PDA

View Full Version : Въпрос относно форум



DJAffly
10-21-2013, 20:54
Здравейте, въпроса ми е относно това дали мога да изтегля цялата информация от форума ми? Искам да кажа да изтегля темите вътре, постовете и като цяло всичко..

TheMan9191
10-22-2013, 12:38
Дай някаква информация за този форум. Не сме ясновидци.

DJAffly
10-22-2013, 15:30
Значи форума ми е phpbb3, на безплатен хостинг е (000webhost), прехвърлям файлове с FileZilla и това е, ако искате да знаете нещо друго кажете.

DJAffly
10-22-2013, 20:21
Ако може и помощ относно това :
Как мога да променя текста отгоре в форума ми където пише phpbb3, а също така и горе където пише "your domain, text here"?
Как мога да променя фона на форума ( background )?

8bit
10-22-2013, 20:46
Седни да научиш най-базовите неща за Уеб разработката и тогава пускай форум. С тези знания не можеш да направиш нищо освен страшно посредствена ламерщина.

DJAffly
10-22-2013, 20:52
Не ми трябва празното ти мнение. Ако искаш да критикуваш - някъде другаде. Искам просто една елементарна помощ.

MaGuSs
10-23-2013, 19:31
Не ми трябва празното ти мнение. Ако искаш да критикуваш - някъде другаде. Искам просто една елементарна помощ.

Backup на базата данни от mysql акаунта ти...

DJAffly
10-23-2013, 21:28
Искам и да попитам как мога да сменя текста, който се намира най-долу във форума примерно ето такъв :

"© Absolution design by Christian Bullock for phpBB Review.
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com"

Имам и един проблем с езика. Сложих български език и преди да се логна всичко е на български, но след като се логна в форума ми излиза всичко на английски. Как да го оправя?

MaGuSs
10-24-2013, 12:09
Искам и да попитам как мога да сменя текста, който се намира най-долу във форума примерно ето такъв :

"© Absolution design by Christian Bullock for phpBB Review.
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от yarnaudov.com"

Имам и един проблем с езика. Сложих български език и преди да се логна всичко е на български, но след като се логна в форума ми излиза всичко на английски. Как да го оправя?

Запознай се със системата, която използваш за форума ти и администраторския ѝ панел...

JDeel
10-24-2013, 13:36
phpBB3 може да се инсталира на различни видове бази данни, но най-вероятно става въпрос за MySQL. Тогава ако имаш PhpMyAdmin (през това се влиза в MySQL, така да се каже) вероятно можеш да изтеглиш базата данни (ще е файл с разширение .sql или .sql.gz).

Превода се намира във файловете. Намираш някоя програмка дето търси конкретен текст във файловете и намираш кой файл да редактираш. За редактор на файловете можеш да използваш Dreamweaver, Notepad++, или... аз лично ползвам Sublime Text. Не че обикновения Notepad не става, ама черно на бяло е малко ш*****.

DJAffly
10-25-2013, 12:39
Да, успях да се оправя.