PDA

View Full Version : Диета...или здравословно хранене!?



Ceci24
10-28-2013, 18:11
Диета или здравословно хранене? Сега искам да ви попитам дали се храня здравословно. Повечето хора мислят, че пазейки диети ще отслабнат, но истината е, че аз не ги харесвам и смятам, че със спирането на диетата ще си върна предишните килограми. Започнах да се храня с по-малко вредни неща и докато се усетя спрях сладкото, пърженото и тестеното. Не ям хляб ( преди консумирах по най-много по 2 филии на ден), сутрин ям Активия закуска, на обяд ходя на рестурант и там си поръчвам някаква супа и по някой път, когато съм много гладна си поръчвам една пърленка, която деля с моята приятелка. След обяд докато съм на училище не ям нищо, а на вечеря каквото мама е сготвила. Прибавяме и няколко плода, които си купувам след училище(най-често ябълки и банани).
Та така кажете ми дали се храня здравословно. Дали трябва да добавя или да премахна нещо, да сменя нещо?
Благодаря предварително за отговорите! :)

Jaune
10-28-2013, 20:18
Горе-долу, но не ядеш пълноценна храна, тая Активия я махни, супа с пърленка е горе-долу окей, но не всеки ден - по-добре някакво месо или варива, не само хляб. Зависи и кво готви майка ти де.

BonnieandClyde666
10-29-2013, 05:44
Диета или здравословно хранене? Сега искам да ви попитам дали се храня здравословно. Повечето хора мислят, че пазейки диети ще отслабнат, но истината е, че аз не ги харесвам и смятам, че със спирането на диетата ще си върна предишните килограми. Започнах да се храня с по-малко вредни неща и докато се усетя спрях сладкото, пърженото и тестеното. Не ям хляб ( преди консумирах по най-много по 2 филии на ден), сутрин ям Активия закуска, на обяд ходя на рестурант и там си поръчвам някаква супа и по някой път, когато съм много гладна си поръчвам една пърленка, която деля с моята приятелка. След обяд докато съм на училище не ям нищо, а на вечеря каквото мама е сготвила. Прибавяме и няколко плода, които си купувам след училище(най-често ябълки и банани).
Та така кажете ми дали се храня здравословно. Дали трябва да добавя или да премахна нещо, да сменя нещо?
Благодаря предварително за отговорите! :)

Тва нито е диета, нито здравословно хранене.

nickeyy97
10-29-2013, 19:40
Казваш, че не ядеш хляб, но ядеш пърленки-те не са ли също хляб? Как да знаем какво готви майка ти :D тя може и пържени картофи да прави за вечеря? :D а и активията изобщо не смятам да е нещо здравословно, дори напротив. Според мен е много по-добре да си вземеш обикновено кисело мляко. Мисля че е добре да ядеш и салати, месо,яйца..

benivasileva
10-30-2013, 09:13
Много опраничено гледаш на нещата... трябва да ядеш от всичко-плодове, зеленчуци, мечни продукти, месо (аз лично не съм му фенка и ми е трудно), варива, въглехидрати даже и мазнини, но в малки количества. Пробвай с разделно хранене или си направи някакъв режим, в който ядеш разнообразна храна и качествена-повече зелениики да има :D

baby_baby
10-30-2013, 18:29
Пробвай с разделно хранене но с тая активия не е хубаво тя изобщо не е полезна

Avalom
10-31-2013, 16:03
Ако говориш за онези силни диети,с които се пороменяш тотално.. е аз за 1 година свалих 30 килограма,но с многоооо търпение и упоритост. :( Излючих от менюто си тестяно,сладко,пържено и дори месо,защото то натоварва храносмилателната система (е ако не е някое леко от вид на пилешко или риба). Пиех много вода, между 1-2,50лита.Сърбах супи,ядох зеленчуци на макс и плодове,които заместваха сладкото :Р .Звучи може би трудно, но е доста ефикасно :D Чувствам се страхотно!! ^_^ А и тя тази диета после ще ти се превърне в начин на хранене(поне при мен)

benivasileva
10-31-2013, 18:15
Ако говориш за онези силни диети,с които се пороменяш тотално.. е аз за 1 година свалих 30 килограма,но с многоооо търпение и упоритост. :( Излючих от менюто си тестяно,сладко,пържено и дори месо,защото то натоварва храносмилателната система (е ако не е някое леко от вид на пилешко или риба). Пиех много вода, между 1-2,50лита.Сърбах супи,ядох зеленчуци на макс и плодове,които заместваха сладкото :Р .Звучи може би трудно, но е доста ефикасно :D Чувствам се страхотно!! ^_^ А и тя тази диета после ще ти се превърне в начин на хранене(поне при мен)

Да те питам-щом си свалила 30 кг това как ти се отрази на кожата?

BonnieandClyde666
11-02-2013, 03:57
Ако говориш за онези силни диети,с които се пороменяш тотално.. е аз за 1 година свалих 30 килограма,но с многоооо търпение и упоритост. :( Излючих от менюто си тестяно,сладко,пържено и дори месо,защото то натоварва храносмилателната система (е ако не е някое леко от вид на пилешко или риба). Пиех много вода, между 1-2,50лита.Сърбах супи,ядох зеленчуци на макс и плодове,които заместваха сладкото :Р .Звучи може би трудно, но е доста ефикасно :D Чувствам се страхотно!! ^_^ А и тя тази диета после ще ти се превърне в начин на хранене(поне при мен)

Сакън!