PDA

View Full Version : Сливици



Panda^^
10-23-2013, 08:02
Искам да попитам само 1 нещо и благодаря предварително ... За да си махнеш сливиците правят лисе иследвания на белите дробове изобщо гледат ли ги лекарите или е само с кръвни силедвания ?

redbul2
10-23-2013, 19:08
Най-малкото със слушалките ще ги преслушат дали има някви промени в тях.

Panda^^
10-23-2013, 20:04
Най-малкото със слушалките ще ги преслушат дали има някви промени в тях.

така де ... ама ако пуша например ще разберат ли ?

redbul2
10-23-2013, 20:22
Зависи. Въздържай се да кашляш в присъствието на лекар. Щото съм слушал от тях, че разпознават пушачите по характерната пушаческа кашлица. Ако случаят с пушенето е по-лек, най-много да кажат, че дробовете не са съвсем чисти и да предположат, че имаш някъв лек бронхит и подобни неща. Могат да хванат дългогодишен или пристрастен пушач на рентгена. Опитните рентгенолози веднага разпознават продължителното пушене по наслагванията в белите дробове,които се виждат добре на рентгеновото изследване. Обаче понеже има облъчване рентгенови изследвания се правят само при крайна необходимост или ако има достатъчно съмнения за сериозно белодробно заболяване.

anonymous708973
10-23-2013, 20:27
За сливици се правят само кръвни изследвания. Няма рентгенови снимки.
Поне в стандартния случай.

Panda^^
10-23-2013, 20:56
Зависи. Въздържай се да кашляш в присъствието на лекар. Щото съм слушал от тях, че разпознават пушачите по характерната пушаческа кашлица. Ако случаят с пушенето е по-лек, най-много да кажат, че дробовете не са съвсем чисти и да предположат, че имаш някъв лек бронхит и подобни неща. Могат да хванат дългогодишен или пристрастен пушач на рентгена. Опитните рентгенолози веднага разпознават продължителното пушене по наслагванията в белите дробове,които се виждат добре на рентгеновото изследване. Обаче понеже има облъчване рентгенови изследвания се правят само при крайна необходимост или ако има достатъчно съмнения за сериозно белодробно заболяване.

e например аз съм на 15 и пуша от горе долу 1 година ако реша на пролет до си махна сливиците ще се разбере ли че пуша и ако спра ще има ли значение в това дали ще разберат

DisappointedDreamer
10-27-2013, 12:39
e например аз съм на 15 и пуша от горе долу 1 година ако реша на пролет до си махна сливиците ще се разбере ли че пуша и ако спра ще има ли значение в това дали ще разберат

Пуша от почти две години, сливици ми извадиха юни месец тази година.

Правят се само кръвни изследвания, урина, ще те преслуша детски лекар. Ако случаят ти е по-тежък, може да настояват за електрокардиограма. Аз минах през всички гореизброени неща + ехокардиография, защото имах стафилококова инфекция в сливиците.

И все пак, надали ще разберат. Успех.

Mladenoff
10-27-2013, 14:32
Що ? страх те е ваще да не разберат колко си пропаднала ли ?

Panda^^
10-29-2013, 19:31
Що ? страх те е ваще да не разберат колко си пропаднала ли ?


Ако нямаш какво да ме съветваш или да кажеш смислено отностно това моля не пиши нито ме познаваш нито знаеш в какво точно положение съм за да ме определяш или да си изразяваш грозното мнение .

DisappointedDreamer
10-29-2013, 19:38
Не си пропаднала, но всички знаем, че те е страх вашите да не разберат, защото яко ще си изпатиш.

an7raks
10-29-2013, 21:27
Ако нямаш какво да ме съветваш или да кажеш смислено отностно това моля не пиши нито ме познаваш нито знаеш в какво точно положение съм за да ме определяш или да си изразяваш грозното мнение .
И да не ти харесва, каза ти, може би, най-смисленото нещо тук...

Panda^^
11-01-2013, 17:13
Как да ти кажа че не разбираш за какво става вапрос мисли ме за каквато искаш аз за друго сам петала ... изобщо мисли каквото искаш

an7raks
11-01-2013, 18:45
Не, не разбирам, обясни ми! Който и пушач да попитам защо пуши, ми казва, че не разбирам.

Panda^^
11-03-2013, 17:29
Това е много дълга история , която със извинения , не е част от твоята работа ...