PDA

View Full Version : Потискане на ревност?



Betterway
10-27-2013, 13:28
Здрвейте приятели!
Всички знаем какво прави ревността в една връзка. В повече то случай нещата не завършват добре, освен ако един от двамата няма здрави нерви и търпимост.
В моя случай нещатата са по следния начин. Не съм ревнив, но с новата ми приятелка мисля, че започвам да ставам такъв. Определено правя много усилия да не го показвам и до някъде успявам, но има моменти в който пак успявам да прикрия моята ревност, но за сметка на настроенито ми. Настроение, което успявах и него да оправя, но има моменти в който и това ми е трудно и се забелязва и от приятелката ми. Ревността ми е основателна.
Та чуди се вашата рецепта за потискане на ревността, така че да не влияе на настроението ви. Става въпрос когато имаме силни чувства към някого.



" Ревността ми е основателна. "Ето и причината:
_________________________________________
Приятелката ми си пише с някакъв във фб. Знам за него понеже тя ми е казвала за него, но проблема е че вече месеци си пишат. Сега ще кажете..."какво пък като си пишат? " ....но не е така...питал съм я какво си пишат, но тя ми казва само едно част от нещата. Там е работа, че знам какво точно си пишат....и не са хубави неща. Казано с няколко думи...Този видимо флиртува с нея и тя му връща със същото..
Също така тя крие за мен и за това, че след някой друг месец правим година заедно...
Когато реша да говоря с нея за проблема който ме тормози ...тя ми казва следното...."Не се притеснявай, той не значи нищо за мен... ти ми даваш всичко от каквото имам нужда".....НОООоооо...пак не спират да флиртуват....и някакси не искам да го правя на голям проблем понеже с това давам шансове на тоя в очите на приятелката ми...един вид да го правя конкуренция...

Hayashi
10-27-2013, 13:42
Какво имаш предвид под "ревността ми е основателна"?

Anonys
10-27-2013, 13:56
Какво имаш предвид под "ревността ми е основателна"?

+, дай случая, за да ти кажем, дали имаш право да ревнуваш или си мислиш глупости.
Човек ревнува, когато не е сигурен, че притежава другия.

Betterway
10-27-2013, 14:07
+, дай случая, за да ти кажем, дали имаш право да ревнуваш или си мислиш глупости.
Човек ревнува, когато не е сигурен, че притежава другия.

Съгласен съм с теб....не съм сигурен.
Ситуацията е следната. Приятелката ми си пише с някакъв във фб. Знам за него понеже тя ми е казвала за него, но проблема е че вече месеци си пишат. Сега ще кажете..."какво пък като си пишат? " ....но не е така...питал съм я какво си пишат, но тя ми казва само едно част от нещата. Там е работа, че знам какво точно си пишат....и не са хубави неща. Казано с няколко думи...Този видимо флиртува с нея и тя му връща със същото..
Също така тя крие за мен и за това, че след някой друг месец правим година заедно...
Когато реша да говоря с нея за проблема който ме тормози ...тя ми казва следното...."Не се притеснявай, той не значи нищо за мен... ти ми даваш всичко от каквото имам нужда".....НОООоооо...пак не спират да флиртуват....и някакси не искам да го правя на голям проблем понеже с това давам шансове на тоя в очите на приятелката ми...един вид да го правя конкуренция...

Sh@d0w
10-27-2013, 14:15
Приятелката ти търси нещо, което не и даваш.

Замисли се.


+, дай случая, за да ти кажем, дали имаш право да ревнуваш или си мислиш глупости.
Човек ревнува, когато не е сигурен, че притежава другия.

Само да вметна че никога не можеш да "пригежаваш" другия. Той не е неодушевен предмет.

Betterway
10-27-2013, 14:22
Приятелката ти търси нещо, което не и даваш.

Замисли се.

Това няма как да стане...давам и всичко. Страхотен секс, страхотно отношение всичко между нас е супер...

Amore-Mio*
10-27-2013, 14:28
Щом всичко е страхотно, какъв е тогава смисъла да флиртува с други, да крие за връзката си с теб и така нататък?

Наистина няма да е зле да се замислиш.

TheBeliever
10-27-2013, 14:31
Това няма как да стане...давам и всичко. Страхотен секс, страхотно отношение всичко между нас е супер...

Според теб.

xXxPETYAxXx
10-27-2013, 14:43
Като каза "новата ми приятелка", не очаквах, че скоро ще правите 1 година.
Има различни хора - някои, когато са обвързани въобще спират да общуват с нови индивиди от противоположния пол, други просто винаги им е приятно да пофлиртуват просто с някого. Без това да значи нещо за тях. Ти може наистина да ѝ даваш всичко, което може да се очаква от една връзка, но това не значи, че на нея не са ѝ нужни външни фактори. На момиченцата понякога им е хубаво просто да усещат, че са желани. Това не е много хубаво, но не е и чак толкова лошо. Нали си знаеш, че е с теб. Няма никакво значение с кого, какво си пише(подчертавам "пише", друг тип комуникация вече е друго нещо, но чата си е простотия).

Sh@d0w
10-27-2013, 14:47
Да го успокоявате, че всичко е наред, да не се притеснява и да си го кара както до сега няма да му помогне особено. Даже ще му изиграе лоша шега.

Има два варианта:

Или проблема им е някъде във връзката, което ние няма как да знаем щото не ги познаваме, но той пък би могъл да помисли и да направи нещо по въпроса

Или пък приятелката му е поредната курвичка, която не знае какво иска и си го разиграва

xXxPETYAxXx
10-27-2013, 14:54
Прекалено голямо значение отдавате на чатовете... Само аз ли не ги приемам за нещо сериозно?

Betterway
10-27-2013, 15:05
Като каза "новата ми приятелка", не очаквах, че скоро ще правите 1 година.
Има различни хора - някои, когато са обвързани въобще спират да общуват с нови индивиди от противоположния пол, други просто винаги им е приятно да пофлиртуват просто с някого. Без това да значи нещо за тях. Ти може наистина да ѝ даваш всичко, което може да се очаква от една връзка, но това не значи, че на нея не са ѝ нужни външни фактори. На момиченцата понякога им е хубаво просто да усещат, че са желани. Това не е много хубаво, но не е и чак толкова лошо. Нали си знаеш, че е с теб. Няма никакво значение с кого, какво си пише(подчертавам "пише", друг тип комуникация вече е друго нещо, но чата си е простотия).

Съгласен съм с теб, но как да пренебрегна "чата" като чета, че искат да се видят??...Знам, че една жена реши ли да прави глупости нищо не може да я спре...А в случай тоя тип не е виновен или не толкова колкото нея ...понеже той флиртува с нея,а тя му връща...мисълта ми е, че ако тя не му отговаряше той щеше да се откаже...

TheBeliever
10-27-2013, 15:06
Повърхностни флиртчета с рандъм типове, траещи 20 минутки и завършващи с "обвързана съм, пробвай се при друга" са едно. Месеци комуникация с един единствен младеж, криейки връзката си, вече не е просто четкане на его.

Мацката или има отчаяна нужда от внимание, което не получава от сегашния си приятел, или има симпатии към другото момче.

Betterway
10-27-2013, 15:07
Да го успокоявате, че всичко е наред, да не се притеснява и да си го кара както до сега няма да му помогне особено. Даже ще му изиграе лоша шега.

Има два варианта:

Или проблема им е някъде във връзката, което ние няма как да знаем щото не ги познаваме, но той пък би могъл да помисли и да направи нещо по въпроса

Или пък приятелката му е поредната курвичка, която не знае какво иска и си го разиграва

1.Там е работата, че връзката ни е супер..не се караме за нищо...
2. Силно се надявам да не е такава...но времето ще покаже....

Betterway
10-27-2013, 15:10
Щом всичко е страхотно, какъв е тогава смисъла да флиртува с други, да крие за връзката си с теб и така нататък?

Наистина няма да е зле да се замислиш.

Не знам къде да мисля ....да почпочна да правя като нея ....да флиртувам с други така ли ?

Betterway
10-27-2013, 15:12
Повърхностни флиртчета с рандъм типове, траещи 20 минутки и завършващи с "обвързана съм, пробвай се при друга" са едно. Месеци комуникация с един единствен младеж, криейки връзката си, вече не е просто четкане на его.

Мацката или има отчаяна нужда от внимание, което не получава от сегашния си приятел, или има симпатии към другото момче.
Дай някакво решение...смисъл какво според теб да направя аз?

TheBeliever
10-27-2013, 15:15
Поставяш въпроса директно. Знаеш за флиртовете й, това не ти харесва, според теб е нещо повече от "невинен флирт", искаш да прекрати контактите си с въпросния тип. Според реакцията й ще прецениш следващите си действия.

Според мен няма да има хепи ендинг.

xXxPETYAxXx
10-27-2013, 15:20
Съгласен съм с теб, но как да пренебрегна "чата" като чета, че искат да се видят??...Знам, че една жена реши ли да прави глупости нищо не може да я спре...А в случай тоя тип не е виновен или не толкова колкото нея ...понеже той флиртува с нея,а тя му връща...мисълта ми е, че ако тя не му отговаряше той щеше да се откаже...
Това, че искат да се видят вече е проблем.

Betterway
10-27-2013, 15:39
Това, че искат да се видят вече е проблем.

Само това чакам аз...да се видят. Понеже ще разбера и така лесно ще сложа край. Просто ще и кажа да забрави за мен и за всяка една мила дума която съм и казал.
пп. А до колкото се познавам ще отида на срещата им..и споко ..няма да правя скандали ...просто ще мина пред нея ...ще се усмихна и ще си тръгна :).

Anonys
10-27-2013, 15:41
1.Там е работата, че връзката ни е супер..не се караме за нищо...
2. Силно се надявам да не е такава...но времето ще покаже....

Точка 1 е подвластна и грешна, заради точка 2.
Явно трябва да се скарате. Какво ѝ липсва? Липсва ѝ тръпката, липсва ѝ това, че не ревнува някого, че нещата не са, както са били в началото на връзката ви. Преди 9 месеца е жадувала за теб и е имало много неща, за които да се притеснява. Отдал си ѝ личния си живот. А не трябва. Тя е прекалено сигурна в теб, че си "неин". Прекалено задоволена е. А една жена не трябва да е такава. Тя трябва да очаква още неща от теб. А не същите от някого другиго.



Само да вметна че никога не можеш да "пригежаваш" другия. Той не е неодушевен предмет.

Казах го метафорично, за да ме разбере. Знам, че не можеш да притежаваш човек. Дори и свободата му. Всеки е индивидуалност, научена да има лично пространство.



Това, че искат да се видят вече е проблем.

И това го има.

Направи ѝ някоя изненада. Накарай я да се почувства щастлива. Правете неща, които никога, никога не сте правили до сега.
После се отдръпни от нея.

От тук вече има два варианта: Поради простата причина, че момчето не ѝ досажда, дори не знае за вас, той няма вина
Приятелката ти излиза курвичка и няма какво да направиш по въпроса, освен: да видиш докъде може да стигне и дали си заслужава все още да си с нея;
Тя да оцени теб, същността ти и това, което правиш за нея и да спре да прави глупости. След цялата история, разделени или не, трябва да седнете и да поговорите сериозно.

Betterway
10-27-2013, 15:41
Поставяш въпроса директно. Знаеш за флиртовете й, това не ти харесва, според теб е нещо повече от "невинен флирт", искаш да прекрати контактите си с въпросния тип. Според реакцията й ще прецениш следващите си действия.

Според мен няма да има хепи ендинг.

Не съм от хората който поставят ултиматуми. Друго ще направя...ще чакам да се видят....и после край :).

TheBeliever
10-27-2013, 15:44
Ако толкова лесно си готов да сложиш край на връзката си, защо не го направиш веднага? Какъв е смисъла да чакаш?

Betterway
10-27-2013, 15:48
Точка 1 е подвластна и грешна, заради точка 2.
Явно трябва да се скарате. Какво ѝ липсва? Липсва ѝ тръпката, липсва ѝ това, че не ревнува някого, че нещата не са, както са били в началото на връзката ви. Преди 9 месеца е жадувала за теб и е имало много неща, за които да се притеснява. Отдал си ѝ личния си живот. А не трябва. Тя е прекалено сигурна в теб, че си "неин". Прекалено задоволена е. А една жена не трябва да е такава. Тя трябва да очаква още неща от теб. А не същите от някого другиго.



Казах го метафорично, за да ме разбере. Знам, че не можеш да притежаваш човек. Дори и свободата му. Всеки е индивидуалност, научена да има лично пространство.




И това го има.

Направи ѝ някоя изненада. Накарай я да се почувства щастлива. Правете неща, които никога, никога не сте правили до сега.
После се отдръпни от нея.

От тук вече има два варианта: Поради простата причина, че момчето не ѝ досажда, дори не знае за вас, той няма вина
Приятелката ти излиза курвичка и няма какво да направиш по въпроса, освен: да видиш докъде може да стигне и дали си заслужава все още да си с нея;
Тя да оцени теб, същността ти и това, което правиш за нея и да спре да прави глупости. След цялата история, разделени или не, трябва да седнете и да поговорите сериозно.

Мисля, че проблема е там...прекалено хубава е връзката..и да правя я щастлива....но колкото и тъпо да излиза .. "много на хубаво не е на хубаво" са казали хората.
Добре...какво точно да направя, за да спре да си мисли че съм "нейн" ....да тръгна и аз да флиртувам с други ?....да спра да и говоря мили неща ? ...да се държа малко дръпнато ?...не знам...ако имаш идея как да се отдръпна малко ...сподели :)

Betterway
10-27-2013, 15:50
Ако толкова лесно си готов да сложиш край на връзката си, защо не го направиш веднага? Какъв е смисъла да чакаш?

Искам да съм сигурен. Не знам дали ще ме разбереш..ама момента когато ще я хвана с тоя(което рано или късно ще стане) ще има основателна причина за мен самия да прекратя всичко....да изтрия всички мои мечти с нея и т.н.

Anonys
10-27-2013, 15:57
Мисля, че проблема е там...прекалено хубава е връзката..и да правя я щастлива....но колкото и тъпо да излиза .. "много на хубаво не е на хубаво" са казали хората.
Добре...какво точно да направя, за да спре да си мисли че съм "нейн" ....да тръгна и аз да флиртувам с други ?....да спра да и говоря мили неща ? ...да се държа малко дръпнато ?...не знам...ако имаш идея как да се отдръпна малко ...сподели :)

Ще ти кажа на лично. Ако я обичаш толкова, колкото твърдиш и тя теб - не проваляй връзката. Послушай съветите ми по-горе и тези, които ще ти пратя.

sramejlivkaa
10-27-2013, 17:23
Аз наскоро бях пуснала тема за верността и един от отговорите беше: "Откривам, че когато си влюбен, верността престава да бъде саможертва. Влюбеният се познава по това, че остава верен,
без да влага усилия и без да се гордее с това. Любовта е онова нещо, което превръща верността в естествено състояние."

*добре го е казал Бегбеде.)) .. Тоест аз какво ще и е чуждото внимание щом си обича него??