PDA

View Full Version : Архитектура в Австрия - Виена



VampireLover3
10-26-2013, 19:59
Хей, много ще се радвам ако някой от вас има информация по въпроса и може да помогне, или поне да ме ориентира.
В момента съм 11 клас, уча рисуване, искам да кандидатствам архитектура като първо се бях насочила към българските вуз-ве, но след обсъждане на темата с родителите ми решихме, че е по-добре да продължа в чужбина. Но съм ужасно объркана, ще ходя тази седмица във фирма Интеграл за да могат от сега да ми подготвят всички необходими документи (изискват година и половина - две по-ранно записване) за кандидатстване.
Запитванията ми към вас са, има ли някакъв изпит за кандидатстване, тук в България са 3 (математика и рисуване)?
Възможно ли е за около 2 години да изкарам нужният сертификат по немски език?
Важна ли е оценката от дипломата?
И какви трябва да са тези рисунки които трябва да се представят?
Настина не съм наясно с нещата, до сега съм се интересувала единствено за УАСГ и ВСУ-Варна, иначе търсих цял ден в интернет информация, но темите или са прекалено стари и инф. вече не важи, или пък никой не е отговорил.
Благодаря! :)

forttuna
10-27-2013, 06:26
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=741421.0

dieselpower
10-27-2013, 09:10
https://www.facebook.com/groups/256788891047529/?fref=ts

anonymous708973
10-27-2013, 10:46
Махай ги тия Интеграл. 2 години по-рано искали, пхаха. Документите за кандидатстване можеш да ги приготвиш за 2-3 седмици, вече ако ти трябва портфолио - повече, обаче фирмата така или иначе няма общо с него. Като цяло взимат супермного пари, а трябва да ги контролираш като малки деца. Друга фирма си харесай.

Иначе за дипломата - важна е, ама ще те приемат всякак, няма страшно. Там приемат сульо и пульо, 600 човека в първи семестър, а след първата година остават 250. От тях да не ти казвам колко завършват.

Естествено, че можеш да изкараш сертификата за 2 години. Какво ниво немски имаш в момента? Дори да е нулево, пак ще можеш. А ако имаш ниво, може и за половин-една.

За рисунките - хайде малко по-сериозно. Ако искаш да кандидатстваш в чужбина - има си сайтове и за разлика от българските, те се поддържат и цялата актуална информация ти е там. И да не знаеш немски, не е оправдание, всичко се превежда на английски. НЕ разчитай на фирма да ти движи всичко, трябва сама много да се ровиш.

dieselpower
10-27-2013, 12:52
Махай ги тия Интеграл.
+ Интеграл не работят с австрийски и немски университети. Това което сама можеш да направиш, те ще направят по-зле и ще ти вземат излишно пари.

VampireLover3
10-27-2013, 17:04
Много ви благодаря, че отговорихте.
Немски никога не съм учила, но тази или най-късно другата седмица ще се запиша на курсове.
Всъщност по-добре е да не се консултирам с фирми, а сама да си оправя нещата? Само, че винаги в последния момент забравям нещо, надявам се да успея да си организирам всичките неща както трябва, но това догодина.
За момента се интересувам за самото кандидатстване, ако знаете нещо за Германия също може да споделите, предполагам изискванията в Австрия се припокриват с университетите в Германия.
А до рисунките, не съм търсила конкретно за тях, от различни коментари разбрах, че на едни им искат на други не, за това и се обърках, но ще потърся.
Отново много благодаря!