PDA

View Full Version : Кое е по - важно за да просъществува една връзка: секса или отношенията?



Sh@d0w
10-27-2013, 15:58
Според вас, кога е по-вероятно една връзка/да се съхрани:
- правите кофти секс но имате добри отношения и живот във всяко друго отношение;
- хубав секс, но пък за сметка на това отношенията ви куцат и нямате много общи възгледи възгледи

Кое се превъзмогва по - лесно - лошия секс или несходството във възгледите? И въобще бихте ли имали подобна връзка ако дори и едното от двете неща куцат или пък бихте с идеята че един ден могат да се оправят нещата?

Баща Ти
10-27-2013, 16:03
Без секс не става.

AnarchyBoy
10-27-2013, 16:06
Без секс не става.

Ма и без нормални отношения, па не става.. :D

Баща Ти
10-27-2013, 16:07
Ма и без нормални отношения, па не става.. :D

Що бе? Аз мога да я еба и без да е нормална :O

TheBeliever
10-27-2013, 16:08
Няма как да имам връзка с човек, с който ни се разминават възгледите. Няма как да просъществува връзката ми, ако не съм сексуално задоволена.

Превъзмогването е твърде индивидуално. Хората се учат и променят. Лошият секс може да се подобри. Възгледите се променят с времето и израстването на човека.

Ако виждам надежда куцащият аспект във връзкате да се преодолее - давам време и полагам усилия. Ако обаче стане ясно, че напредък няма - довиждане.

Sh@d0w
10-27-2013, 16:16
Що бе? Аз мога да я еба и без да е нормална :O

Нали говорим за сериозна връзка. Хубаво на 25-30 години ще се чукате, ама като станете на 40-50 и секса вече е на по заден план, какво ще ви свързва?

Баща Ти
10-27-2013, 16:18
Нали говорим за сериозна връзка. Хубаво на 25-30 години ще се чукате, ама като станете на 40-50 и секса вече е на по заден план, какво ще ви свързва?

Чакай бе, тука не говорим ли за теенайжери?

102
10-27-2013, 16:18
Нали говорим за сериозна връзка. Хубаво на 25-30 години ще се чукате, ама като станете на 40-50 и секса вече е на по заден план, какво ще ви свързва?

Секса на 40-50 е на заден план...?
Какво ще ви свързва..? Децата ?

Georgi.M
10-27-2013, 16:19
Отношенията са по важни за мен.Сексът може винаги да се подобри ,естествено ако има привличане ,сега ако е някоя която не ме привлича външно грам,а отношенията ни са прекрасни няма как да се получи.

Sh@d0w
10-27-2013, 16:25
Секса на 40-50 е на заден план...?
Какво ще ви свързва..? Децата ?

А всъщност не е ли това причината за повечето разводи днес и самотни семейства?


Чакай бе, тука не говорим ли за теенайжери?

Заглавието е "Може ли една връзка да просъществува". Което автоматично води до сериозна връзка за вбъдеще.

102
10-27-2013, 16:31
А всъщност не е ли това причината за повечето разводи днес и самотни семейства?



Заглавието е "Може ли една връзка да просъществува". Което автоматично води до сериозна връзка за вбъдеще.

Как да водя дискусия с теб като пишеш "самотни семейства" ?

Sh@d0w
10-27-2013, 16:31
Самотно семейство - майка дъщеря; баща дъщеря и в тоя ред на мисли

Hayashi
10-27-2013, 16:36
Кофти секс в началото се оправя. Кофти отношения още от тогава не.

Anonys
10-27-2013, 17:02
Щом имаш добри отношения, следователно и секса ще може да се оправи. Дискутира се.
Секс без взаимоотношения дори не мога да го нарека сериозна връзка.

shmatarok
10-27-2013, 17:23
И сексът, и отношенията са еднакво важни.
Но все пак съм склонна да приема, че ако в началото на дадената връзка всичко останало е шест - говорим за контакт, интереси, виждания, впечатления дори, но сексът куца, с малко повече практика и/или експериментиране нещата се оправят. Ако това обаче не се случи, последиците могат да бъдат или прекратяване на връзката, или изневяра.
Не виждам как дори и с най-страхотния секс-партньор да изградиш стабилна връзка, ако нямате сходни интереси и за какво да си говорите като цяло. Винаги ще настъпи момента, в който отношенията ще се прецакат на емоционално ниво.

Fisherman
10-27-2013, 17:32
Що бе? Аз мога да я еба и без да е нормална :O

_██_
(ಠ_ృ)

NomNomNom
10-27-2013, 20:11
Добрите отношения не значат нищо. Имам много другари/колеги, с които имаме страхотни отношения, тип говорим си по телефона, на обяд, или онлайн - спамим рандом много. Не искам да ги чукам. Повечето от тях не искат да ме чукат. Другари сме си.

Тъй като не мога да имам връзки, и вече ми е писнало да се насилвам ( преди си мислех, че би трябвало да имам връзки, от както разбрах, че няма нужда - нямам ) - секс. Рандъм забавен секс. За който имам желание 1-2 пъти месечно и има конкретно време, което мога да отделя за това.

За връзка ми трябва емоционалност. Някой да провокира емоция у мен. Което си е сириъз шит, игноранса ми е на тежко ниво.
Тогава сексуалните отношения ще тръгнат. Колко му е, да я има едната страст. Пък, да го духат добрите отношения. Наистина, ако някой може да ми обърне света и да ме накара да му мъркам в краката - ще се кефя.
Ще се кефя да ми е гадно, ще ми е кеф всичко.

От скука онзи ден в един бар ( защото след като съм приказвала с всички на масата, се отегчавам от кисненето им, гледането им в една точка и поклащането ) реших да зяпам нагло някакъв тип. Зяпах го. Той се смущаваше. Беше притеснителен.
Отидох при него, оказа се кротък "младеж", разменихме контакти, че и визитка остави. После зяпах някакъв холандец и си приказвах и с него.

Тъй, по-скоро бих предпочела як секс. Социални контакти имам твърде твърде много. Днес само съм се запознала с минимум 15 нови човека, с които ще общувам. И с всички тях мога да се разбирам добре.

Но, рядко нещо ме трогва емоционално,а правя як секс, като в главата ми бучи всичко.

valdesbg
10-27-2013, 20:55
Тук лагерите са два - моралисти и анархисти. Аз съм от моралистите.

Радко в тоя ред на мисли - що приключи твойта връзка? Кофти секс или кофти отношения?

NomNomNom
10-27-2013, 21:01
Тук лагерите са два - моралисти и анархисти. Аз съм от моралистите.

Радко в тоя ред на мисли - що приключи твойта връзка? Кофти секс или кофти отношения?

Изпусна тези, които казва и двете, ей.
Чудя се на тези хора, дали ако им опреж ( дейба, дано се пише с о ) нож В гърлото и кажеш - само едно от двете избери - дали пак ще напишат така.

Аз съм бесен тийн, ако всички бяха анархисти, щеше да ме тресе морал. Но всички спамят за морал, съовтетно дай анархия, йеа.

tori
10-27-2013, 21:09
Не става при пълна липса или кофти секс. Просто бих се отказала от тая връзка. Де факто, само с едни отношения не ми е връзка. Не става и само секс, не търся такова нещо. Радвам се, че съм видяла колко е хубаво да имаш и двете. Идеята ми е, че двете неща вървят успоредно и са еднакво важни. Ако секса е кофти, то и отношенията ще станат зле. Ако отношенията не вървят, кревата също ще загуби очарованието си.

valdesbg
10-27-2013, 21:09
Номном - не може душата в рая и... нали се сещаш.Кой квото ще да приказва... дебел и дълъг ще е неприятен за всички участници.

едит: *опреШ

грамар нази - off

Cооkie
10-27-2013, 21:11
.. дали ако им опреж ( дейба, дано се пише с о ) .

с О се пише, ама не с Ж :D

p.s. м, да, валдес ме е изпреварил

ohluv
10-27-2013, 21:12
Много ви е тежко нещо

NomNomNom
10-27-2013, 21:19
Номном - не може душата в рая и... нали се сещаш.Кой квото ще да приказва... дебел и дълъг ще е неприятен за всички участници.

едит: *опреШ

грамар нази - off

лелей, пак се изложих, дейба :D

мда, трябва да започна да говоря други езици освен cisco ios и bash.

Иначе, ако е дебел и дълъг, винаги има шанс да не стане.

DarkTemplar
10-27-2013, 21:42
Зависи от възрастта и приоритетите. На млади години на всеки му се иска силна тръпка, страст, въобще нещата, които пораждат наистина хубавия секс. С напредването на възрастта приоритетите се променят и комуникацията, общите възгледи почват да играят все по-важна роля. Истината както обикновено е някъде по средата - връзка, основана само на добрите отношения и общи възгледи е по-скоро другарска/приятелска и емоцията е дефицитна, а тази основана само на секса е по-скоро плътска и рядко продължава дълго. Трябва нещата да се съчетаят, за да се получи нещо устойчиво и перспективно.

NomNomNom
10-27-2013, 21:53
С напредването на възрастта приоритетите се променят и комуникацията, общите възгледи почват да играят все по-важна роля.
За хората, които изберат да имат семейство.
Има хора, които ги удовлетворява да се раздават другаде.

А има и хора, които на дърти ( не само дърти) години търсят тръпка. Колко хора изневеряват и имат добри отношения в брака - не малко. Просто търсят таз плътска страст.
Като залипсва - не всички продължават да си живеят хепи без нея, някои я търсят. Ий, с риск някой да каже- това са тъпаци, неморалници, не изживели младините - не съвсем.
И част от тези хора, всъщност, по-добре приспособимите - връщат се вкъщи без угризения и драми. И всичко си е както си е по принцип. Което е найс вариант.

Джъст сейн, не се опитвам да започвам спор, или да опонирам, просто неделен спам.

xXxPETYAxXx
10-28-2013, 05:17
Сексът е важен.
Разбира се, че не бих търпяла и лошо отношение, но за това има период на опознаване - да видиш дали се разбирате с човека, дали не е някой изнервящ ревнивец, някой с чувство за собственост, агресивен и т.н. Тези неща се преценяват преди да започнете със секса.
Единият момент е - аз имам приятели - те са хората, които ми дават страхотни взаимоотношения. Половинката ми трябва да се откроява от тях(...пред кофти секс и липсата на секс, бих избрала липсата му). Не мисля, че е нужно да се налага да се мъчим да си подобряваме секса. Те двама души или си пасват сексуално или не. Поне на тези години вече. Не сме на по 16-17, тепърва да си изграждаме сексуалните навици(д/г тогава считам лошия секс за поправим). Колкото и гадно да ви звучи - зарязвала съм заради несъответствия в леглото. Не съжалявам, въпреки прекрасното отношение на човека. Не го и обвинявам, всеки си има предпочитания, но когато не съвпадат, тези двама души просто нямат "работа" в спалнята.
Другият момент - даден аспект от отношенията куца. Това почти винаги може да се изглади, благодарение на страхотен секс. И жените, и мъжете са податливи спрямо човека, който им подкосява краченцата.

Ivaaaaa
10-28-2013, 07:16
Лошият секс може да се подобри.

yep

ако една връзка се крепи само на едното чукане...няма да продължи дълго
няма как да се развие повече

marilyn
10-28-2013, 07:25
Не може да просъществува каквото и да не върви. Ясно е, че на по 50-60 сексът няма да е какъвто е бил, когато партньорите са били на по 30, но ако искаш сериозна връзка с някого сексът е важен. Липсата му не се превъзмогва ей, така. Любовта е водеща, но сексът е такъв интимен акт, който едва ли не е най-истинският начин да изразиш чувствата си върху партньора. Когато куца, всичко останало тръгва надолу.

А ако има супер готин секс и неразбирателство, тогава е повече от ясно, че няма да се получи.

Смятам, че хората ги е страх да искат всичко и правят компромиси. Трудно е да се намери човек, с който си пасвате адски много, пък и сексът да ви е 6/6. Но не е невъзможно.

Violenza
10-28-2013, 07:46
Доста елементарно разсъждавате. Отношенията не са винаги така праволинейни и не се изпълняват по алгоритъм нито пък по схемата "ако а => б".
Смятам, че и в двата случая е напълно възможно да се получи сполучлива връзка след едно определено време.

Ivaaaaa
10-28-2013, 07:57
:lol: каква прекрасна връзка само би се получила, ако партньорите са коренно различни и нямат никаква допирна точка...


Шадоу сам го каза:


Секса трябва да е естественото продължение на една връзка, а не връзката да се крепи само на секса.

Violenza
10-28-2013, 08:01
:lol: каква прекрасна връзка само би се получила, ако партньорите са коренно различни и нямат никаква допирна точка...


Шадоу сам го каза:
Не мога да се съглася.
Първо, какво значи "прекрасна връзка"? Ето, че по-горе се даде пример за успешна връзка, въпреки изневерите. Не се и съмнявам, че в нечии очи би било така. Разминава се обаче с моята дефиниция. Това значи ли, че тези хора не са щастливи обаче?

DisappointedDreamer
10-28-2013, 08:47
Темата напомня на въпросите, които си задавахме като деца, от сорта на - цялото ти семейство ги грози опасност, имаш възможността да спасиш само един от тях, кой би бил той?

С други думи - Виоленца е права; в истинския живот за да стигнеш от точка А до точка Б няма да ти отнеме 3 часа, а цял живот, защото по пътя има предпятствия или пък невероятни късмети.

Niakoitam
10-28-2013, 09:22
Според вас, кога е по-вероятно една връзка/да се съхрани:
- правите кофти секс но имате добри отношения и живот във всяко друго отношение;
- хубав секс, но пък за сметка на това отношенията ви куцат и нямате много общи възгледи възгледи

Кое се превъзмогва по - лесно - лошия секс или несходството във възгледите? И въобще бихте ли имали подобна връзка ако дори и едното от двете неща куцат или пък бихте с идеята че един ден могат да се оправят нещата?

Това:
-правите кофти секс, но имате добри отношения и живот във всяко друго отношение

Смятам,че двама души, които имат добри отношения и живот във всяко едно отношение винаги могат да се напаснат и сексуално с времето. С взаимно научаване на разни неща от другият.Взаимни компромиси и стигане до момента,когато и на двамата започне много да им харесва секса помежду им. За това обаче може да е нужно повече време и отвореност и на двамата към нови неща.


NomNomNom така както го описваш в първият си пост ти не търсиш само секс. Напротив включила си доста усърдно Google така да се изразя на подсъзнателно ниво по дадени критерии, които те устройват и търсиш ли търсиш.Всяко твое ново запознаство е една потенциална връзка, която ти набързо след бързи изчисления отхвърляш поради едни или други несъответсвия в параметрите и продължаваш напред.А крайният резултат на търсенето е...човека, който да ти обърне света и да те накара да му мъркаш в краката.Не мисля,че е от скука.Просто Google търси. Друго, което може да те спира на този етап е постоянно пътуване,много работа,не толкова отдавнашно разочарование и т.н. фактори от различно естество.Истинският социален контакт не е само да има с кой да пиеш на една маса или да си говорите общи приказки макар,че и там се намират добри попадения.Та да се повторя.Виждам в теб едно моментно разочарование поради някакви причини,което те кара да мислиш,че искаш само секс.

xXxPETYAxXx просто смятам да си замълча за да не те обиждам. Явно ти си от тези перфектните можеш и знаеш всичко,научила си го още преди да се родиш и просто няма абсолютно никакъв начин да не задоволиш даден мъж освен ако...проблема не е в него :)

girlwithblueeyes
10-28-2013, 10:48
Отношенията !
За мен те са по важни чувството за обич и типичните емоционални неща са ми по важни от секса . Да и той важен но не е решаващ

NissaN
10-28-2013, 11:06
и двете са важни и хубавите отношения и хубавото ебане.

xXxPETYAxXx
10-28-2013, 13:15
xXxPETYAxXx просто смятам да си замълча за да не те обиждам. Явно ти си от тези перфектните можеш и знаеш всичко,научила си го още преди да се родиш и просто няма абсолютно никакъв начин да не задоволиш даден мъж освен ако...проблема не е в него :)

Никъде не съм казала, че има проблем в някого. Точно за това не мисля, че трябва хората да се опитват да променят сексуалните предпочитания и навици на половинката си(ако вече има изградени такива). Пример: единият партньор обича по-грубия секс, другия обаче харесва по-нежния. Защо и двамата да правят компромис с някакво средно положение, което нито на единия няма да носи физическа наслада, каквато би изпитал с момче/момиче със същите като неговите предпочитания?

Въпросът звучи малко: "Ако имате заболяване на орган, какво бихте предпочели, сърдечно или мозъчно заболяване?"

Четете прекалено избирателно! Предполагам, че искаш да ме обидиш заради ето тези изречения:
...зарязвала съм заради несъответствия в леглото. Не съжалявам, въпреки прекрасното отношение на човека. Не го и обвинявам, всеки си има предпочитания, но когато не съвпадат, тези двама души просто нямат "работа" в спалнята... Пропуснала съм да напиша,че с него все още сме в много добри отношения, това че не сме "двойка" заради несъвместимостта в леглото, не значи, че не можем да бъдем приятели, дори това е по-добрия вариант.
Не считам за нужно да ви се обяснявам толкова, особено ако пак ще ми извъртите думите(без въобще да ги разбирате) както на вас ви е удобно.

babity
10-28-2013, 13:38
Сексът може да закрепи личностните разногласия за доооста дълго време. Но когато става дума за връзка, по-добре е да получиш разбирателство, на базата на което да си моделираш секса. Освен пренебрежимо малките пишки, разбира се. Тях не можеш да моделираш, за съжаление.

sneering
10-28-2013, 14:18
Добрите отношения са майката на сексуалните.Когато сте в хармония и имате време да си говорите за всичко се опознавате,няма как да познаваш отсрещния до кости и да не знаеш как да удовлетвориш сексуалните му нужди/фетиши и прочие.
Секса куца именно от непознаването на двама души,от егоизма и от различията които не са стопени.

vampire_girl_
10-28-2013, 20:20
Отношенията за мен са най-важни,ако ще говорим за връзка.Много по-лесно е да намериш другарче за секс,отколкото някой с когото да споделяте и да се разбирате.При стабилна емоционална връзка,дори един не съвсем перфектен секс може да се поизглади и напасне,но колкото и синхронизирани да сме хоризонтално,ако нямаме какво да си кажем,няма как да имаме връзка.Поне не нещо повече от friends with benefits

Niakoitam
10-29-2013, 08:46
xXxPETYAxXx а не смяташ ли, че при така зададеният от теб пример с грубият и нежният секс, ако вместо да си правите само еднакъв ги редувате и смесвате отвреме навреме както и ако добавяте нови и нови неща няма да ви е по-интересни и по-разнообразно. Както казах въпроса е в компромиса, а не" Ти не искаш да го правиш както аз желая. В такъв случай майната им на всичките ни останали отношения и довиждане".

babity аз смятам ,че ако има желание и т. нар. пренебрежимо малки пишки могат да се компенсират- с желание, пръсти,език, допълнителни антрибути като секс играчки т.н.