PDA

View Full Version : Окупациите на Университетите



Страници : [1] 2 3

luda4et0o
10-28-2013, 13:32
След Софийския Университет днес и в Пловдивския Университет Беше Окупирана Една Аула Докъде Ще стигне това

Fisherman
10-28-2013, 13:36
http://25.media.tumblr.com/b926f3edd72b6542b2a16eb8e3471a77/tumblr_mvagl5EZ2G1smt2koo1_1280.jpg

Баща Ти
10-28-2013, 16:43
Това е несериозно.

saruhi
10-28-2013, 16:48
Уж разбиращи студенти,нямащи желание да учат-окупират.Тези,които знаем,че университета не е мястото за протест,както и възпрепятстването на уч.занятия си седим вкъщи,надявайки се да успеем да отработим,че да вземем заверка накрая ;]

Fisherman
10-28-2013, 17:15
ей да му еба майка треаше да спре университета за да се сетите,че има за учене

Баща Ти
10-28-2013, 17:24
Такива шматки много ме дразнят, дето се събират нищожен процент от цялата група и искат всички да се съобразяват с тях.

Fisherman
10-28-2013, 17:31
Такива шматки много ме дразнят, дето се събират нищожен процент от цялата група и искат всички да се съобразяват с тях.

За кое тва,за тия които ходят редовно в унито ли?

saruhi
10-28-2013, 17:33
Фишър,нито ме познаваш,нито ме знаеш,нито ми знаеш навиците,така че не се обаждай по въпроси,по които не си компетентен ;]

Violenza
10-28-2013, 17:33
ей да му еба майка треаше да спре университета за да се сетите,че има за учене
Стискам ти ръката, Фише. :cool:

Fisherman
10-28-2013, 17:40
Стискам ти ръката, Фише. :cool:

много добре се знаеме с тая порода студенти,които не се весват цяла година,но стане ли въпрос за учение скачат първи

OoVasKoO
10-28-2013, 17:43
Това е несериозно.
Така е. Щом искат да протестират, да се присъединят към другите. Фиш, нали си от СУ, какво мислиш за тая окупация?

Fisherman
10-28-2013, 18:03
Мисла,че днеска се разхождаш напразно до факултета,защото ме върна бележката от декана,че няма да има занятия.Но въпреки тва не съжалявам,с право са окупирали университета.Точно младите хора има най-голямата тежест,защото ние сме бъдещето на тая страна,никой не иска комунизъм вече,не се ли разбра.Какво е това правителство с турци в него?
Не се намирам в Анкара за да може министъра на труда и социалната политика да ми се казва Хасан.
Колеги скокнаха веднага,че им нарушаваме спокойствието,като ходим да се уверим с очите си дали е затворен факултета.

Студентите като чуят за ваканция веднага се разбягват по селата значи.

OoVasKoO
10-28-2013, 18:09
Доообре.

Fisherman
10-28-2013, 18:10
Доообре.

не може да очакваш от мене овчи изпълнения :)

Баща Ти
10-29-2013, 06:54
За кое тва,за тия които ходят редовно в унито ли?

За "окупаторите". 20 човека занимават 22 000 със себе си.

an7raks
10-29-2013, 07:37
не може да очакваш от мене овчи изпълнения :)

Всъщност, това е точно такова изпълнение. Поредните "граждани" без ясни и реални искания и без идея как да се постигнат. Айде утре да излезем да ревем, че искаме държавни S-класи е по една лична бензиностанция.

Положението не е розово, но това не е гражданско общество.

yakuza_
10-29-2013, 09:34
Секунда, че си разлях аляската. Та аз съм за окупацията на тони стораро 3 пъти седмично.

И все пак, не всички са от София, на някои родителите им се бъхтят като коне, че да може келеша им да има там, поне някаква минимална, лайняна, реализация, а те не учат. Лайненцето не учи, решава да отиде на чалгапарти, там му казват - утре така и не сме на даскало, да пробваме хероес3, ами добре, един път няма да навреди. И така до седмица предрусва и умира, родителите му са потресени, баща му пали кадета, отива и запалва чалгарницата, вътре умират 300 парчета. И всичко това заради 1 затворен университет, примерно.

yakuza_
10-29-2013, 09:37
Фишър,нито ме познаваш,нито ме знаеш,нито ми знаеш навиците,така че не се обаждай по въпроси,по които не си компетентен ;]

Бтв търся си склад за семе, искаш ли да те наема?

Fisherman
10-29-2013, 11:07
За "окупаторите". 20 човека занимават 22 000 със себе си.

Ех баща ми ако знаеш колко кухо и по комунистически звучиш 20 човека ли са СУ,МУ,НБУ,ПУ и още там,за които не се сещам.Тебе не те засяга това в момента нали си ученик.Не може всяко действие да ти се харесва.България е на всички.

Fisherman
10-29-2013, 11:09
Всъщност, това е точно такова изпълнение. Поредните "граждани" без ясни и реални искания и без идея как да се постигнат. Айде утре да излезем да ревем, че искаме държавни S-класи е по една лична бензиностанция.

Положението не е розово, но това не е гражданско общество.

кое по-точно от "искаме оставка" е неясно и нереално,сляп ли си от заушка ли си оглушал,всички тези месеци къде беше,какво се крещя по улицата?

твойто поведение е овчо и безмозъчно,седи дома чети шок

GOOOSHKATA
10-29-2013, 12:02
Оставка добре съгласен съм... аз също неискам да ме управляват Турци и Комуняги, но пък ако ако тази "окупация" е да изгоним едните за да дойдат другите в случия най-вероятно Гербасите - Жалкооо :( Трябва коренна промяна в тази държава не да гоним едни крадци че да идват други.... Подкрепям, защото ако има "оставка" дано поне следващите да си вземат някоя поука и да разберат че с Българския народ шега небива също така подкрепям защото това са млади хора и само те могат да променят нещо в тази държава

п.с. НЕ ПОДКРЕПЯМ НИТО ЕДНА ПАРТИЯ МРАЗЯ ГИ ВСИЧКИТЕ !!! - това е вслучаи ако някой реши по коментара ми че симпатизирам на дадена партия

Fisherman
10-29-2013, 12:52
ако кой искаш да дойде да управлява,Карлсон,който живее на покрива?

an7raks
10-29-2013, 20:10
кое по-точно от "искаме оставка" е неясно и нереално,сляп ли си от заушка ли си оглушал,всички тези месеци къде беше,какво се крещя по улицата?

твойто поведение е овчо и безмозъчно,седи дома чети шок
Типичния протестиращ с "гражданско самосъзнание"... ОК, оставка и после?! Какво ще следва после?! Нали преди това свалиха ББ по тоя начин? Сега пак са същите лайна, ама си искаме предните, щото да стават "промени". КАКВА ПРОМЯНА ИСКАТЕ, БЕ, ПАЛЯЦИ?!? И сам Бог да слезе да ни управлява, като ни види законите, ще започне да си върти далаверите. Промени трябват, но в законите, не в състава на управлението. Винаги едни ще харесват комунягите, други бойковистите...

OoVasKoO
10-29-2013, 20:41
А на тия тупанчета не им ли дреме, че някои студенти плащат от джобовете на мама и тате, за да учат. Ако си провалят годината май усещам кой ще яде бой. ;)

an7raks
10-29-2013, 20:43
А на тия тупанчета не им ли дреме, че някои студенти плащат от джобовете на мама и тате, за да учат. Ако си провалят годината май усещам кой ще яде бой. ;)

К'во им дреме, нали не са овце?!

never_lose_hope
10-30-2013, 08:11
А на тия тупанчета не им ли дреме, че някои студенти плащат от джобовете на мама и тате, за да учат. Ако си провалят годината май усещам кой ще яде бой. ;)

Аз също не работя и майками ми плати семестъра,но както аз така и тя подкрепяме още от самото начало протестите,а сега и окупациите.Вие дето мрънкате,че искате да учите - не виждате ли какво прави това правителство с държавата ни?! Ограбва я .. по-добре един семестър да е загубен,вместо ние,нашите деца и внуци да плащат.Колко заема изтеглиха и кой ще ги връща - пак ние.

OoVasKoO
10-30-2013, 08:29
Аз също не работя и майками ми плати семестъра,но както аз така и тя подкрепяме още от самото начало протестите,а сега и окупациите.Вие дето мрънкате,че искате да учите - не виждате ли какво прави това правителство с държавата ни?! Ограбва я .. по-добре един семестър да е загубен,вместо ние,нашите деца и внуци да плащат.Колко заема изтеглиха и кой ще ги връща - пак ние.
Да, имате си аргументите, но къде бяхте преди 1-2 години, когато се вършиха всичките тия неща, но в много по-мащабен размер?!

never_lose_hope
10-30-2013, 08:36
По-мащабен размер?! Аз по-мащабни глупости не съм виждала досега от предното правителство.Нека преговорим сегашната ситуация: плашат университетите с нулева година,пари за болниците няма - искат или увеличение на здравната вноска или да си доплащаме лечението (остава и да затворят болниците??) да не говорим колко хора бяха уволнени - като се започне от журналисти,медици,админист рация .. и още куп хора,такива мащабни уволнения кога е имало ? Да не говорм колко мафиоти се добраха до властта,като примерно Пеевски.Толкова заеми теглиха-къде отидаха парите?

OoVasKoO
10-30-2013, 08:44
Нека преговорим сегашната ситуация: плашат университетите с нулева година,пари за болниците няма - искат или увеличение на здравната вноска или да си доплащаме лечението (остава и да затворят болниците??)
еми кво да се прави, миналите изядоха парите хах
администрацията е твърде голяма, крайно време беше, въпреки че много хора са изгубили работата си :\ държавата трябва да ползва точно толкова, колкото и е необходимо
ами миналото правителство е уволнявало тези, които не подкрепят и гласуват за герб
може да се каже, че и аз съм за оставка, но какво следва после - избори, зима, бежанци... ужас, много е шибана ситуацията

реформаторският блок е пълна шитня

never_lose_hope
10-30-2013, 08:50
изяли са парите? хаха .. май не си запознат,ама говориш - герб оставиха излишък в държавния резерв,а Орешарски за 1 м. отвори дупка от 1 млрд. лв. как става това?

OoVasKoO
10-30-2013, 08:52
:cry:
:(
:)
:D
:lol:

Fisherman
10-30-2013, 15:39
Типичния протестиращ с "гражданско самосъзнание"... ОК, оставка и после?! Какво ще следва после?! Нали преди това свалиха ББ по тоя начин? Сега пак са същите лайна, ама си искаме предните, щото да стават "промени". КАКВА ПРОМЯНА ИСКАТЕ, БЕ, ПАЛЯЦИ?!? И сам Бог да слезе да ни управлява, като ни види законите, ще започне да си върти далаверите. Промени трябват, но в законите, не в състава на управлението. Винаги едни ще харесват комунягите, други бойковистите...

Дай ше си останеме под комунизъм,защото видиш ли на избори ще дойдат за 3ти път ГЕРБ.По твойта логика не излизай на улицата,защото има опасност да те сгази циганин с колело

Fisherman
10-30-2013, 15:40
Да, имате си аргументите, но къде бяхте преди 1-2 години, когато се вършиха всичките тия неща, но в много по-мащабен размер?!

искам доказателства да вида,искам да ми извадив документите черно на бяло,как е краднал Бойко,искам да видя

Creativestats
10-30-2013, 16:27
Добре са го измислили , но така няма да се оправим. И да подадат оставка нищо няма да се промени. Трябва да се направи някаква промяна като например в избирателния кодекс. Не е ли логично ,че трябва да се промени нещо и тогава избори. Защото пак ще се повтори същото. Даже и по-лошо. Повечето от тези ,които протестират няма да припарят до урните за гласуване само защото ги мързи. Във Варна излязоха 50 хил и какво стана? Избори за кмет на града и какви бяха резулатите:

Изключително слаба избирателна активност и на всичкото отгоре избраха гербаджия за кмет на града. Точно тези срещу , които протестираха Варненци през зимата. Никой ама никой ,които съм видял да изказва мнение по медиите или където и да било не говори нищо съществено. Единственият беше Слави Трифонов , който сподели същото мнение като моето ,че трябва да има някаква вътрешна промяна било то в изборния кодекс и тогава вече да се правят избори. Глупави хора, колкото си искаш!

an7raks
10-30-2013, 16:48
Единственият беше Слави Трифонов , който сподели същото мнение като моето ,че трябва да има някаква вътрешна промяна било то в изборния кодекс и тогава вече да се правят избори. Глупави хора, колкото си искаш!

Е това го намразих и за това съм срещу протестите в този им вид! Какво значи "някаква"?! Или даваш конкретно предложение и го отстояваш, или си стоиш у вас и не пречиш на останалите хора. Пак казвам, и на мен са ми противни тези управляващи, както и предните, но нямам конкретна идея за промяна, която да отстоявам. Обещавам, когато ми дойде просветлението, да изляза на улицата.
Фишер, точно ти ли ми говориш за "комунизъм"/незнайно защо, мръсна дума в България/?! Точно ти, който симпатизираш на ГЕРБ?! Тези келеши, дето до онзи ден ни слушаха и следяха и чиито коли на НСО трепеха невинни хора по улиците, щото вътре бил партийния вожд, тези същите, които уреждаха свои хора за сметка на някои други?! Не е ли точно това онази част от "комунизма", от която се опитваме да избягаме?
В момента положението е почти същото, така че няма смисъл от оставки и харчове по безсмислени избори, на които огорченият народ отново няма да отиде да гласува.

yakuza_
10-30-2013, 16:51
На Слави Трифонов от километри му смърди устата на лайна, а задника на турска пишка.

OoVasKoO
10-30-2013, 17:55
Добре са го измислили , но така няма да се оправим. И да подадат оставка нищо няма да се промени. Трябва да се направи някаква промяна като например в избирателния кодекс. Не е ли логично ,че трябва да се промени нещо и тогава избори. Защото пак ще се повтори същото. Даже и по-лошо. Повечето от тези ,които протестират няма да припарят до урните за гласуване само защото ги мързи. Във Варна излязоха 50 хил и какво стана? Избори за кмет на града и какви бяха резулатите:

Изключително слаба избирателна активност и на всичкото отгоре избраха гербаджия за кмет на града. Точно тези срещу , които протестираха Варненци през зимата. Никой ама никой ,които съм видял да изказва мнение по медиите или където и да било не говори нищо съществено. Глупави хора, колкото си искаш!
И аз споделям твоето мнение. Ти какво искаш да се промени в изборния кодекс? Аз искам задължително гласуване, тогава ония няма да имат на кого да се сърдят, защото те ще са си виновни, ако не им харесва новото правителство. Аааа, и да се вкара образователен ценз минимум основно образование, за да не могат повечето цигани да гласуват. Електронното гласуване някакси не го разбирам, все си мисля, че и там може да стане фалшификация.

Auriss
10-30-2013, 20:42
^ Пък аз не искам да съм длъжен да ходя да гласувам за отрепки.

Айде вместо задължително гласуване образователен ценз, а ? Мин. средно образование и само работещи и плащащи осигуровки да имат право ?

Или още по-добре - по един IQ тест и граница 120 за народни представители и 140 за изпълнителната власт.

Реших ви проблемите.

Ама е незаконно. Както и да задължаваш хората да гласуват.

едит; сега ти дочетох поста. Иронията е, че аз на ташак ги писах тия неша .....

draid
10-30-2013, 20:50
За да не се повтарям ще копирам каквото казах в др тема.

Това не е начина за протест. Ситуацията в момента е както се казва : "Кучетата си лаят, кервана си върви" Ако искаме да се постигне нещо трябва да се действа далеч по-радикално от окупацията на университети. Че управляващите не ги ебе за образованието през последните 24г. Трябва да се блокират важни пътни артерии, магистрали, гари, летища, НС, президентство, съдилища и други важни институции за да може да се упражни натиск. Но най-вече трябва единство, а в България то трудно се постига. Виждаме как веднъж протестират учители, после земеделците или медиците, но незнайно защо никога никой не протестира заедно с другите, това е най-големият проблем. Ако хора от всички сектори се вдигнат на куп, ще сдадат властта за няма и седмица. Важно обаче е да се промени изборният кодекс иначе, пак ще дойдат същите лица. Няма как да избереш здраво яйце от кошница с развалени.

EinGutesKind
10-31-2013, 10:13
Смешници пълни ... имали мнение, имали позиция :lol: дрисльовци. Накрая пак всичко ще си остане както преди и ще си седят посрани с "мнението си" :lol:

an7raks
10-31-2013, 11:03
За да не се повтарям ще копирам каквото казах в др тема.

Това не е начина за протест. Ситуацията в момента е както се казва : "Кучетата си лаят, кервана си върви" Ако искаме да се постигне нещо трябва да се действа далеч по-радикално от окупацията на университети. Че управляващите не ги ебе за образованието през последните 24г. Трябва да се блокират важни пътни артерии, магистрали, гари, летища, НС, президентство, съдилища и други важни институции за да може да се упражни натиск. Но най-вече трябва единство, а в България то трудно се постига. Виждаме как веднъж протестират учители, после земеделците или медиците, но незнайно защо никога никой не протестира заедно с другите, това е най-големият проблем. Ако хора от всички сектори се вдигнат на куп, ще сдадат властта за няма и седмица. Важно обаче е да се промени изборният кодекс иначе, пак ще дойдат същите лица. Няма как да избереш здраво яйце от кошница с развалени.
Пхахахахах! Паляци... Не схващете ли, че трябва първо да има ясни идеи и тогава "радикалните" мерки?! Или какво, дай като сме безработни и некадърни да пречим?!

tireheb
10-31-2013, 11:36
Какво значи "някаква"?!

някаква значи някаква. тебе ако те хванат петима и те спукат от бой, ще искаш да спрат да те бият, няма да мислиш, че след тва може да имаш вътрешен кръвоизлив
против тея протести в тази им форма съм, ама тоя довод "нямат ясна идея" е толко тъп, че ми се повръща някой като го използва

draid
10-31-2013, 11:40
Пхахахахах! Паляци... Не схващете ли, че трябва първо да има ясни идеи и тогава "радикалните" мерки?! Или какво, дай като сме безработни и некадърни да пречим?!

Колко си ми жалък и смешен само. Хайде сега си напрегни останалите мозъчни клетки които са като свободни електрони и прочети какво съм написал или по скоро от третия ред от долу нагоре. И мога да те уверя, че нито си ми на годините или образованието, че да се изказваш толкова смело. Опасно е да не се окажеш после ти паляка.

Ясни идеи има не от вчера или от миналият месец. Идеи за промяна има много и то много отдавна.

OoVasKoO
10-31-2013, 12:33
трябва да вземем пример от гърците...

draid
10-31-2013, 12:45
Хайде да не е баш от Гърците...

OoVasKoO
10-31-2013, 12:54
Нека да се помолим между 7 и 12 да няма блокиране.
Амин.

an7raks
10-31-2013, 13:02
Колко си ми жалък и смешен само. Хайде сега си напрегни останалите мозъчни клетки които са като свободни електрони и прочети какво съм написал или по скоро от третия ред от долу нагоре. И мога да те уверя, че нито си ми на годините или образованието, че да се изказваш толкова смело. Опасно е да не се окажеш после ти паляка.

Ясни идеи има не от вчера или от миналият месец. Идеи за промяна има много и то много отдавна.
Ооо, велики просветителю, бродещ из тийн форумите, ще ми разясниш ли за ясните си идеи?

OoVasKoO
10-31-2013, 14:06
Ооо, велики просветителю, бродещ из тийн форумите, ще ми разясниш ли за ясните си идеи?
в тийн форуми политика нимой се обсъжда...

an7raks
10-31-2013, 14:13
Не, бе, просто всички говорят как искат нещо и го искат веднага, ама не знаят какво, нито защо, нито как...

draid
10-31-2013, 14:45
Не, бе, просто всички говорят как искат нещо и го искат веднага, ама не знаят какво, нито защо, нито как...

Ми хвани прочети как бе, да нямаме тука час по общо образование. Искания има много а някой от тях са наистина добри. Само ще спомена смяна на изборния кодекс и мога да приключа, защото той е доста обширна тема. Как да се постигне ли ? Не е особено трудно - за това пак си прочети.

an7raks
10-31-2013, 14:49
Ми хвани прочети как бе, да нямаме тука час по общо образование. Искания има много а някой от тях са наистина добри. Само ще спомена смяна на изборния кодекс и мога да приключа, защото той е доста обширна тема. Как да се постигне ли ? Не е особено трудно - за това пак си прочети.
Каква промяна в кодекса е шибания въпрос, дето го задавам от половин година?! Каква точно промяна?
Аз искам промяна в образователната, пенсионната и здравната система. Не ме ебе как ще стане, ама искам да е веднага и то без правителство начело!

anonymous708973
10-31-2013, 16:22
ЗТрябва да се блокират важни пътни артерии, магистрали, гари, летища, НС, президентство, съдилища и други важни институции

Хайде да не са баш летищата.

За протокола: Съгласна съм с идеята, не съм съгласна с мястото на протеста.
Ще съм първата, която би извикала полиция, ако някой мухльо/мухла на моите години ми заяви, че днес няма да уча. Не се предполага неговата гражданска позиция да пречи на моето образование.


Е, оная мацка, дето учила финанси в СУ, беше много весела :д

anonymous895156
10-31-2013, 17:25
Е, оная мацка, дето учила финанси в СУ, беше много весела :д

разбира се
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1377610_437550536356803_727464509_n.jpg

draid
10-31-2013, 18:15
Каква промяна в кодекса е шибания въпрос, дето го задавам от половин година?! Каква точно промяна?
Аз искам промяна в образователната, пенсионната и здравната система. Не ме ебе как ще стане, ама искам да е веднага и то без правителство начело!

Как каква ? За начало преминаване към частична мажоритарна система, казвам частична защото надали има надежда да гласуват пълна. Слагане на срок за пребиваване в това НС, като например 2 мандата, както е за президент. Тия две неща ще изкоренят потомственото наследяване на столовете в НС. Ще дадат възможност и на хора които искат промяна да влязат там. Също така трябва да се лишат партиите от субсидии, в България те получават може би 4-5 пъти повече субсидии отколкото в Германия например. Най-забавното е, че и партии които не са били избрани получават субсидии. И още ред други промени които далеч не са сложни за изпълнение. А за да има реформа в пенсионната, образователната и здравна системи както и в която и да е, трябва да се изкоренят тия хора от там и аз не говоря за ГЕРБ или за БСП или Атака, аз съм безпартиен. Всички тези лица които гледаме през последните 15-20г трябва да си заминат и никога повече да не се допускат да управляват. Пари в държавата има, за съжаление те никога не достигат до хората.

antraks
10-31-2013, 18:29
И мислиш, че това ще спре да се купуват гласове? Че ще изгониш тези хора от управлението? Къде, в лагер ли ще ги пратиш?/не, че не заслужават, де/
Предложенията не са лоши, но едва ли биха имали желаният ефект.
За мен, идеалният вариант е директно да се препишат законите на Германия. Всичко, дословно. Да се види тогава къде ще мърдат.

Hayashi
10-31-2013, 18:43
Хайде да не са баш летищата.

За протокола: Съгласна съм с идеята, не съм съгласна с мястото на протеста.
Ще съм първата, която би извикала полиция, ако някой мухльо/мухла на моите години ми заяви, че днес няма да уча. Не се предполага неговата гражданска позиция да пречи на моето образование.


Е, оная мацка, дето учила финанси в СУ, беше много весела :д

Това е и моето мнение. Не съм съгласна с идеята на мен ми е зле, но нека и на Вуте му е зле.

tireheb
10-31-2013, 20:00
За мен, идеалният вариант е директно да се препишат законите на Германия. Всичко, дословно.

Федерална Република България
трудно ше свикна

Fisherman
10-31-2013, 20:05
в тийн форуми политика нимой се обсъжда...

защо да не може,право на глас се дава на пълнолетен човек,тука има доста такива
всеки има право на гражданска позиция нали това е демокрацията

Fisherman
10-31-2013, 20:06
Това е и моето мнение. Не съм съгласна с идеята на мен ми е зле, но нека и на Вуте му е зле.

Добре университета се издържа на гърба на тия студенти,как така те изведнъж нямат никакви права.Ще го блокират ми,като ситуацията е екстремна,както в случая.

OoVasKoO
10-31-2013, 20:11
защо да не може,право на глас се дава на пълнолетен човек,тука има доста такива
всеки има право на гражданска позиция нали това е демокрацията
ние можем да си коментираме колкото искаме, но от политика малко хора разбират

Fisherman
10-31-2013, 20:15
ние можем да си коментираме колкото искаме, но от политика малко хора разбират

как така,като на всеки е дадено право на глас,не е нужно да разбираш много,тва не е физика на твърдите тела,вижда се когато едно правителство върши работа и кога едно седи само и налива пропаганда

OoVasKoO
10-31-2013, 20:22
и миналото наливаше, и сегашното също

Ivaaaaa
10-31-2013, 20:44
хаха
гледайте Господари на ефира

OoVasKoO
10-31-2013, 20:46
много са забавни, ама са по скоро лайнарите на ефира

Ivaaaaa
10-31-2013, 20:48
току-що казаха истината за тези окупации

Fisherman
10-31-2013, 20:57
и миналото наливаше, и сегашното също

никога не съм гледал новини/предавания,в които плюят по БКП,а ти?единствените,които са достатъчно мръсни за да се занимават с пропаганда са комунистите

draid
10-31-2013, 21:12
И мислиш, че това ще спре да се купуват гласове? Че ще изгониш тези хора от управлението? Къде, в лагер ли ще ги пратиш?/не, че не заслужават, де/
Предложенията не са лоши, но едва ли биха имали желаният ефект.
За мен, идеалният вариант е директно да се препишат законите на Германия. Всичко, дословно. Да се види тогава къде ще мърдат.

Нашата конституция е написана прекрасно, а смени ли се изборната система с мажоритарна и да се сложат едни два мандата, няма да имат възможност да държат примката. Повечето от тия лица като станишев и т.н ще останат, но няма да имат толкова солиден гръб.

anonymous708973
10-31-2013, 21:48
За ограничението на мандатите не се бях замисляла, честно казано, а е страхотна идея.

Партиите ни получават по 16 лв на глас, нали? То затова такива смешки като Светльо-то си основават партийки. В Германия бяха центове, максимум евро, ако не се лъжа. И да се лъжа, е мноооого под 8 евро. Като го чух, ми идваше да се напикая от смях.

Violenza
11-01-2013, 07:47
За мен, идеалният вариант е директно да се препишат законите на Германия. Всичко, дословно. Да се види тогава къде ще мърдат.
По-невероятна малоумщина не бях чела от много време в тоя форум.

antraks
11-01-2013, 10:33
По-невероятна малоумщина не бях чела от много време в тоя форум.

Искаш ли да ти го запиша и на mp3, за да го чуеш наистина?
draid, може да се ограничи броят на мандатите на правителството като такова, но отделните хора пак ще са си там. Примерно, ще сменят няколко човека и хоп - готово.
И субсидиите... ок, ще бъдат намалени, но ще се появят още някакви бонуси, "консултации с "експерти"", всевъзможни дивотии и пак ще ги взимат тези пари...

draid
11-01-2013, 10:43
Искаш ли да ти го запиша и на mp3, за да го чуеш наистина?
draid, може да се ограничи броят на мандатите на правителството като такова, но отделните хора пак ще са си там. Примерно, ще сменят няколко човека и хоп - готово.
И субсидиите... ок, ще бъдат намалени, но ще се появят още някакви бонуси, "консултации с "експерти"", всевъзможни дивотии и пак ще ги взимат тези пари...

Като поне половината депутати се избират мажоритарно, по райони както е в Норвегия ако не ме лъже паметта, то няма да има толкова много лица които влизат с партията, а ще има хора които са избрани от съгражданите си, защото са се доказали с качества, тези хора ще стоят с имената си в това НС, а няма да се крият зад партии. В момента гласуваме за партия, обаче тая партия е няколко човека които са лицата. С тия няколко човека влизат още 50-80 души чиито имена не знаем дори, това са приближени на лицата хора. По този начин няма как да се потулват нещата, а е много по-трудно да се разбереш с 120 човека мажоритарно избрани, които знаят че народа ги е избрал, отколкото с някоя партия. Друго нещо което задължително трябва да се направи наред с ограничението в мандатите е и намаляване на броя на депутатите на половина. Холандия е 16млн, а имат около 100човека (не помня точното число), ние сме 7.2млн и имаме 240. Напълно необосновано. Също така трябва да се намалят драстично заплатите и бонусите на тия хора, там трябва да влизат хора които искат да променят нещо, а не такива които искат да забогатеят.

Violenza
11-01-2013, 10:50
Искаш ли да ти го запиша и на mp3, за да го чуеш наистина?

Запиши го, да.
Първо, преписването на закони е незаконно. :cool: Второ, наясно ли си, че става дума за две различни форми на управление? Трето, наистина ще ми е интересно да чуя как би преписал данъчните закони.

едит: четвърто, което трябваше въобще да е първо, законите като съдържание сами по себе си нямат никаква сила, ако ще и смъртни присъди да излизат като съдебни решения, ама ме съмнява т'ва да ти идва на акъла.

Hayashi
11-01-2013, 10:58
Имам някакви спомени, че ми бяха казали как в Япония депутатите са 720, но те са 80 милиона. Съответно японците бяха шокирани как ние храним 240 харантутника, а сме по-малко от 7 милиона. Но половината от тях са избирани по префектури и защитават интересите на определен регион. А не като при нас София, та София.

antraks
11-01-2013, 12:03
Запиши го, да.
Първо, преписването на закони е незаконно. :cool: Второ, наясно ли си, че става дума за две различни форми на управление? Трето, наистина ще ми е интересно да чуя как би преписал данъчните закони.

едит: четвърто, което трябваше въобще да е първо, законите като съдържание сами по себе си нямат никаква сила, ако ще и смъртни присъди да излизат като съдебни решения, ама ме съмнява т'ва да ти идва на акъла.
1. Това, че е незаконно, не го бях чувал... Може, не съм юрист.
2. Не, не бях чувал, че са различни формите на управление! Не са ли абсолютна монархия и те?
3. Да, ще е интересно и ако се препишат на немски...
4. Те законите наистина са без значение, ако не се прилагат, но вярвам че страхът от по-сериозни наказания ще намали далаверите и корупцията. Реално сега половината от нещата, дето им викаме кражби, са си законно уредени и те просто си взимат полагаемото...

anonymous708973
11-01-2013, 12:46
В Германия избирателната система е смесена, имат два гласа - с единия гласуват за отделна личност (както Дрейд обясни), с другия за партия.
Смятам, че е в пъти по-добре.

yakuza_
11-01-2013, 18:14
И как преписването на закони е незаконно?
Мн ми е интересно, колко от вас изобщо знаят нещо за историята на счетоводството и данъчния контрол в България :lol:
ама всеки се изказал

an7raks
11-01-2013, 18:21
И как преписването на закони е незаконно?
Мн ми е интересно, колко от вас изобщо знаят нещо за историята на счетоводството и данъчния контрол в България :lol:
ама всеки се изказал

Кой се е изказвал за счетоводство и данъчни закони? О.о

yakuza_
11-01-2013, 18:24
някъде видях нещо за данъчното законодателство и реших да ви кажа, да ми ближете кура

Violenza
11-01-2013, 18:28
някъде видях нещо за данъчното законодателство и реших да ви кажа, да ми ближете кура
Мерси съм, просто ще пропусна. :cool:

Все още го твърдя.

an7raks
11-01-2013, 18:31
някъде видях нещо за данъчното законодателство и реших да ви кажа, да ми ближете кура
Ок, обади се, когато учените го открият.

yakuza_
11-01-2013, 18:37
Ок, обади се, когато учените го открият.

какво да ти кажа, аз като погледна надолу си го виждам

an7raks
11-01-2013, 18:42
какво да ти кажа, аз като погледна надолу си го виждам

ВЕрно? Извинявай, голем си!

Fisherman
11-01-2013, 20:17
Ок, обади се, когато учените го открият.

охо тва са гей ласки наживо тука

an7raks
11-01-2013, 20:18
охо тва са гей ласки наживо тука

И теб ще те чукаме, не ревнувай!

anonymous708973
11-01-2013, 21:54
И на мен ми стана интересно как преписването на закони ще е незаконно, но не разбирам от материята и няма как да изкажа мнение.

В смисъл... Германия що да се сърди на България, ако решим да ги вземем за пример и някак сме преценили, че за нашата държава същите 10-15 закона ще свършат работа? Не говорим за копи-пейст на цялата законодателна система...

102
11-02-2013, 08:31
АХахаххахаха, много глупости тука.. много.

Ivaaaaa
11-02-2013, 09:52
Дрейд е напълно прав
съгласна съм с абсолютно всичко
само не разбрах защо да не може да се взаимстват закони от други държави о.О

нашата Конституция и закони са много добри, макар че има естествено и вратички, но въпроса не е в това..., а в това, че закони не се спазват

Violenza
11-02-2013, 10:31
Бе, вие елементарната разлика между ВЗАИМСТВАНЕ и ПРЕПИС НА ТЕКСТ правите ли?

an7raks
11-02-2013, 11:04
нашата Конституция и закони са много добри, макар че има естествено и вратички, но въпроса не е в това..., а в това, че закони не се спазват
Не се спазват, щото има вратички...
Violenza, не, разясни ни, моля те!

Violenza
11-02-2013, 11:23
Не се спазват, щото има вратички...

:cool:

Не знам дали е смешно или по-скоро тъжно.

edit: Хайде
Закон без "вратичка" ще да означава еднаквост в санкционирането при всички едни и същи провинения. Няма как да съществува такова нещо, а и още повече - не бива. Еднакви престъпления (или провинения) съществуват, еднакви казуси не. Именно затова всеки един случай се разглежда отделно и се взимат предвид всички останали неща свързани с него. Това е целта на закона - да бъде обективен и съобразен с всички възможни ситуации.
А спазването на законите не зависи от самите тях, а от разследващите и най-вече от изпълнителните органи и съдебните процедури.

Ivaaaaa
11-02-2013, 13:40
и кво общо има това сега?
за кво говорехме и за кво говорим?
май имаше друг въпрос към теб

Violenza
11-02-2013, 14:28
и кво общо има това сега?
за кво говорехме и за кво говорим?
май имаше друг въпрос към теб
Това беше по повод безумните ви изказвания относно законите и неспазването им. А неговото не беше въпрос, а ирония, но не съм учудена, че не си я уловила.

Аз имах въпрос към него, чийто отговор обаче не получих.

an7raks
11-02-2013, 16:00
Второ, наясно ли си, че става дума за две различни форми на управление?
Това ли е въпроса? :lol:

Violenza
11-02-2013, 17:03
Не се прави на луд.

an7raks
11-02-2013, 17:05
^Не, сериозно, не виждам въпрос към мен...

Violenza
11-02-2013, 17:17
^Не, сериозно, не виждам въпрос към мен...
Хайде, хайде.


как би преписал данъчните закони.

И също така законите свързани с държавното устройство най-вече. Та?


Безсмислено е да питам обаче.

an7raks
11-02-2013, 19:19
Данъчните закони ще трябва да се изменят в известна степен заради разликата в стандарта на живот.
Да, частта касаеща държавното устройство няма как да намери приложение при нас...

Ivaaaaa
11-02-2013, 19:33
^ да се изменят данъчните закони? смисъл? какво да се измени?

ние имаме едни от най-ниските ставки в Европа..., но пък да, за сметка на това стандарта ни на живот е доста по-нисък...да не кажа най

an7raks
11-02-2013, 19:41
^ да се изменят данъчните закони? смисъл? какво да се измени?

ние имаме едни от най-ниските ставки в Европа..., но пък да, за сметка на това стандарта ни на живот е доста по-нисък...да не кажа най
Изобщо следиш ли какво се пише? :D

Ivaaaaa
11-02-2013, 19:44
не!

an7raks
11-02-2013, 19:45
не!

Хубаво е да се знае, щото някой би си помислил, че си глупава.

Violenza
11-02-2013, 19:47
ние имаме едни от най-ниските ставки в Европа..., но пък да, за сметка на това стандарта ни на живот е доста по-нисък...да не кажа най
Боже Господи...

Ivaaaaa
11-02-2013, 19:55
да, видях

просто си позволявам да пропускам мненията на Виоленца

сега се зачетох и видях, че изказването ми за вратичките в законите са били безумни

втф

като се източват пари, по какъвто и да е било друг начин ДДС или нещо друго, това не е ли вратичка?

Violenza
11-02-2013, 20:08
просто си позволявам да пропускам мненията на Виоленца
сега се зачетох и видях, че изказването ми за вратичките в законите са били безумни

Е твоите бисери обаче трудно се пропускат. :cool:

Да питам ли за какви ставки аджеба говориш или тактично ще ми подминеш поста?

Ivaaaaa
11-02-2013, 20:14
видях, че беше написал това:


Данъчните закони ще трябва да се изменят в известна степен заради разликата в стандарта на живот.

без да чета какво си писала ти с него

какви промени в данъчното законодателство може да има? - осигуряване, данъци, такси и тнт

OoVasKoO
11-02-2013, 20:33
^ да се изменят данъчните закони? смисъл? какво да се измени?

ние имаме едни от най-ниските ставки в Европа..., но пък да, за сметка на това стандарта ни на живот е доста по-нисък...да не кажа най
омг... прогресивен данък

Ивааааа, цък-цак-цук (http://vbox7.com/play:7db4ff19&start=12)

Ivaaaaa
11-02-2013, 20:43
и какъв ти е проблема с този данък?

да, пак го казвам имаме сред най-ниските данъци в Европа, друг е въпроса, че не постъпват в бюджета, а това което постъпва отива в ръцете на всички знаем кои


това ти ли си? о.О

OoVasKoO
11-02-2013, 20:45
и какъв ти е проблема с този данък?

да, пак го казвам имаме сред най-ниските данъци в Европа, друг е въпроса, че не постъпват в бюджета, а това което постъпва отива в ръцете на всички знаем кои

знаеш ли какво е прогресивен данък?
такъв трябва да се въведе, не може тоя, който се бъхти за 4-5 хиляди на година да плаща такъв процент колко един милионер например

princo90
11-02-2013, 20:47
По принцип подкрепям протестите, но за мен окупацията на университет преминава границите на нормалното. Така и не можах да разбера защо дни наред не се намесва полицията? Как така една група хора (съвсем друг е въпросът дали са справедливи исканията им, или не) самосиндикално ще си реши да блокира работата на една официална институция, натоварена с обществена мисия, много по-важна от всекидневните дразги на българските политици. Не ми го побира акълът това да се случи в една нормална държава. Не че на никого няма да му хрумне да се опита да направи такова нещо, но реакцията на властимащите и последствията за окупаторите ще бъдат светкавични.

От доста време не бях следял в детайл какво се случва в българската политика и сега като попрочетох за какво става дума, установих, че всъщност за няколко месеца не се е променило абсолютно нищо – дневният ред си е все същият, проблемите са си все същите, напредъкът по тяхното решаване – нулев. Все същите караници на елементарно, почти битово ниво. Никаква визия за бъдещето, никаква отговорност пред него. Последен пример е въпросът за покачване на минималната работна заплата с цели 30(!) лева. Докато други страни дискутират за дългосрочно опазване на околната среда, за национална сигурност, за запазване и повишаване на благосъстоянието, за невзимане на нови дългове, за да не се натоварват следващите поколения, ние коментираме покачване на минималната заплата в размер на 30 лева, до цели 340 (!) лева.

Да не говорим, че като цяло тези протести според мен по никакъв начин не говорят за едно зряло общество. Пак казвам, че подкрепям каузата им и в никакъв случай не съм провърженик на никоя от управляващите партии или Атака (да не дава господ), но не е редно при проведени законни избори недоволната страна да излиза на протест само защото не е във властта. Утре тази страна като спечели, какво става? Излиза другата. И докога така?

Ако беше се обединил целият български народ в името на една кауза, това вече е обосновано (както при стачката на учителите). Но сега огромна част (може би дори по-голямата) не протестира и подкрепя правителството, затова другата просто няма основание на протестира, щом нейните искания, колкото и да са справедливи, не намират подкрепа от мнозинството. Защото все пак огромна част от българите са гласували за БСП, ДПС и Атака. Просто наистина трябва да приемем, че политиците в една страна са точно отражение на самото общество, и да се сърдим само на себе си.

Ivaaaaa
11-02-2013, 20:48
не, що да знам...

изобщо не съм го чувала, камо ли да съм учила за него

абе въобще не съм чувала за данъци

OoVasKoO
11-02-2013, 20:50
Така и не можах да разбера защо дни наред не се намесва полицията? Как така една група хора (съвсем друг е въпросът дали са справедливи исканията им, или не) самосиндикално ще си реши да блокира работата на една официална институция, натоварена с обществена мисия, много по-важна от всекидневните дразги на българските политици. Не ми го побира акълът това да се случи в една нормална държава. Не че на никого няма да му хрумне да се опита да направи такова нещо, но реакцията на властимащите и последствията за окупаторите ще бъдат светкавични.

дъаа, така е

anonymous708973
11-02-2013, 20:52
Така и не можах да разбера защо дни наред не се намесва полицията?

Щото те хората вече се притесняват да направят нещо, щото протестиращите се изкарват пребити и не знам си какви.

Васко, не викай "омг", щото и на Запад се спори за или против въвеждане на прогресивен данък. Не е толкова еднозначно решението. За когото е, значи не е добър икономист, както правилно беше отбелязано във въведението на учебника ми :д

OoVasKoO
11-02-2013, 20:57
ок, ама ти приемаш ли в бг да е 10%
тва е нищо за богатите
и без тия 10% ще си живеят добре
лошото е, че дори да се въведе прогресивният данък пак ще се прибират парите, щото няма да имаме нормално правителство

Violenza
11-02-2013, 21:02
Всъщност, прогресивният данък ще бъде в ущърб не на по-заможните, а най-вече на хората с променливи доходи, т.е. тези, които често сменят работата си, защото колко повече варират доходите през годините, толкова повече се плаща.

an7raks
11-02-2013, 21:06
Васко, нали сте учили за проценти в училище? Нали си наясно, че 10% от 100лв е 10лв, а от 100 000лв, е 10 000лв?
И мен ме влече комунистическата идея, но ако човека си ги е изкарал честно, защо да му се взема по-голям % просто защото е успял?

Violenza
11-02-2013, 21:18
Васко, нали сте учили за проценти в училище? Нали си наясно, че 10% от 100лв е 10лв, а от 100 000лв, е 10 000лв?
И мен ме влече комунистическата идея, но ако човека си ги е изкарал честно, защо да му се взема по-голям % просто защото е успял?
Това, миличък мой, не е прогресивен данък, а точно обратното.

Ще ме довършите тая вечер, честно...

OoVasKoO
11-02-2013, 21:24
Васко, нали сте учили за проценти в училище? Нали си наясно, че 10% от 100лв е 10лв, а от 100 000лв, е 10 000лв?
И мен ме влече комунистическата идея, но ако човека си ги е изкарал честно, защо да му се взема по-голям % просто защото е успял?
Държавата му е осигурила възможност да изкарва много добри пари, а той се отплаща с мизерните 10%.
Според мен най-бедните въобще не трябва да плащат данъци.

an7raks
11-02-2013, 21:27
Това, миличък мой, не е прогресивен данък, а точно обратното.

Ще ме довършите тая вечер, честно...
Майната ти! И ти четеш като Ива май.
Знам, че не е. Исках да му докажа, че и този данък, който е сега/незнам как се води/, с постоянния процент пак ощетява богатите с по-голяма сума. Не е нужно да се увеличава и процента, както е при прогресивния.

OoVasKoO
11-02-2013, 21:28
ощетява ги, но не достатъчно
става дума за милионерите, а не за тия, които взимат между 40-50 000 до към 10 000
за тях примерно данъкът ще е 15-20%

Violenza
11-02-2013, 21:30
Ооо, не сме били прочели правилно, ти друго си имал предвид. :D

Violenza
11-02-2013, 21:32
Така и не можах да разбера защо дни наред не се намесва полицията? К
Това ще да значи диктатура, нали сте наясно?

OoVasKoO
11-02-2013, 21:32
какъвто и да е данъкът, пак ще ощетява богатите с повече...
но има разлика, когато милионера плаща 100 000, а не 300 000, нали?!

princo90
11-02-2013, 21:32
Това, миличък мой, не е прогресивен данък, а точно обратното.

Ще ме довършите тая вечер, честно...

Малко по-спокойно... Въобще не е обратното, това си е точно плоският данък, човекът и не твърди друго. Обратното на прогресивния данък е дегресивният.



и без тия 10% ще си живеят добре

Държавата му е осигурила възможност да изкарва много добри пари, а той се отплаща с мизерните 10%.

Според теб целта на данъците е просто богатите хора да не живеят добре или по-скоро всички да живеят добре? Прогресивният данък означава, че с всеки изкаран лев данъчната тежест се увеличава, което унищожава стимула на хората да работят повече, съотвено да печелят повече и да допринасят повече за икономиката, което вреди на всички, не само на засегнатите от данъка. Допълнително всеки един данък унищожава част от потреблението, с което още повече се вреди отново на всички, не само на засегантите.

OoVasKoO
11-02-2013, 21:38
Това ще да значи диктатура, нали сте наясно?
нулева година добре ли звучи?

an7raks
11-02-2013, 21:40
Това ще да значи диктатура, нали сте наясно?

И Америка е полицейска държава, ама никой не гъка и се казва, че е най-демократичната...

Violenza
11-02-2013, 21:43
Малко по-спокойно... Въобще не е обратното, това си е точно плоският данък, човекът и не твърди друго. Обратното на прогресивният данък е дегресивният.

унищожава стимула на хората да работят повече, съотвено да печелят повече и да допринасят повече за икономиката,
Приемам забележката на горното, но в контекста на приказките, които подхванахме, беше абсолютно ясно, че аз говоря именно за плосък данък. Както и да е.


Високият данък ще те откаже от труда? Едва ли. Колкото повече се развива икономиката, толкова по-добре ще си ти. Колкото по-високи данъци постъпват в държавната хазна, толкова по-добре ще е твоят живот в държавата. Нали всички това искаме? Но това е при една идеална ситуация. В България, първо, че много малко хора се осигуряват според истинските си доходи и плащат реален процент от парите си, второ, че това, което се плаща, не отива където трябва.

princo90
11-02-2013, 21:47
Приемам забележката на горното, но в контекста на приказките, които подхванахме, беше абсолютно ясно, че аз говоря именно за плосък данък. Както и да е.


Високият данък ще те откаже от труда? Едва ли. Колкото повече се развива икономиката, толкова по-добре ще си ти. Колкото по-високи данъци постъпват в държавната хазна, толкова по-добре ще е твоят живот в държавата. Нали всички това искаме? Но това е при една идеална ситуация. В България, първо, че много малко хора се осигуряват според истинските си доходи и плащат реален процент от парите си, второ, че това, което се плаща, не отива където трябва.

Няма да те откаже от работа, а унищожава стимули да работиш повече. Това не съм го измислил аз, а е, както се казва, "eмпирично доказано" от когото трябва. Плюс това по-високи данъци не означава автоматично по-високи приходи в държавната хазна, дори напротив.


Това ще да значи диктатура, нали сте наясно?

Не, няма да значи диктатура, а ще значи, че има законност.

Violenza
11-02-2013, 21:50
Не, няма да значи диктатура, а ще значи, че има законност.
Законност? И двете страни в случая (протестиращите студенти и тия, дето много им се учи) имат абсолютно равноправни позиции.

OoVasKoO
11-02-2013, 21:51
като искат да си протестират, да се присъединят към другите...

an7raks
11-02-2013, 21:53
Законност? И двете страни в случая (протестиращите студенти и тия, дето много им се учи) имат абсолютно равноправни позиции.
Да, ама тея, дето искат да учат не пречат на никого и са си платили за тази услуга...

Violenza
11-02-2013, 21:55
Да, ама тея, дето искат да учат не пречат на никого и са си платили за тази услуга...
Протестиращите са си платили също и тези, които искат да учат, им пречат на протеста. Е?

OoVasKoO
11-02-2013, 21:57
тези, които искат да учат, им пречат на протеста
ехааааааааааааааааааааааа ааааааааааааааааааааааааа ааааааааааааааааааааааааа

an7raks
11-02-2013, 21:57
Протестиращите са си платили също и тези, които искат да учат, им пречат на протеста. Е?

Протестиращите са си платили, за да учат, не за да протестират... Като не искат да учат, да идат да кибичат другаде, където няма да вредят.

Violenza
11-02-2013, 22:01
Не сте безпристрастни. Абстрахирайте се от позицията си и ще видите, че и двете страни са си абсолютно в правото.

an7raks
11-02-2013, 22:06
Аз съм безпристрастен. Нямам близки в нито една от двете групи, но това е като да направиш дарение на дом за сираци и да изриташ децата, щото искаш да протестираш, че парите ти не са били изхарчени за каквото ти си искал.

Violenza
11-02-2013, 22:10
Аз съм безпристрастен. Нямам близки в нито една от двете групи, но това е като да направиш дарение на дом за сираци и да изриташ децата, щото искаш да протестираш, че парите ти не са били изхарчени за каквото ти си искал.
Не става въпрос дали имаш близки, а коя идея подкрепяш. Примерът ти е некоректен, защото след дарение ти не можеш да очакваш нищо, то се усвоява по желание на нуждаещия се, а когато си плащаш, за да получиш нещо, то имаш абсолютното право на претенции.

an7raks
11-02-2013, 22:15
Не става въпрос дали имаш близки, а коя идея подкрепяш. Примерът ти е некоректен, защото след дарение ти не можеш да очакваш нищо, то се усвоява по желание на нуждаещия се, а когато си плащаш, за да получиш нещо, то имаш абсолютното право на претенции.
Е, да, но само защото на тях не им харесва услугата, защо спират достъпа на тези, на които им харесва. В смисъл, тези дето искат да учат не задължават никого да плаща и да учи в този университет.

Violenza
11-02-2013, 22:40
Разбира се, че е по-добре да емигрират, да.

an7raks
11-02-2013, 22:44
Разбира се, че е по-добре да емигрират, да.

Да, да, сетих се за лафа с жената и радиоточката, спирам...

Violenza
11-02-2013, 22:57
Наистина отказваш да схванеш. Все тая.

tireheb
11-03-2013, 01:19
нулева година добре ли звучи?

абсолютно ми е през дедовия

продължавам да твърдя, че не е правилна тая форма на протест, ама нулева.. нулева. за къде бързате

Sh@d0w
11-03-2013, 05:32
Студентите поне се опитват.

За да се получи нещо обаче, трябват далеч по - радикални мерки от това да спреш занаятита за няколко дена. На управляващите не им пука за образованието, мислех че е очевидно. Могат толкова лесно да им извият ръцете и да им затворят устите. Примера с нулевата година е достатъчно красноречив. Настройваш половината студенти да викат срещу другите и не се занимаваш повече, както в случая. Наполеон си го е казал - разделяй и владей.

Но като цяло действията им не са безсмислени. Още една капка в чашата, за която не знам колко време остава докато прелее.

А сравнението на ситуацията с дома за сираци беше толкова абсурдно, че се изсмях на глас.

anonymous708973
11-03-2013, 09:48
Държавата му е осигурила възможност да изкарва много добри пари, а той се отплаща с мизерните 10%.


Държата му е осигурила възможност? Ако беше така, всички щяхме да сме еднакво богати. Ама не сме. Щото едни имат повече акъл в главата от други.


ощетява ги, но не достатъчно

Ебати завистливото същество. Защо трябва да се ощетяват повече? Те така или иначе плащат повече от теб? Наясно ли си, че има държави, в които богатите плащат по-МАЛЪК процент данъци, имат данъчни облекчения етц., именно за да се поощри факта, че са... ами, по-умни и по-успели.


Според теб целта на данъците е просто богатите хора да не живеят добре или по-скоро всички да живеят добре? Прогресивният данък означава, че с всеки изкаран лев данъчната тежест се увеличава, което унищожава стимула на хората да работят повече, съотвено да печелят повече и да допринасят повече за икономиката, което вреди на всички, не само на засегнатите от данъка. Допълнително всеки един данък унищожава част от потреблението, с което още повече се вреди отново на всички, не само на засегантите.

Много точно.
Като по учебник казано.


Виоленца, не си права.
НОРМАЛНОТО положение на нещата е студентите да учат.
Тези, които се отцепват от това положение, нарушават баланса, са именно протестиращите. Те ПРЕЧАТ или възпрепятстват на нормалното положение на нещата. На тях им пречи политическата система, но те са си избрали нормалното положение на нещата/тези, които искат да учат, да им пречат. Докато тези, които искат да учат, не са си избирали да им се пречи от протестиращи.
Дори от езикова гледна точка да го погледнеш, забележи къде съм употребила страдателен и къде - деятелен залог.

Ако сега шепа студенти решат да ми кажат, че АЗ няма да ходя на лекции, кой на кого пречи?
Системата пречи на всички - те решават да протестират - пречат на мен. Докато когато аз ходя на занятията си и си уча, как преча на тях?!
По-просто не знам как да го обясня.

Sh@d0w
11-03-2013, 10:33
Наясно ли си, че има държави, в които богатите плащат по-МАЛЪК процент данъци, имат данъчни облекчения етц., именно за да се поощри факта, че са... ами, по-умни и по-успели.

По - скоро са финансово и икономически грамотни. А и да не са, са достатъчно умни, че да наемат някой който разбира повече от тях това.

Главната причина за финансовите трудности на хората е, че те прекарват години в училище, но не учат нищо за парите. Затова пък се учат да работят за пари ... вместо обратното.

Глупаво е просто да кажеш на едно дете или студент да завърши добре. Глупаво е да се приема, че образователната система в този си вид, ще подготви децата за света, с който ще се сблъскат след дипломирането си. Всяко дете се нуждае от по - солидно образование, трябва да знае правилата. Има парични правила, с които богатите боравят, и други правила според които другите 95% от хората действат. В днешния свят движен от пари е изключително важно да имаш поне средна финансова образованост. Това не се преподава в училище.

Децата/студентите завършват и са финансово неграмотни. Теглят кредити и се заробват за години напред, вместо да управляват парите си умно, така че да им се връщат, те ги пилеят безразборно.

Не е трудно да бъдеш богат. Всъщност не е трудно и да си нещо средно. Стига да знаеш как да си управляваш парите.

Данъците може да са големи. И непосилни. Стига да можеш да мислиш поне малко да имаш идея от тези неща може да се научиш как вместо парите ти да отиват до стотинка в държавата, да остават при теб. Или поне по голямата част. Обикновения човек не знае това. Или не се интересува. Мога да пиша още сто хиляди реда по тая тема ама ще спра че се отклонихме.

Аз не деля хората на богати и бедни. А на финансово грамотни и финансово неграмотни.

Та да се върнем на темата с протестите. Викаш що не ходят да протестират в полето, а пречат на иначе така ученолюбивите студенти ... ;/

tireheb
11-03-2013, 10:39
Главната причина за финансовите трудности на хората е, че те прекарват години в училище, но не учат нищо за парите. Затова пък се учат да работят за пари ... вместо обратното.


Аз не деля хората на богати и бедни. А на финансово грамотни и финансово неграмотни.


лол
да се въведе начи час по пестене в училище
или задължителен двугодишен курс "увод в икономиката" в университета, че малко са ни икономистите

Sh@d0w
11-03-2013, 10:44
лол
да се въведе начи час по пестене в училище
или задължителен двугодишен курс "увод в икономиката" в университета, че малко са ни икономистите

Четеш ме между редовете. Не да стават всички икономисти. Трябва да се преподава поне начална финансова грамотност.

Даскалото подготвя бачкатори. Повечето хора не осъзнават, че не е толкова важно колко пари изкарваш, а колко пари задържаш. Всички сме чували истории за хора спечелили от лотарията и обеднели след няколко месеца. Или за спортисти които на 20 изкарват милиони, а на 30 спят под някой мост.

tireheb
11-03-2013, 10:47
бате, като зимаш 800-1000 лева на месец (и то ако си късметлия), от които 500 ти отиват за наем и сметки, примерно, колкото и ФИНАНСОВО ГРАМОТЕН да си, няма да прокопсаш много

Sh@d0w
11-03-2013, 10:54
бате, като зимаш 800-1000 лева на месец (и то ако си късметлия), от които 500 ти отиват за наем и сметки, примерно, колкото и ФИНАНСОВО ГРАМОТЕН да си, няма да прокопсаш много

Не смятам да започвам спор с човек който си казва "Не мога да си го позволя", вместо да си задава въпроса "Как мога да си го позволя".

tireheb
11-03-2013, 10:58
е...
добре, айде
задавам въпроса "как мога да си го позволя"
дай ми няква представа как може да водиш нормален живот (разбирай не скотската, на границата на оцеляването) с 800 лева на месец...
ебаси
сори, ама само празни приказки са тва

Violenza
11-03-2013, 11:01
че малко са ни икономистите
Малко са. Брой икономистите, а не дипломките с претенции.


Пантерке, обяснила съм се горе, няма да се повтарям.

OoVasKoO
11-03-2013, 11:01
Даскалото подготвя бачкатори. Повечето хора не осъзнават, че не е толкова важно колко пари изкарваш, а колко пари задържаш. Всички сме чували истории за хора спечелили от лотарията и обеднели след няколко месеца. Или за спортисти които на 20 изкарват милиони, а на 30 спят под някой мост.
+

tireheb
11-03-2013, 11:05
пп: а за тва дето било важно не колко пари изкарваш, а колко задържаш - тука слагаш коня пред каруцата
дай да взимам по 5 бона на месец - да го мисля колко ще "задържам"
ма кат взимам 500 - за кво задържане изобщо можем да говорим, то не ти стигат да покриеш основните си нужди, рииш ли

Sh@d0w
11-03-2013, 11:13
е...
добре, айде
задавам въпроса "как мога да си го позволя"
дай ми няква представа как може да водиш нормален живот (разбирай не скотската, на границата на оцеляването) с 800 лева на месец...
ебаси
сори, ама само празни приказки са тва

Ти лично не виждам как би се справил, съжалявам. Но има хора които го правят, правили са го и са успели.

tireheb
11-03-2013, 11:16
не бе, айде кажи. недей тръгва са на лична основа на базата на 2 изречения в интернет
ама интересно ми е, сичките, дето твърдите кое може и как може, НАПРАВИЛИ ли сте го ?

Sh@d0w
11-03-2013, 11:32
ама интересно ми е, сичките, дето твърдите кое може и как може, НАПРАВИЛИ ли сте го ?

Мда. Както каза, нека не обръщаме темата на лична основа.

Опитай се вместо да спориш, да вникнеш в думите ми. С друго няма какво да ти помогна повече.

tireheb
11-03-2013, 11:37
аха, добре
в последните си 5 поста те моля да ми дадеш някакъв пример как ти, или който и да било друг, се оправя с 800 лева на месец
ти ми повтаряш "може, ама няма да ти кажа как, ти не разбираш, вникни в думите ми"
което общо взето те прави поредният, който просто си говори наизуст, ей така, за спорта
което е твърде тъжно

пп: честно казано, надявам се никой да не се опитва да "вникне" в твоите думи, щото тва са думите на 20 годишен, живеещ в илюзията, че щом не е умрял от глад и щом има от време на време 5 лева да завърти двулитровка бира с още 2-3 човека, значи просперира
сори, бате, ама така звучиш

Sh@d0w
11-03-2013, 11:39
Не просто не смятам да описвам личния си живот тук.

Първата работа на която бях взимах точно 800 лева след като се приспаднат всички данъци. Две години по късно взимам четворно повече. И никак не смятам да спирам до тук.

Това мисля че е достатъчно да ти задоволи любопитството.

Но какво ти обяснявам. Нека се върнем на темата със студентите.

anonymous708973
11-03-2013, 11:50
Главната причина за финансовите трудности на хората е, че те прекарват години в училище, но не учат нищо за парите. Затова пък се учат да работят за пари ... вместо обратното.

И т.н.
...

Няма да те разберат, не се обяснявай.
Робърт Кийосаки?

Sh@d0w
11-03-2013, 11:52
Робърт Кийосаки?

Yup. Имах доста свободно време.

tireheb
11-03-2013, 11:53
окей, евала
заеби, едва ли ще се разберем

draid
11-03-2013, 13:11
Yup. Имах доста свободно време.

Повечето му книги съм ги чел преди време, но дори той не отрича образованието, така че темата не знам за какво я обсъждате. Особено ми допадна Богат татко -беден татко. Проблема на повечето университети, особено в България е че учат на много неща по малко, вместо дадено нещо в дълбочина. Като цяло не мисля, че училището може лесно да те научи да управляваш пари. Забелязал съм нещо много интересно. Хора които са свикнали да работят цял живот на някаква мизерна работа, нямат почти никаква надежда да се оправят, дори да имат възможности, тези хора не ги използват, защото ги е страх да рискуват, а пари без риск никой не е направил. От друга страна хората чиито родители имат някакъв частен бизнес и т.н. свикват на далеч по друго мислене.


бате, като зимаш 800-1000 лева на месец (и то ако си късметлия), от които 500 ти отиват за наем и сметки, примерно, колкото и ФИНАНСОВО ГРАМОТЕН да си, няма да прокопсаш много

Идеята е да намериш начин да вземаш повече със спечеленото или посредством дадената работа. Никой не е забогатял като е стоял да работи и е давал всичките си пари за сметки цял живот.

Sh@d0w
11-03-2013, 13:21
Хора които са свикнали да работят цял живот на някаква мизерна работа, нямат почти никаква надежда да се оправят, дори да имат възможности, тези хора не ги използват, защото ги е страх да рискуват, а пари без риск никой не е направил. От друга страна хората чиито родители имат някакъв частен бизнес и т.н. свикват на далеч по друго мислене.

Тук никой не отрече образованието, даже напротив. Иначе в "Богат татко, беден татко" много добре автора описа, на какво според него се дължи това, дам.

Макар че в книгата на места имаше доста глупости, на места малко невероятни (разбирай ако беше толкова лесно всички щяха да са доналд тръмп), тая книга ти отваря очите за доста неща. И ако четящия е достатъчно умен да вникне в нея, може да му помогне до голяма степен.

Аз препоръчвам на всеки да я прочете, пък вече дали ще попие нещо той си преценява.

draid
11-03-2013, 13:27
Е както се казва : "Ако ставаше с гледане, кучето щеше да е най-добрият касапин" просто и да четеш и да знаеш всичко на теория се изискват определени качества които ако не притежаваш, надали ще забогатееш или най-малкото ако направиш някой удар, няма да задържиш парите, за това и малко хора са богати. Но пък и сравнително рядко се случва децата на богатите да не успеят да продължат бизнеса на родителите си именно защото от малки получават мисленето на богатите.

Иначе да, книгата казва много истини, въпреки че докато я четеш имаш чувството, че може да забогатееш за един следобед.

anonymous708973
11-03-2013, 14:03
Хора които са свикнали да работят цял живот на някаква мизерна работа, нямат почти никаква надежда да се оправят, дори да имат възможности, тези хора не ги използват, защото ги е страх да рискуват, а пари без риск никой не е направил. От друга страна хората чиито родители имат някакъв частен бизнес и т.н. свикват на далеч по друго мислене.


И това е интересно? :д
Съвсем нормално и закономерно е.

Нямам търпение да се прибера и да говоря с един доста близък семеен приятел, който по случайност управлява доста печеливш бизнес. Направо... разговорите на такава тематика са ми като наркотици!

Sh@d0w
11-04-2013, 05:39
Да, ама тея, дето искат да учат не пречат на никого и са си платили за тази услуга...

Именно протестиращите са тия дето искат да учат, защото им се учи и нямат никакво намерение да са в качество на емигранти в собствената си държава, управлявана 20 години от великата простотия.

yakuza_
11-04-2013, 06:12
Именно протестиращите са тия дето искат да учат, защото им се учи и нямат никакво намерение да са в качество на емигранти в собствената си държава, управлявана 20 години от великата простотия.
:lol:

Sh@d0w
11-04-2013, 06:25
Too low to understand.

Aeternal
11-04-2013, 07:18
Too low to understand.
Партийната система не работи за България. И да падне кабинета, кво ще се промени? Най-много да се завърне Боко Тиквата, та ще им се отвори работа на студентите и срещу него да протестират.
Комунистите, доколкото си спомням, обещаха като се състави тази аберация, която те наричат "легитимен кабинет", че идват да променят изборния кодекс и ще си ходят след това. Ако поне веднъж си изпълнят обещанието, може би нещо ще се промени.

anonymous708973
11-04-2013, 08:09
Именно протестиращите са тия дето искат да учат, защото им се учи и нямат никакво намерение да са в качество на емигранти в собствената си държава, управлявана 20 години от великата простотия.

И как по-точно им се пречи от властимащите да учат? Могат да си ходят на лекции, независимо дали в парламента е Станишев, Бойко или на баба им хвърчилото.

Ако говориш за промяна на образователната система, това е друго.

И не разбрах какво имаш предвид с "емигранти в собствената си държава".

Sh@d0w
11-04-2013, 08:15
Имах предвид че в държавата, в която живеем, повечето студенти не могат да намерят реализация. Колко от завършилите вишисти работят по специалноста си след като завършат? Колко от тях си хващат някаква посредствена работа за пари които не отговарят на образованието им?

А че образователната система трябва да се промени - това има ли смисъл да се дискутира. Да оставим на страна че се учат и неща морално остарели и нямащи нищо общо с реалността, поне в някои специалности. И като завършиш фактически излизаш въобще неподготвен за това което те чака навън.

girlwithblueeyes
11-04-2013, 08:39
На мен пък не ми е ясно как една шепа хора решават ,кой ще учи и кой не . Има хора които ,не ги вълнува цялото това нещо . Чисто ,и просто като страничен наблюдател ,ми е интересно защо лекциите и ученето зависят от групичка хора всеки си решава дали да подкрепя тези протести ,иli дали да не ги подкрепя . Малко егоистично ми изглежда това на мене от страна на протестиращите . И не ,че нещо ама пак да не излезе че се заяждам обаче промяната в една държава ,не зависи само от правителството ами и от хората . Правителството ако ще и патагонското правителство да дойде да ви управлява ако хората нямат желание за промяна просто няма смисъл. Не може при толкова престъпления все правителството да ви е вивновно . И пак казвам не целя да обидя никой но една държава не се състои само от правителство ами и от един народ . Защото така както има студенти които протестират така същите тези студенти висят по цели нощи по баровете и се ръгат с ножове ама да бе и за тва правителството е виновно . То е ясно че управляващите ви са корумпирани в нито държава няма честни политици ,но не обвинявайте само правителството за положението в България защото в голям процент то зависи и от народа .

Aeternal
11-04-2013, 09:24
И не разбрах какво имаш предвид с "емигранти в собствената си държава".

Половината шивачки из шивашките цехове в моя край са с висше образование. И работят за 350 лв. Това имаше предвид, мисля.

draid
11-04-2013, 09:25
http://vbox7.com/play:76d01d64c4

Доста интересно и поучително интервю.

AliceSw
11-04-2013, 09:54
иска ми се да напиша отговор, но нямам за какво да се хвана


в друг университет уча, протестиращите не бяха дори допуснати вътре, охраната заключи вратите, при все че бяха 30-тина човека, защото в единия корпус има офиси на прокуратурата...тъй като ние сме независими от МОН, реално протестни действия са напразни в конкретното място, макар и да е обществена институция, така че няма да бъдат позволени

около протеста на СУ Студентски изведнъж опустя стабилно, всички, които толкова много искат да учат, се прибраха кой откъде е и спамят по медии и форуми...повечето съм убедена, че не са и стъпили в университета си, а щом са разбрали, че ще има ваканция са награбили раниците

не знам кой е ходил до СУ, за да види какво се случва вътре...не са някакви хора, насядали в залите да си чешат носа, без да правят нищо...има организация, схема на действие, на контрол - очарователно е до някаква степен, че 100-тина човека студенти поддържат университета действащ, дори и при "окупация" има ежедневни лекции и дискусии, реално, част от тях са по-полезни и смислени от моите лекции последните 2 години, повече може да се научи, отколкото като ходиш само при преподавателите, които следят за отсъствия и да им дремеш в лекциите, както правят 80% от учащите там

политическите си възгледи мисля да запазя за себе си, но колегите заслужават ако не подкрепа, то поне уважение за това, което правят...

Hayashi
11-04-2013, 10:52
Я дайте малко ъпдейт. Какво се случва? Протестира ли се още? Медиите както винаги нищо не отразяват.

girlwithblueeyes
11-04-2013, 10:53
Аз нямам никаква идея .:)

AliceSw
11-04-2013, 11:29
https://www.facebook.com/hashtag/occupysu

https://www.facebook.com/events/324651754339803/?ref=22

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eXMN1xl4LwM

примерно

едит: http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2013/11/01/2173368_namerenoto_pokolenie/?sp=1#storystart

малко преувеличено е, но има доста статии

Sh@d0w
11-04-2013, 14:43
Вече и в ТУ

http://offnews.bg/index.php/262918/studenti-okupiraha-tehnicheskiya-universitet

an7raks
11-04-2013, 18:07
Очаквайте скоро и във вашият град...

klimatronik
11-04-2013, 18:28
Аве на всички недоволни от протестиращите, които много им пречели на образованието, реда и свободното предвиждане - айде що не си заминавате в чужбина.
Тая пантера пак я виждам притенции да писка. Полиция щяла извика. Бее ей, не виждате ли,че за Вас го правят това! Щото не е въпроса само до ученето. И най-учените да излезете ще бягате на вън,защото тук нямало да има условия. Иначе мрънката.



Как искате да стане тази цялостна промяна по-време това правителство? Комунисти, които открито и прозрачно водят диктаторски строй . Бойко поне цивилизовано си подаде оставката. Колкото и мърши да има в Герб - са по-добра алтернатива. И все пак са същите маймуни.
Като падне това правителство, тогава може да се мисли за нова конституция.

an7raks
11-04-2013, 18:32
Ми, ако хипотетично искам да ви тегля майните на всичките и искам да се запази тази кочина? Ей така, ако ми е кеф кочината и аз и още 5 милиона си я искаме? Трябва ли пак всички да ходим по гайдата на 50 хил. души?
Мразя да ми обясняват кое е добро за мен!

klimatronik
11-04-2013, 18:57
Ми, ако хипотетично искам да ви тегля майните на всичките и искам да се запази тази кочина? Ей така, ако ми е кеф кочината и аз и още 5 милиона си я искаме? Трябва ли пак всички да ходим по гайдата на 50 хил. души?
Мразя да ми обясняват кое е добро за мен!

Поредния твой СМЕШЕН коментар.
Сам вярваш ли си в това, което пишеш или се опитваш да изкараш кон от миши гъз ?
Аз не казвам,че разбирам. Много неща са ми неясни. Но 12 клас, ученик, да пише такива щуротии, мислейки се за много в час.... ами тъжно ,че така разсъждаваш. Поглъщал си наивно някаква информация, попиваш някакви листове и набързо си правил схемите. А на яве далеч бягаш от истината.

Много детско тълкуване..

Тези хора, окупирали университетите, имали смелост да излязат пред всички, да изявят позиции, биват слагани в центъра на присмех и оронване , вместо да бъдат окуражавани, подкрепяни и давани за пример. Жалко. А истината е, че главно те са индивидите, които търсят развитие, имат надежда , дух за бъдещето. Не го правят от бедност.

an7raks
11-04-2013, 19:02
Не, бе, питам те, а ако мнозинството не стои зад вас? Защо говорите от името на всички? Може да има хора на които да им харесва кочината, може да има такива, на които не им харесва, ама искат /примерно/ да се върне комунизма, може да има такива, които да искат да се върне царско време, а може и наистина всички да са с вас...
Едит: Ти, ако си некадърен, и бог да те управлява, пак ще си некадърен. Факт е, че има хора, които успяват и тук, факт е, че има хора, които не успяват и в щатите.

klimatronik
11-04-2013, 19:15
Не, бе, питам те, а ако мнозинството не стои зад вас? Защо говорите от името на всички? Може да има хора на които да им харесва кочината, може да има такива, на които не им харесва, ама искат /примерно/ да се върне комунизма, може да има такива, които да искат да се върне царско време, а може и наистина всички да са с вас...

Искания много, но промяна иска по-голяма част от българския народ.
Знаеш ли кои не искат нищо да се променя? Страхливците. Зависимите. Мафиотите. Връзкарите.
Кои не протестират? Медици ли не бяха, автобусни ли шофьори?! Не малко, но няма добра организация.
Хората се отчаяли . Такива приказки като твоите съвсем ги отказват. Всъщност на доста хора не им пука, заради това сме на този хаус . Трябва единение, но не и бездейно сдружение.

an7raks
11-04-2013, 19:23
Искания много, но промяна иска по-голяма част от българския народ.

Факт, който никой не оспорва, но какво значение има, че 5 млн искат промяна, след като от тях 1млн иска едно бъдеще, 2млн. искат друго бъдеще, 1млн искат трето, а 1млн нямат идея к'во искат? Не може първия милион да казват на останалите четири какво е добро за тях.
Едит: Не се хващайте за цифрите.

anonymous708973
11-04-2013, 19:34
да изявят позиции

Да си я изявяват другаде. Защо тяхната позиция трябва да пречи на мен? Откъде-накъде някакъв мърльо на моите години ще ми каже, че днес нямам лекции?

Абсолютно същото е, като кафенето пред блока да си увеличи музиката и да не мога да спя. Неговата позиция е да привлича клиенти. Да, ама моята е спокойствие.

ЗА промяната на всяка цена, ПРОТИВ този начин на изискването й.

klimatronik
11-04-2013, 19:40
При промяната трябва да участва всеки, който иска. След това с размяната на много идеи - ще се направи съгласувана, доколко е възможно. Отново ще има недоволни, няма да е перфектно, но поне трябва да се направят опити. Ще се подобри положението.

По-добре ли тогава да плюем протестиращите ( без напълно ясни изисквания ) и да си стоим в докато ни ограбят до стотинка?
Оставка на правителството е най-точното искате. Няма какво да се мисли. Фигури като Пеевски - не мерси.

klimatronik
11-04-2013, 19:46
Да си я изявяват другаде. Защо тяхната позиция трябва да пречи на мен? Откъде-накъде някакъв мърльо на моите години ще ми каже, че днес нямам лекции?

Абсолютно същото е, като кафенето пред блока да си увеличи музиката и да не мога да спя. Неговата позиция е да привлича клиенти. Да, ама моята е спокойствие.

ЗА промяната на всяка цена, ПРОТИВ този начин на изискването й.
Добре , как искаш тогава тези хора да събудят спящия народ. Както блокират магистралата, през която пътуваш пак ли същото ще приказваш? То тогава, за да не ти пречат никъде, по-добре никой да не излиза въобще. Че спокойствието на някои принцеси ше бъде нарушено. Че една ще изтърве няколко лекции и няма ще изтърве ТООЛКОВА МНОГО материал от големите професори, които ще й предадат изобилието на рая.

an7raks
11-04-2013, 19:49
Добре, будителю на спящият народ, повече няма да ви плюя, ако има нещо, то е дъжд.
Лека ви нощ.

klimatronik
11-04-2013, 19:49
не искам да обиждам, но би трябвало като някой мърльо дойде да ни вдига от леглото- да станем ...

klimatronik
11-04-2013, 19:51
Добре, будителю на спящият народ, повече няма да ви плюя, ако има нещо, то е дъжд.
Лека ви нощ.

оф, какво ми пишеш на Вие.. аз не съм ходил да окупирам нищо

an7raks
11-04-2013, 19:53
Или да му вкараме един и да си продължим съня, щото така по-ни харесва...
Сега като се замисля, съм за протестите. Искам да стане абсолютната анархия, ей така, да има к'во да разправям на внуците.

AliceSw
11-04-2013, 23:11
Искания много, но промяна иска по-голяма част от българския народ.
Знаеш ли кои не искат нищо да се променя? Страхливците. Зависимите. Мафиотите. Връзкарите.


не протестират хората, за които личният прогрес в собствената държава е далечно и неясно понятие


an7raks ти разбираш ли понятието протест като идея - искаш промяна - правиш нещо за нея, които успее да го направи, по неговия начин ще е, защото се е опитал, защото е искал достатъчно и е действал, не 'щото си е чесал топките пред компа и е изказвал универсални истини


PinkPan7her стига безумни коментари с отмяната на лекции, ако толкова важен материал е имал някой, ще си направи една лекция на открито, да не говоря, че никой от протестиращите няма да не пусне преподавател в университета, ако се уговори с тях, това е все едно да мрънкаш, че има грипна ваканция - няма да си само ти прецакана, спести си възгласите на недовоство на първокурсник, особено извън България...никой на никого не нарушава правата с протест, които е съобразен със закон и ръководство на учебно заведение /да, ако не е позволен, полицията ще има право да влезе, но е/

an7raks
11-05-2013, 05:51
an7raks ти разбираш ли понятието протест като идея - искаш промяна - правиш нещо за нея, които успее да го направи, по неговия начин ще е, защото се е опитал, защото е искал достатъчно и е действал, не 'щото си е чесал топките пред компа и е изказвал универсални истини[/QUOTE]

Ха, я кажи една универсална истина! *премества си го в другия крачол и си почесва топките*

Aeternal
11-05-2013, 06:20
Факт е, че има хора, които успяват и тук, факт е, че има хора, които не успяват и в щатите.
Факт е също, че успеха на хората в корумпирана и сбъркана среда не говори добре за тях.

102
11-05-2013, 06:30
/да, ако не е позволен, полицията ще има право да влезе, но е/

Фейл.

yakuza_
11-05-2013, 07:04
Аз не знам само защо и тия от НАТФИЗ протестират (не ги знам още дали го правят) след като там половината, че и отгоре са връзкари до 9то коляно. Не са ли и те част от тоя проблем? Не е ли това вид корупция?

klimatronik
11-05-2013, 14:34
Аз не знам само защо и тия от НАТФИЗ протестират (не ги знам още дали го правят) след като там половината, че и отгоре са връзкари до 9то коляно. Не са ли и те част от тоя проблем? Не е ли това вид корупция?

Направо ти се чудя как си успял да си вземеш изпитите.

anonymous708973
11-05-2013, 16:23
Аз не знам само защо и тия от НАТФИЗ протестират (не ги знам още дали го правят) след като там половината, че и отгоре са връзкари до 9то коляно. Не са ли и те част от тоя проблем? Не е ли това вид корупция?

Ха, с това съм съгласна :д

an7raks
11-05-2013, 16:55
Факт е също, че успеха на хората в корумпирана и сбъркана среда не говори добре за тях.

Да, да, всички с 5лв в джоба са мафиоти, бла, бла...

yakuza_
11-05-2013, 17:18
Направо ти се чудя как си успял да си вземеш изпитите.

Е не всички сме специалист в областта на ядрената енергетика, автомобилостроенето, авиоиндустрията, икономиката (всичките и вариации), политиката (отново всичките и вариации), спорта (от спортно ходене, през лакрос, та чак до кърлинг), фармацевтиката, животновъдството и земеделието, туризма, хранителната индустрия, веорото и киното.

И все пак, не аз разказвам из темите за носене на тухли, а единствената тухла която да съм държал, да е въображаема.

klimatronik
11-05-2013, 17:49
Е не всички сме специалист в областта на ядрената енергетика, автомобилостроенето, авиоиндустрията, икономиката (всичките и вариации), политиката (отново всичките и вариации), спорта (от спортно ходене, през лакрос, та чак до кърлинг), фармацевтиката, животновъдството и земеделието, туризма, хранителната индустрия, веорото и киното.

И все пак, не аз разказвам из темите за носене на тухли, а единствената тухла която да съм държал, да е въображаема.

Тухладжия :D :D

Aeternal
11-06-2013, 08:25
Да, да, всички с 5лв в джоба са мафиоти, бла, бла...

Прасета са, както ти се изрази "(на някой) им харесва кочината". бла, бла...

an7raks
11-06-2013, 17:49
Прасета са, както ти се изрази "(на някой) им харесва кочината". бла, бла...

Да.

klimatronik
11-06-2013, 18:51
Да.

толкова им харесва, че направо се погребват, задушават избиват в кочината.

Не знам ти какъв поглед имаш, ама в колкото и бизнес сфери да погледна, където искам да се развивам - всичко безпаричие, нерви и трагедия.

Януари отново всички ще излязат на улицата.

an7raks
11-06-2013, 18:57
Аз гледам информационните технологии, автосервизите, сервизи за електроника... Гледам че хората в тези сфери си взимат тяхното и то с честен труд...

Violenza
11-06-2013, 19:13
втосервизите, сервизи за електроника...
Страшно добра представителна извадка.

klimatronik
11-06-2013, 19:20
Аз гледам информационните технологии, автосервизите, сервизи за електроника... Гледам че хората в тези сфери си взимат тяхното и то с честен труд...

И за това всичко друго трябва да мизерства? Ти осъзнаваш ли, че средната класа е унищожена? Че София не е България?
Айде защото най-добрите ИТ специалисти, взимали 3000 лв като си късат задниците - да заебем всичко живо?

OoVasKoO
11-06-2013, 19:46
Айде защото най-добрите ИТ специалисти, взимали 3000 лв като си късат задниците - да заебем всичко живо?
Той няма предвид това, ако наистина е способен, защо да не работи каквото иска?

klimatronik
11-06-2013, 19:57
Той няма предвид това, ако наистина е способен, защо да не работи каквото иска?

Я преведи наново.
Като си притиснат, работиш на загуба, защото цените ги налагат монополите, държавата не отпуска никакви субсидии, ами дори те задължава с данъци. Как искаш да стане? И тея уроди продължават да избиват номера с постоянни дискусии и обсъждане на стари простотии свързани с Бойко, вместо да правят нещо. :)

OoVasKoO
11-06-2013, 20:01
:)

an7raks
11-06-2013, 20:07
Страшно добра представителна извадка.

И чистач на кенефи да си, щом ти харесва и вадиш достатъчно пари, какъв е проблема?
Или трябва да сме адвокатчета?
Бтв, и адвокатите също са добре, поне добрите такива...

OoVasKoO
11-06-2013, 20:09
И чистач на кенефи да си и вадиш достатъчно пари
да, но не и в бг

an7raks
11-06-2013, 20:15
Споменавал ли съм колко мразя някой да се хваща за думата?

OoVasKoO
11-06-2013, 20:17
шо не станем телефонни измамници, а ?
искаш ли

an7raks
11-06-2013, 20:20
Щото не ми е оферта да вземам последните стотинки на някоя баба...

OoVasKoO
11-06-2013, 20:21
ок, начи ше чистим кенефите и ше се кефим на живота :D

Hayashi
11-06-2013, 22:13
Аз гледам информационните технологии, автосервизите, сервизи за електроника... Гледам че хората в тези сфери си взимат тяхното и то с честен труд...

А защо не погледнеш младите доктори по медицини, физици, математици, учители и т.н., които се очаква едва ли не цял живот да работят на минимална заплата?
Това, че във все едни и същи сфери се бутат пари и всичко живо се тика да учи това, не значи че няма ужасно много млади хора, които биха желали да се развиват в някоя друга област, но не им се дава шанс.

klimatronik
11-07-2013, 08:21
И чистач на кенефи да си, щом ти харесва и вадиш достатъчно пари, какъв е проблема?
Или трябва да сме адвокатчета?
Бтв, и адвокатите също са добре, поне добрите такива...

оу...ти тъп ли си или да?

an7raks
11-07-2013, 13:37
оу...ти тъп ли си или да?

Гоня те...

an7raks
11-07-2013, 13:54
Тъй като съм от тъпите, смятам че за да ядеш, трябва да работиш. Ако си можещ, ще просперираш във всяка сфера. Ако си посредствен, ще взимаш посредствено възнаграждение.
Единственото, което се иска от държавата е да налага закони и да следи за изпълнението им, а това е много слабо свързано с това колко ще заработваш.

Hayashi
11-07-2013, 14:16
^ По твойта логика всичките българи са тъпаци.

an7raks
11-07-2013, 14:37
Защо? Изглежда стандартите ни се различават... За мен, в България 900 - 1000лв си е височка заплата, с която може да се живее нормално. Не са малко хората, които взимат такива пари.

Violenza
11-07-2013, 15:28
Защо? Изглежда стандартите ни се различават... За мен, в България 900 - 1000лв си е височка заплата, с която може да се живее нормално. Не са малко хората, които взимат такива пари.
Ти от кой свят падаш?

an7raks
11-07-2013, 15:31
България му викат...

Violenza
11-07-2013, 15:36
България му викат...
А между България и София разлика правиш ли?

an7raks
11-07-2013, 15:37
Аз в София съм бил общо седмица от живота си. :lol:

Violenza
11-07-2013, 15:46
Аз в София съм бил общо седмица от живота си. :lol:
А въобще работил ли си през живота си?

an7raks
11-07-2013, 15:48
Да. Естествено, за дребни суми и не с идеята да изхранвам семейство/на 17 съм/.

Violenza
11-07-2013, 15:49
Да.
Да като - работих лятото, ама мама все пак ми даваше джобни или да като - плащам квартира и сметки, издържам се напълно сам?

an7raks
11-07-2013, 15:51
Писали сме заедно...

Violenza
11-07-2013, 15:52
Писали сме заедно...
Не те разбрах, но ако не е второто, недей да отговаряш.

an7raks
11-07-2013, 15:55
Е, на 17 съм, кога да съм се изнесъл на квартира, че да съм се хванал на сериозна работа, че да съм си плащал сметките? :lol:
От това лято ще се работи вече легално.

Violenza
11-07-2013, 15:57
Е, на 17 съм, кога да съм се изнесъл на квартира, че да съм се хванал на сериозна работа, че да съм си плащал сметките? :lol:
От това лято ще се работи вече легално.
Тогава недей да даваш акъли как се вадят пари и с колко се живее добре.

an7raks
11-07-2013, 16:00
И кое ми пречи да виждам какво става в семейството ми? Наще заедно вадят към 1900лв, а сме 4 човека. Смея да твърдя, че живеем нормално.

klimatronik
11-07-2013, 16:32
И кое ми пречи да виждам какво става в семейството ми? Наще заедно вадят към 1900лв, а сме 4 човека. Смея да твърдя, че живеем нормално.

Aко взимаш пример само от вашите, и автомонтьорите - значи имаш много тясна и малка представа за всичко.

klimatronik
11-07-2013, 16:34
Тъй като съм от тъпите, смятам че за да ядеш, трябва да работиш. Ако си можещ, ще просперираш във всяка сфера. Ако си посредствен, ще взимаш посредствено възнаграждение.
Единственото, което се иска от държавата е да налага закони и да следи за изпълнението им, а това е много слабо свързано с това колко ще заработваш.

И законите, които сега държавата налага в полза на кой са? Ти страшна логика вадиш. Направо боговете да ти се чудят.

klimatronik
11-07-2013, 16:37
Напротив законите са основната градивна единица на системата, без която не можем да съществуваме в нормално и подредено общество. Всичко се определя от тях.

an7raks
11-07-2013, 17:12
Aко взимаш пример само от вашите, и автомонтьорите - значи имаш много тясна и малка представа за всичко.

Ти от кой взимаш пример?
Не съм твърдял никъде, че законите в момента са в полза на когото и да било, а че можеш да се развиваш въпреки тях, ако знаеш какво искаш и имаш капацитета, за да го постигнеш.
Да, по-трудно ще е отколкото в уредена държава, но не невъзможно.

klimatronik
11-07-2013, 17:43
Ти от кой взимаш пример?
Не съм твърдял никъде, че законите в момента са в полза на когото и да било, а че можеш да се развиваш въпреки тях, ако знаеш какво искаш и имаш капацитета, за да го постигнеш.
Да, по-трудно ще е отколкото в уредена държава, но не невъзможно.

Ей бисерчо. Без коментар си хаха

Ти поне се от Варна. Началото на миналогодишния протест започна срещу ТИМ организацията. Защо ли? Защото хората,които искат да се развиват и издигат трябва да им служат , в противен случай биват смачквани .Разбива се не е винаги се случва така. Но развитието на мафията в държавата продължава да се покачва. Дори вече може да се развира,че тя е държавата. Ти освен,че трябва да имаш връзки, но и трябва да действаш като мръсна отрепка, за да се ,,издигнеш''

tireheb
11-07-2013, 17:56
Ти поне се от Варна. Началото на миналогодишния протест започна срещу ТИМ организацията. Защо ли? Защото хората,които искат да се развиват и издигат трябва да им служат , в противен случай биват смачквани

айде, айде
не сме 98ма

an7raks
11-07-2013, 18:00
Ей бисерчо. Без коментар си хаха

Ти поне се от Варна. Началото на миналогодишния протест започна срещу ТИМ организацията. Защо ли? Защото хората,които искат да се развиват и издигат трябва да им служат , в противен случай биват смачквани .Разбива се не е винаги се случва така. Но развитието на мафията в държавата продължава да се покачва. Дори вече може да се развира,че тя е държавата. Ти освен,че трябва да имаш връзки, но и трябва да действаш като мръсна отрепка, за да се ,,издигнеш''
Аз нали ти споменах, че бях на първите протести във Варна? Точно от там ми е толкова негативно мнението за "будните граждани". Бях и на протестите покрай случая в Катуница, където големите "патриоти" правиха поразии на мирни съграждани.

klimatronik
11-07-2013, 18:01
айде, айде
не сме 98ма

да, тогава поне хората са имали вяра и не всяко живо със сиво вещество е заминавало за чужбина:)

klimatronik
11-07-2013, 18:03
Аз нали ти споменах, че бях на първите протести във Варна? Точно от там ми е толкова негативно мнението за "будните граждани". Бях и на протестите покрай случая в Катуница, където големите "патриоти" правиха поразии на мирни съграждани.

сбъркал си тълпата с футболната агитка

an7raks
11-07-2013, 18:04
да, тогава поне хората са имали вяра и не всяко живо със сиво вещество е заминавало за чужбина:)

Да, и всички лайна днес са плод на тази вяра в светлото бъдеще... Ако това ще се постигне и сега за следващите 25 години, заеби.

klimatronik
11-07-2013, 18:09
Да, и всички лайна днес са плод на тази вяра в светлото бъдеще... Ако това ще се постигне и сега за следващите 25 години, заеби.

ами кво да ти кажа.. нищо чудно,че сме били 500 години..

чудно ми е как на запад за най-малкото целия народ до последно излиза и го постига . тук има нещо сбъркано в нас

an7raks
11-07-2013, 18:12
ами кво да ти кажа.. нищо чудно,че сме били 500 години..

чудно ми е как на запад за най-малкото целия народ до последно излиза и го постига . тук има нещо сбъркано в нас

Аха, ама те излизат на момента и за конкретното нещо. Не да излязат заради Пеевски, да го разкарат, ама да си търсят нови поводи, щото било топло и било готино да пиеш студена бира на площада с приятели...

Hayashi
11-07-2013, 18:12
Защо? Изглежда стандартите ни се различават... За мен, в България 900 - 1000лв си е височка заплата, с която може да се живее нормално. Не са малко хората, които взимат такива пари.

Иди нЕкаде другаде и им кажи как си мислиш, че взимаш гигантската заплата от 500€ да видиш как ще те пукнат от бъзици.
Нещо не мога да те разбера. Значи хем всеки можеш просперира в България. Хем големия просперитет се свежда до месечен доход в пъти по-малък от минималната заплата в другите европейски държави.

И за да не е на изуст.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_minimum_wages_by_country

an7raks
11-07-2013, 18:17
Иди нЕкаде другаде и им кажи как си мислиш, че взимаш гигантската заплата от 500€ да видиш как ще те пукнат от бъзици.
Нещо не мога да те разбера. Значи хем всеки можеш просперира в България. Хем големия просперитет се свежда до месечен доход в пъти по-малък от минималната заплата в другите европейски държави.

И за да не е на изуст.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_minimum_wages_by_country

Ами, ние докато сме имали гости от анадола, те са ходили да "просвещават" негрите около находища на злато и диаманти... Няма как, при положение, че сме толкова бедна и малка страна, да им гоним доходите. Да не говорим, че там и цените са други и повечето хора живеят под наем.

klimatronik
11-07-2013, 18:21
Аха, ама те излизат на момента и за конкретното нещо. Не да излязат заради Пеевски, да го разкарат, ама да си търсят нови поводи, щото било топло и било готино да пиеш студена бира на площада с приятели...

глупии. ех глупи. Тук като разкараха Пеевски и после го върнаха как мислиш,че ще го караме? Да се занимаваме само с Пеевски? А всъщност на прикрит план се извършват хиляди други кражби за милиони . И какво по ясно искаш от ОСТАВКА? Не , не . спирам да ти пиша. Порасни пътво!