PDA

View Full Version : Пишете ли???



StoichoRusinov
10-21-2013, 16:12
Аз пиша и то по много. Огромни количества текст всеки ден. По 10 листа ситен текст ми излизат за едно просто съчинение, а най-лошото е, че почна да се влошава. Аз си нося листчета, буквално на всякъде и като не мога да изтърпя повече, просто почвам да записвам идеите, които са толкова много, че даже нямам време дори за да ги запиша, като свърша едно ми хрумва още едно и пак. Написах и книга, обещаха ми че ще я издават, но не съм сигурен кога. Аз не играя игри на компютъра си за 1,500 лева. Не знам защо го исках при положение, че аз все едно си правя на него, а на принтера му свърши тонера. Между в прочем пиша страдалски сълзливи съчинения, всеки път все по и по.

Та въпросът ми е пишете ли и до каква степен сте обладани от това?

CoNviCt
10-21-2013, 16:38
Слъгваш нещо.

anonymous895156
10-21-2013, 17:41
И на мен не ми се вярва да имаш толкова свободно време и желание (както и идеи). Ако искаш, пусни нещо свое.
Аз пиша само тогава, когато получа внезапно вдъхновение.

StoichoRusinov
10-21-2013, 18:44
Ако искаш да прочетеш нещо ето ми сайтът, всичко което съм писал на компютър е там sblog.alle.bg, ама да ти кажа има такива много грешки.

StoichoRusinov
10-21-2013, 18:47
sblog.alle.bg и ако става дума има дни в които не уча заради това изкарах една четворка и от тогава вече пиша, по сред нощ, ама имам вече заради това писане очила. Не са голям диоптър-0,5 и 1 ама ако продължавам с тая мания може да го вдигна. Пиша повече на хартия, до компютъра нямам достъп постоянно.

LadyDi
10-21-2013, 22:22
Ти, щом си толкова вманиачен да пишеш, вземи спри да дремеш в часовете по български език и си оправи граматиката, пунктуацията и начина на изразяване.
Не те знам какво пишеш, ама хич те няма.

b0nBoNeVa
10-21-2013, 22:28
Ок де ама блогът ти няма много публикации. Май са 5-6 на брой при това не особено дълги. А според написаното, това твоето не е очарователното писателско вманиачаване, а по-скоро маниакално писане без особено много мислене. Разбрах, че имаш много идеи обаче това не означава, че те всичките трябва да бъдат осъществени. Според мен там ти е проблема - мислиш, че всяка идея трябва да бъде на листа или съответно на екрана. Аз самата съм измисляла сюжети на криминални романи докато си оправям чекмеджето и докато уча по география, но скоро след това съм осъзнавала, че е лудост. Отдели наистина добрите от не дотам добрите идеи и така според мен ще си помогнеш.
Иначе за писането и аз съм когато ми дойде музата. Или като имаме домашно по български или литература и аз докато мисля съвсем забравям какво ми е домашното, ами почвам да си пиша нещо съвсем различно. Горе-долу същото е и с рисуването...

StoichoRusinov
10-22-2013, 05:04
О,аз не дрема в часовете по Български, само в часовете по Математика, история и география, от време на време и в часовете по ЧП, но те рядкост защото госпожата може да ме хване. А отностно съчиненията на сайтът, по тях не е работено много, препрочетени са два пъти и след това са пуснати, аз сега съм малко по в покой, щото имам много за учене, а на последък нямам много идеи, само 2 но те са тъпи.А и не всяка идея се реализа. Повече обичам да пиша на хартия. Влагам доста мислене в това което пиша. Е признавам, че съчинението-Време е за нещо ново! е доста тъпо, тъй като краят е необмислен, но го пооправям, скоро ще пусна едно ново-Едно пиано се казва и на мен много ми харесва, мога да си призная,че старите не ми харесват много.


Ей така да питам каккво му е на начина ми на изразяване.

LadyDi
10-22-2013, 06:42
Ох, вадиш ми очите със запетаите и членовете.
А начинът ти на изразяване е елементарен. Няма нищо лошо в това. Поправя се с четене на книги.

StoichoRusinov
10-22-2013, 14:54
Остави, според мен не сме в кой знае каква медийна свера, че да използваме по-сложен начин на изразяване, чел съм адски много книги и речника ми богат, просто не знам защо трябва да се използват по-сложни думи и изрази, като хората гледат съдържанието и описанията съпровождащи го и сюжета, често пъти ми се е случвало повече от една идеи да прераснат в едино съчинение и това което пиша не е нещо за червения килим, че да се бъхтя дни ред над него и да обмислям идеите месеци на ред, мисля, че щом не е книга, която ще се издава или нещо което ще го пипат повече от две три ръце не е необходимо да се набляга много на идеята, това е просто разказ. Мисля че b0nBoNeVa и LadyDy трябва да са съгласни, уф как ги съчинявате тези имена бе. Но на LadyDi много ми харесва снимката, уф какво сладичко коте.

anonymous895156
10-22-2013, 14:59
Чел си адски много книги на 12? Не си личи.
Не ти говорят за използване на сложни думи или изрази, а за чисто изразяване.

LadyDi
10-22-2013, 15:24
Ех, писателю... и без да си в медийна сВера, успя да надминеш себе си... Написа изречение на 6 реда като успя да вмъкнеш няколко тъжни запетайчици на местата за точка. Правописните грешки спрях да ги броя след горната дума.
Няма значение за къде си пишеш съчиненията, нито има значение, че се намираме във форум. Правилното изразяване и писане са неща, които или ги умееш, или не ги умееш. И не е задължително да ползваш сложни думи и термини в ежедневната си реч.
Пиши, събирай си мислите. Моят съвет е да ги препрочиташ и да им поправяш грешките.

StoichoRusinov
10-22-2013, 17:09
Аз не съм на 12, аз съм на четиринадесет и половина. По форумите обичам да пиша неща които не са истина. Не се казвам Стойчо Русинов искам да се казвам така. Моето име е Тодор Петров. Вчера броих книгите си в библйотеката, сори за тва йо не знам къде е ермалък-о изчел съм 188 книги, преди някой да ме напада, само 20 от тях са детски, останалите са криминалистика, научна фантастика, народна литература и мн. други. Прочети историята на Хелън Келър или сто години самота, много са хубави. О, да обожавам Стивън Кинг. Преди някой пак да каже нещо от сорта, Ех, писателю... и без да си в медийна сВера... Но определено LadyDi е доста забавен човек, определено. Успя да ми развесели скапания ден, само да вмъкна без нападки моля, не сме на кеч мач. Не те е срам, на теб о не разумни уроде, дето смееш да напишеш сВера така. Но никога не ще надмина тебе дето се присмиваш така забавно, че даже тоя дето го отнася да му стане смешно.

Без нападки за това уроде моля, просто цитирам част от История Славенобългарска. Много тъпа книга, ама да не се обижда Паисий Хилендарски. Аз не обичам да чета такива неща. Ох от къде си ги сваляш тия котки, много са готини ще ми пратиш ли сайта, благодаря предварително.
Относно грешките, не ме приемайте за човек който много си вярва, моля!!! Също много пъти съм се отказвал, поради това, че мисля,че не бива и още смятам така. Но хората, които ми четът книгите и съчиненията, доста им харесват. Просто винаги бих, продължил с нещо, пиша много, но вече го намалих, до един два часа на два дена, яко нали??? Сайтът ми е нов само на четири седмици е. Относно творчеството на Димитър, доста е добро, харесва ми. Повече от моите. Smile

LadyDi
10-22-2013, 17:23
Аз не се присмивах.
И ти си написал сВера. Аз само отбелязах.

StoichoRusinov
10-22-2013, 17:26
Аз не мога да се нарека писател, аз не пиша хубаво, казах, че пиша много, а не хубаво, правете разлика. Нямаше да възразя, дори и ако някой беше написал, че пиша ужасно, нямаше нищо да му кажа и според мен е така. Може да пиша по много, но пиша ужасно. Просто не исках да стигам до тук, че да си го признавам.

LadyDi
10-22-2013, 17:27
Вместо да стигаш до тук като си го признаваш, вземи ни послушай и си изчисти грешките.
Пък после си пиши на воля.
То и сега никой не те спира, де. Щом имаш муза...

StoichoRusinov
10-22-2013, 17:34
Виж са, аз нямам никаква """""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""''муза""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""''"""""""""""""""""""""""", муза е да ти хрумне нещо добро и хубаво, а моите съчинения са еднотипни. Тъй, че аре да не задълбаваме темата, че съм разстроен от една петица, всички знаем и то ясно се вижда, че аз съм ужасен писател, не аз знам, че нямам талант, в началото не исках дълги и проточително дълги изказвания, от сорта, как не ви се вярвало, че аз съм писал така или иначе, че не ви се вярва или каквото и да била, аз ви питах пишете ли??? А не какво мислите за времето което аз отделям, на писането, мисля да затварям тая тема, че още малко ще започнат да се ръсят псувни, ако имаш още нещо да казваш казвай го, слушам те с много внимание и интерес.

b0nBoNeVa
11-01-2013, 19:53
Ами правописа ти ми дереше очите през цялото време, обаче никой не може да те съди за начина ти на изразяване. Всеки човек може да се изказва по свой собствен начин независимо от мнението на околните, а твоят изказ е забавен. И въпреки това има едни същества, те вече са станали доста уродливи и бледи на вид, и са наречени правописни правила и норми. Тези изчадия не са опасни - не хапят, повярвай ми. Не обичам да се заяждам и ще се постарая да не го правя, но УМОЛЯВАМ те, повече не пиши "четът". Предлагам да не оспамваме повече темата, така че защо просто някой не каже дали пише, или не. Аз вече споменах, че пиша когато имам муза.
Относно това как си измислям името - казвам се Бонева. Не е особено тежък творчески процес да се добави едно "бон" в кратката ми и скучна фамилия.