PDA

View Full Version : КАКВО СЕ ПРАВИ ПО ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЯ ??????????



Ani4ka Sladkata-159000159
10-25-2013, 14:15
ПОМОЩ............. !!!
Моля обяснете ми какво е и как се води менструалното календарче ?
Аз съм на 13 и ми дойде преди 3 месеца !
Моля обяснете ми всичко !
Немога да попитам баща си, а майка ми е починала !
Искам да знам какви превръзки се използват, какво се прави, тампоните вредни ли са и да
ми кажете някое обезболяващо хапче !
Умолавам ви !!!
Трябва ми съвет !
Когато ми дойде за първи и втори път го изживях кошмарно но искам са този който ще ми дойде поне да
съм образована достатъчно !!!

shmatarok
10-25-2013, 14:18
ОХ........ ами аз какво да кажа ???..................................!
Аз съм ацки притеснена, тъй като вчера ми дойде месечният ми цикъл за 3-ти път !
Тази сутрин бях в лошо наструение.............................. .........................!!!
Коре ма ацки ме боли, мама ми даде някакво хапче но не помага !!!............................................... .............!!!

Последно?

Котка.
10-25-2013, 14:55
Много съжалявам за майка ти.Никой не заслужава това, особено ако е дете.
Първо и най - важно - няма от какво да се притесняваш, това е нещо нормално, което се случва при всяка жена!Засега ти препоръчвам да използваш само дамски превръзки.Календарче можеш да си водиш като отбелязваш на коя дата ти е дошло и на коя ти е свършило.Менструацията настъпва на всеки 25 - 31 дни обикновено.В началото е нормално да не ти е редовен, затова бъди винаги подготвена като си носиш превръзки в раницата.По време на менструация сигурно щеше се чувстваш по - спокойна, ако носиш по - тъмни дрехи.Ако много те боли корема - Ношпа.Леките физически упражнения и стоенето на топло вкъщи също ще ти помогнат.
Менструацията обикновено продължава от 4 до 8 дни, като при всяка жена е различно.Различно е и количеството на изтеклата кръв.Също е много важно хигиената ти да е на много високо ниво тази седмица от месеца, тъй като е повишен риска от инфекции.И така...успех!

Ani4ka Sladkata-159000159
10-25-2013, 15:42
Последно?

Имам мащеха, която не живее вкъщи !!!
А тази сутрин ми доде !!! - отидох при нея и я излъгах че просто корема ме боли !!!
Нещо не ясно.....................???

draid
10-25-2013, 18:11
По темата има доста информация в интернет, дори и тук в този раздел има мисля важна тема.

Sh@d0w
10-25-2013, 18:19
Спри да пускаш безсмислени теми във всеки раздел.