PDA

View Full Version : Нещо ми става...



Noone95
10-21-2013, 09:20
Имам някакъв много дразнещ проблем от 2 дена насам. Започвам с това че съм момче на 16, не пуша, не вземам дрога, пия само по събирания.
Като се събудих преди 2 дена бях добре, ама като хапнах, като се разходих нялаво надясно ми се появи някакъв много странен световъртеж. Не правя нищо а в главата ми е толкова мътно че трудно си събирам мислите. Все едно съм на 3-4 малки, само че без да съм на 3-4 малки :D. Тва нещо продължи през целия ден, а вечерта като отидохме да ритаме при всяко по-голямо ускорение трудно си стоях на краката. Мислех си че е някаква умора, затова вечерта спах над 11 часа, но на другия ден промяна нямаше.
Най-гадно е като си местя бързо очите, или стана рязко от стол примерно. 3ти ден става вече, а аз не мога да издържам повече. Всичко което правя, го правя с голяма трудност. Храня се 4 пъти на ден, 173см на 67кг.
П.С Измерих си кръвното- 160 на 90.
Много ви моля ако някой знае да каже какво ми става, защото вече не се издържа така

pamito14
10-21-2013, 10:48
не съм доктор,но кръвното ти е високо изчакай за още мнения и евентуално отиди при личния си лекар :)

Dagichka
10-21-2013, 17:47
тва 160 ми се струва височко за пулс 90 :/ по-добре отиди до личния ти лекар

pamito14
10-22-2013, 11:08
какво се случи :)

LipSy
10-22-2013, 17:41
Кръвното ти е високо - посети лекар!

Noone95
10-23-2013, 07:57
Отидох при личната и тя ми измери кръвното, пулса и т.н, пита ме последните няколко дена какво съм правил. Като и казах, че всеки ден ходех на фитнес, да играем мач, в същото време подготвях и един проект по английски и ядох през повечето време пържоли, ми каза че от тая комбинация най-вероятно съм се преуморил и трубва да си почина 1-2 дена и ми предписа Хипертин 4 пъти дневно, след всяко хранене. И мога да кажа че май има подобрение, чувствам се сякаш по-добре, по-леко ми е. Днес кръвното ми беше 140-80 което е добър спад за един ден, но ще почакам още 2-3 и ще видя как е.
За съжаление имам едно предположение, което е по-сериозно. Сетих се че дядо ми почина от диабет, сега баща ми има висок холестерол, а доколкото знам тези неща могат да се предават по наследство... И не е възможно от всичката тежка храна която изядох през тези 3-4 дена да, е активирала нещо такова и съм се докарал до тук

vladyman
10-23-2013, 08:16
Недей да се хвърляш в някакви филми. Първо, връзка между диабет и проблеми с холестерола няма. Второ, почти всеки възрастен мъж има малко или по-голям проблем с холестерола. Трето, ти си на 16 което само по себе си е достатъчно за да не се чувстваш добре на моменти.

И четвърто - както сам казваш, след консултацията с ГПто вече се чувстваш по-добре. В бъдеще недей да се пренатоварваш (с упражнения, с учене, с джънк фууд, изобщо с каквото и да е) защото най-вероятно пак ще се почувстваш зле.

NissaN
10-23-2013, 11:34
Случвало ми се е само когато се събуждам след запой.Почини си хубаво и ще си като нов.