PDA

View Full Version : контактни лещи



kleinertropf
10-22-2013, 17:11
Здравейте! ^^
Значиии.... Аз съм момиче на 15 и от доста време си имам диоптър (по около 2,5 на всяко око, късогледство). Попринцип нося очила, ама не постоянно, защото понякога ме заболява главата и ппц не ми е комфортно с очила (постоянното сваляне/слагане, при което след като ги махнеш всичко е размазано и ти трябва време да фокосираш и бла бла... пък и когато тренирам няма как да съм с очила, защото ако някоя топка ме фрасне става лошо :D ) ... така де да питам прекалено малка ли съм, за да си сложа лещи, лесно ли се свиква с тях, колко струват горе долу? Благодаря предварително :P

LipSy
10-22-2013, 17:39
Не мисля, че си прекалено малка, но мисля, че това може да го определи най-добре лекарят ти. Цената на лещите варира, както и цената на очилата. Доколкото знам не са коой знае колко хубави за окото, но пък има много хора, които носят (отново въпрос за лекаря ти). Чувала съм, че отначало пречат и дразнят, но дали се свиква лесно не мога да кажа.

Котка.
10-23-2013, 11:52
Не всеки може да носи лещи.На някои хора въобще не се препоръчва.Първо ще трябва да се консултираш с очен лекар.

Hayashi
10-23-2013, 12:17
Отиваш в оптиката и казваш, че искаш да си купиш лещи, но ти е за първи път и искаш да се консултираш с лекар. Той ще те прегледа безплатно и после ще ти изпише лещи.
Зависи от лещите, но ако са удобни почти няма да ги усещаш и е много по-комфортно отколкото с очила. Чифт лещи струват около 20-30 лева и се носят около 4 месеца (тримесечните).

marianaM
10-25-2013, 10:55
ако си с астигматизам можеш да носиш само твърди лещи те са по специални но ако си без астигматизам се носят меки аз нося ле6ти от 6 клас сега сам на 24 год. :) не сам имала проблеми до сега а моя диоптер е двоино по голям от твоя :)