PDA

View Full Version : Hilsong



saruhi
10-26-2013, 17:47
Чували ли сте за тях,песни,изпълнявани от тях и т.н.!?

П.П. Hillsong I mean

npp
10-27-2013, 08:53
hillsong e австралийска петдесятна(pentecost) църква, която досега е издала над петдесет албума с музика чрез свои музиканти част от нейното служение

saruhi
10-28-2013, 16:28
Ти да видиш....знам,затова питам дали има други хора,харесващи тяхната музика и т.н. :)

npp
10-29-2013, 11:33
лично аз не съм им почитател, понеже и не следвам такива вероизповедания

saruhi
10-29-2013, 16:34
Става въпрос за хвалението към Бог...онези прочувствени моменти на сърцето,когато се радва в такт с музиката за Божия слава :]

Otis_Driftwood
10-29-2013, 18:39
Saruhi в какво точно вярваш?

npp
10-29-2013, 21:09
Става въпрос за хвалението към Бог...онези прочувствени моменти на сърцето,когато се радва в такт с музиката за Божия слава :]

разбирам те, такова нещо по принцип не е лошо, но лично аз съм срещал доста лошо отношение точно в такава църква, където свириха и пяха добре, но съдиха и товариха на поразия, не ги съдя, но и не смятам да ги следвам, все пак вярата е дадена за да се работи за спасение(-то) на цялото човечество, а не за съсипване на ближния

saruhi
10-30-2013, 18:22
Saruhi в какво точно вярваш?

В могъществото и любовта на Бог : ] Мога да бъда и по-изчерпателна ако желаеш

saruhi
10-30-2013, 18:32
разбирам те, такова нещо по принцип не е лошо, но лично аз съм срещал доста лошо отношение точно в такава църква, където свириха и пяха добре, но съдиха и товариха на поразия, не ги съдя, но и не смятам да ги следвам, все пак вярата е дадена за да се работи за спасение(-то) на цялото човечество, а не за съсипване на ближния

Напълно те разбирам..когато човек е огорчен от някого/някои не може да гледа особено положително в тази насока :) Затова гледам да се съсредоточа върху Бог и какъв пример Той ми дава,защото човек пада и греши,а единствено Бог е безгрешен! :)

Fang
10-31-2013, 23:31
Питаш какво ни е мнението за църква която записва комерсиална музика и оглавява класациите за топ-продавани албуми в Австралия?

Otis_Driftwood
10-31-2013, 23:31
В могъществото и любовта на Бог : ] Мога да бъда и по-изчерпателна ако желаеш

По принцип питах какво е точното ти вероизповедание..., но сега този въпрос ми се струва безсмислен - на практика отговора му би бил безполезен. Тук всеки се кланя на различен Джийзъс, които в крайна сметка е израз на самия вярваш, неговите нужди и страхове, комплекси и идеали. Все пак тази духовна храна, които вие така лекомислено употребявате, е измислена отдавна и не от вас. За повечето хора е по-лесно да се присламчат към вече готовите религии, най-вече защото там цялата схема е отработена с хилядолетия. Затова точното вероизповедание е само частичен ориентир, то е ясно, че другото си е само ваше, и причините за вярване, и цялостното отношението, и всичките емоционални заряди съпровождащи общата схема на процеса вярване.Въпреки това обаче се наблюдават много приличия във вярващите, най-вече в това как се изразява вярата им, а също и в общите предпоставки за развитие. Именно оттам може да се направи връзка между явленията и да се игради един комплексен модел на процеса вярване, който има огромни различия в своите проявления сред хората, но зад всички тях стои един обединяващ принцип. Естествено всеки принцип си има и изключения, всичко зависи от човека, в различията между нуждите, а оттам и в мотивите за вярване. Ето примерно вие всичките се наричате християни, но вярвате по съвсем различни начини и причини. Дори идеологията ви е съвсем различна.Всичко това естествено насочва към психологическия фактор, и доколко той определя религията като феномен. Погледнато от тази гледна точка, лесно е да се проследи откъде изхождат всички сугестии, морални постановления и цялостното отношения - а именно от самите вас. Религията като система не може да функционира без своя основен "двигател" - човека, всеки един в неговата уникалност - преживявания, емоции, желания, страхове и т.н. Именно това е "горивото". И всичко това придава един характерен отеннък на всяко едно индивидуално вярване. Това е един изкривен ваш отпечатък, принтиран върху религията. Неизбежно е - всичко което правите е отражение на вас самите, дори и вярата ви. И тъй като хората имат често припокриващи се потребности, то не е трудно да се проследи причинно-следствената връзка. Затова вярата според мен следва да се класифицира не по обекта на вярване, а по метода, предпоставките, нуждите, които удовлетворява, и най-вече по-своите многобройни проявления.Още повече, че вярата е твърде широко понятие, което далеч не се изчерпва с вярата в Бог, и стандартната класификация на вярващите(християни-православни, католици протестанти;мюсюлмани;посл едователи на различни религиозни учения и т.н.), е твърде непълна. Затова да ми обяснаваш към коя точно фракция на християнството принадлежиш е излишно, най-добре ми обясни с твои думи в какво точно вярваш? Ако не е проблем, разбира се.

Относно темата, тази музика според мен може да вдъхнови само изключително наивни хора, щом се поддават на толкова прости внушения.

HollyGolightly
11-01-2013, 02:50
Имат хубави песни, честно казано преди повече ми харесваха. Switchfoot и TobyMac ме радват повече, както и някои други групи, чието име точно в момента не мога да се сетя.
А ако въпроса ти беше относно църквата, аз не бих посещавала толкова огромна църква, тази в която ходя сега ми се вижда прекалено голяма, а е само 2-3 хиляди човека 8-)

OoVasKoO
11-01-2013, 09:20
Оооо, да!


http://www.youtube.com/watch?v=ot3w0MRDYec

saruhi
11-01-2013, 11:12
Мисля,че е неизбежно човек да пречупва всичко през своята призма.Все пак в това е индивидуалността на всеки един.Колкото и да се стараем да се съсредоточим в едно,винаги има нещо,което ни отделя-проблеми,ежедневни грижи и т.н. Много пъти съм се питала какво представлява Бог в Своята същност и единственият отговор не е това,което някой ти казва,а това,което пише в Библията.Все пак това е боговдъхновеното писание,което е извор на всички мъдрости.Относно това,в което вярвам...Вярвам само и единствено в Бог,защото от хората можеш да получиш разочарования и предателства,докато това с Него никога няма да се случи.Човек поставен в своят живот и в своята среда понякога трябва да прави избори и един от фундаменталните е това да вярва или да не вярва в Исус.Да вярва или да не вярва,че е изкупил греховете ни на кръста,за да можем да имаме вечно спасение,ако го приемем в сърцето си и го признаем за спасител.Това не става ей така.Не е моментно изживяване и край-предаден си.Според мен това е един процес,продължаващ цял живот.Живот,в който трябва да се научим,че има прошка,за този,който искрено я поиска.

npp
11-02-2013, 07:01
точно така, Новото създание в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, без омраза/злоба, но със съвършена любов към всички други - това е истинският живот, докато другото малко или много е смърт

"в Христа Исуса нито обрязването е нещо, нито необрязването, а новото създание." Галатяни 6: 15

Bonnie123
11-30-2013, 06:28
Имат хубави песни, честно казано преди повече ми харесваха.


-------
Jewelry Casual Wedding (http://www.dressfirst.com/Jewelry-Casual-Wedding)