PDA

View Full Version : От какво може да се съберат пари



miroslav2001
10-21-2013, 19:32
Здравейте! Аз съм момче на 12 събирам пари от около година. Събирам липа, орехи, железа предавам ги и взимам пари за тях. Въпроса ми е от какво друго мога да събера пари нашите ми помагат доста но аз събирам пари за кросов мотор нищо че съм малак нашите се съгласиха да карам мотора само на писта или по полето с тате. Голям мерак ми е но парите са доста защото искам да си взема нещо хубаво а не някъкъв боклук. Знам че повечето от вас ще ме посъветват да порасна но и баща ми като малък е карал мотор Ява 350 на 13 е катастрофирал защото е бил излязъл нощем без фар. Пък и виждам че някои мои връстници имат атвта кросове и така нататака и искам да събера по бързо парите. Не ми давайте идеи от сорта не яж и спестявай от джобни. Извинявам се за правописните и пунктуационите грешки.

anonymous895156
10-22-2013, 12:27
Преди 2 години на един мой познат (Бог да го прости) родителите му бяха купили скутер (много по-лесен за управляване от кросов мотор, доколкото знам), с уговорката да го кара само в тяхното село. Почина, премазан от комбайна, след като изгубил контрол. Набор 99 сме, т.е. беше точно на твоята възраст. Не може на 12 години (или на колкото си) да управляваш подобна машина. Законът го е забранил.

tHe_COolEst_GIrl
10-25-2013, 10:21
Преди 2 години на един мой познат (Бог да го прости) родителите му бяха купили скутер (много по-лесен за управляване от кросов мотор, доколкото знам), с уговорката да го кара само в тяхното село. Почина, премазан от комбайна, след като изгубил контрол. Набор 99 сме, т.е. беше точно на твоята възраст. Не може на 12 години (или на колкото си) да управляваш подобна машина. Законът го е забранил.

Точно.

Parradiisse
11-10-2013, 08:41
Събирай си така, както си тръгнал, пък като станеш на 15+ тогава мисли за мотори.

an7raks
11-10-2013, 11:43
Преди 2 години на един мой познат (Бог да го прости) родителите му бяха купили скутер (много по-лесен за управляване от кросов мотор, доколкото знам), с уговорката да го кара само в тяхното село. Почина, премазан от комбайна, след като изгубил контрол. Набор 99 сме, т.е. беше точно на твоята възраст. Не може на 12 години (или на колкото си) да управляваш подобна машина. Законът го е забранил.
Глупости! На писта може и 5 годишен да кара.
Авторе, ако си по-ячък, може да се хванеш да цепиш или да пренасяш нацепените дърва на хора от селото ти. Сега покрай есента, може да събереш 100-тина лева. Според мен, недей да се гъзариш, още повече, щом нямаш пари и си вземи нещо по-скромно. 350 кубика са ти прекалено много. Нещо до 150 кубика ти е предостатъчно за начало. Ако не те мързи, с помощ от баща ти, може да преправите някое MZ 150 или 125. Намират се за 250-300лв.

FronteR
11-11-2013, 12:58
До колкото разбирам не си карал мотор до сега и по-добре се насочи към нещо до 150 кубика, както каза an7raks. Тъкмо и по-малко пари ще ти трябват.

LeagueofShadows
11-14-2013, 10:52
аве я оставете момчето на мира ве :smt077 , вие му убивате кахъра ве магарета такива , в противен случаи пак трябва да нападам някой :smt023
има лапета на 12 карат че ше ми скрият шапката ве :smt023
мотори коли няма значение , за талант някои чувал ли е :?: аз талант нямам , и дори с опит няма да мога да ги стигна :smt023
младежа може да пробва при някой познат на баща мама приятел да помага , да върши всякаква работа , примерно да помага в някой офис или да като доставчик не знам зависи от хората около теб момче :smt023 за някои лев , тва е похвално че има мотивация и е готов с честен труд да си постигне целта

като свикне от малък на мощен мотор първо няма да се налага да го продава през година като му писне , второ след време ще му е много много лесно :smt023 аз свикнах на мощни коли от малък и ся ми е леко :smt023 просто купи каска и дрехи с протектори и караи , неде ида гъзареиш без каска и без дрехи ръкавици щото ще умреш някъде :smt023 кроса е яко