PDA

View Full Version : Проблем...



lovefaithx
10-23-2013, 07:11
Здравейте! Имам нужда от съвет и много се надявам да ми помогнете. Проблемът ми е такъв, че в началото на тази (2013) година имах много лични проблеми в училище и от части в семейството, които много се отразиха и на психиката, и на здравето ми. Няма да споделям какви точно бяха, защото не искам да ви натоварвам. Тогава бях с нормално тегло, но си наложих да отслабна с известни килограми, защото просто се ненавиждах. Намразих себе си заради това, което се случваше и мислех, че аз съм виновна. Нямах представа докъде може да доведе това. Постепенно намалих възприемането на храна до най-малко количество, а понякога се е случвало дори да не ям нищо. Имаше период от седмица и половина, в който свалих 6 кг. От този ''режим'' на хранене започнах да губя концентрация и имаше моменти, когато в училище се е случвало да ми причернява и ми се е виело свят. Предполагам, знаете докъде води това... Всичко това продължи няколко месеца, през които на ден съм приемала много по-малко от необходимите калории, които всеки организъм има нужда. Съсипах се изцяло, защото световъртежът и губенето на концентрацията бяха само малка част от тези проблеми. Постепенно границата от това да се разболея от анорексия се увеличаваше... Аз буквално бях на косъм от тази болест и благодаря, че не се стигна в още по-напреднал стадий. Осъзнах се, но трудно се възстановявам от това. Минаха 5 месеца от тогава и аз не се чувствам същото щастливо момиче, което бях преди. В началото на тази учебна година имахме норми по физическо и аз не се справих с нито един от тях... Имам 3 и ми е много кофти, защото съм единствената с такава оценка в класа. Споделила съм с майка ми, защото знам, че тя ще ме разбере. Не и беше приятно, когато научи, но е до мен и ме подкрепя. Осъзнах грешката си и сега мисля по съвсем различен начин, но не знам как ще се справя. Предполагам, че причината е отслабване на мускулите, но не съм сигурна. От както спрях с това и се върна към нормален начин на живот, се чувствам много добре и започнах да спортувам, но за здраве. Не знам какво обаче, да правя с физическото :/

LipSy
10-25-2013, 13:24
Има много по-важни неща в живота от няколко оценки. Естествено, че на човек не му е приятно да има тройка, но това се преодолява. Все пак имаш цяла учебна година пред теб, през която можеш да подобриш оценката си. Нормално е организмът ти да е отслабнал след всичките тези неща, които си преживяла. Ако се притесняваш, че все още той е много слаб, защо не отидеш на лекар и не си направиш изследвания? Лекарите могат да установят какви витамини липсват в организма ти и може да ти ги предпишат. Аз от време на време също пия витамини за здрава коса. Полезно е, защото организмът не може да си ги набави всичките от яденето, което консумираме. Надявам се да съм помогнала. :)