PDA

View Full Version : Прочутата аспиринова маска за лице



sweet_summer_love
10-29-2013, 14:49
Здравейте
Пробвали ли сте тази маска, доволни ли сте от нея, колко време седите с нея, добавяте ли и масла и има ли ефект?

Ето и маската:
• Аспирин на таблетки (3-4)
• ½ ч. л. вода (за мазна кожа) или ½ ч. л. масло от жожоба (за суха кожа)
• Мед (1 с. л.)

Маската

1.Смесете добре меда и маслото от жожоба (или водата) на водна баня. Този метод е за предпочитане, защото така двете съставки най-добре проникват една в друга.
2. Стрийте таблетките на прах и го сипете към сместа на водна баня.
3. Смесете добре, докато се получи гладка консистенция.
4. Измийте лицето и шията с вода. Преди маската е добре да си напарвите парна баня за отпушване на порите.
5. С помощта на плоска четка нанесете от аспириновата маска, като може да сложите по-дебел слой върху проблемните участъци – с акне и възпаления.
6. Оставете маската до пълно засъхване на лицето около 15-20 минути.
7. Измийте маската с топла вода.

Тази маска може да се прави веднъж седмично. Като допълнение може да се добави кисело мляко и няколко капки концентрат от алое вера.

Противопоказания

• Ако имате алергия към аспирина.
• При бременни или кърмещи жени.
• Ако по кожата на лицето ви има порезни или открити рани; също ако кожата ви е изгоряла на слънцето или скоро сте епилирали някои участъци.

За нея четох, че действа много добре върху проблемната кожа

Hayashi
10-29-2013, 16:20
Ползвала съм само с вода и аспирин. Пъпките завяхват веднага и почиства в дълбочина, но изсушава кожата много и след това трябва да се хидратира добре.
Тази маска ако се прави веднъж седмично кожата ще се изсуши ужасно.

baby_baby
10-30-2013, 11:44
Действа ли мисля да го пробвам ама се чуда

strawberry88
10-30-2013, 12:50
Пробвала съм я. Действа, да. :)

Elisa*DaY
10-30-2013, 16:57
Пробвала съм я, но само с мед и аспирин. Наистина малко изсушава кожата, но за сметка на това много добре изравнява тена на лицето. А както каза Hayashi с малко хидратиране проблема е репен. :)