PDA

View Full Version : Полудявам!



Iwanna...
10-25-2013, 16:43
Привет. Момиче съм и скоро ставам на 14, и тази година съм в ново училище, демек 8 клас. Вече гимназия.
Не съм се сближила с много хора в класа ми, просто съм адски срамежлива. Опитвам се и искам по някакъв начин да завържа разговор, обаче не мога. С едно момиче сме си най- близки. Все едно се познаваме от години. Но има проблем- през междучасията, тя или си играе с телефона или рисува. Когато я помоля да отидем например до тоалетната да се разходим, тя отказва, защото е "заета". Само в тая гадна стая стоя и нищо не правя. А и с кой да излезна например пред стаята? Никой не познавам.. т
...през това време всички са някъде, само ние двете си стоим самички в тая дупка -.- откачам просто.
В гимназия съм и всички са ми казвали, че когато влезна, ще се запозная с много хора... ми изобщо не е така, поне за мен.... не знам вече какво да правя
Някакви съвети?
Мерси за отделеното време.

vampire*-*
10-25-2013, 16:54
Защо не се опиташ да си намериш нови приятели? Това е единствения начин! ;) Попитай приятелката ти защо не иска да излизате,може да и е неудобно,защото все още не познава никой,освен теб.. Опознайте нови хора.

Iwanna...
10-25-2013, 16:58
Защо не се опиташ да си намериш нови приятели? Това е единствения начин! ;) Попитай приятелката ти защо не иска да излизате,може да и е неудобно,защото все още не познава никой,освен теб.. Опознайте нови хора.

Горе съм написала защо не мога и защо приятелката ми не излиза извън стаята :)

sunshine :**
10-25-2013, 17:31
ами преодолей това, че те е срам и смело се опитай да говориш с останалите !
п.с. къде учиш

Iwanna...
10-25-2013, 18:22
уча в езикова гимназия

BloodyDreamer
10-25-2013, 19:30
И аз бях горе-долу така. Не си мисли, че хората изведнъж ще поискат да се запознаят с теб и ще ти станат приятели. Трябва ти да отидеш при тях. Какво "не можеш"? Да ги заговориш? Краката ти ли не функционират, или не можеш да говориш? Има огромна разлика между "не мога" и "срам ме е". От какво те е срам? Грозна ли си, какво? И да си, повярвай ми, на тях не им пука. Стига да не миришеш лошо, никой няма да ти се заяде, ако отидеш при него, или да те отблъсне (освен ако не е някой много злобен, или просто в лошо настроение). Седни и помисли. Какви са ти вариантите - да не ги заговориш, при което оставаш сама, или да ги заговориш, при което или ще те отблъснат и пак ще останеш сама, или ще си намериш приятели. Нищо няма да загубиш. Не се депресирай, ако не стане от веднага. Ще отнеме време - седмица, месец, може и повече. Но е безсмислено да седиш и да се самосъжаляваш. Ние нищо не можем да направим, само ти можеш да си помогнеш.

hristo99
10-27-2013, 12:30
И аз бях горе-долу така. Не си мисли, че хората изведнъж ще поискат да се запознаят с теб и ще ти станат приятели. Трябва ти да отидеш при тях. Какво "не можеш"? Да ги заговориш? Краката ти ли не функционират, или не можеш да говориш? Има огромна разлика между "не мога" и "срам ме е". От какво те е срам? Грозна ли си, какво? И да си, повярвай ми, на тях не им пука. Стига да не миришеш лошо, никой няма да ти се заяде, ако отидеш при него, или да те отблъсне (освен ако не е някой много злобен, или просто в лошо настроение). Седни и помисли. Какви са ти вариантите - да не ги заговориш, при което оставаш сама, или да ги заговориш, при което или ще те отблъснат и пак ще останеш сама, или ще си намериш приятели. Нищо няма да загубиш. Не се депресирай, ако не стане от веднага. Ще отнеме време - седмица, месец, може и повече. Но е безсмислено да седиш и да се самосъжаляваш. Ние нищо не можем да направим, само ти можеш да си помогнеш.
Напълно съгласен.

Не е нужно да отидеш и веднага да ги заговориш. Предполагам вече са се създали някакви групички в класа ви. Просто отиваш при тази, която най-много ти допада и слушаш какво говорят. Все ще можеш да се включиш към разговора примерно ако си говорят колко са им били зле миналите класове и ти кажи нещо. Ако постоянно говорят за нещо което не те засяга просто избираш друга групичка. Ако ти харесва при тях, но няма какво да кажеш, изчакай, все ще те попитат нещо и ти ще се изявиш. Повярвай ми, по-лесно е от колкото си мислиш.

NissaN
10-28-2013, 11:18
Микато полудяваш психиатрията в село Карулково винаги е с отворени врати (ходил съм там)

doridori
10-29-2013, 13:24
Натреси се на някоя групичка в класа ти....отиват до магазина-иди с тях съвсем неволно все 1 просто сте в една и съща посока :) включвай се в разговорите и ако ти е по-лесно започни контакти по фейсбук :) и спокойно 8клас винаги е така, имате още много време да се опознаете и сплотите.