PDA

View Full Version : Не знам...и продължавам да не знам



dolly
10-27-2013, 06:07
За някои от вас това е поредната малоумна тема,но аз наистина се нуждая от насока.Не очаквам вие да решите вместо мен какво да уча,просто искам да ми дадете варианти.11 клас съм и честно не знам какво ще уча по-нататък.Объркана съм тотално,до скоро знаех,че ще заминавам след 12 клас,но май няма да се получи.От там вече изниква следния проблем:първоначално исках с биология и химия-т.е дентална медицина исках,но вече не изучавам химия,а и нямам нужната подготовка.Известен период се чудех и чудех.....историята ми допада много/то всичко се почна от тази година де :D,защото до преди това имахме супер несериозния учител и нищо не знаех/та от тази година сериозно изучавам история и ми е интересна.Същевременно тайничко си мислех,че и математиката си ме кефи,обаче на моменти ми създава проблеми.И така-имам 4 предмета
-Български език/не мърдам без него :D/
-Математика
-История
-Биология
Не знам към кое да се насоча и по-важното е,че не знам какво мога да запиша да уча с тези предмети.Може и да ми се смеете,но наистина си е така.Надявам се поне тук да получа някакви удовлетворяващи ме отговори.

xoxi
10-27-2013, 06:17
Имаше една съфорумка, която имаше 6,00 на матура по история. Та от нея знам, че за тази матура трябва ужасно много учене. Ама наистина ужасно много! Математиката също не е от най-лесните матури. Ако бях на твое място, бих се насочила към биология. От изброението тя е най-лесна (а за мен и интересна ;д). Естествено зависи и какво искаш да учиш.

sashinka95
10-27-2013, 08:32
Здрасти,
Аз съм привърженик на историята, макар наистина да е много четене. В комбинация с БЕЛ са може би изпитите за най-много специалности. При положение обаче, че се решиш за кандидат-студентски изпит по история варианта да учиш по друго за матура почти отпада. Реши с какво ще кандидатстваш и къде, след това виж изискванията в сайта на университета и после реши.
Успех!

AnarchyBoy
10-27-2013, 08:35
Ъм що не кандидатстваш Ветеринарна медицина в ЛТУ?
Щом биологията ти е чук.. :) Направо влизай там..

Amore-Mio*
10-27-2013, 09:33
Всяка матура си е лесна, когато си учил.

Лично от изброените любими са ми БЕЛ и Биология, но какво да избереш, си зависи изцяло от теб!

dolly
10-27-2013, 11:00
За матурите и аз мислех да са БЕЛ и Биология.После обаче тази комбинация не ми харесва за кандидатстване.Кандидат-студентския по история на какъв материал е? А и другото което е,ако ще кандидатствам с история и БЕЛ то трябва здраво четене там+матура Биология,което ще е много кофти.
Ако се хвана с втора матура математика и приемен примерно история ще е по-добре каточели.Така ако не стане право с БЕЛ и история,то ще мога да запиша нещо друго с БЕЛ и Математика

hristo99
10-27-2013, 12:13
В такива моменти, когато човек не знае какво иска да прави, наистина e страхотно някой просто да дойде и да му каже какъв да бъде, та да не се чуди толкова.. :)

Баща Ти
10-27-2013, 12:15
Ако си красива може да успееш и без учене!

Hayashi
10-27-2013, 12:25
С история какво точно искаш да кандидатстваш? Аз също имах(м) голям интерес към историята, но за съжаление повечето специалности, които харесват не са с особена реализация дори и извън България.

А ако ти е интересна биологията и искаш с нея да продължиш не е задължително да е медицина. На мен бакалавърът ще ми е биология, магистър биоздравеоопазване и после за докторат възможностите ми са много. Аз се колебая все още, но май най-много клоня към генетика. В България доколкото видях обаче директно можеш да специализираш след бакалавър.

sashinka95
10-27-2013, 17:08
Материалът по история за матура е материала от10 и 11 клас. За изпита е само история на България. Гадното , че там са теми и това е трудното.

CoNviCt
10-27-2013, 17:14
Пълна лъжа е, че матурата по история е трудна. Изказвайте мнение само от личен опит.

Hidayet
10-27-2013, 17:33
И аз бих ти дала съвет да се занимаваш с биология. И на мен това ми е един от най-силните предмети, но нищо свързано с медицина не бих могла да изпълнявам. :D
А колкото до историята, ако кандидатстваш с нея, най-добре е да продължиш право. ;)

granger
10-27-2013, 18:41
Зависи в кой ВУЗ, но като цяло история на България от-до не ти мърда.
За СУ мога да ти дам повече информация, много зависи и към какво г/д си се насочила.