании като Microsoft, Goldman Sachs или BP. И да, докато в България оценките може да не определят дали ще си продавачка в Била или секретарка в общината по света определено определят. Оценките не само показват твойте знания ами твоята работна етика(ако такова нещо има на БГ) както и колко бързо ти сече мозъка. Като цяло хората с високия успех сме тези които си разбираме от работата докато тези с ниския успех са тези които си нямат и на представа от нещата. И най-много мразя хората дето ти се оправдават защо нямат висока оценка като например "Ми аз учих само 2 часа" или "Мене не ми дреме".

Мога да ти гарантирам, че тези дето наричаш "глупави" много скоро ще им се мазниш защото те ще са на по-високо ниво на работното място от тебе и ти ще зависиш от тях.

Колко е хубаво да си дете... Глупаво и наивно без грижи и ангажименти...

ПС: Винаги има изключения. Моля тези с оправданията да не ми скачат...
Май за втори път ми се случва да се съглася с теб.

doridori
10-29-2013, 12:59
интересуват ме оценките, но в никакъв случай не се бутам към 6.00, просто сядам уча и се надявам на висока оценка, без после да се тръшкам на по-ниска от 6ца...просто много от нещата които учим не ме интересуват, никога няма да ми потрябват и не се стремя да ги помня :) важна е дипломата и знанието по отделни предмети :)

BoysInc97
10-29-2013, 19:28
И аз си признавам с чиста съвест /и на учителите съм го казвал/, че по някои предмети - физика, география, история, уча само за оценка. Не съм бележкар, но като завърша и дипломата ми е под 5,50 нито един чуждестранен университет няма да ми разгледа кандидатурата с диплома под 5,50 дори и да имам максимален брой точки на всички изпити. Това е единствената причина :)

Баща Ти
10-29-2013, 19:43
И аз си признавам с чиста съвест /и на учителите съм го казвал/, че по някои предмети - физика, география, история, уча само за оценка. Не съм бележкар, но като завърша и дипломата ми е под 5,50 нито един чуждестранен университет няма да ми разгледа кандидатурата с диплома под 5,50 дори и да имам максимален брой точки на всички изпити. Това е единствената причина :)

Моля? АХАХХАХАХАХХАХАХАХАХАХХАХ А.

Искат от 4,50 - 5 нагоре, език и най-вече да си платежоспособен.

an7raks
10-29-2013, 20:28
Не, искам да кажа, че тези, които искат да учат технически спец., следва да учат математика примерно, а тези с медицина - биология. Повечето гимназии, ако и профилирани, не предлагат адекватно задълбочено обучение само по няколко предмета. Не можеш да ме убедиш, че в 12. клас, когато съм решила какво ще кандидатствам и знам какво ми върви, имам каквато и да е нужда да знам как се решава построителна задача по стереометрия, с която въобще, ама въобще не смятам да се занимавам.
А, можеш ли да си представиш, че една част от класа ти ще учи едно, друга част - друго, трета част - трето?

bloodywings
10-29-2013, 23:24
I do it for the money,not the science.

BoysInc97
10-31-2013, 06:23
Моля? АХАХХАХАХАХХАХАХАХАХАХХАХ А.

Искат от 4,50 - 5 нагоре, език и най-вече да си платежоспособен.

хахахахахахха.... Да, някой университет от типа на бургаски свободен може да иска и 4,50, но аз щом ще уча в чужбина, няма да е в някой забравен от господа университет, така че на мен ми трябва над 5,50...пък който иска да си ходи във ВУЗ-ове, които изискват 4,50 като не може да изкара повече

Баща Ти
10-31-2013, 06:24
хахахахахахха.... Да, някой университет от типа на бургаски свободен може да иска и 4,50, но аз щом ще уча в чужбина, няма да е в някой забравен от господа университет, така че на мен ми трябва над 5,50...пък който иска да си ходи във ВУЗ-ове, които изискват 4,50 като не може да изкара повече

Ти колко си зле...

Ivaaaaa
10-31-2013, 06:37
Тате, не си прав

да, иска е език и да си финансово подсигурен, но и висока диплома

Баща Ти
10-31-2013, 06:44
"Висока" диплома е много относително нещо. Миналата година се бях навил да уча в чужбина и проверих как седи въпроса с технически/научни/ИТ специалности. Искат език, пари и среден успех от дипломата 5. Даже малко бяха местата, където има допълнителен изпит.

AnarchyBoy
10-31-2013, 07:17
Ти колко си зле...

Много е зле.. :D

NomNomNom
10-31-2013, 07:42
Искам да взема диплома и да имам хубави оценки.
Каквото ми трябва, си го знам.

Едит : Даже бих си платила за диплома. Не ми дреме. Професия имам, а трябва да ходя на малоумни изпити. У лево.

Ivaaaaa
10-31-2013, 07:51
ок, може и така да е
може би зависи къде кандидатстваш
аз не съм се интересувала, защото оставам в България
явно съучениците ми са решили да влизат на места, където високата диплома е важна

Баща Ти
10-31-2013, 07:54
Естествено, че зависи. Като цяло в чужбина не е проблем влизането, а задържането там.

BoysInc97
10-31-2013, 19:18
Абсолютно всичко зависи от специалността! Едно е да влезеш икономика, друго е медицина...

Nakadah
11-02-2013, 06:26
аз щом ще уча в чужбина, няма да е в някой забравен от господа университет

Заблудено си малкото ми детенце.... И в чужбина има забравени от бога университети...


Абсолютно всичко зависи от специалността! Едно е да влезеш икономика, друго е медицина...

Много ги разбираш нещата хахахахахахахахахахаха...

anonymous708973
11-02-2013, 07:41
Абсолютно всичко зависи от специалността! Едно е да влезеш икономика, друго е медицина...

Жадувам да чуя къде е разликата. Обясни ми я, моля те.

И ти, и Баща Ти дрънкате глупости.

Nakadah е сигурно единственият в темата, който е загрял нещата.

BoysInc97
11-04-2013, 20:07
Заблудено си малкото ми детенце.... И в чужбина има забравени от бога университети...

ами аз казвам точно това....всички тук гледате да се заядете с другите, дори без да помислите

BoysInc97
11-04-2013, 20:10
Жадувам да чуя къде е разликата. Обясни ми я, моля те.

И ти, и Баща Ти дрънкате глупости.

Nakadah е сигурно единственият в темата, който е загрял нещата.

PinkPan7her явно ти хич не си загрял/а нещата...айде вземете да проучите малко нещата и след това ми говорете, че е все едно дали ще кандидатстваш икономика или медицина...говорите на сляпо, без нищо да знаете

anonymous708973
11-04-2013, 21:26
Душа, аз вече кандидатствах. Че ме и приеха.
За медицина, примерно в Германия, наистина искат убийствено висок успех. За другите страни не знам как е.

Обаче не е "АБСОЛЮТНО ВСИЧКО" зависи от специалността. Доста неща НЕ зависят.
Хайде като си 97, да не ми даваш акъли кое да проуча :д

Nakadah
11-05-2013, 03:12
всички тук гледате да се заядете с другите, дори без да помислите


говорите на сляпо, без нищо да знаете

Прав си 11 годишен сополанец. Моля те, игнорирай факта, че образованието което аз имам ти никога няма да имаш и когато аз съм влизал в университет във великата чужбина мама още ти е бърсала задника.

BoysInc97
11-07-2013, 20:14
Прав си 11 годишен сополанец. Моля те, игнорирай факта, че образованието което аз имам ти никога няма да имаш и когато аз съм влизал в университет във великата чужбина мама още ти е бърсала задника.

Хахаха......"образованието което аз имам ти никога няма да имаш " Сподели с нас какво си завършил и къде, та да ти се възхитим малко! Станфорд или Колумбия? Харвард, Калифорния, Корнел? Или може би си професор в Кембридж? Нека да научим за постиженията ти :P

fibonacci
11-08-2013, 00:17
За мен е важно знанието, винаги съм имал 2-ки, но аз знам, че знам за 6.

draid
11-09-2013, 18:12
Ще се светнете някога, че не е важно как ще влезете, а какво ще научите и как ще излезете.

пAteNцЕ
11-10-2013, 10:34
Бележкари бол.
Дори не се дразня(или поне спрях, защото видях, че е безсмислено) когато те имат повече от мене. Поне знам, че съм показала знанията си, заслужавам полученото и най-вече - била съм честна към себе си.

C0oKieS
11-10-2013, 12:30
и двете са важни

tori
11-10-2013, 15:00
Оценките ми са важни, за да мога да вляза, където искам.
Знанията ми са важни, за да мога да работя, каквото искам.
За сега и двете ги получавам без много зор, така че съм доволен. :)
Да. Същото ми е горе-долу. Не познавам подобни хора, всеки от приятелите ми иска да научи нещо и да покаже максимума от себе си. Всички си имат цел. Никой не иска 6 само заради самата оценка. Тези хора от класа основно са влезли да учат в училището, за да не бият кучето. Не ги интересуват оценките, стига да имат повече от 2.

didi222
11-12-2013, 13:20
Знанието не се мери в оценки. Човек може да назубри нещо и да изкара 6(както правя понякога аз) и после от "наученото" не остава нищо. Разбира се, и оценките са важни. Ако имаш 5 и 6 и знаеш, че си ги заслужил, защо да не им се радваш? Аз съм се ядосвала, когато учителят ми пише 6, без самата аз да мисля, че съм го заслужила или обратното - смятам, че мога повече.
...
На входното по ГИ едно момиче преписа всички отговори и само дени написа от себе си. Изкара 16 точки, което бе 5--. Момичето, от което преписа повечето неща има 15 точки - 4. Редно ли е преписвачката да се радва на оценката, както стори?!

ПП: Предпочитам История пред География, проблеми с г-жата! :)

vas4e3to0
11-12-2013, 13:32
there is a difference between people who are smart and people who get good grades.

Nakadah
11-14-2013, 06:55
there is a difference between people who are smart and people who get good grades.

Would you care to explain?

DisappointedDreamer
11-14-2013, 07:51
Ще се светнете някога, че не е важно как ще влезете, а какво ще научите и как ще излезете.

Вярно си е.
Много лесно е да влезеш някъде. Доста по-трудно е да излезеш.


Would you care to explain?

Знаеш как е в България /пък и на много други места/ - назубряш повечето материал по повечето предмети и си изкарваш 6-чката. Изключваме математиката и някои други предмети тук /главно тези в natural science/. Ако дадеш на същите отличници изпит на цял материал покриван по време на период от 2-3 години, същите 6-ци ще се превърнат в 4-ки, ако въпросните имат късмет.

Понятието "интелигентност" е субективно нещо. Има доста качества, които според мен принадлежат в графата "интелигентност", защото образуват въпросното съществително, но и които не могат да се измерят с тестове и оценки.

Разбира се, има начетени ученици, които наистина научават. Цитирам класната си и учител по история:

"В класа ми има три типа ученици:

1. Първия чете материала.
2. Втория чете материала и го разбира.
3. Третия изобщо не отваря учебника.

Nakadah
11-15-2013, 08:30
Исках момичето със заучената фраза да ми го обесни. За това и го зададох въпроса по дадения начин.


Вярно си е.
Много лесно е да влезеш някъде. Доста по-трудно е да излезеш.

Това е факт. Много пъти съм го казвал.



Знаеш как е в България

За съжаление знам колко е трагично положението в момента. Разликата между 3 и 6 е 1 бутилка....


Понятието "интелигентност" е субективно нещо. Има доста качества, които според мен принадлежат в графата "интелигентност", защото образуват въпросното съществително, но и които не могат да се измерят с тестове и оценки.

Много често 1 човек е смятан за интелигентен когато хората около него го харесват. Когато този човек говори неща в които хората около него вярват. Когато 1 човек не е харесван по 1 или друга причина той е смятан за тъп. Същото важи и за когато 1 човек казва неща които на тези около него не им харесват. За това и това дали някой е интелигентен е субективно. Проблема е, че и начина по който много от хората правят заключение дали някои е интелигентен или не е субективен при което се получава, така, че дори и някой да е интелигентен не всички ще са на това мнение.

И пак ще повторя, че оценките определено показват умственото състояние на човека. Може би не в училище където оценките се дават за присъствие, но в края на университета определено. Разликата която виждам между моите колеги е огромна.



"В класа ми има три типа ученици:

1. Първия чете материала.
2. Втория чете материала и го разбира.
3. Третия изобщо не отваря учебника.

Не знам какво точно имаш под предвид като казваш, че не отварят учебника. Има хора които запомнят много повече когато слушат в час от колкото когато четат. Това са много малка част от обществото, но ги има.

И във всеки клас има черни овци. Цялата идея на оценките е да разграничи различните ученици.

vampire_girl_
11-15-2013, 08:34
И двете са важни и нужни, но лично за себе си предпочитам знания и богата обща култура /макар да е доста обширно понятие/ .

heartsdesire
11-15-2013, 09:07
Оценките са ми важни, да, но някои хора си зубрят уроците, разказват ги на учителите, пишат им 6 и след 2 дни са го забравили. Това са нашите отличници.

didi222
11-15-2013, 12:32
Разбира се, има начетени ученици, които наистина научават. Цитирам класната си и учител по история:

"В класа ми има три типа ученици:

1. Първия чете материала.
2. Втория чете материала и го разбира.
3. Третия изобщо не отваря учебника.[/QUOTE]

Признавам, по някой предмети чета материала, но не го разбира. То това е да си зубър. Много така си "извоюват" оценки. А по литература аз почти не си отварям учебника. И в 6 клас, и сега. Просто запомням всичко в час. За жалост, не мога да кажа същото по химия и физика. :(

LipSy
11-15-2013, 17:36
Една оценка в никакъв случей не може да покаже всичките ти знаяния. Ами представи си, че не ти е ден или ти е лошо и изведнъж г-жата казва: ще пишем контролно. Ти изкарваш 2 или 3 само, защото ти е зле...Има разлика между научено и назубрено...Мен не ме дразнят хора, които гледат само оценките си, но за мен това означава, че те само зубрят и имат 6-6-6, апък ако им зададеш страничен въпрос е възможно и на представа да си нямат какво да кажат.

didi222
11-17-2013, 07:02
Една оценка в никакъв случей не може да покаже всичките ти знаяния. Ами представи си, че не ти е ден или ти е лошо и изведнъж г-жата казва: ще пишем контролно. Ти изкарваш 2 или 3 само, защото ти е зле...Има разлика между научено и назубрено...Мен не ме дразнят хора, които гледат само оценките си, но за мен това означава, че те само зубрят и имат 6-6-6, апък ако им зададеш страничен въпрос е възможно и на представа да си нямат какво да кажат.

Напълно съм съгласна. В четвъртък имахме контролно по история(за Египет, Месопотамия и религията на евреите), а тогава аз не се чувствах добре, имах главоболие е доста нещо ги забравих. Затова навярно ще имам 4 или 5, но то г-жата знае, че се уча редовна, ще ме изпита и ще я поправя оценката.

anonymous895156
11-20-2013, 12:34
Една оценка в никакъв случей не може да покаже всичките ти знаяния.

Но много оценки във всякакъв случей могат.

kristiqn3002
01-05-2014, 15:27
He

carlabd
01-11-2014, 17:20
зависи... виж ако е примерно физика няма да ме интересуват толкова знанията, а по скоро ще уча за оценките си, но ако е важен предмет за мен-като историята и двете(оценките и знанието) ще гледам да ги докарвам на макс...