PDA

View Full Version : Анройд - проблем с телефона



quattrooo
10-23-2013, 18:04
Здравейте. От няколко дена се появи следния проблем .. Телефонът започна да ми се рестартирва сам. Отначало помислих понеже работя на място където няма обхват и затова че постоянно търси затова да се рестартирва. Но днес стана същото докато просто се ровех по телефона. Моделът на телефона е : ZTE Blade III . Телефонът съм го взел от м-тел затова е някаква китайска марка.. Моля за помощ. Започнах да зареждам телефона всеки ден, след толкова честите рестарти батерията пада много бързо. Имате ли на идея на какво може да се дължи това?

Sh@d0w
10-23-2013, 18:16
Да си го изпускал или удрял нещо?

А за бързото падане на батерията си затваряй приложенията изключи си gps-a и сложи режим пестене на енергия от настройките.

dimitar_ak
10-24-2013, 09:01
Имах ядове с рестартиране на Samsung Galaxy Y. Проблемът се оказа калпава SD карта.

quattrooo
10-24-2013, 16:45
Не съм удрял или изпускaл телефонa.. Днес отново същото.. рестaртирa се дори когaто телефонът ми звънеше.. след всеки рестaрт се пускaт достa приложения и всеки път щом се ресне трябвa дa ги зaтвaрям от мениджърa нa приложениятa или "task killer".Нaистинa ще се рaдвaм зa някое друго предложение кaк дa се опрaвя с този проблем.Блaгодaря зa обърнaтото внимaние .

OoVasKoO
10-24-2013, 19:35
"I read this after my Blade III started randomly rebooting, however a little bit research showed there was a problem with the battery fitting. A slither of paper to hold the battery secure (placed at the opposite end to the contact points) seems to have solved the problem without going through the complicated and annoying resetting process."
|
|
V
В продължение на малко повече от два месеца станах свидетел на хаотични рестарти, достигащи до няколко десетки на ден. Все не ми оставаше време обаче да го занеса в Мтел - просто лятото ми е доста натоварен сезон, а и не можех да си позволя да остана без апарат, макар и постоянно рестартиращ се.
Решението - колкото и невероятно да звучи, моят се оправи точно с уплътняване на батерията по начина, по който е направено в клипа, постнат от vasildiavolo.
Клипът го намерих преди около месец в тубата, а за същото решение прочетох и в някои "чужди" форуми.
При мен работи на 100% - сега в продължение на повече от месец не съм имал нито един проблем, а машинката направо "лети"!!!
Никакви смени на софтуеър, фърмуеър и др. уеъри не са необходими - само едно просто уплътняване и нищо повече.
|
|
V

http://www.youtube.com/watch?v=62eJjjCjN1w

hristo99
10-24-2013, 20:03
Аз имам Sony Ericsson Xperia X8 и повечето пъти като пусна камерата телефонът ми се рестартира. На някого да му се е случвало и да знае решение на проблема?

OoVasKoO
10-24-2013, 20:26
Аз имам Sony Ericsson Xperia X8 и повечето пъти като пусна камерата телефонът ми се рестартира. На някого да му се е случвало и да знае решение на проблема?
Само когато пускаш камерата ли се рестартира?
Да си ъпдейтвал случайно андроида към по-нова версия?

Засега мога да ти предложа да си изтеглиш това от официалния сайт: http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

Претърсих целия раздел за Х8 във androidbg, никой няма като твоя проблем, при всеки е различно - рестарт при игра, при свързване с компютър, след инсталиране на ъпдейт, постоянно рестартиране+триене на файлове и т.н.

hristo99
10-27-2013, 11:55
Само като пусна камерата и то не всеки път. С времето забелязах, че като използвам телефона при по-ниски температури е малко по-вероятно като пусна камерата да се рестартира, отколкото ако е топло. Също така ако съм пуснал камерата, телефонът не се е рестартирал и след това не оставя екрана да изгасне, като пусна камерата тя 100% пак ще се пусне, а ако оставя екранът да изгасне 100% няма да се пусне и телефонът ще се рестартира. Не съм го ъпдейтвал, в Хенди ми го продадоха с android 2.1.