PDA

View Full Version : Комплекс...



eleonoraX
10-23-2013, 15:07
Хеей! От вече една година съм редовен читател на форума и днес реших да се регистрирам.
Искам да споделя нещо.
Скоро навърших 14(момиче съм) и вече съм в 8 клас, ново училище, нови хора и така. Понеже преди ми се подиграваха в училище, че имам голям нос, сега съм нещо като комплексирана. Наричаха го как ли не, та както и да е. Нека и да спомена, че никога съм си нямала приятел, никой и не е изявявал желание, не са ме харесвали изобщо момчето, освен в детската възраст 9-10. Разбирам ги защо. И не мислете, че е някакъв съвсем обикновен нос и аз вече на всекиго се връзвам, наистина е дълъг и широк- гледам се в огледалото с помощта на две огледала :xx и си го виждам. Просто се чувствам ужасно грозна... http://prozekcia.com/wp-content/uploads/2012/11/F_Noses_3.jpg носът ми е нещо подобно като 3 снимка по ред, само дето аз съм момиче. Донякъде разбирам защо никой не ме харесва, но е гадно да знаеш, че цял живот ще си така и ще страдаш. Харесвам едно момче от съседния клас, всички ми казват да се запозная с него и да му призная, но аз твърдо отказвам... няма смисъл да пробвам, като знам, че ще ме отлъсне(той си пада малко гъзар и ходи само с хубави момичета). Не искам да се повтори случката, която едно момче, което много харесвах ме отблъсна, заради носа ми.
Нищо друго ми няма- само това чудо дето е там.
Но едва ли някой ме разбира, защото като гледам всички не си харесвате носа, бил ви грозен, не знам си какво, а излиза например много по- малък от моя :S
Четох една тема тук, но не ми помогна, момичето се чувства по същия начин, но за жалост не влиза тук, за да и пиша. Искам да намеря момиче със същите проблеми, тя ще ме разбере...
Е, не знам какво да правя, как да свикна с тези мисли не знам.
Много пъти съм чела, че някой пишат няма значение какъв е носът ти, важно е излъчването, да ама не. Носът ми ме загрозява и това е. Знам, че няма идеални хора... и не ме съветвайте да се оперирам, няма как да стане.
А вие момчета, бихте ли, можете ли да обикнете момиче с нос такъв като на 3 снимка :XXX знам, че има и дългоноски с гаджета, но не е такъв като моя.
Благодаря ако сте прочели историята ми и моля без хейт.
Надявам се на адекватни мнения и съвети.

BlackEyedPeas
10-23-2013, 15:44
За пръв път чувам да се ебават с някой заради носа му, познавам хора с по-такива носове и не съм чувала да им се подиграват о.О

~LadyCrawley~
10-23-2013, 15:50
Нали знаеш, че на всеки му седи различно. Не знам как изглеждаш ти, но дори и да е много зле-с грим може дори това да се коригира, въпреки че точно от такива идиоти, които като дете ти пълнят главата с глупости за външния ти вид си е голяма травма и аз съм го преживявала. Просто трябва да се абстрахираш от това, да промениш мисленето си и все пак да пробваш с този от съседния клас.

.Wonder
10-23-2013, 15:51
Имаш два варианта- или се мразиш и обвинявш, заради носа ти или си живееш щастливо, като се приемаш такава, каквато си.Клише, но вярно.
(Почти) всеки има нещо в себе си, колкото и мъничко да е то, което би искал да промени, защото хората сме такива. Имаме стремеж към съвършенство, когото умишлено или не преследваме. Не забравяй, че ще живееш в своето тяло докрая на своя живот и колкото повече се обичаш и приемаш, толкова по-лесно ще се справяш със задачи и проблеми, защото комплексите афектират не само самочувствието ти, а често и справянето в житейски ситуации.
Всичко е въпрос на гледна точка. Фокусираш се върху лошите черти, а не върху добрите. Забрави носа си, помисли за това, което наистина харесваш в себе си. Очите, устните, пръстите, ноктите, каквото желаеш, акцентирай върху него. Привлечи вниманието към него.
Не на последно място, наистина говорим за чар и излъчване. Погледни тази снимка http://content-img.experienceproject.com/1306760244Tltbku.jpg .Момичето е невероятно чаровно по мое мнение, дори носът и да не пасва в общоприетата "идеална" норма. Има красиви очи, нежни устни и женствени черти.
Бъди щастлива.

Котка.
10-23-2013, 16:05
Има много грозни хора, които си вярват и си повтарят, че са красиви, следователно и излъчването им е такова.Някак си хората не забелязват дефектите им, а даже и да ги забелязват, не им правят такова впечатление както примерно биха им правили ако бяха комплексирани.Моят съвет е всяка сутрин да ставаш, да заставаш пред огледалото и да си повтаряш "аз съм красива, аз съм интелигентна, аз съм чаровна" и там каквото се сетиш още.Според мен това малко или много ще ти подобри самочувствието.Изгледай този клип http://vbox7.com/play:245e292b22 .Виждаш ли, момичето не е най - голямата красавица, но има хубави очи примерно.Сигурна съм, че и в теб има нещо красиво.Наблегни над него.
Също можеш да си вдигнеш самочувствието като си смениш прическата примерно, да си направиш нов маникюр (може да ти е нужна промяна, ще ти отклони вниманието от недостатъците) ... ии така.Вярвам, че ще се справиш и не позволявай на един нищо и никакъв нос да те променя като човек!

Ospi
10-23-2013, 17:54
Хеей! От вече една година съм редовен читател на форума и днес реших да се регистрирам.
Искам да споделя нещо.

-Здрасти x).


Скоро навърших 14(момиче съм) и вече съм в 8 клас, ново училище, нови хора и така. Понеже преди ми се подиграваха в училище, че имам голям нос, сега съм нещо като комплексирана.

-Мдаа, комплекси. Лошо.


Наричаха го как ли не, та както и да е. Нека и да спомена, че никога съм си нямала приятел, никой и не е изявявал желание, не са ме харесвали изобщо момчето, освен в детската възраст 9-10. Разбирам ги защо.

-Не, не ги разбираш. Щом са те харесвали тогава, значи и сега могат да те харесат. Просто момчетата са малко по... срамежливи когато пораснат, нищо чудно да не ти го показват. Като си малък няма никакви промивки, социални програмирания и тн.


И не мислете, че е някакъв съвсем обикновен нос и аз вече на всекиго се връзвам, наистина е дълъг и широк- гледам се в огледалото с помощта на две огледала :xx и си го виждам. Просто се чувствам ужасно грозна... http://prozekcia.com/wp-content/uploads/2012/11/F_Noses_3.jpg носът ми е нещо подобно като 3 снимка по ред, само дето аз съм момиче. Донякъде разбирам защо никой не ме харесва, но е гадно да знаеш, че цял живот ще си така и ще страдаш.

-Ти не го знаеш. Не, ти го ВЯРВАШ! Когато вярваш в това, то се личи и хората усещат неувереността ти. Всъщност носа ти може да не е хич голям :P. Да ти обясня на кратко: Ние не виждаме света както е. Всеки си има "рамка", като рамка на прозорец и реалността бива пречупена преминавайки през нея. Представи си, че навънка има някакъв човек, който наблюдаваш през прозореца у вас. Е да, ама стъклото е криво/размазано и човека се вижда не всъщност както е. Точно така действа и твоята рамка. Например, гледаш две момчета те гледат и се смеят. Те може да се смеят на нещо, което си говорят и да те оглеждат, понеже си яка мацка :D. Ала рамката ти може да го пречупи по такъв начин, че те да се смеят на носа ти.
Така, хубавата новина е, че тия изкривявания и размазвания могат да се променят в зависимост от това в какво вярваш. Лошата новина е, че докато повярваш в новото минава доста време, така че хващай се да мислиш позитивно и винаги когато ти дойде лоша мисъл наум за носа ти си казвай 10 пъти нещо позитивно за него. Мисленето ни е навик, така че той може да се променя. ;)
Та това ни довежда до подигравките. Буквално те представляват сблъсък на тези рамки - твоята и на съответния пич/мацка. Нейния е този, че тя е яка и че ти имаш голям нос. Твоят е, че също имаш голям нос и си грозна. Ясно е, че тя ще победи и ще наложи това мислене на другите, което води до проблеми. Промени си рамката в "аз съм готина, тя е просто комплексирана и ми завижда". Затапвай както можеш, но недей се обяснява!
Грешно:
- Имаш голям нос.
- Не е вярно, носа ми е добре...
Вярно:
- Имаш голям нос.
- А ти малък интелект/ И все пак по-голям от оная ти работа/


Харесвам едно момче от съседния клас, всички ми казват да се запозная с него и да му призная, но аз твърдо отказвам... няма смисъл да пробвам, като знам, че ще ме отлъсне(той си пада малко гъзар и ходи само с хубави момичета). Не искам да се повтори случката, която едно момче, което много харесвах ме отблъсна, заради носа ми.
Нищо друго ми няма- само това чудо дето е там.
Но едва ли някой ме разбира, защото като гледам всички не си харесвате носа, бил ви грозен, не знам си какво, а излиза например много по- малък от моя :S

-Както писах по-горе за рамките, тука е същото. Вярвай си, инак няма да стане. Ти забелязваш ли, че се отказа още преди да си пробвала? Всичко опира до това как мислиш. :)

Lewskarche
10-24-2013, 09:40
дяцааааааааааа , няма те ли уроци да учите в 8ми клас ами се занимавате с тва как изглеждате бе ? И на вс отгоре с комплекси вече и харесвания ..

DisappointedDreamer
10-24-2013, 10:49
Погледни тази снимка http://content-img.experienceproject.com/1306760244Tltbku.jpg

Майка ми има такъв нос; нарича го египетски. :Д

Хората харесват самочувствието.

eleonoraX
10-25-2013, 16:30
Благодаря ви!!!

bogitooo12
10-26-2013, 14:17
я да не им обръщаш внимание !

Hidayet
10-26-2013, 15:51
Тези, които ти се подиграват, са хора, притежаващи толкова много комплекси, че си ги избиват върху някой друг. Така че се замисли, дали трябва да си слагаш на сърце думите на такива кретени.

hrissie
11-13-2013, 11:27
За пръв път чувам да се ебават с някой заради носа му, познавам хора с по-такива носове и не съм чувала да им се подиграват о.О

Всъщност дори наричат едно момче от класа ми ''Нос Емине'' или Носорог,а носът му си е нормален.
Съветът ми към авторката е да не им обръщаш внимание няма смисъл :)

~sweeettt~
11-15-2013, 12:26
Ами като гледам така казваш, че никога не си имала приятели, ами бъди по - общителна ии тва е малко тъпо О.о

IlovEmyPuffYToY
11-18-2013, 19:53
И какво като ти е голям носа? И моят е голям. В пубертета си, още се развиваш - нормално е. Пък и на всеки му стои различно. Сигурно съм, че това е най-подходящият нос за твоето лице :) http://www.seventeen.com/cm/seventeen/images/S0/1_Troian_MG5123_V1-medium_new.jpg според мен е хубава и си й отива :)
Но ако толкова не го харесваш, използвай грим да го прикриеш...Потърси в нет-а как става. https://www.youtube.com/watch?v=K0R13wwMUNc например. Но съвета ми е да не ти пука. И без това след някоя и друга година няма да изглеждаш така, както сега. Гледай си учоците по-добре.

an7raks
11-18-2013, 19:55
И какво като ти е голям носа? В пубертета си, още се развиваш - нормално е.

:lol: :lol: :lol:

LeagueofShadows
11-18-2013, 22:48
стига се смя ве леке :smt077 тя иска да каже че носа ще са изкриви още надолу с годините :smt077

an7raks
11-19-2013, 16:56
стига се смя ве леке :smt077 тя иска да каже че носа ще са изкриви още надолу с годините :smt077
Щи са изкриви главата надолу... :lol:

mancho
11-19-2013, 17:19
относно носът имах едно гадже и тя имаше голям нос ама си я обичах пък и докато бяхме заедно дори не обръщах внимание на нейното различие малко повече самочувствие

IlovEmyPuffYToY
11-20-2013, 19:49
:lol: :lol: :lol:

Ем не знам какво му е смешното, но ще се аргументирам. Исках да кажа, че лицето и тялото всичко се променя в тази възраст.

моки
11-21-2013, 11:53
Не се сдухвай! Опитвай се, когато някой се шегува с теб, да се самоиронизираш. Аз така правя. Приятелите ми се шегуват с мен, защото ушите ми стърчат :D . Не им се обиждам, знам че са такива и дори се оприличавам на известни филмови герои.. :D

mlakniwe
11-21-2013, 12:05
И аз имам много комплекси, но вече не ми пука

an7raks
11-21-2013, 16:33
^Т'ва от фейсбук ли е?

Ем не знам какво му е смешното, но ще се аргументирам. Исках да кажа, че лицето и тялото всичко се променя в тази възраст.
То се променя, ама как прецени, че баш ще й се смали носа? Боб ли хвърли или на карти гледаш? :lol:
Може да и порасне още...
Просто авторката не бива да обръща такова внимание на разни лекенца... Ако е с хубаво тяло и готин характер, ще си намери човек.

mlakniwe
11-21-2013, 16:38
мен ли питаш? Къв фейсбук аз не го ползвам

an7raks
11-21-2013, 17:04
мен ли питаш? Къв фейсбук аз не го ползвам

Теб, да. Просто е от ранга на фейсбук статус... Грабва окото, ако не се замисляш, дори звучи мъдро, но като вникнеш, разбираш, че е пълната простотия...
Как хем ти е комплекс, хем не ти пука?!

svet95
11-21-2013, 17:50
Хеей! От вече една година съм редовен читател на форума и днес реших да се регистрирам.
Искам да споделя нещо.
Скоро навърших 14(момиче съм) и вече съм в 8 клас, ново училище, нови хора и така. Понеже преди ми се подиграваха в училище, че имам голям нос, сега съм нещо като комплексирана. Наричаха го как ли не, та както и да е. Нека и да спомена, че никога съм си нямала приятел, никой и не е изявявал желание, не са ме харесвали изобщо момчето, освен в детската възраст 9-10. Разбирам ги защо. И не мислете, че е някакъв съвсем обикновен нос и аз вече на всекиго се връзвам, наистина е дълъг и широк- гледам се в огледалото с помощта на две огледала :xx и си го виждам. Просто се чувствам ужасно грозна... http://prozekcia.com/wp-content/uploads/2012/11/F_Noses_3.jpg носът ми е нещо подобно като 3 снимка по ред, само дето аз съм момиче. Донякъде разбирам защо никой не ме харесва, но е гадно да знаеш, че цял живот ще си така и ще страдаш. Харесвам едно момче от съседния клас, всички ми казват да се запозная с него и да му призная, но аз твърдо отказвам... няма смисъл да пробвам, като знам, че ще ме отлъсне(той си пада малко гъзар и ходи само с хубави момичета). Не искам да се повтори случката, която едно момче, което много харесвах ме отблъсна, заради носа ми.
Нищо друго ми няма- само това чудо дето е там.
Но едва ли някой ме разбира, защото като гледам всички не си харесвате носа, бил ви грозен, не знам си какво, а излиза например много по- малък от моя :S
Четох една тема тук, но не ми помогна, момичето се чувства по същия начин, но за жалост не влиза тук, за да и пиша. Искам да намеря момиче със същите проблеми, тя ще ме разбере...
Е, не знам какво да правя, как да свикна с тези мисли не знам.
Много пъти съм чела, че някой пишат няма значение какъв е носът ти, важно е излъчването, да ама не. Носът ми ме загрозява и това е. Знам, че няма идеални хора... и не ме съветвайте да се оперирам, няма как да стане.
А вие момчета, бихте ли, можете ли да обикнете момиче с нос такъв като на 3 снимка :XXX знам, че има и дългоноски с гаджета, но не е такъв като моя.
Благодаря ако сте прочели историята ми и моля без хейт.
Надявам се на адекватни мнения и съвети.

Здравей не се комплексирай от мнението на другите, но ако ти не се харесваш може след време да си направиш ринопластика на носа и "проблема" ти ще бъде решен завинаги! :)

mlakniwe
11-22-2013, 06:53
Теб, да. Просто е от ранга на фейсбук статус... Грабва окото, ако не се замисляш, дори звучи мъдро, но като вникнеш, разбираш, че е пълната простотия...
Как хем ти е комплекс, хем не ти пука?!

Ок ще го кажа по друг начин имам много недостатъци/неща които не харесвам в себе си на външен вид/ и като бях по-малък много ми пукаше за това и не се харесвах, но сега вече не, защото пораснах и видях че няма смисъл и тряя да се приема такъв какъвто съм

fire_magic
11-22-2013, 07:28
пусни снимка, така не мога да коментирам..

LeagueofShadows
11-22-2013, 19:36
пусни снимка, така не мога да коментирам..

стига иска снимки , на мен искаше снимка , сега на другите , разбрахме че си долен публик мастурбеитар и злоупотребяваш :smt077

момента в който видиш мъжка снимка заголваш кура , момента в който видиш женска снимка затваряш браузара :smt077 спарангясник :smt023

fire_magic
11-23-2013, 02:12
http://yoursmiles.org/tsmile/agressive/t0108.gif

толкова пъти те насрах и млъкна, че вече си ми абсолютно безинтересен, защо ми е да го правя и тук?
нещастен копелдак, рус при това макс 60 кг с мокри дрехи и ми говорел за фитнес, метан и протеини омг омг омг :lol:

fire_magic
11-23-2013, 02:29
ДОБРЕ , на акъл съм 15 годишен , реалната ми възраст е малко по различна :smt023 гледам да не я коментирам много понеже хората се плашат :smt023

http://prikachi.com/images/278/6777278d.jpg

trabi_bs
11-23-2013, 05:47
стига се смя ве леке :smt077 тя иска да каже че носа ще са изкриви още надолу с годините :smt077

:smt077 :smt077 :smt077 :smt077 :smt077 :smt077 :smt077 :smt077 :smt077 :smt077 :smt077 :smt077