PDA

View Full Version : ...От очния лекар до очилата...



LipSy
10-25-2013, 13:51
Здравейте, съфорумници! Имам въпроси към хората, които носят очила. Когато гледам в далечината обикновно ми е замъглено, виждам едвам какво е написано или просто не го виждам. Та след тези мои наблюдения (и наблюдения на приятели) мисля, че ще se наложи да ходя на очен... Искам да попитам тези от вас, които са ходили и които са минали прегледите, как протекоха те? Колко време ви отне докато ви кажат диагнозата и как протече купуването на очила, какви горе-долу са цените в днешно време. Благодаря! :)

Котка.
10-25-2013, 15:35
Преди носех очила.Сега съм лещи.

Вероятно имаш късогледство (малък диоптер).Да, никак не е зле да отидеш на очен, докато нещата не са се влошили.Очилата в днешно време не са много евтини, особено дизайнерските.




Иначе след прегледа най - вероятно ще ти изпишат очила.Ходиш по оптики, избираш си очила и отново ти взимат мерки за изработката на диоптричните стъкла.И така. : )

marianaM
10-26-2013, 19:07
Котка каза почти всичко един съвет от мен когато се наложи да избираш очила независимо каква е цената на рамките гледай стъклата да са качествени

Hayashi
10-26-2013, 19:48
Преди носех очила.Сега съм лещи.


Да и аз така. Само че аз отидох на очен 2 години след като вече не можех да виждам. Тук изцяло бяха виновни нашите де.
Веднага би трябвало да ти изпишат очилата. Ще ти капят капки, които разширяват зеницата и после на другия ден няма да виждаш особено добре. Цените с хубави стъкла и средна работа рамки са около 100-тина лева. Ако имаш астигматизъм стъклата се оскъпяват.

Cооkie
10-27-2013, 20:14
Аз бих те посъветвала също, ако имаш възможност, да отидеш при повече от 1 лекар, за да си сигурна в диагнозата, вместо да си купуваш очила, които не са съвсем за теб.
Мисля, че съм разказвала в този форум как ми бяха казали веднъж, че имам -1 и на двете очи, а се оказа после, че едното е -1.5, а другото -2...